Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , Μάντη είπε:

Σήμερα ειχα παει για nst και μου πήραν και αιμα σε περίπτωση απροόπτου να ειμαστε προετοιμασμένοι.. μου ειπαν οτι θα κανουν τα κλασικα για ηπατίτιδες και τετοια πραγματα οπως κ ομαδα αιματος... και μου ειπαν να παω 3 με 4 μερες πριν το χειρουργείο να με δουν οι αιματολογοι και να ξανα παρουν αιμα για αλλες εξετάσεις και μου εκανε εντύπωση...

μαλλον δεν εχουν στο νοσοκομειο γρηγορο μικροβιολογικο κ αργουν τα αποτελεσματα των εξετασεων. που θα γεννησεις? εμενα τις εξετασεις πριν τημ καισαρικη τις καναν τρεις ωρες πριν μπω στο χειρουργειο. λογικα κατι πρεπει να παιζει με το μικροβιολογικο τους. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 23 λεπτά , linaa είπε:

μαλλον δεν εχουν στο νοσοκομειο γρηγορο μικροβιολογικο κ αργουν τα αποτελεσματα των εξετασεων. που θα γεννησεις? εμενα τις εξετασεις πριν τημ καισαρικη τις καναν τρεις ωρες πριν μπω στο χειρουργειο. λογικα κατι πρεπει να παιζει με το μικροβιολογικο τους. 

Δε νομιζω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός στο Ρέα... ισως θελουν να δουν τη πήξη του αίματος;;; ισως επειδη ςχω αναιμία...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Δε νομιζω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός στο Ρέα... ισως θελουν να δουν τη πήξη του αίματος;;; ισως επειδη ςχω αναιμία...

τι να πω κ εμενα μου καναν ειδικες εξετασεις γιατι εκανα κ αντιπυκτικες αλλα ολα γιναν την ιδια μερα δηλαδη μου πηραν ιστορικο επιτοπου κ καναν οτι εξετασεις επρεπε. ισως ειναι συστημα του νοσοκομειου συγκεκριμενα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Marimarv είπε:

Θα μένει μαζί σας? 

Όχι, επειδή το σπίτι της είναι πέντε λεπτά από το σπίτι που θα μετακομίσουμε! Αν ήμουν εδώ που είμαι τώρα, θα έμενε μαζί μας όμως.

@Μάντη λογικά θα έχει να κάνει με τις αιμορραγίες κ τον αιματοκρίτη. Για καλό θα γίνουν πάντως! Να έχουν καλύτερη εικονα. Η εξέταση αίματος είναι ότι πιο σύνηθες , μην ανησυχείς για αυτό! Όλα καλά θα πάνε

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

τι να πω κ εμενα μου καναν ειδικες εξετασεις γιατι εκανα κ αντιπυκτικες αλλα ολα γιναν την ιδια μερα δηλαδη μου πηραν ιστορικο επιτοπου κ καναν οτι εξετασεις επρεπε. ισως ειναι συστημα του νοσοκομειου συγκεκριμενα. 

Ισως επειδη θελουν να ειναι ετοιμοι για παν ενδεχόμενο απο νωρις... τι να πω δε ξερω... μηπως επειδη θα χρειαστώ λογικα αιμα... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/9/2018 at 3:23 ΜΜ, Alekk είπε:

Κι εγω για vbac (αν τα καταφερουμε!) Απο tiger στο κεντρο της Αθηνας. 8 ευρω. Εχει και τζαμπο (δεν ξερω βεβαια αν σκασουμε κατω σα τα καρπουζια)... Αν εχεις κανα καλο λινκ για ασκησεις απο youtube στειλε μου κι εμενα!

Κανω ασκησεις στη μπαλα και στη Φαιναρετη... Δωρεαν γυμναστικη για εγκυους.

Σημερα πηγα στο γιατρο, ολα καλα, θα με ξαναδει την αλλη βδομαδα που θα ειμαι σχεδον 40 εβδομαδων και μετα δυο φορες την εβδομαδα μου ειπε...

6 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Θεμα βλαστοκύτταρα θα κρατήσει καμια;;;; 

Εγω θα κρατησω ιδιωτικα μεσεγχυματικα βλαστικα κυτταρα στη δημοσια τραπεζα.

 

  • Μου αρέσει 1

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Marimarv είπε:

 @Μάντη εσύ θα κρατήσεις βλαστοκυτταρα? 

Ναι αποφασίσαμε τελικα με τον αντρα μου να τα κρατήσουμε και ας ειναι και το ποιο αχρηστα λεφτα γτ αν δεν το κανουμε και τύχει κατι θα χτυπάμε το κεφαλι μας! Βεβαια για να ξέρουμε κ τι λεμε μπορει να ειναι και άχρηστα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα με τον σύζυγό από έναν περίπατο 20 λεπτά νομίζω καλά ήταν μου βγήκε η γλώσσα!!!! Και τώρα παράγγειλα σουβλάκι νομίζω το δικαιούμαι μετά από τόσο περπάτημα.. Χα χα χα χα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα με τον σύζυγό από έναν περίπατο 20 λεπτά νομίζω καλά ήταν μου βγήκε η γλώσσα!!!! Και τώρα παράγγειλα σουβλάκι νομίζω το δικαιούμαι μετά από τόσο περπάτημα.. Χα χα χα χα 

Εννοείται το δικαιουσαι!!! Ασε π πρέπει να αναπληρωσεις και τις θερμιδεε π εκαψες!!! Αχαχαχα χχαχαα

Μαρθα, εσενα σ ειχε κανει κολπικη εξεταση την τελευταία φορά ο γιατρος σ? Καλα θυμαμαι? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εννοείται το δικαιουσαι!!! Ασε π πρέπει να αναπληρωσεις και τις θερμιδεε π εκαψες!!! Αχαχαχα χχαχαα

Μαρθα, εσενα σ ειχε κανει κολπικη εξεταση την τελευταία φορά ο γιατρος σ? Καλα θυμαμαι? 

