Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , bella32 είπε:

να γεμίζουμε μπαταρίες για τα γλυκά ξενύχτια που έρχονται!

ξέρεις τι έχω παρατηρήσει; κάθε φορά που αλλάζω εβδομάδα, επικρατεί μια αναστάτωση στη μήτρα,  λίγες παραπάνω συσπασουλές λίγα πονακια χαμηλά.. δεν ξέρω  αν είναι ιδέα μου αλλά κάθε Σάββατο το ίδιο σκηνικό.  έχεις καμία αντίστοιχη εμπειρία; η κανένα άλλο κορίτσι; @Marimarv? @anemoni1989

Μπαααααα εγω απλα εκανα πολλους εμετους!!! 

  • Λυπημένη/-ος 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 12 λεπτά , Μάντη είπε:

Σημερα ειμαι αρκετα καλα μπορω να πω κυρίως απο ψυχολογία! Κοιμήθηκα πολυ καλα το βραδυ καιρο ειχα να κοιμηθω ετσι απο πριν την εγκυμοσύνη!!! Ειχα βεβαια χθες το βρω λιγα πονακια αλλα οκ ολα καλα!! Εσυ;;;

Θα τα ξεπερασουμε ολα καο θα γεννηθουν στο μηνα τους τα μωρακια μας!!! Μια χαρα ειναι ο πλακουντας και να γεννηθεί 38η τη πειράζει... μια χαρα θα ειναι!!! 29 δεν μπαίνεις στο μήνα σου;;;;

Ναι 29 μπαίνω στ μήνα μου.. Μετά θα είμαι πιο χαλαρή.. Αυτές οι μέρες να περάσουν κ μετά όλα καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Ναι 29 μπαίνω στ μήνα μου.. Μετά θα είμαι πιο χαλαρή.. Αυτές οι μέρες να περάσουν κ μετά όλα καλά.. 

Λιγες μερες ακομα!! Και εγω καθε μερα που ξυπνάω λεω αντε μια μερα λιγότερη!! Εχω βαλει σε μια σειρα τα μπουκαλακια με το μαγνήσιο οσα θα χρειαστεί να πιω μεχρι τη γεννα και καθε μερα μετραω!!!!! Ααα εσυ ποσο μαγνήσιο παίρνεις με τις συσπάσεις;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , bella32 είπε:

να γεμίζουμε μπαταρίες για τα γλυκά ξενύχτια που έρχονται!

ξέρεις τι έχω παρατηρήσει; κάθε φορά που αλλάζω εβδομάδα, επικρατεί μια αναστάτωση στη μήτρα,  λίγες παραπάνω συσπασουλές λίγα πονακια χαμηλά.. δεν ξέρω  αν είναι ιδέα μου αλλά κάθε Σάββατο το ίδιο σκηνικό.  έχεις καμία αντίστοιχη εμπειρία; η κανένα άλλο κορίτσι; @Marimarv? @anemoni1989

Τωρα που το λες ναι υπάρχουν μέρες που είχα πιο έντονα πονακια και τραβήγματα αλλά να σου πω την αλήθεια δεν είχα συγκρατήσει εάν ήταν στην αλλαγή της βδομάδας.. 

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Λιγες μερες ακομα!! Και εγω καθε μερα που ξυπνάω λεω αντε μια μερα λιγότερη!! Εχω βαλει σε μια σειρα τα μπουκαλακια με το μαγνήσιο οσα θα χρειαστεί να πιω μεχρι τη γεννα και καθε μερα μετραω!!!!! Ααα εσυ ποσο μαγνήσιο παίρνεις με τις συσπάσεις;;;

Όσο ήμουν στο νοσοκομείο μου έδιναν 3 φορές την μέρα το trofocard από 2 χαπάκια.. Συν 2 outrogestan.. Τώρα όμως από μαγνήσιο παίρνω 2 φορές την μέρα από δύο χάπια.. Εσένα πόσο σου έχουν πει? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Εγώ τελευταία ημερομηνία είναι 10 Οκτωβρίου και με αυτή πληρώθηκα δηλαδή αν γεννήσω νωρίτερα θα μου κρατήσουν ότι μέρες είναι από τα άλλα λεφτά?? 

Όχι όχι! Μόνο σε περίπτωση παράτασης σε πληρώνουν παραπάνω, αν γεννήσεις νωρίτερα παίρνεις αυτά που είναι να πάρεις κανονικά και απλά μεταφέρονται οι υπόλοιπες μέρες στο λοχίας...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Τωρα που το λες ναι υπάρχουν μέρες που είχα πιο έντονα πονακια και τραβήγματα αλλά να σου πω την αλήθεια δεν είχα συγκρατήσει εάν ήταν στην αλλαγή της βδομάδας.. 

Όσο ήμουν στο νοσοκομείο μου έδιναν 3 φορές την μέρα το trofocard από 2 χαπάκια.. Συν 2 outrogestan.. Τώρα όμως από μαγνήσιο παίρνω 2 φορές την μέρα από δύο χάπια.. Εσένα πόσο σου έχουν πει? 

Εμενα μου ειπαν οτι τα trofocard ειναι πολυ μικρη ποσότητα και παίρνω solumag 2 μπουκαλακια τη μερα και επιπλεον μια βιταμίνη που εχει αλλα 150 mg τη μερα. Συνολο δηλαδη 650mg τη μερα για να μην εχω καθολου συσπάσεις...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Μάντη είπε:

Εμενα μου ειπαν οτι τα trofocard ειναι πολυ μικρη ποσότητα και παίρνω solumag 2 μπουκαλακια τη μερα και επιπλεον μια βιταμίνη που εχει αλλα 150 mg τη μερα. Συνολο δηλαδη 650mg τη μερα για να μην εχω καθολου συσπάσεις...

