Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι ναι μαύρη σοκολάτα με στεβια θα πάρω.. Αλλά μην νομίζεις κ αυτές έχουν ζάχαρη διάβασα τα συστατικά κ είναι φουλ σε σκόνες ζάχαρη κ άλλα τέτοια.. Αλλά δεν πειράζει μια φορά θα είναι.. Εσύ πως είσαι? 

Εδω, ξαπλα σ καναπε!!! Ετρεχα για κατι δουλειές με τον αντρα μου το πρωί και ειμαι κομμάτια... Αλλα ευτυχως τωρα τελείωσα με ολα!!! Αναλαμβάνουν αλλοι από δω και πέρα για τα γραφειοκρατικα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Εδω, ξαπλα σ καναπε!!! Ετρεχα για κατι δουλειές με τον αντρα μου το πρωί και ειμαι κομμάτια... Αλλα ευτυχως τωρα τελείωσα με ολα!!! Αναλαμβάνουν αλλοι από δω και πέρα για τα γραφειοκρατικα!!! 

Ναι ναι μην κάνεις πολλά πολλά.. Εγώ δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την χαρτουρα ούτε ξέρω τι πρέπει να μαζέψω κ εάν γίνεται να μου τα κάνει άλλος επειδή είμαι κρεβάτι.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Ναι ναι μην κάνεις πολλά πολλά.. Εγώ δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την χαρτουρα ούτε ξέρω τι πρέπει να μαζέψω κ εάν γίνεται να μου τα κάνει άλλος επειδή είμαι κρεβάτι.. 

Αμα κάνεις εξουσιοδότηση γίνεται!!! Εγω ετρεξα 2 μερες τωρα, γτ πιο πολυ ταλαιπωρία θα ήταν να πηγαινε ο αντρας μου με τη γκρίνια του! Ενω τωρα, εβαζα και την κοιλια μπροστά και δεν είχα και αναμονή 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αμα κάνεις εξουσιοδότηση γίνεται!!! Εγω ετρεξα 2 μερες τωρα, γτ πιο πολυ ταλαιπωρία θα ήταν να πηγαινε ο αντρας μου με τη γκρίνια του! Ενω τωρα, εβαζα και την κοιλια μπροστά και δεν είχα και αναμονή 

Χάχαχα τα καλά της εγκυμοσύνης και εμένα στην ουρά σχεδόν πάντα με βάζουν να περνάω μπροστά.. Ξέρεις τι χαρτιά πρέπει να έχουμε μαζί μας  εγώ από το άγχος μου ξέχασα να ρωτήσω σήμερα.. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια έχω λίγο αγχωθεί γιατί οι παλμοί μου είναι ανεβασμένη πριν που πήρα οξυγόνο 98 μια χαρά αλλά παλμοί 110 και πολλές φορές όταν είμαι ήρεμοι νιώθω τους συφγμους μου που χτυπάνε έντονα.. Έχει καμία άλλη τέτοια συμπτώματα?? Έχω αρχίσει και φοβάμαι.. Τώρα το απόγευμα έχω ραντεβού με τον γιατρό που θα μιλήσω γιαυτό. Εύχομαι να μην είναι τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ρε κορίτσια έχω λίγο αγχωθεί γιατί οι παλμοί μου είναι ανεβασμένη πριν που πήρα οξυγόνο 98 μια χαρά αλλά παλμοί 110 και πολλές φορές όταν είμαι ήρεμοι νιώθω τους συφγμους μου που χτυπάνε έντονα.. Έχει καμία άλλη τέτοια συμπτώματα?? Έχω αρχίσει και φοβάμαι.. Τώρα το απόγευμα έχω ραντεβού με τον γιατρό που θα μιλήσω γιαυτό. Εύχομαι να μην είναι τίποτα. 

Δεν νομίζω πως είναι κάτι κορίτσι μου.... Λόγω της εγκυμοσύνης, αλλα θα σ πει και σίγουρα ο γιατρός σου!!! Να μας ενημερωσεις και εμάς μετά, να ξέρουμε!!!!! Τί ώρα εχεις ραντεβού??