Εμένα θα μου κάνει καλλιέργεια την επόμενη φορά που θα πάω σε δύο εβδομάδες, οπότε θα ρίξει κ μια ματιά..

Εσενα πότε θα σου κάνει κολπική? Σε αγχωνει?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Εμένα θα μου κάνει καλλιέργεια την επόμενη φορά που θα πάω σε δύο εβδομάδες, οπότε θα ρίξει κ μια ματιά..

Εσενα πότε θα σου κάνει κολπική? Σε αγχωνει?

Καλλιέργεια εκανα αλλα οχι σ γιατρο μ... Σ μικροβιολογικο... 

Θα μ. Κανει οταν κλεισω την 37η εβδομάδα... Στο επόμενο ραντεβού μας... Εχω αγχωθει αρκετά αν και μ εξηγησε πως δε θα τ κανει για να ξεκινήσει τον τοκετο... Ειναι αλλη τεχνική αυτη... Αλλα εγω φοβαμαι η αλήθεια είναι 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Τι κάνετε κορίτσια ;

Χτες είδα τον μπέμπη μου μικρούλης είναι , αλλά ζωηρός . 2670 μόνο , ο γιατρός μου είπε δεν ανησυχεί, αφού και εγώ 3100 γεννήθηκα , αν τον αφήναμε ως το τέλος τόσο θα γινόταν . Εγώ αγχώθηκα και τον ρώτησα μήπως χρειαστεί θερμοκοιτίδα , αλλά μου εξήγησε ότι αφού κλείσαμε τις 37 και παίρνει μέρες η ανάπτυξη έχει ολοκληρωθεί . Την Τρίτη που θα πάω , θα με εξετάσει και γυναικολογικά γιατί είναι χαμηλά και λόγω μεγέθους μπορεί να κάνει καμία έξοδο νωρίτερα ! Θα σας πω την εμπειρία τότε .

Μέχρι το τέλος με την ψυχή στο στόμα ! Αντε τώρα να κανείς ολική και να μην ξέρεις σε τι κατάσταση θα βγει το παιδί . Εχω αρχίσει να σκέφτομαι την επισκληρίδειο μόνο και μόνο για να ακούσω ότι όλα είναι οκ .

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , eamo είπε:

Καλημέρα ! Τι κάνετε κορίτσια ;

Χτες είδα τον μπέμπη μου μικρούλης είναι , αλλά ζωηρός . 2670 μόνο , ο γιατρός μου είπε δεν ανησυχεί, αφού και εγώ 3100 γεννήθηκα , αν τον αφήναμε ως το τέλος τόσο θα γινόταν . Εγώ αγχώθηκα και τον ρώτησα μήπως χρειαστεί θερμοκοιτίδα , αλλά μου εξήγησε ότι αφού κλείσαμε τις 37 και παίρνει μέρες η ανάπτυξη έχει ολοκληρωθεί . Την Τρίτη που θα πάω , θα με εξετάσει και γυναικολογικά γιατί είναι χαμηλά και λόγω μεγέθους μπορεί να κάνει καμία έξοδο νωρίτερα ! Θα σας πω την εμπειρία τότε .

Μέχρι το τέλος με την ψυχή στο στόμα ! Αντε τώρα να κανείς ολική και να μην ξέρεις σε τι κατάσταση θα βγει το παιδί . Εχω αρχίσει να σκέφτομαι την επισκληρίδειο μόνο και μόνο για να ακούσω ότι όλα είναι οκ .

Καλημερα μια χαρα ειναι τα κιλακια του!!! Θυμισε μ προγραμματισμενα θα πας;;; γτ να κανεις ολική;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, eamo είπε:

Καλημέρα ! Τι κάνετε κορίτσια ;

Χτες είδα τον μπέμπη μου μικρούλης είναι , αλλά ζωηρός . 2670 μόνο , ο γιατρός μου είπε δεν ανησυχεί, αφού και εγώ 3100 γεννήθηκα , αν τον αφήναμε ως το τέλος τόσο θα γινόταν . Εγώ αγχώθηκα και τον ρώτησα μήπως χρειαστεί θερμοκοιτίδα , αλλά μου εξήγησε ότι αφού κλείσαμε τις 37 και παίρνει μέρες η ανάπτυξη έχει ολοκληρωθεί . Την Τρίτη που θα πάω , θα με εξετάσει και γυναικολογικά γιατί είναι χαμηλά και λόγω μεγέθους μπορεί να κάνει καμία έξοδο νωρίτερα ! Θα σας πω την εμπειρία τότε .

Μέχρι το τέλος με την ψυχή στο στόμα ! Αντε τώρα να κανείς ολική και να μην ξέρεις σε τι κατάσταση θα βγει το παιδί . Εχω αρχίσει να σκέφτομαι την επισκληρίδειο μόνο και μόνο για να ακούσω ότι όλα είναι οκ .

Δεν ξέρω αν θα σε παρηγορήσω αλλά και εμένα ο γιατρός 2700 μου είχε πει ότι είναι είναι ο μπέμπης μου και την επόμενη μέρα που γέννησα ήταν 3500!!! Μεγάλη απόκλιση! Μην αγχώνεσαι για την ολική... Δεν θα καταλάβεις πότε θα κοιμηθείς και πότε θα ξυπνήσεις και θα το έχεις αγκαλιά!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...