Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ο γιατρός σου τι λέει που πρωί είναι πάνω από 110?? 

το θεωρεί καλό.δεν είναι πάντα τόσο,  από 90 μέχρι 110 την πρώτη ώρα.  στις αρχές με έβαζε και έκανα μετρήσεις και τη δεύτερη ώρα και έπεφτε στο 80. συνήθως τρώω all bran και βρώμη κ ίσως ανεβάζουν τί τιμές. αλλά μετά πχ μου έχει πρόγευμα μπάρα δημητριακών και ενα μικρο φρούτο, ακολουθεί τό μεσημεριανό και παρόλα αυτά η τιμή είναι 90! δε ξέρω γτ το πρωί είναι πιο πολύ!

@Marimarv είσαι καλά στίς τιμές γενικά! 

υπομονή κορίτσια μου.. θα στρώσουν  τα δαχτυλακια μας σιγά σιγά!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 3 λεπτά , bella32 είπε:

το θεωρεί καλό.δεν είναι πάντα τόσο,  από 90 μέχρι 110 την πρώτη ώρα.  στις αρχές με έβαζε και έκανα μετρήσεις και τη δεύτερη ώρα και έπεφτε στο 80. συνήθως τρώω all bran και βρώμη κ ίσως ανεβάζουν τί τιμές. αλλά μετά πχ μου έχει πρόγευμα μπάρα δημητριακών και ενα μικρο φρούτο, ακολουθεί τό μεσημεριανό και παρόλα αυτά η τιμή είναι 90! δε ξέρω γτ το πρωί είναι πιο πολύ!

@Marimarv είσαι καλά στίς τιμές γενικά! 

υπομονή κορίτσια μου.. θα στρώσουν  τα δαχτυλακια μας σιγά σιγά!

Αα τώρα κατάλαβα μας λες την μέτρηση μετά από μια ώρα από το πρωινό σου? Εννοείτε τότε ότι είναι πολύ καλό εγώ νόμιζα ότι είναι 110 όταν ξυπνάς νηστεία. Ναι τελειώνουν τα βάσανα μας σιγά σιγά και έρχονται τα μωράκια μας στην ζωή μας. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Αα τώρα κατάλαβα μας λες την μέτρηση μετά από μια ώρα από το πρωινό σου? Εννοείτε τότε ότι είναι πολύ καλό εγώ νόμιζα ότι είναι 110 όταν ξυπνάς νηστεία. Ναι τελειώνουν τα βάσανα μας σιγά σιγά και έρχονται τα μωράκια μας στην ζωή μας. 

ναι ναι παράλειψη μου! το 110 δεν είναι τιμή νηστείας αλλά μετά που θα φαω.  ευτυχώς δεν με έβαλε να μετριέμαι και νηστικη! εσένα σε έχει και πριν το πρωινό;;;

νομίζω όλες ανυπομονουμε για τα μωράκια μας και θα τα ξεχάσουμε όλα μετά!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Αα τώρα κατάλαβα μας λες την μέτρηση μετά από μια ώρα από το πρωινό σου? Εννοείτε τότε ότι είναι πολύ καλό εγώ νόμιζα ότι είναι 110 όταν ξυπνάς νηστεία. Ναι τελειώνουν τα βάσανα μας σιγά σιγά και έρχονται τα μωράκια μας στην ζωή μας. 

Ναι βρε κορίτσια λίγο υπομονή ακόμα ας κάνουμε κ μετά θα τρώμε πάλι κανονικά.. Αφού σήμερα είπα στην μαμά μου εγώ τα κιλά θα τα πάρω μετά την εγκυμοσύνη που θα φάω όλα όσα έχω στερηθεί χαχα

πρίν από 3 λεπτά , bella32 είπε:

ναι ναι παράλειψη μου! το 110 δεν είναι τιμή νηστείας αλλά μετά που θα φαω.  ευτυχώς δεν με έβαλε να μετριέμαι και νηστικη! εσένα σε έχει και πριν το πρωινό;;;

νομίζω όλες ανυπομονουμε για τα μωράκια μας και θα τα ξεχάσουμε όλα μετά!