 

πρίν από 12 λεπτά , Marimarv είπε:

Χάχαχα τα καλά της εγκυμοσύνης και εμένα στην ουρά σχεδόν πάντα με βάζουν να περνάω μπροστά.. Ξέρεις τι χαρτιά πρέπει να έχουμε μαζί μας  εγώ από το άγχος μου ξέχασα να ρωτήσω σήμερα.. 

Λοιπόν, για τη δήλωση τ παιδιού σ ληξιαρχείο θέλουμε: Ληξιαρχική πράξη γάμου (μου ειπαν σ δημαρχείο πως χρειαζονται 2 αντίτυπα, οπότε έβαλα 2), πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (1 δικό σου και 1 του συζύγου), ΑΦΜ και ΑΜΚΑ (δικό σου και του συζύγου - εγω εκτυπωσα την 1η σελίδα του Ε1 που φαίνονται και τα 2 μαζί!! χεχε), τις ταυτότητες και των δυο σας και φωτοτυπίες των ταυτότητων! Αυτά!!!

Εγώ τα έβαλα σε ένα φάκελο και μέσα σ βαλίτσα που θα έχω στο μαιευτήριο, για να μην τα ψάχνει ο σύζυγος μες στην τούρλα του Σαββάτου!!! :P

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ρε κορίτσια έχω λίγο αγχωθεί γιατί οι παλμοί μου είναι ανεβασμένη πριν που πήρα οξυγόνο 98 μια χαρά αλλά παλμοί 110 και πολλές φορές όταν είμαι ήρεμοι νιώθω τους συφγμους μου που χτυπάνε έντονα.. Έχει καμία άλλη τέτοια συμπτώματα?? Έχω αρχίσει και φοβάμαι.. Τώρα το απόγευμα έχω ραντεβού με τον γιατρό που θα μιλήσω γιαυτό. Εύχομαι να μην είναι τίποτα. 

Μαρθα μου εγώ σήμερα που πήγα γιατρό και ρώτησα και για τους παλμούς μου είπε έως κ 100 παλμούς είναι φυσιολογικό αλλά όχι να είναι συνέχεια τόσο υψηλό.. Ξανά μέτρα την σε 1 ώρα αλλά πες το και στ γιατρό σου.. 

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν νομίζω πως είναι κάτι κορίτσι μου.... Λόγω της εγκυμοσύνης, αλλα θα σ πει και σίγουρα ο γιατρός σου!!! Να μας ενημερωσεις και εμάς μετά, να ξέρουμε!!!!! Τί ώρα εχεις ραντεβού??

 

Λοιπόν, για τη δήλωση τ παιδιού σ ληξιαρχείο θέλουμε: Ληξιαρχική πράξη γάμου (μου ειπαν σ δημαρχείο πως χρειαζονται 2 αντίτυπα, οπότε έβαλα 2), πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (1 δικό σου και 1 του συζύγου), ΑΦΜ και ΑΜΚΑ (δικό σου και του συζύγου - εγω εκτυπωσα την 1η σελίδα του Ε1 που φαίνονται και τα 2 μαζί!! χεχε), τις ταυτότητες και των δυο σας και φωτοτυπίες των ταυτότητων! Αυτά!!!

Εγώ τα έβαλα σε ένα φάκελο και μέσα σ βαλίτσα που θα έχω στο μαιευτήριο, για να μην τα ψάχνει ο σύζυγος μες στην τούρλα του Σαββάτου!!! :P

Από βδομάδα πρέπει να τα μαζέψω κ εγώ αυτά πολύ τα έχω αργήσει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marimarv είπε:

Από βδομάδα πρέπει να τα μαζέψω κ εγώ αυτά πολύ τα έχω αργήσει.. 

