Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;; Πωπώ εγώ μια βόλτα βγήκα να περπατήσω και ψόφησα.  Λες και θα μου φύγει το Λες και θα μου φύγει το μωρό νιωθω.. Αλλά κατά τα Αλλά κατά τ'άλλα η κοιλιτσα ψηλά. Αύριο μπαίνω στην 39η.. Αλλά δε νομίζω να μας ερθει συντομα.

Μαντη μου λες ν εισαθ η επόμενη;; αχ αντε σιγα σιγα να περνουμε σειρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 7 λεπτά , irinikavala είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;; Πωπώ εγώ μια βόλτα βγήκα να περπατήσω και ψόφησα.  Λες και θα μου φύγει το Λες και θα μου φύγει το μωρό νιωθω.. Αλλά κατά τα Αλλά κατά τ'άλλα η κοιλιτσα ψηλά. Αύριο μπαίνω στην 39η.. Αλλά δε νομίζω να μας ερθει συντομα.

Μαντη μου λες ν εισαθ η επόμενη;; αχ αντε σιγα σιγα να περνουμε σειρα

Εσυ θα εισαι η επόμενη!!! Εγω εχω ακομα 2 εβδομάδες σχεδόν!!! Ξερεις μεχρι ποτε θα σε αφήσει το συζητησατε;;; 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!  @irinikavala λογικα εσυ θα εισαι η επόμενη, εκτός και αν εχει βολευτεί το νινι και δεν αποφασισει να βγει!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ποτε εχεις γιατρο? Σ ειπε μέχρι πότε θα σε αφήσει? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα! Λογικά θα σε κοιτάξει σημερα! Εχεις μπει κανονικότατα στην τελικη ευθεία!!!

Μακάρι να με δει και να μου πει από βδομάδα σε βλέπω να γέννας..εσυ για πότε είσαι?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Μακάρι να με δει και να μου πει από βδομάδα σε βλέπω να γέννας..εσυ για πότε είσαι?? 

Εγω πρώτα ο Θεός ελπιζουμε να αντέξω μεχρι 3 που εχω προγραμματισμενη καισαρική...  θα είμαι 36+6

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Μάντη είπε:

Εγω πρώτα ο Θεός ελπιζουμε να αντέξω μεχρι 3 που εχω προγραμματισμενη καισαρική...  θα είμαι 36+6

Θα αντέξει και όλα θα πάνε τέλεια και θα είσαι γερή εσύ και θα κρατήσεις ένα γερό μωράκι αγκαλίτσα!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου.. Εγώ πήγα σήμερα γιατρό γτ δεν ένιωθα 2 μέρες την μικρή μου πολύ καλά.. Δεν βρήκε τίποτα ανησυχητικό με έβαλε και στ μηχάνημα κ όλα καλά.. Κάνω βέβαια συσπάσεις οπότε μου τόνισε ότι πρέπει να είμαι ξαπλωμένη κ να μην κουράζομαι καθόλου... Παρόλα αυτά εγώ δεν έχω ηρεμήσει γτ και η γιατρός παρατήρησε ότι δεν έχει έντονη κινητικότητα.. Από τον υπέρηχο όμως δεν είδε κάτι που να την ανησυχεί.. Μόνο τον πιο ώριμο πλακούντα που μου είπε ότι δεν θα πάω πολύ μακριά ακόμα κ τις συσπασεις που κάνω παρόλο που ξεκουράζομαι και δεν κάνω απολύτως τίποτα.. Τι να πω εγώ δεν έχω ηρεμήσει πάντως ακόμα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Marimarv είπε:

Γειά σας κορίτσια μου.. Εγώ πήγα σήμερα γιατρό γτ δεν ένιωθα 2 μέρες την μικρή μου πολύ καλά.. Δεν βρήκε τίποτα ανησυχητικό με έβαλε και στ μηχάνημα κ όλα καλά.. Κάνω βέβαια συσπάσεις οπότε μου τόνισε ότι πρέπει να είμαι ξαπλωμένη κ να μην κουράζομαι καθόλου... Παρόλα αυτά εγώ δεν έχω ηρεμήσει γτ και η γιατρός παρατήρησε ότι δεν έχει έντονη κινητικότητα.. Από τον υπέρηχο όμως δεν είδε κάτι που να την ανησυχεί.. Μόνο τον πιο ώριμο πλακούντα που μου είπε ότι δεν θα πάω πολύ μακριά ακόμα κ τις συσπασεις που κάνω παρόλο που ξεκουράζομαι και δεν κάνω απολύτως τίποτα.. Τι να πω εγώ δεν έχω ηρεμήσει πάντως ακόμα.. 