Παντως εμένα με είχε κ πριν το πρωινό νηστείας δλδ... Το μόνο σίγουρο μετά δεν θα θυμόμαστε τίποτα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε?? @Marimarv @bella32 εγώ κορίτσια έπαιρνα ζάχαρο 7 φορές την μέρα το πρωί με το που ξυπνούσα μετά το πρωινό από μια ώρα, πριν το φαγητό το μεσημέρι, μια ώρα μετά και δύο ώρες μετά και τέλος πριν το βράδυ και μια ώρα μετά το βράδυ.. Τώρα με έχει να παίρνω το πρωί νηστεία, το μεσημέρι 2 ώρες μετά το φαγητό και βράδυ μια ώρα μετά το φαγητό... Εγώ κορίτσια επειδή δεν μου είχε βάλει διατροφή λόγο χαμηλού ζαχάρου τα κιλά μου τα έχω πάρει... Εσείς πότε έχετε ΠΗΤ??? Για φυσιολογικά πάτε?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε?? @Marimarv @bella32 εγώ κορίτσια έπαιρνα ζάχαρο 7 φορές την μέρα το πρωί με το που ξυπνούσα μετά το πρωινό από μια ώρα, πριν το φαγητό το μεσημέρι, μια ώρα μετά και δύο ώρες μετά και τέλος πριν το βράδυ και μια ώρα μετά το βράδυ.. Τώρα με έχει να παίρνω το πρωί νηστεία, το μεσημέρι 2 ώρες μετά το φαγητό και βράδυ μια ώρα μετά το φαγητό... Εγώ κορίτσια επειδή δεν μου είχε βάλει διατροφή λόγο χαμηλού ζαχάρου τα κιλά μου τα έχω πάρει... Εσείς πότε έχετε ΠΗΤ??? Για φυσιολογικά πάτε?? 

πωπω πολλές φορές τρυπιεσαι! εγώ ξεκίνησα με 6 μετρήσεις την ημέρα αλλά το τελευταίο διάστημα κάνω 3 μετρήσεις,  1ώρα μετά τα βασικά γεύματα.  εγώ από κιλά πήρα 6 και κάτι..πιστεύω λόγω διατροφής δεν έβαλα παραπάνω. η ΠΉΤ μου είναι 4/11 αλλά ο γιατρός μου με περιμένει για Οκτ λόγω κοντού τραχήλου. ελπίζω να πάρω εστω 10 μέρες από Οκτώβρη. δεν μου έχει αποκλίσει την καισαρική.έιπε θα το κρίνει λίγο αργότερα.  ( θελει να δει πηκτικοτητα στο αιμα,  θεση μωρού κτλ). εσυ ποτε έχεις ΠΗΤ ; πας για φυσιολογικά;

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , bella32 είπε:

πωπω πολλές φορές τρυπιεσαι! εγώ ξεκίνησα με 6 μετρήσεις την ημέρα αλλά το τελευταίο διάστημα κάνω 3 μετρήσεις,  1ώρα μετά τα βασικά γεύματα.  εγώ από κιλά πήρα 6 και κάτι..πιστεύω λόγω διατροφής δεν έβαλα παραπάνω. η ΠΉΤ μου είναι 4/11 αλλά ο γιατρός μου με περιμένει για Οκτ λόγω κοντού τραχήλου. ελπίζω να πάρω εστω 10 μέρες από Οκτώβρη. δεν μου έχει αποκλίσει την καισαρική.έιπε θα το κρίνει λίγο αργότερα.  ( θελει να δει πηκτικοτητα στο αιμα,  θεση μωρού κτλ). εσυ ποτε έχεις ΠΗΤ ; πας για φυσιολογικά;

