Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Δεν ξέρω αν θα σε παρηγορήσω αλλά και εμένα ο γιατρός 2700 μου είχε πει ότι είναι είναι ο μπέμπης μου και την επόμενη μέρα που γέννησα ήταν 3500!!! Μεγάλη απόκλιση! Μην αγχώνεσαι για την ολική... Δεν θα καταλάβεις πότε θα κοιμηθείς και πότε θα ξυπνήσεις και θα το έχεις αγκαλιά!

κορίτσια είμαστε σίγουρες ότι γίνεται ακόμη ολική; ήρθε μαία για μάθημα τοκετού προχτές και μου είπε ότι έχει καταργηθεί η ολική και πλέον μόνο επισκληρηδιο στην καισαρική. Κάνε μια ερώτηση τον γιατρό ν είσαι σίγουρη!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια είμαστε σίγουρες ότι γίνεται ακόμη ολική; ήρθε μαία για μάθημα τοκετού προχτές και μου είπε ότι έχει καταργηθεί η ολική και πλέον μόνο επισκληρηδιο στην καισαρική. Κάνε μια ερώτηση τον γιατρό ν είσαι σίγουρη!

Εγώ πάντως την Παρασκευή με ολική γέννησα... :)


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ πάντως την Παρασκευή με ολική γέννησα... :)

Να σου ζήσει το νικακι!!!! καλοτυχο και υγιές!! κγω έτσι νόμιζα, ότι είναι με ολική αλλά η μαία μου είπε για επισκληρηδιο! βέβαια δεν έχω συζητήσει ακόμη με τον γιατρό μου,απλα μου είχε πει ίσως χρειαστώ καισαρική,  χωρίς να μπει σε λεπτομέρειες!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη Ναι προγραμματισμένα λόγω παλιότερης επέμβασης και λίγο λόγω εξωσωματικής . Είχα κάνει επισκληρίδειο στην επέμβαση και το ένα μου πόδι εκανε ώρες να ξεμουδιασει και με πήγε λίγο πίσω στο να σηκωθώ. Όποτε το σκέφτομαι τώρα μη πάω για καλύτερα και τελικά την πατήσω.

@ΦαιηΚατς καταρχήν να σου ζήσει ο μπεμπερος ότι καλύτερο ! Ναι με παρηγορεις , αλλά και μικρούλης να είναι τελικά  δεν είναι και τραγικό θα τον δυναμώσει με τον καιρό η μανούλα !

@bella32 εδώ στο νοσοκομείο πάντως ολική κάνουν στις προγραμματισμένες , εκτός και αν ζητήσεις εσυ κάτι άλλο .

Μια βδομαδουλα έμεινε μόνο , μου φαίνεται απίστευτο !

 


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εννοείται το δικαιουσαι!!! Ασε π πρέπει να αναπληρωσεις και τις θερμιδεε π εκαψες!!! Αχαχαχα χχαχαα

Μαρθα, εσενα σ ειχε κανει κολπικη εξεταση την τελευταία φορά ο γιατρος σ? Καλα θυμαμαι? 

Όχι δεν μου έχει κάνει ακόμα.. Αύριο έχω ραντεβού που πιστεύω δεν θα το γλιτώσω.. Εσύ πως είσαι?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Όχι δεν μου έχει κάνει ακόμα.. Αύριο έχω ραντεβού που πιστεύω δεν θα το γλιτώσω.. Εσύ πως είσαι?? 

Θα περιμένουμε να μας πεις λοιπον!!!! Εγω καλύτερα είμαι, ηρεμησα πολύ!!! Εκανα το ξεσπασμα μου και τωρα ειμαι μια χαρα!!! Φοβάμαι, απλα πιο συγκρατημένα.... Αποδεχτηκα εν τ μεταξυ πως ειτε βγει νωριτερα είτε πιο μετα, η μπεμπουλα μου πλεον ειναι ασφαλής και δεν παίζει ρόλο.... θα ειναι πολύ καλα! Απλά είχα λίγο δέσει σκοινι κορδόνι πως θα παρω όλο το μηνα και τρομοκρατηθηκα με το ενδεχόμενο τ "προωρου" τοκετού.... Πλέον λέω δεν με ενδιαφερει το ποτε, αρκει να είμαστε και οι 2 καλα!!! Στην τελική, δεν με τρελαίνει η ιδέα να μου "βγουν τα μάτια" στην προσπάθεια να γεννησω ένα παιδί 4 κιλά!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eamo είπε:

@Μάντη Ναι προγραμματισμένα λόγω παλιότερης επέμβασης και λίγο λόγω εξωσωματικής . Είχα κάνει επισκληρίδειο στην επέμβαση και το ένα μου πόδι εκανε ώρες να ξεμουδιασει και με πήγε λίγο πίσω στο να σηκωθώ. Όποτε το σκέφτομαι τώρα μη πάω για καλύτερα και τελικά την πατήσω.

@ΦαιηΚατς καταρχήν να σου ζήσει ο μπεμπερος ότι καλύτερο ! Ναι με παρηγορεις , αλλά και μικρούλης να είναι τελικά  δεν είναι και τραγικό θα τον δυναμώσει με τον καιρό η μανούλα !

@bella32 εδώ στο νοσοκομείο πάντως ολική κάνουν στις προγραμματισμένες , εκτός και αν ζητήσεις εσυ κάτι άλλο .

Μια βδομαδουλα έμεινε μόνο , μου φαίνεται απίστευτο !

 

Παίζει μεγαλο ρολο ο αναισθησιολογος στην επισκληριδειο... οτι σε κανει να νιωθεις ποιο ασφαλείς μπορεις να το συζητήσεις και με το γιατρο σου...  την αλλη Πέμπτη θα μπεις;;;

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κορίτσια είμαστε σίγουρες ότι γίνεται ακόμη ολική; ήρθε μαία για μάθημα τοκετού προχτές και μου είπε ότι έχει καταργηθεί η ολική και πλέον μόνο επισκληρηδιο στην καισαρική. Κάνε μια ερώτηση τον γιατρό ν είσαι σίγουρη!

Εννοείται πως γίνεται και στα περισσότερα δημόσια νοσοκομεία κανουν ακομα ολικη... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, eamo είπε:

 καταρχήν να σου ζήσει ο μπεμπερος ότι καλύτερο ! Ναι με παρηγορεις , αλλά και μικρούλης να είναι τελικά  δεν είναι και τραγικό θα τον δυναμώσει με τον καιρό η μανούλα !

Έτσι είναι ακριβώς! Ο μεγάλος μου γιος γεννήθηκε 35 και 4 2200γρ και για πότε πήρε βάρος και τώρα είναι 5 χρόνων λεβέντης δεν κατάλαβα τι έγινε!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Θα περιμένουμε να μας πεις λοιπον!!!! Εγω καλύτερα είμαι, ηρεμησα πολύ!!! Εκανα το ξεσπασμα μου και τωρα ειμαι μια χαρα!!! Φοβάμαι, απλα πιο συγκρατημένα.... Αποδεχτηκα εν τ μεταξυ πως ειτε βγει νωριτερα είτε πιο μετα, η μπεμπουλα μου πλεον ειναι ασφαλής και δεν παίζει ρόλο.... θα ειναι πολύ καλα! Απλά είχα λίγο δέσει σκοινι κορδόνι πως θα παρω όλο το μηνα και τρομοκρατηθηκα με το ενδεχόμενο τ "προωρου" τοκετού.... Πλέον λέω δεν με ενδιαφερει το ποτε, αρκει να είμαστε και οι 2 καλα!!! Στην τελική, δεν με τρελαίνει η ιδέα να μου "βγουν τα μάτια" στην προσπάθεια να γεννησω ένα παιδί 4 κιλά!!!

Κοριτσάκι σε θυμάμαι από παλιά...ήθελα να σου πω με το καλό μάτια μου...

Μην στενοχωριεσαι...εγώ γέννησα 36η μια μπεμπα κοντά 3 κιλά. Δεν μπήκε ούτε θερμοκοιτιδα ούτε τίποτα!

Είναι πολύ αναπτυγμενη...και γενικά, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα!

Η φύση ξέρει...εμένα είχα μπλεχτει πολύ με τον ομφαλιο..ευτυχώς γεννήθηκε!

Άσε τη φύση να κάνει τη δουλειά της!

Μετά την 35η και πάνω από 2.5 κιλά είναι όλα τέλεια!!!!