Καλα μη νομίζεις, κι εγω χθες τα μάζεψα!!!! αχαχχαχαχχαχχαχα

και σήμερα πήγα για το επιδομα σ ικα!!! Πολύ γραφειοκρατία ρε κορίτσια!!! Απαπαπαπαπαπα Είναι απίστευτο που δεν μπορούν οι υπηρεσίες να συντονιστούν μεταξύ  τους για κάτι τόσο απλό και πρέπει να τρέχουμε εμείς με την κοιλιά τούρλα και ένα κάρο χαρτιά!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλα μη νομίζεις, κι εγω χθες τα μάζεψα!!!! αχαχχαχαχχαχχαχα

και σήμερα πήγα για το επιδομα σ ικα!!! Πολύ γραφειοκρατία ρε κορίτσια!!! Απαπαπαπαπαπα Είναι απίστευτο που δεν μπορούν οι υπηρεσίες να συντονιστούν μεταξύ  τους για κάτι τόσο απλό και πρέπει να τρέχουμε εμείς με την κοιλιά τούρλα και ένα κάρο χαρτιά!

Πηγές για το επίδομα μητρότητας? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ρε κορίτσια έχω λίγο αγχωθεί γιατί οι παλμοί μου είναι ανεβασμένη πριν που πήρα οξυγόνο 98 μια χαρά αλλά παλμοί 110 και πολλές φορές όταν είμαι ήρεμοι νιώθω τους συφγμους μου που χτυπάνε έντονα.. Έχει καμία άλλη τέτοια συμπτώματα?? Έχω αρχίσει και φοβάμαι.. Τώρα το απόγευμα έχω ραντεβού με τον γιατρό που θα μιλήσω γιαυτό. Εύχομαι να μην είναι τίποτα. 

Μάρθα μου και εγω εχω πολλους παλμους συχνα εχω 110... ρωτησα το γιατρο και μου ειπε οτι ειναι αποντην εγκυμοσύνη αλλα και επειδή εχω αναιμία και κουράζεται ο οργανισμός γρήγορα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Για το επίδομα τοκετου και λοχειας... Το μητρότητας είναι άλλο? Δεν μ ανεφεραν κάτι στο ικα

Το επίδομα μητρότητας είναι αυτό που παίρνουμε για τς 56 μέρες πριν τον τοκετό.. Εγώ νόμιζα ότι για το λοχειας πρέπει να πάμε αφού γεμίσουμε.. Πφφφ έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με όλα αυτά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Το επίδομα μητρότητας είναι αυτό που παίρνουμε για τς 56 μέρες πριν τον τοκετό.. Εγώ νόμιζα ότι για το λοχειας πρέπει να πάμε αφού γεμίσουμε.. Πφφφ έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με όλα αυτά.. 

το γκουγκλαρα... Το ιδιο ειναι!!! Για το λοχειας παμε αφου γεννησουμε, αλλα μου εδωσε λιστα με τα δικαιολογητικα που απαιτουνται γτ πρέπει να παμε να κανουμε αιτηση εκ νεου!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

το γκουγκλαρα... Το ιδιο ειναι!!! Για το λοχειας παμε αφου γεννησουμε, αλλα μου εδωσε λιστα με τα δικαιολογητικα που απαιτουνται γτ πρέπει να παμε να κανουμε αιτηση εκ νεου!

Το επίδομα μητρότητας είναι το επίδομα κυοφορίας (πριν το τοκετό) κ το επίδομα λοχείας (μετά το τοκετό). Εγω ετσι το έχω καταλάβει, ότι λέμε επίδομα μητρότητας το σύνολο των δύο επιδομάτων.

Μετα το τοκετό πρέπει να πάμε κάποια δικαιολογητικά όπως είπες , επιπλέον από αυτά του επιδόματος λοχείας, αλλά η διαδικασία είναι παρόμοια Συνήθως πάει ο σύζυγος(με εξουσιοδότηση) αλλά μπορουμε να πάμε κι εμεις. απλά όσο αργήσει η αίτηση θα αργήσει κ η πληρωμή.:)

Ελπιζω να βοήθησα!