Αφου σε ειδε κοριτσι μου μην ανησυχεις. Θα καταλαβαινε αν κατι δεν πηγαινε καλα. Κ ειδικα αφου σε εβαλε κ στο μηχανημα ειναι ολα καλα.. απλως ξεκουρασου κ ολα θα ειναι υπεροχα. Ποτε ξανα πας;; 

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Εσυ θα εισαι η επόμενη!!! Εγω εχω ακομα 2 εβδομάδες σχεδόν!!! Ξερεις μεχρι ποτε θα σε αφήσει το συζητησατε;;; 

 

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!!!  @irinikavala λογικα εσυ θα εισαι η επόμενη, εκτός και αν εχει βολευτεί το νινι και δεν αποφασισει να βγει!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ποτε εχεις γιατρο? Σ ειπε μέχρι πότε θα σε αφήσει? 

Θα με αφησει μεχρι τελος της πητ. Πιανει φυσικα την πητ βαση περιοδου. Ενω βαση αυχενικγς ηταν περιπου μια βδομαδα νωριτερα.. αλλα μου ειπε οτι δε βλεπει να φτανω εως το τελος.. την δευτερα εχω παλι ραντεβου. Παντως ηλπιζα εως τοτε να εχω γεννησει αλλα μπα.. σημερα ποναει η μεση.. να το παρω σαν ενδειξη;;; χαχα.. ψαχνω σημαδια οπως καταλαβαινετε.. χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , irinikavala είπε:

Αφου σε ειδε κοριτσι μου μην ανησυχεις. Θα καταλαβαινε αν κατι δεν πηγαινε καλα. Κ ειδικα αφου σε εβαλε κ στο μηχανημα ειναι ολα καλα.. απλως ξεκουρασου κ ολα θα ειναι υπεροχα. Ποτε ξανα πας;; 

 

Θα με αφησει μεχρι τελος της πητ. Πιανει φυσικα την πητ βαση περιοδου. Ενω βαση αυχενικγς ηταν περιπου μια βδομαδα νωριτερα.. αλλα μου ειπε οτι δε βλεπει να φτανω εως το τελος.. την δευτερα εχω παλι ραντεβου. Παντως ηλπιζα εως τοτε να εχω γεννησει αλλα μπα.. σημερα ποναει η μεση.. να το παρω σαν ενδειξη;;; χαχα.. ψαχνω σημαδια οπως καταλαβαινετε.. χαχα

Ναι ναι έτσι είναι απλά δεν ξέρω εγώ άμα δεν την νιώθω όπως πριν δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου.. Θα ξανά πάω Δευτέρα μου είπε.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι ναι έτσι είναι απλά δεν ξέρω εγώ άμα δεν την νιώθω όπως πριν δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου.. Θα ξανά πάω Δευτέρα μου είπε.. 

Αφού την είδατε ότι είναι καλά κορίτσι μου, προσπάθησε να ηρεμήσεις.. Καταλαβαίνω πως ειναι δύσκολο, αλλά έχω παρατηρήσει πως όταν ειμαι αγχωμενη ή στεναχωρημένη, η μπέμπα μου δεν κουνιέται, σαν να το καταλαβαίνει και να "μαζεύεται"...

Απο ότι βλέπω, όμως, στην πλειοψηφία τους τα μωράκια μας είναι μάλλον βιαστικά (με λίγες εξαιρέσεις!!!) και παλεύουμε να τα κρατήσουμε λίγο παραπάνω!

