Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχ να σαι καλα κοριτσαρα μου!!! Και να χαίρεσαι τ παιδακι σ!!! Καλα κανετε και μ θυμιζετε τις ιστορίες σας!! Με καθησυχαζετε ακόμα περισσότερο!! Ευτυχώς απο χθες το απόγευμα συνηλθα!! Το παιδακι μου  ότι και να γίνει θα είναι μια χαρά! Και θερμοκοιτιδα να μπει (που δεν θα μπει πιστεύω) ολα καλα θα ειναι!!! 

Και εμενα δεν ειιναι το ίδιο κινητικη όπως ήταν παλαιοτερα, αλλα ο γιατρος μ είπε ότι είναι φυσιολογικό γτ μειωνεται ο ελευθερος χωρος τους όσο μεγαλώνουν... Παρόλα αυτά, αν ειναι κάτι που σε ανησυχεί να ενημερωσεις εννοειται!!!! Εγω αν πιστευω πως είναι πολύ ανησυχητικη η απουσία της, κατεβαζω σοκολατιτσα (σχεδον τη μιση μικρη) για να αρχισει να κουνιεται και να χαλαρωσω!! Η μαία μου πάντως, μ είχε πει (και ο γιατρος) πως ειναι ζωτικης σημασιας να νιωθω τ μωρό τουλαχιστον 3 διαφορετικες στιγμες μεσα σ μερα (πχ πρωι - μεσημέρι - βράδυ) και αν κάποια μέρα νομίζω πως την ακούω λιγότερο, να πάρω τηλέφωνο να πάω απλά για ένα υπέρηχο!!! 

Κορίτσι μου αυτό θα κάνω θα πάρω ένα τηλέφωνο τώρα κιόλας γτ δεν ξέρω με ανησυχεί λιγο πάρα είναι ήσυχη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 9 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσι μου αυτό θα κάνω θα πάρω ένα τηλέφωνο τώρα κιόλας γτ δεν ξέρω με ανησυχεί λιγο πάρα είναι ήσυχη 

Καλα θα κανεις κοπελα μου!!! Και πες μας!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσι μου αυτό θα κάνω θα πάρω ένα τηλέφωνο τώρα κιόλας γτ δεν ξέρω με ανησυχεί λιγο πάρα είναι ήσυχη 

Παντως και εμενα ειναι ήσυχος... ο γιατρος ειπε οτι τώρα θέλουμε 10 κινήσεις μεσα στη μερα!!! Πήρες τηλ να τον ενημερώσεις;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Παντως και εμενα ειναι ήσυχος... ο γιατρος ειπε οτι τώρα θέλουμε 10 κινήσεις μεσα στη μερα!!! Πήρες τηλ να τον ενημερώσεις;;;

Εγω αυτο με τις 10 κινήσεις δεν το καταλαβαίνω και για αυτο μ ειπε τουλάχιστον 3 φορες μεσα σ μερα να την καταλαβαίνω!! Εμενα αμα αρχίσει και κουνιεται δε σταματάει, αρα πως να μετρησω πόσες κινήσεις κάνει? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Παντως και εμενα ειναι ήσυχος... ο γιατρος ειπε οτι τώρα θέλουμε 10 κινήσεις μεσα στη μερα!!! Πήρες τηλ να τον ενημερώσεις;;;

Ναι ναι πήρα Μάντη μου και θα πάω αύριο να με δει για να ηρεμισω.. Απλά μου φάνηκε περίεργο γτ τις προηγούμενες μέρες έκανε πάρτυ συνέχεια κουνιόταν και τώρα είναι πολύ πιο ήσυχη.. 10 κινήσεις νομίζω τις κάνει.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω αυτο με τις 10 κινήσεις δεν το καταλαβαίνω και για αυτο μ ειπε τουλάχιστον 3 φορες μεσα σ μερα να την καταλαβαίνω!! Εμενα αμα αρχίσει και κουνιεται δε σταματάει, αρα πως να μετρησω πόσες κινήσεις κάνει? 

Λογικα εννοει 10 κινήσεις κατα τι διάρκεια τις μερας! Οπως ειπε κ σε εσενα πρωι μεσημέρι βράδυ να κανουν απο 4 κινήσεις!!!

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; θα σας διαβασω σε λίγο...

Εγω γυρισα απο το γιατρό. Ο μπέμπης 2770γρ και πρωτο nst σε καμια δεκαριά μέρες

Μπραβο Μαράκι τέλειος στα κιλα!!! Σου ειπε ποτε με το καλο θα σε βαλει;;; εγω εχω παλι nst τη Τετάρτη!

1 hour ago, Marimarv είπε:

Ναι ναι πήρα Μάντη μου και θα πάω αύριο να με δει για να ηρεμισω.. Απλά μου φάνηκε περίεργο γτ τις προηγούμενες μέρες έκανε πάρτυ συνέχεια κουνιόταν και τώρα είναι πολύ πιο ήσυχη.. 10 κινήσεις νομίζω τις κάνει.. 