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2018 at 3:06 ΜΜ, Ασία είπε:

Δεν πόνεσες καθόλου από κάτω ε? καλό αυτό!!δάχτυλα σου έβαλε? Πόσο είναι ο τράχηλος σου δηλ? εμένα πριν πέντε μέρες ήταν 2,8 εκ. είναι ψηλά και η κοιλιά σου? να τελειώσεις πρώτα με τις δουλειές σου στο σπίτι κ μετά να κόψεις το μαγνήσιο χαχαχα

ναι δεν πονεσα καθολου . δαχτυλα εβαλε μαλλον 2 . ειπε οτι επιασε το κεφαλακι αλλα ειναι ακομα ψηλα..περιπου 3 ηταν ο τραχηλος.ευτυχως ψιλοτελειωνω με τις δουλειες !!!

On 18/9/2018 at 11:45 ΜΜ, Ασία είπε:

Εγώ είμαι 34+3 και από κιλά +14!!!! το μαξιλαράκι είναι να κλείσουμε την 36η η την 37η τελικά?

ρε συ τελεια εισαι με τα κιλα εσυ ! αλλα προσεχε γτ τωρα μπαινουν πολλα χωρις να το καταλαβεις.. εγω μετα τις διακοπες εβαλα αρκετα .. δηλ. μετα την 32 εβδ.οταν κλεινεις την 37 ειναι τελειομηνο .

On 18/9/2018 at 9:40 ΠΜ, irinikavala είπε:

άντε τέλεια... μπήκες κ συ στο μήνα σου..τώρα υπομονή.. αναμένουμε τα μπεμπάκια μας,.. όσο για τον ύπνο μια απο τα ίδια.. αλλα μωρέ κάνουμε κ πρόβα να μην μας έρθει μετά απότομο.. χαχαχ

Ada μου κ γω πήγα χθες.. 2900  η δικιά μου.. κ μένα τα ίδια.. καλλιέργεια κ εξέταση απο κάτω.. σε 2 μέρες αποτέλεσμα.. επίσης μου έβαλε χέρι όπως λες αλλά δεν κατάλαβα τι εννοούσε κ πρώτη φορά ντράπηκα να ρωτήσω.. πάντως μου είπε να ετοιμάζομαι.. όταν μου έβαλε χέρι μου είπε ααα είμαστε πολύ καλά.. 2 εκατοστά χωράει.. τι εννοούσε ο ποιητης???? είναι λίγο ψηλά λέει ακόμα αλλά αυτό λεει αλλάζει μέσα σε μια μέρα.. 

εγώ είμαι 37κ2 και μου είπε σεξ πολύ.. αλλά ρε κορίτσια τώρα που κάναμε κ καλλιέργεια δεν είναι κάπως επικίνδυνο? δλδ έστω ότι είναι καθαρή κ ο αντρούλης έχει κανένα μικρόβιο? πως θα το ξέρουμε? 

αντισηπτικο απο το φαρμακείο το πήρες??? κ γω θέλω κ για το σπίτι κ ας με πουν υποχόνδρια.. αλλά πριν πιάσουν το μωρό ας καθαρίζονται κ λίγο δεν είναι κακό..

ααααα σας είπαν τπτ για εμβόλια αντιγριπικα? λόγω της εποχής που γεννάμε μου είπαν καλό είναι να το κάνουμε όλοι στην οικογένεια.

μια χαρα το μωρακι σου !!!εγω εκανα καλλιεργεια κ βγηκαν λιγοι μυκητες μονο .. αλλα κ τι σεξ να κανεις πλεον ..χαχαχαχαχα

On 17/9/2018 at 9:53 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Αστα να πάνε! Και εμείς τις τελευταίες 2 εβδομάδες δυσκολευόμασταν αρκετά!!!! Αλλά όλο και κάτι κάναμε!!! Αχαχαχαχαχαχα Μέσα όμως δεν τελείωνε, ο δικός μου δεν μας άφηνε....