πρίν από 32 λεπτά , irinikavala είπε:

Θα με αφησει μεχρι τελος της πητ. Πιανει φυσικα την πητ βαση περιοδου. Ενω βαση αυχενικγς ηταν περιπου μια βδομαδα νωριτερα.. αλλα μου ειπε οτι δε βλεπει να φτανω εως το τελος.. την δευτερα εχω παλι ραντεβου. Παντως ηλπιζα εως τοτε να εχω γεννησει αλλα μπα.. σημερα ποναει η μεση.. να το παρω σαν ενδειξη;;; χαχα.. ψαχνω σημαδια οπως καταλαβαινετε.. χαχα

Ποιά είναι η τελική ημερομηνία που σ έχει δώσει???

Αυτό που έχω καταλάβει πάντως, είναι πως σημάδια δεν υπάρχουν!!! Αφού όλες λίγο πολύ, έχουμε πόνους στη μεση, πονακια περιόδου, συσπασούλες κλπ!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Αφού την είδατε ότι είναι καλά κορίτσι μου, προσπάθησε να ηρεμήσεις.. Καταλαβαίνω πως ειναι δύσκολο, αλλά έχω παρατηρήσει πως όταν ειμαι αγχωμενη ή στεναχωρημένη, η μπέμπα μου δεν κουνιέται, σαν να το καταλαβαίνει και να "μαζεύεται"...

Απο ότι βλέπω, όμως, στην πλειοψηφία τους τα μωράκια μας είναι μάλλον βιαστικά (με λίγες εξαιρέσεις!!!) και παλεύουμε να τα κρατήσουμε λίγο παραπάνω!

Χάχαχα ναι έχεις δίκιο βιαστικά τα μωράκια του Οκτώβρη.. Πάντως κ εμένα μου τόνισε να μείνω κρεβάτι φουλ ξεκούραση μέχρι να μπω στ μήνα μου.. Ας ελπίζουμε ότι θα κρατήσουμε όλες μας.. Προσπαθώ να το βγάλω από το μυαλό μου αλλά ξέρεις τώρα είναι συνέχεια εκεί να δω αν κουνιέται τι κάνει πως είναι.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Χάχαχα ναι έχεις δίκιο βιαστικά τα μωράκια του Οκτώβρη.. Πάντως κ εμένα μου τόνισε να μείνω κρεβάτι φουλ ξεκούραση μέχρι να μπω στ μήνα μου.. Ας ελπίζουμε ότι θα κρατήσουμε όλες μας.. Προσπαθώ να το βγάλω από το μυαλό μου αλλά ξέρεις τώρα είναι συνέχεια εκεί να δω αν κουνιέται τι κάνει πως είναι.. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, γτ το ίδιο ακριβως κανω και εγω!!! Αμα κουνιεται πολύ και με ποναει γκρινιάζω και αμα δεν κουνιεται, τ ριχνω σ γλυκα και κανω φόκους σ κοιλια να δω αν κουνιεται!!!! Κι πού είμαστε ακόμα!!!!!!!!!!!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, γτ το ίδιο ακριβως κανω και εγω!!! Αμα κουνιεται πολύ και με ποναει γκρινιάζω και αμα δεν κουνιεται, τ ριχνω σ γλυκα και κανω φόκους σ κοιλια να δω αν κουνιεται!!!! Κι πού είμαστε ακόμα!!!!!!!!!!!!!

Λέω να φάω και εγώ μια μικρή σοκολάτα για να δω τι θα κάνει.. Αν κ από την άλλη έχω στ μυαλό μου το ζάχαρο αλλά λέω να την φάω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Marimarv είπε:

Λέω να φάω και εγώ μια μικρή σοκολάτα για να δω τι θα κάνει.. Αν κ από την άλλη έχω στ μυαλό μου το ζάχαρο αλλά λέω να την φάω.. 

γτ δεν δοκιμαζεις με στεβια?


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

γτ δεν δοκιμαζεις με στεβια?

Ναι ναι μαύρη σοκολάτα με στεβια θα πάρω.. Αλλά μην νομίζεις κ αυτές έχουν ζάχαρη διάβασα τα συστατικά κ είναι φουλ σε σκόνες ζάχαρη κ άλλα τέτοια.. Αλλά δεν πειράζει μια φορά θα είναι.. Εσύ πως είσαι? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...