Με το καλό κορίτσι μου να δεις το μωρό σου!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , Marimarv είπε:

Εγώ κορίτσια από χθες δε νιώθω τη μικρή μου να κουνιέται πολύ και ανησυχώ με έχει συνηθίσει σε πολλές κλοτσιές.. 

Φαε κάτι κ ξάπλωσε για να τη καταλαβαίνεις καλύτερα. Αφού δε μπορείς κάτι γλυκό, ίσως ένα φρούτο! Κ αν ανησυχείς ακόμη μίλησε και με το γιατρό σου! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κορίτσια είμαστε σίγουρες ότι γίνεται ακόμη ολική; ήρθε μαία για μάθημα τοκετού προχτές και μου είπε ότι έχει καταργηθεί η ολική και πλέον μόνο επισκληρηδιο στην καισαρική. Κάνε μια ερώτηση τον γιατρό ν είσαι σίγουρη!

Φανταζομαι οτι γινεται ολικη αν για καποιο σοβαρο λογο δεν μπορει να γινει επισκληριδιος. 


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Φαε κάτι κ ξάπλωσε για να τη καταλαβαίνεις καλύτερα. Αφού δε μπορείς κάτι γλυκό, ίσως ένα φρούτο! Κ αν ανησυχείς ακόμη μίλησε και με το γιατρό σου! 

Έφαγα κ λίγο γλυκό σήμερα ένα αμύγδαλοτο επίτηδες.. Κουνιέται δεν είναι ακίνητη αλλά όχι τόσο έντονα όπως με έχει συνηθίσει τελευταία 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Κοριτσάκι σε θυμάμαι από παλιά...ήθελα να σου πω με το καλό μάτια μου...

Μην στενοχωριεσαι...εγώ γέννησα 36η μια μπεμπα κοντά 3 κιλά. Δεν μπήκε ούτε θερμοκοιτιδα ούτε τίποτα!

Είναι πολύ αναπτυγμενη...και γενικά, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα!

Η φύση ξέρει...εμένα είχα μπλεχτει πολύ με τον ομφαλιο..ευτυχώς γεννήθηκε!

Άσε τη φύση να κάνει τη δουλειά της!

Μετά την 35η και πάνω από 2.5 κιλά είναι όλα τέλεια!!!!

Με το καλό κορίτσι μου να δεις το μωρό σου!

Αχ να σαι καλα κοριτσαρα μου!!! Και να χαίρεσαι τ παιδακι σ!!! Καλα κανετε και μ θυμιζετε τις ιστορίες σας!! Με καθησυχαζετε ακόμα περισσότερο!! Ευτυχώς απο χθες το απόγευμα συνηλθα!! Το παιδακι μου  ότι και να γίνει θα είναι μια χαρά! Και θερμοκοιτιδα να μπει (που δεν θα μπει πιστεύω) ολα καλα θα ειναι!!! 

πρίν από 59 λεπτά , Marimarv είπε:

Έφαγα κ λίγο γλυκό σήμερα ένα αμύγδαλοτο επίτηδες.. Κουνιέται δεν είναι ακίνητη αλλά όχι τόσο έντονα όπως με έχει συνηθίσει τελευταία 

Και εμενα δεν ειιναι το ίδιο κινητικη όπως ήταν παλαιοτερα, αλλα ο γιατρος μ είπε ότι είναι φυσιολογικό γτ μειωνεται ο ελευθερος χωρος τους όσο μεγαλώνουν... Παρόλα αυτά, αν ειναι κάτι που σε ανησυχεί να ενημερωσεις εννοειται!!!! Εγω αν πιστευω πως είναι πολύ ανησυχητικη η απουσία της, κατεβαζω σοκολατιτσα (σχεδον τη μιση μικρη) για να αρχισει να κουνιεται και να χαλαρωσω!! Η μαία μου πάντως, μ είχε πει (και ο γιατρος) πως ειναι ζωτικης σημασιας να νιωθω τ μωρό τουλαχιστον 3 διαφορετικες στιγμες μεσα σ μερα (πχ πρωι - μεσημέρι - βράδυ) και αν κάποια μέρα νομίζω πως την ακούω λιγότερο, να πάρω τηλέφωνο να πάω απλά για ένα υπέρηχο!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...