Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κορίτσια μου μολις γυρισα απο το nst... μια ωρα με ειχαν με τις ζωνες... ολα καλα μου ειπε ο γιατρός μου θα πηγαινω καθε εβδομάδα... πολυ αβολο να εισαι ξαπλωμενη τοση ωρα ψιλό λιποθυμισα και ετρεχαν ολοι οι γιατροί... ισως γι αυτο με κρατησαν τοση ωρα...

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε? Εγω ειμαι πολυ στεναχωρημενη.. Πηγαμε χθες σ γιατρο, η μπεμπα ολα καλα, σχεδον 2400,αλλα τα αμνιακα μου μειωθηκαν παρα πολυ... Ειναι οριακα στα κατωτερα φυσιολογικα ορια... Εχω στεναχωρεθει και φοβηθει παρα πολυ 

Ανεμώνη μου τη σου ειπαν γι αυτο;;; ξαπλα φανταζομαι και πολλα νερά;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

@anemoni1989 μη φοβάσαι αν ήταν κάτι να είσαι σίγουρη ότι ο γιατρός σου θα στο είχε πει και θα είχε τρομάξει πρώτος..          @Μάντη γιατί παιδί μου ζαλίστηκες?? Εγώ που την άλλη φορά έκανα δύο την ίδια μέρα άσε το άγχος που πέρασα!! Το θέμα είναι ότι βγήκε καλό!! Το πλήρωσες?? 

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη μήπως επειδή ήσουν ξαπλωμένη ανάσκελα το έπαθες? Νομίζω πως είναι λογικό να συμβεί! Κατά τη αλλά όλα καλά??

@anemoni1989 μη φοβάσαι, τώρα που έχει μεγαλώσει το νινι! Τι σου είπε ο γιατρός να κάνεις? Ποτέ θα σε εξετάσει ξανά?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δεν μπορω να απαντησω στην καθεμια μεμονωμένα...

Μου έδωσε οδηγίες για πολύ ξεκούραση, πολλά νερά, να προσεχω τη διατροφή μου... Το θεμα ειναι πως θελουμε άλλες 2 βδομάδες ολόκληρες για να είμαστε ανετοι με τη γεννα της μπεμπας.... Να κλεισω την 37η ουσιαστικα για να είμαστε πολύ χαλαροι και να πουμε ότι όλα είναι καλα!!!

Η μπέμπα ευτυχως είναι πολύ χοντρούλα!!! 2500 την έβγαζε το μηχανημα... γυρω στα 2300 μου ειπε ο γιατρος πως υπολογιζουμε ότι έχει πραγματικο βαρος...

Απλα στεναχωρηθηκα παρα πολύ... Μέχρι και το ντόπλερ έβγαιναν τελεια τα αμνιακα.... Ηταν πολύ αυξημενα και είμασταν πολύ άνετοι! Τί άλλαξε ξαφνικά? Και νερο πολύ πινω και φουλ ξεκουραση ακολουθω... Ηταν βαρυ τ χτυπημα γτ δεν τ περιμενα καθολου... Μακαρι να πανε ολα καλα και να αντεξουμε άλλες 2 βδομαδες...

Ραντεβού κλείσαμε σε 2 βδομαδες πάλι... Είπε θα κάνουμε υπέρηχο, nst και θα τσεκαρει και τραχηλο

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.ευχαριστω για τις ευχες σας.η χαρα μουαπεριγραπτη.η αϋπνια στο επακρον αλλα φτερουγιζει η καρδια και δε με πειραζει.

Αυριο επιστρεφω στη δουλεια.Σημερα πηγα παιδιατρο φτασαμε τα 2850gr αισιως.

Με το καλο ολες σας να χαρειτε.

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

@anemoni1989 μη φοβάσαι αν ήταν κάτι να είσαι σίγουρη ότι ο γιατρός σου θα στο είχε πει και θα είχε τρομάξει πρώτος..          @Μάντη γιατί παιδί μου ζαλίστηκες?? Εγώ που την άλλη φορά έκανα δύο την ίδια μέρα άσε το άγχος που πέρασα!! Το θέμα είναι ότι βγήκε καλό!! Το πλήρωσες?? 

Δεν ξερω γτ απο την ωρα που ξαπλωσα και μου έβαλαν τις ζωνες μετα απο 10 λεπτα ξαφνικα ιδρωσα παρα πολυ ενιωθα μουδιασμα παντου και δύσπνοια... μαλλον ζοριστικα οπως ημουν ξαπλωμένη... οχι δεν πληρωσα τιποτα!!! Ναι ευτυχώς μια χαρα ηταν αν και ο μπεμπης δεν ηταν πολυ δραστήριος!!!