Εμενα αλλες μερες κανει χαμο και αλλε τον ψαχνω!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! σήμερα ήταν ημέρα γενικης! ήρθε η μανούλα και μου ετοίμασε το δωμάτιο! παραγγείλαμε και καροτσακι επιτέλους! εγώ κλασικά ξαπλα και παρατηρώ  τις κινήσεις του μπέμπη! άλλες μέρες είναι πιο δραστήριος και άλλες σαν να βαριέται! την Τρίτη έχω το NST και έχω αγωνία για το τι θα μου πει! η καλλιέργεια βγήκε καλή, ευτυχώς, και μου είχαν κάνει και κάποιες άλλες για την πηξη του αίματος.  έχει κάνει καμία σας; μου είπαν να κόψω τη σαλοσπιρή όταν κλείσω την 35!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια! σήμερα ήταν ημέρα γενικης! ήρθε η μανούλα και μου ετοίμασε το δωμάτιο! παραγγείλαμε και καροτσακι επιτέλους! εγώ κλασικά ξαπλα και παρατηρώ  τις κινήσεις του μπέμπη! άλλες μέρες είναι πιο δραστήριος και άλλες σαν να βαριέται! την Τρίτη έχω το NST και έχω αγωνία για το τι θα μου πει! η καλλιέργεια βγήκε καλή, ευτυχώς, και μου είχαν κάνει και κάποιες άλλες για την πηξη του αίματος.  έχει κάνει καμία σας; μου είπαν να κόψω τη σαλοσπιρή όταν κλείσω την 35!

Κι εγώ είμαι 35 κ 3 κ την σταμάτησα προχθές! Καλλιέργεια θα κάνω σε δέκα μέρες περίπου όπως και nst.

Φαντάζομαι ποσο ωραίο θα είναι το δωμάτιο!! Κι εγώ περιμένω πως κ πως να μετακομίσουμε να το φτιάξω!:x

Εγώ σήμερα τελείωσα και τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού, κι ευτυχώς έπεσα σε ορεξατες μαίες που μας έμαθαν πολλά πράγματα!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα !

@Μαρία1430 μια χαρά ο μπέμπης σου , δε μας δανείζετε κανένα γραμμάριο και εμάς ! Θύμισε μου πας για φυσιολογικό ; Έφτασε ο καιρός το πιστεύεις !

Για τις κινήσεις του μωρού , η αλήθεια είναι ότι δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο . Αλλά δεν είναι κακό όταν νιώθουμε κάτι διαφορετικό να ρωτάμε !

@Elenaki5186 αν εννοείς να γεννηθεί από 1η Οκτώβρη και μετά, μάλλον η @Μάντη θα είναι ! Διαφορετικά μας έχει ήδη κάνει ποδαρικό η @zina7777 με τον μπεμπουλη της !

Εγω πάλι nst σήμερα το μεσημέρι για να δούμε τις συσπασεις, μη κάνει έξοδο το ΣΚ που θα λείπει ο γιατρός ! Του εχω κάνει συμφωνία να κάτσει ως την Παρασκευή για να πάρουμε μια ανάσα το ΣΚ με τον καλό μου οι δυο μας !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα!!!! Εγω τα συνηθισμένα ξαπλα!!!! Αντε να περάσουν οι μέρες!!!! 

1 hour ago, Elenaki5186 είπε:

Καλημέρα εγκυουλες :-):-) πώς είσαστε σήμερα;; Ποιο θα είναι το πρώτο μπεμπακι που θα σκάσει μύτη στις μανουλες Οκτωβρίου 2018;; Εσένα @Μάντη;;;;;

Πρωτο εσκασε μυτη τις @zina7777 ηταν βιαστικό νινι!!!! Πρωτα Θεός μαλλον το επομενο θα ειναι το δικο μου!!! Αν και νομιζω πως έχουμε μπει στο μήνα τους αρκετα κορίτσια!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα και απο εμένα!!!! Εγω τα συνηθισμένα ξαπλα!!!! Αντε να περάσουν οι μέρες!!!! 

Πρωτο εσκασε μυτη τις @zina7777 ηταν βιαστικό νινι!!!! Πρωτα Θεός μαλλον το επομενο θα ειναι το δικο μου!!! Αν και νομιζω πως έχουμε μπει στο μήνα τους αρκετα κορίτσια!!!!! 

Ναι έχετε δίκαιο ξέχασα οτι η @zina7777 κρατάει ήδη τον μπέμπη της αγκαλιά. 

Υπομονή Μάντη άντεξε ακόμα λίγο την ξάπλα. Σε λίγες μέρες θα σου φαίνονται ενα κακό όνειρο όλα αυτά.

@eamo είσαι και εσύ κοντά. Απόλαυσε με τον καλό σου τις τελευταιες μέρες πριν αφιχθεί το νεο μέλος της οικογένειας.

Με το καλό σε όσες κοπέλες κοντεύουν τις επομενες μέρες.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Σήμερα 37+2 και έχω απόγευμα γιατρό για να δούμε τι θα μου πει!!! Έχω βαρύνει πολύ ώρες ώρες πόνο από κάτω λες και έχω κάνει γυμναστική και δεν μπορώ να περπατήσω!!! Λέτε να με κοιτάξει σήμερα κολπικά??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Σήμερα 37+2 και έχω απόγευμα γιατρό για να δούμε τι θα μου πει!!! Έχω βαρύνει πολύ ώρες ώρες πόνο από κάτω λες και έχω κάνει γυμναστική και δεν μπορώ να περπατήσω!!! Λέτε να με κοιτάξει σήμερα κολπικά??? 

Καλημέρα! Λογικά θα σε κοιτάξει σημερα! Εχεις μπει κανονικότατα στην τελικη ευθεία!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...