Τώρα ευτυχώς μόνο 3 φορές παίρνω ζάχαρο την μέρα.. Θα κάνεις ότι σου λέει ο γιατρός σου και θα φτάσεις σίγουρα εκεί που πρέπει για να βγει το μωράκι σου θα φροντίσει γιαυτό η φύση.. Εγώ ναι πάω για φυσιολογικά ως ώρας βέβαια ποτέ δεν ξέρεις.. Λοιπόν η ΠΗΤ είναι ως 10 Οκτωβρίου αλλά εχθές μου είπε ότι θα με περιμένει ως 14 Οκτωβρίου.. Πήρα μια φρίκη να σου πω την αλήθεια ή μπέμπα έχει κατέβει χαμηλά αλλά δεν έχει γίνει σφήνα στην λεκάνη μου όποτε πρέπει περπάτημα και καμια δουλειά σπίτι!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε?? @Marimarv @bella32 εγώ κορίτσια έπαιρνα ζάχαρο 7 φορές την μέρα το πρωί με το που ξυπνούσα μετά το πρωινό από μια ώρα, πριν το φαγητό το μεσημέρι, μια ώρα μετά και δύο ώρες μετά και τέλος πριν το βράδυ και μια ώρα μετά το βράδυ.. Τώρα με έχει να παίρνω το πρωί νηστεία, το μεσημέρι 2 ώρες μετά το φαγητό και βράδυ μια ώρα μετά το φαγητό... Εγώ κορίτσια επειδή δεν μου είχε βάλει διατροφή λόγο χαμηλού ζαχάρου τα κιλά μου τα έχω πάρει... Εσείς πότε έχετε ΠΗΤ??? Για φυσιολογικά πάτε?? 

Καλημέρα Μαρθα μου... Εμένα με είχε από την αρχή στις 4 μετρήσεις δεν ξέρω γτ μόνο τόσο ενώ σε εσένα κ στ @bella32 είχε τόσες πολλές.. Εγώ βέβαια πάντα μετρούσα μόνη μου κ πιο πολλές φορές για να είμαι σίγουρη.. Πολλές φορές μετρούσα κ 2 ώρες μετά το φαγητό... Εγώ έχω πάρει 10 κιλά κ αυτά τα πήρα γτ δεν πρόσεχα στην αρχη πιστεύω εάν το είχα προσέξει δεν θα είχα βάλει τόσα.. Από την μέρα της διατροφής έως και σήμερα όμως είναι σταθερή δε αυτά τα κιλά.. Βασικά ίσως τώρα έχω πάρει  1.5 κιλό... Εγώ έχω ΠΗΤ 29/10 αλλά δεν το βλέπω με τίποτα να πάμε μέχρι εκεί γτ έχω χαμηλό πλακούντα έχει ανέβει μεν αλλά δεν είναι στ σημείο να θεωρείται ψηλός ακόμα είναι χαμηλός αλλά όχι όπως ξεκίνησα.. Όπως επίσης και πιο ώριμο πλακούντα για την βδομάδα που είμαι 34+5 νομίζω σήμερα.. Και έχω grand2 πλακούντα.. Αυτό μου είπαν ότι είναι από ζάχαρο.. Εσείς έχετε το ίδιο θέμα με τον πλακούντα?? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε?? @Marimarv @bella32 εγώ κορίτσια έπαιρνα ζάχαρο 7 φορές την μέρα το πρωί με το που ξυπνούσα μετά το πρωινό από μια ώρα, πριν το φαγητό το μεσημέρι, μια ώρα μετά και δύο ώρες μετά και τέλος πριν το βράδυ και μια ώρα μετά το βράδυ.. Τώρα με έχει να παίρνω το πρωί νηστεία, το μεσημέρι 2 ώρες μετά το φαγητό και βράδυ μια ώρα μετά το φαγητό... Εγώ κορίτσια επειδή δεν μου είχε βάλει διατροφή λόγο χαμηλού ζαχάρου τα κιλά μου τα έχω πάρει... Εσείς πότε έχετε ΠΗΤ??? Για φυσιολογικά πάτε?? 