πρίν από 10 λεπτά , Anastasia05 είπε:

@Μάντη μήπως επειδή ήσουν ξαπλωμένη ανάσκελα το έπαθες? Νομίζω πως είναι λογικό να συμβεί! Κατά τη αλλά όλα καλά??

@anemoni1989 μη φοβάσαι, τώρα που έχει μεγαλώσει το νινι! Τι σου είπε ο γιατρός να κάνεις? Ποτέ θα σε εξετάσει ξανά?

Μαλλον ναι απο αυτο το επαθα γτ δεν ειχα αγχος!!! Ναι ναι ολα καλα βγηκαν σε μια εβδομάδα παλι!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μου δεν μπορω να απαντησω στην καθεμια μεμονωμένα...

Μου έδωσε οδηγίες για πολύ ξεκούραση, πολλά νερά, να προσεχω τη διατροφή μου... Το θεμα ειναι πως θελουμε άλλες 2 βδομάδες ολόκληρες για να είμαστε ανετοι με τη γεννα της μπεμπας.... Να κλεισω την 37η ουσιαστικα για να είμαστε πολύ χαλαροι και να πουμε ότι όλα είναι καλα!!!

Η μπέμπα ευτυχως είναι πολύ χοντρούλα!!! 2500 την έβγαζε το μηχανημα... γυρω στα 2300 μου ειπε ο γιατρος πως υπολογιζουμε ότι έχει πραγματικο βαρος...

Απλα στεναχωρηθηκα παρα πολύ... Μέχρι και το ντόπλερ έβγαιναν τελεια τα αμνιακα.... Ηταν πολύ αυξημενα και είμασταν πολύ άνετοι! Τί άλλαξε ξαφνικά? Και νερο πολύ πινω και φουλ ξεκουραση ακολουθω... Ηταν βαρυ τ χτυπημα γτ δεν τ περιμενα καθολου... Μακαρι να πανε ολα καλα και να αντεξουμε άλλες 2 βδομαδες...

Ραντεβού κλείσαμε σε 2 βδομαδες πάλι... Είπε θα κάνουμε υπέρηχο, nst και θα τσεκαρει και τραχηλο

πριν 2 μήνες περίπου νοσηλευτηκα στο νοσοκομείο και δίπλα μου ήταν μια κοπέλα που από την 25εβδομαδα δεν είχε αμνιακό. επρεπε να πινει πολλαααα νερα και να μην κανει τπτ απολυτως.την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα παλι νοσοκομείο γθα εξετάσεις, ρωτησα τις μαιες και μου είπαν ότι γέννησε ένα υγιέστατο κοριτσάκι στις 37 εβδομάδες!! να σκέφτεσαι αισιόδοξα, μη σε παίρνει από κάτω.  να λες στον εαυτό σου ότι θα το ξεπεράσετε το όριο του γιατρού!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , bella32 είπε:

πριν 2 μήνες περίπου νοσηλευτηκα στο νοσοκομείο και δίπλα μου ήταν μια κοπέλα που από την 25εβδομαδα δεν είχε αμνιακό. επρεπε να πινει πολλαααα νερα και να μην κανει τπτ απολυτως.την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα παλι νοσοκομείο γθα εξετάσεις, ρωτησα τις μαιες και μου είπαν ότι γέννησε ένα υγιέστατο κοριτσάκι στις 37 εβδομάδες!! να σκέφτεσαι αισιόδοξα, μη σε παίρνει από κάτω.  να λες στον εαυτό σου ότι θα το ξεπεράσετε το όριο του γιατρού!

αχ σε ευχαριστω πολύ Μπέλα μου!!! Μου δίνεις πολύ κουράγιο!!!! Με πήρε πολύ απο κάτω απο χθες.... δεν μπορω να σταματησω να κλαιω και εχω και τον αντρα μου να με λεει υπερβολική κλπ ! Βριστηκαμε πρωι πρωι... Θα ήθελα πολύ να παρει όλες τις μερες και να μεγαλώσει όσο το δυνατόν πιο καλα.... Απλα στεναχωριεμαι γτ εχει ταλαιπωρηθει πολύ η μικρη μου και εγω πρόσεχα πολύ.... Με την αιμορραγια σ αρχες, με τις συσπασεις μετα, τωρα αυτό.... Κλαίω και εγω όλη την ωρα και την επιβαρυνω.... Νιώθω πολύ άσχημα...