Τί πήρα ε? Τα πάντα!!! Για εμενα: 2 νυχτικές και 2 παντελόνια πυζάμας με φανελάκια και ρόμπα, τα καλλυντικά μου (μαζί με τα λάδια για την κοιλιά μου, αποσμητικό ρολέτα, χτενα κλπ), 2 πετσετες σωματος και 1 προσωπου, 2 σεντόνια (όχι ότι δε θα εχουν αλλα θελω τα δικα μου! είμαι περιεργη το παραδεχομαι!), σερβιέτες μεγάλες, επιθέματα, κοχύλια, πολλάααααααααααα εσώρουχα, 2 σουτιεν θηλασμου, σφουγγάρι για το μπανιο, ξυραφάκι, κρέμα για τις θηλές, κοκκαλάκια και λαστιχάκια για τα μαλλιά, εκκρεμεί το πιστολάκι και ένα σετάκι  εξόδου. Για την 1η φάση που θα πάω στο νοσοκομείο, έχω βάλει σε μια τσάντα: σαγιονάρες, μωρομάντηλα, τις εργαστηριακές εξετάσεις που μου ζήτησε ο γιατρός να έχω μαζί μου, βιβλιάριο υγείας, 1 εσώρουχο και μια πετσέτα μικρή.

Για το μωρό πήρα:μπόλικα ζιπουνάκια (βασικα όλα όσα ειχα αγοράσει!!! αχαχαχαχαχα), μακρυμανικα φορμάκια, ολοσωμα (μπόλικα απο ολα αυτά), κανα 2 κολάν για όταν ερχονται να μας δουν, 2 φουστανάκια για να διαλέξουμε για την έξοδό μας και αντίστοιχα καλσόν, πολλές κάλτσες (4 - 5 ζευγαρια), πήρα πετσετούλες για το μπάνιο του (3 - 4), οινόπνευμα, μπατονέτες και βαμβάκι για τον αφαλό (βαμβάκι μ είπαν αλλα εγω στη δουλειά είχα μάθει με μπατονέτα), ελαιόλαδο και αμυγδαλέλαιο για να την αλείφω και να μη συγκαεί (το ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ προτείνει λαδάκι αντί για κρέμες κλπ), σελτεδάκια (3 -4), 1 πακετο μωρομάντηλα (αν και δεν τα έχω σε εκτίμηση δε θελω να ταλαιπωρηθω με γαζες και ορους τις πρωτες μερες...μετα στο σπίτι θα μπουμε σε σειρα), 1 πακέτο παμπερς (μ ειπαν ότι δίνουν και σ μαιευτηριο, αλλα εγω πηρα ενα πακετο μαζί για σιγουριά...το πολύ πολύ να το γυρίσω πίσω άθικτο) και 1 κουβέρτα φλις για τον ύπνο.... Για την έξοδο θα μου φέρουν 1 κουβέρτα φλις πιο χοντρή και την καλαθούνα, ενω στο αμαξι εννοειται θα έχει τοποθετησει ο αντρας μ το ειδικο καρεκλακι!

Α! Στη βαλίτσα μ επίσης σε ένα φακελο θα έχω όλα τα χαρτιά που θα πρέπει να έχει ο άντρας μου μαζί του για να πάει να δηλώσει τη μπεμπούλα μας! Αυτά!

Επίσης, για το μωρό πήρα σε ένα νεσεσεράκι ειδική βούρτσα σε περίπτωση που έχουμε μαλλάκια, μην είμαστε ξεμαλλιασμένες, ψαλιδάκι για τα νυχάκια(αν έχει) και το σαμπουάν της (δεν ξέρω αν θα έχουν εκεί και τί θα έχουν), 2 σκουφάκια και παπουτσάκια για την έξοδό μας!

Επίσης, στα δικά μου πράγματα ξέχασα να πω πως πήρα σε μπουκαλάκια ταξιδίου σαμπουάν, μαλακτική, αφρόλουτρο και κρέμα σώματος για τα ποδαράκια μου!!! Να ξέρετε τις  πρώτες μέρες απαγορευεται να φοράμε αρωματα κλπ σ στηθος μας και το πρόσωπό μας, για να μπορεί να μας μυρίζει το μωρό και να μην κάνει καμιά αλλεργία!!!

Ολο και κατι θα ξεχασω και θα το συμπληρωσω μετα!!! χιχιχιχιχι

εισαι καταπληκτικη ! σε ευχαριστω παρααααααααααα πολυ!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...