Εγω παω για φυσιολογικό πλεον σίγουρα... Εχει εμπεδωθει κιολας η μικρή... ΠΗΤ εχω 23/10 αλλα ο γιατρος μου είπε δεν θα φτάσουμε ως εκει γιατι η μπεμπα ειναι μεγαλη και θα δυσκολευτουμε πολυ και οι δυο... Μεχρι 15 Οκτωβρίου το αργότερο μου είπε 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλημέρα Μαρθα μου... Εμένα με είχε από την αρχή στις 4 μετρήσεις δεν ξέρω γτ μόνο τόσο ενώ σε εσένα κ στ @bella32 είχε τόσες πολλές.. Εγώ βέβαια πάντα μετρούσα μόνη μου κ πιο πολλές φορές για να είμαι σίγουρη.. Πολλές φορές μετρούσα κ 2 ώρες μετά το φαγητό... Εγώ έχω πάρει 10 κιλά κ αυτά τα πήρα γτ δεν πρόσεχα στην αρχη πιστεύω εάν το είχα προσέξει δεν θα είχα βάλει τόσα.. Από την μέρα της διατροφής έως και σήμερα όμως είναι σταθερή δε αυτά τα κιλά.. Βασικά ίσως τώρα έχω πάρει  1.5 κιλό... Εγώ έχω ΠΗΤ 29/10 αλλά δεν το βλέπω με τίποτα να πάμε μέχρι εκεί γτ έχω χαμηλό πλακούντα έχει ανέβει μεν αλλά δεν είναι στ σημείο να θεωρείται ψηλός ακόμα είναι χαμηλός αλλά όχι όπως ξεκίνησα.. Όπως επίσης και πιο ώριμο πλακούντα για την βδομάδα που είμαι 34+5 νομίζω σήμερα.. Και έχω grand2 πλακούντα.. Αυτό μου είπαν ότι είναι από ζάχαρο.. Εσείς έχετε το ίδιο θέμα με τον πλακούντα?? 

Αγάπη μου καλύτερα που δεν σου είχε τόσες μετρήσεις εγώ είχα τρελαθεί δεν άντεχα άλλο ενώ τώρα ηρέμησα που κάνω 3...!! Λοιπόν εγώ ξέρω ότι στην εβδομάδα που είσαι είναι πολύ καλός ο grand 2 και εγώ έτσι ήταν στην δικιά σου εβδομάδα και νομίζω ότι τώρα που είμαι 37 +3 θα αρχίσει σιγά σιγά να γίνετε grand 3 όπου θα είναι το τελευταίο στάδιο πριν γεννήσω.. Μην έχεις ανχος είσαι στα φυσιολογικά εγώ πιστεύω!!! Αντε σε λίγο καιρό θα λέμε τα νέα μας για τα μωράκια μας αν είναι ήσυχα και τέτοια πολλά!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια εμένα με βασικό 490 το μήνα μου έβγαλαν 680 στην αρχή μου φάνηκαν λίγα αλλά μετά είπα από το τίποτα καλά είναι και αυτά. 

Εμένα με 600€ το μήνα βγήκε το κύησης 980€ (με ένα παιδί ασφαλισμένο) και το λοχίας 1220€ Μέσα στα 1220€ ήταν +110 γιατί γέννησα 1 βδομάδα μετά την πιθανή και μου πλήρωσαν την παράταση της 1 βδομάδας και ασφαλισα και τον μπέμπη τώρα. Άρα 2 μέλη ασφαλισμένα...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω παω για φυσιολογικό πλεον σίγουρα... Εχει εμπεδωθει κιολας η μικρή... ΠΗΤ εχω 23/10 αλλα ο γιατρος μου είπε δεν θα φτάσουμε ως εκει γιατι η μπεμπα ειναι μεγαλη και θα δυσκολευτουμε πολυ και οι δυο... Μεχρι 15 Οκτωβρίου το αργότερο μου είπε 

Έλα βρε πολύ καλό αυτό δηλαδή έχει μπει λεκάνη?? Άμα φτάσω και εγώ ως 14 Οκτωβρίου που είπε ότι θα με αφήσει μαζί θα είμαστε!! 

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα με 600€ το μήνα βγήκε το κύησης 980€ (με ένα παιδί ασφαλισμένο) και το λοχίας 1220€ Μέσα στα 1220€ ήταν +110 γιατί γέννησα 1 βδομάδα μετά την πιθανή και μου πλήρωσαν την παράταση της 1 βδομάδας και ασφαλισα και τον μπέμπη τώρα. Άρα 2 μέλη ασφαλισμένα...