 

πρίν από 11 λεπτά , Μάντη είπε:

Θεμα βλαστοκύτταρα θα κρατήσει καμια;;;; 

Εγω δεν θα κρατησω


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

αχ σε ευχαριστω πολύ Μπέλα μου!!! Μου δίνεις πολύ κουράγιο!!!! Με πήρε πολύ απο κάτω απο χθες.... δεν μπορω να σταματησω να κλαιω και εχω και τον αντρα μου να με λεει υπερβολική κλπ ! Βριστηκαμε πρωι πρωι... Θα ήθελα πολύ να παρει όλες τις μερες και να μεγαλώσει όσο το δυνατόν πιο καλα.... Απλα στεναχωριεμαι γτ εχει ταλαιπωρηθει πολύ η μικρη μου και εγω πρόσεχα πολύ.... Με την αιμορραγια σ αρχες, με τις συσπασεις μετα, τωρα αυτό.... Κλαίω και εγω όλη την ωρα και την επιβαρυνω.... Νιώθω πολύ άσχημα...

 

Εγω δεν θα κρατησω

Εγω ακομα ειμαι σε σκεψη...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μου δεν μπορω να απαντησω στην καθεμια μεμονωμένα...

Μου έδωσε οδηγίες για πολύ ξεκούραση, πολλά νερά, να προσεχω τη διατροφή μου... Το θεμα ειναι πως θελουμε άλλες 2 βδομάδες ολόκληρες για να είμαστε ανετοι με τη γεννα της μπεμπας.... Να κλεισω την 37η ουσιαστικα για να είμαστε πολύ χαλαροι και να πουμε ότι όλα είναι καλα!!!

Η μπέμπα ευτυχως είναι πολύ χοντρούλα!!! 2500 την έβγαζε το μηχανημα... γυρω στα 2300 μου ειπε ο γιατρος πως υπολογιζουμε ότι έχει πραγματικο βαρος...

Απλα στεναχωρηθηκα παρα πολύ... Μέχρι και το ντόπλερ έβγαιναν τελεια τα αμνιακα.... Ηταν πολύ αυξημενα και είμασταν πολύ άνετοι! Τί άλλαξε ξαφνικά? Και νερο πολύ πινω και φουλ ξεκουραση ακολουθω... Ηταν βαρυ τ χτυπημα γτ δεν τ περιμενα καθολου... Μακαρι να πανε ολα καλα και να αντεξουμε άλλες 2 βδομαδες...

Ραντεβού κλείσαμε σε 2 βδομαδες πάλι... Είπε θα κάνουμε υπέρηχο, nst και θα τσεκαρει και τραχηλο

Βρε Ανεμωνη μ μηπως να πηγαινες στο μαιευτηριο για μεγαλο υπερηχο; Γιατι οι υπερηχοι των γιατρων δεν πολυπεφτουν μεσα. Εμενα μου εβγαζε τον μεγαλο λιγο πριν γεννησω 3 κιλα και ηταν 3700.

Δεν καταλαβαινω γιατι στο ντοπλερ ηταν ολα καλα και τωρα ξαφνικα οχι. Μου φαινεται σα λαθος μετρηση. Κανε αυτα που σου λεει, αλλα ειναι σαφες οτι δεν ανησυχει ο γιατρος σου γιατι αν ανησυχουσε θα σου ελεγε να πας την αλλη εβδομαδα. Μη στεναχωριεσαι αδικα, σκεψου θετικα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alekk είπε:

Βρε Ανεμωνη μ μηπως να πηγαινες στο μαιευτηριο για μεγαλο υπερηχο; Γιατι οι υπερηχοι των γιατρων δεν πολυπεφτουν μεσα. Εμενα μου εβγαζε τον μεγαλο λιγο πριν γεννησω 3 κιλα και ηταν 3700.

Δεν καταλαβαινω γιατι στο ντοπλερ ηταν ολα καλα και τωρα ξαφνικα οχι. Μου φαινεται σα λαθος μετρηση. Κανε αυτα που σου λεει, αλλα ειναι σαφες οτι δεν ανησυχει ο γιατρος σου γιατι αν ανησυχουσε θα σου ελεγε να πας την αλλη εβδομαδα. Μη στεναχωριεσαι αδικα, σκεψου θετικα πραγματα!