Εγώ έπαιρνα πριν μπω νοσοκομείο το orbimag 300 και σκέψου ότι μου το άλλαξαν με το trofocard για καλύτερο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Όχι όχι! Μόνο σε περίπτωση παράτασης σε πληρώνουν παραπάνω, αν γεννήσεις νωρίτερα παίρνεις αυτά που είναι να πάρεις κανονικά και απλά μεταφέρονται οι υπόλοιπες μέρες στο λοχίας...

Α ωραία ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.. Γιατί πρέπει να βάλουμε λεφτά στη πάντα να ζεσταίνουμε τον χειμώνα τα παιδάκια μας.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marimarv είπε:

Εγώ έπαιρνα πριν μπω νοσοκομείο το orbimag 300 και σκέψου ότι μου το άλλαξαν με το trofocard για καλύτερο.. 

Δεν ξερω ο κάθε γιατρός εχει τη γραμμή του!!!  Κατι παραπάνω θα ξερει!!! Εμενα μου ειπε οτι ειναι το ιδιο αλλα θα πρεπει να παίρνω 10 χαπια τη μερα... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Α ωραία ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.. Γιατί πρέπει να βάλουμε λεφτά στη πάντα να ζεσταίνουμε τον χειμώνα τα παιδάκια μας.. 

Και δεν την αντέχω την ζέστη!!! Αλλά τι να κάνεις που τα ζουζούνια θέλουν ζέστη;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν ξερω ο κάθε γιατρός εχει τη γραμμή του!!!  Κατι παραπάνω θα ξερει!!! Εμενα μου ειπε οτι ειναι το ιδιο αλλα θα πρεπει να παίρνω 10 χαπια τη μερα... 

κ μένα τα τροφοκαρντ μου δίνει,  2 την ημέρα, αλλά παίρνω και βιταμίνες που έχουν extra μαγνήσιο.  αλλά ρε κορίτσια μου είπε ότι μόλις κλείσω την 35 μάλλον θα μου τα κόψει όλα. και μάγνησιο και ουτροτζεσταν. δεν είναι πολύ νωρίς; εσάς ποτέ σας είπαν να τα σταματήσετε;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , bella32 είπε:

κ μένα τα τροφοκαρντ μου δίνει,  2 την ημέρα, αλλά παίρνω και βιταμίνες που έχουν extra μαγνήσιο.  αλλά ρε κορίτσια μου είπε ότι μόλις κλείσω την 35 μάλλον θα μου τα κόψει όλα. και μάγνησιο και ουτροτζεσταν. δεν είναι πολύ νωρίς; εσάς ποτέ σας είπαν να τα σταματήσετε;

Εμενα το μαγνήσιο μου ειπα θα το συστήσω μολις μπω στο μηνα μ αν πηγαιναμε για φυσιολογικό τοκετό αλλα τωρα που παμε για καισαρική κ δεν θέλουμε καμια σύσπαση θα τα παίρνω μεχρι κ 2 του μηνα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Μου λειψατε! :) Χάθηκα τελείως λόγω δουλειάς και τρεξίματος να φτιάξουμε το σπίτι και όταν μπήκα να δω τι κάνετε είχατε γεμίσει καμιά 30αρια σελίδες!!!! :D

Καταρχάς να σας ζήσουν τα μωράκια σε όσες κοπέλες γεννήσαν ήδη!

Είμαι πια 37 + 2 και η κοιλιά νιώθω οτι πετρώνει με την παραμικρή κίνηση / περπάτημα που κάνω. Αυτά ειναι συσπάσεις άραγε; Σιγά σιγά πλησιάζουμε όλες αλλα βρε κορίτσια δεν το έχω πιστέψει ακόμα... Νιώθω οτι υπάρχει πολύς χρόνος μπροστά μου αλλα δεν ισχύει!!! Το νιώθει καμιά σας αυτό;;; :shock:


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nightwish είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Μου λειψατε! :) Χάθηκα τελείως λόγω δουλειάς και τρεξίματος να φτιάξουμε το σπίτι και όταν μπήκα να δω τι κάνετε είχατε γεμίσει καμιά 30αρια σελίδες!!!! :D

Καταρχάς να σας ζήσουν τα μωράκια σε όσες κοπέλες γεννήσαν ήδη!

Είμαι πια 37 + 2 και η κοιλιά νιώθω οτι πετρώνει με την παραμικρή κίνηση / περπάτημα που κάνω. Αυτά ειναι συσπάσεις άραγε; Σιγά σιγά πλησιάζουμε όλες αλλα βρε κορίτσια δεν το έχω πιστέψει ακόμα... Νιώθω οτι υπάρχει πολύς χρόνος μπροστά μου αλλα δεν ισχύει!!! Το νιώθει καμιά σας αυτό;;; :shock:

Εγώ! Εγώ!!! Νιώθω σαν να έμαθα μόλις για την εγκυμοσύνη μου!!! Αδιανόητο μου φαίνεται πως μέσα στις επόμενες μέρες/βδομάδες θα έχει έρθει το μπεμπάκι μου!!!! Σου έχει πει ο γιατρός πότε σε υπολογίζει να γεννάς?? :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...