Μία χαρά πολύ καλά λεφτά πήρες κοριτσάκι.. Εμένα είναι το πρώτο αλλά θα την ασφαλίσω εγώ για να πάρω κάτι παραπάνω μετά την γέννα..!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!!! 

πρίν από 9 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλημέρα Μαρθα μου... Εμένα με είχε από την αρχή στις 4 μετρήσεις δεν ξέρω γτ μόνο τόσο ενώ σε εσένα κ στ @bella32 είχε τόσες πολλές.. Εγώ βέβαια πάντα μετρούσα μόνη μου κ πιο πολλές φορές για να είμαι σίγουρη.. Πολλές φορές μετρούσα κ 2 ώρες μετά το φαγητό... Εγώ έχω πάρει 10 κιλά κ αυτά τα πήρα γτ δεν πρόσεχα στην αρχη πιστεύω εάν το είχα προσέξει δεν θα είχα βάλει τόσα.. Από την μέρα της διατροφής έως και σήμερα όμως είναι σταθερή δε αυτά τα κιλά.. Βασικά ίσως τώρα έχω πάρει  1.5 κιλό... Εγώ έχω ΠΗΤ 29/10 αλλά δεν το βλέπω με τίποτα να πάμε μέχρι εκεί γτ έχω χαμηλό πλακούντα έχει ανέβει μεν αλλά δεν είναι στ σημείο να θεωρείται ψηλός ακόμα είναι χαμηλός αλλά όχι όπως ξεκίνησα.. Όπως επίσης και πιο ώριμο πλακούντα για την βδομάδα που είμαι 34+5 νομίζω σήμερα.. Και έχω grand2 πλακούντα.. Αυτό μου είπαν ότι είναι από ζάχαρο.. Εσείς έχετε το ίδιο θέμα με τον πλακούντα?? 

Γτ σου ειπαν οτι ειναι πιο ωριμος ο πλακούντας;;;; μια χαρα ειναι και εγω 34 εβδομάδων τοσο ειχα και μου ειπε ο γιατρος οτι απο τη 32 εβδομάδα ειναι φυσιολογικό να ειναι στο 2... και σκεψου ειχα κανει πάλι ντομπλερ 31 εβδομάδων και ηταν 0...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Έλα βρε πολύ καλό αυτό δηλαδή έχει μπει λεκάνη?? Άμα φτάσω και εγώ ως 14 Οκτωβρίου που είπε ότι θα με αφήσει μαζί θα είμαστε!! 

Ναι εχει μπει!! Την καταλαβαίνω κιολας που ψαχουλευει μεσα στα οστα της λεκανης! Είναι λίγο φρικιαστικο! Χθες νομιζα θα έβγαινε κανα χέρι απο κατω! Αχχαχαχαχαχαχα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Καλημερααα!!! 

Γτ σου ειπαν οτι ειναι πιο ωριμος ο πλακούντας;;;; μια χαρα ειναι και εγω 34 εβδομάδων τοσο ειχα και μου ειπε ο γιατρος οτι απο τη 32 εβδομάδα ειναι φυσιολογικό να ειναι στο 2... και σκεψου ειχα κανει πάλι ντομπλερ 31 εβδομάδων και ηταν 0...

Καλημέρα @Μάντημου αυτό της λέω και εγώ ότι είναι φυσιολογικό και προς το τέλος πάει στο 3 πριν την γέννα όπου είναι φυσιολογικό!! 

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Ναι εχει μπει!! Την καταλαβαίνω κιολας που ψαχουλευει μεσα στα οστα της λεκανης! Είναι λίγο φρικιαστικο! Χθες νομιζα θα έβγαινε κανα χέρι απο κατω! Αχχαχαχαχαχαχα 

Αχ πες μου τι έκανες να αρχίσω να το κάνω και εγώ να μπει.. Πες μου τα κόλπα σου? Χα χα χα.. Τέλεια οπότε πιστεύω σύντομα θα γεννήσεις εσύ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...