Θα μου περάσει μωρε, απλά ξερεις τωρα μ ήρθε ξαφνικό.... Μετά δεν έχω ηρεμήσει και καθόλου.... Ολο και κάτι βγαίνει, απο εκει που δεν τ περιμενω.... Σημασία έχει ότι το μωρό πλέον ότι και να γίνειείναι βιώσιμο... Απο κει και πέρα όλα τα άλλα ειναι λεπτομέρειες!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

αχ σε ευχαριστω πολύ Μπέλα μου!!! Μου δίνεις πολύ κουράγιο!!!! Με πήρε πολύ απο κάτω απο χθες.... δεν μπορω να σταματησω να κλαιω και εχω και τον αντρα μου να με λεει υπερβολική κλπ ! Βριστηκαμε πρωι πρωι... Θα ήθελα πολύ να παρει όλες τις μερες και να μεγαλώσει όσο το δυνατόν πιο καλα.... Απλα στεναχωριεμαι γτ εχει ταλαιπωρηθει πολύ η μικρη μου και εγω πρόσεχα πολύ.... Με την αιμορραγια σ αρχες, με τις συσπασεις μετα, τωρα αυτό.... Κλαίω και εγω όλη την ωρα και την επιβαρυνω.... Νιώθω πολύ άσχημα...

 

Εγω δεν θα κρατησω

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι αυτό που σου λένε και τα άλλα κορίτσια είναι σωστό εάν ο γιατρός ανησυχούσε τόσο πολύ θα σε κοιτούσε πολύ πιο σύντομα.. Μέχρι τότε κάνε ότι σου είπε ο γιατρός σου και προσπάθησε να μην είσαι τόσο αγχωμένη.. Ξέρω είναι πολύ δύσκολο να μην έχεις το άγχος τώρα το ξέρω πολύ καλά αλλά βάλε μόνο στο μυαλό σου και να το λες συνέχεια ότι ΌΛΑ ΘΑ ΠΆΝΕ ΚΑΛΆ.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι αυτό που σου λένε και τα άλλα κορίτσια είναι σωστό εάν ο γιατρός ανησυχούσε τόσο πολύ θα σε κοιτούσε πολύ πιο σύντομα.. Μέχρι τότε κάνε ότι σου είπε ο γιατρός σου και προσπάθησε να μην είσαι τόσο αγχωμένη.. Ξέρω είναι πολύ δύσκολο να μην έχεις το άγχος τώρα το ξέρω πολύ καλά αλλά βάλε μόνο στο μυαλό σου και να το λες συνέχεια ότι ΌΛΑ ΘΑ ΠΆΝΕ ΚΑΛΆ.. 

Ναι κοπέλα μου, έχεις απολυτο δίκιο.... Νιώθω και ασχημα γτ άλλες έχετε περάσει και περνάτε πιο δυσκολα απο εμενα και με πιο σημαντικα θέματα... απλα σημερα τα θυμηθηκα όλα μαζι όσα έχουν έρθει τον τελευταιο χρόνο και άνοιξαν οι βρυσες και δεν κλείνουν... Πιστευω μεχρι τ τελος της μερας θα ειμαι καλύτερα....

Εχω και τον αντρα μου με τσάντισε... όλα ευκολα και απλα τα εχουν οι άντρες...δεν τους νοιαζει για τίποτα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μου δεν μπορω να απαντησω στην καθεμια μεμονωμένα...

Μου έδωσε οδηγίες για πολύ ξεκούραση, πολλά νερά, να προσεχω τη διατροφή μου... Το θεμα ειναι πως θελουμε άλλες 2 βδομάδες ολόκληρες για να είμαστε ανετοι με τη γεννα της μπεμπας.... Να κλεισω την 37η ουσιαστικα για να είμαστε πολύ χαλαροι και να πουμε ότι όλα είναι καλα!!!

Η μπέμπα ευτυχως είναι πολύ χοντρούλα!!! 2500 την έβγαζε το μηχανημα... γυρω στα 2300 μου ειπε ο γιατρος πως υπολογιζουμε ότι έχει πραγματικο βαρος...

Απλα στεναχωρηθηκα παρα πολύ... Μέχρι και το ντόπλερ έβγαιναν τελεια τα αμνιακα.... Ηταν πολύ αυξημενα και είμασταν πολύ άνετοι! Τί άλλαξε ξαφνικά? Και νερο πολύ πινω και φουλ ξεκουραση ακολουθω... Ηταν βαρυ τ χτυπημα γτ δεν τ περιμενα καθολου... Μακαρι να πανε ολα καλα και να αντεξουμε άλλες 2 βδομαδες...

Ραντεβού κλείσαμε σε 2 βδομαδες πάλι... Είπε θα κάνουμε υπέρηχο, nst και θα τσεκαρει και τραχηλο

Όλα θα πάνε τέλεια είμαι σίγουρη εσύ να πίνεις αρκετό νερό και γενικά υγρά!!! Φυσιολογικά δεν πας?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...