Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Marimarv είπε:

Μπήκα κορίτσι μου χθες και θα πάω πάλι την Δευτέρα δεν είδαν κάτι αλλά εγώ την βλέπω πολύ ήσυχη.. Θα δω τώρα και την Δευτέρα τι θα μου πουν 

Δεν την καταλαβαινεις καθόλου ή την καταλαβαίνεις αλλα σε πιο ηρεμο mood απο πριν? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν την καταλαβαινεις καθόλου ή την καταλαβαίνεις αλλα σε πιο ηρεμο mood απο πριν? 

Όχι όχι την καταλαβαίνω αλλά όπως το είπες είναι σε πολύ ήρεμο mood 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, bella32 είπε:

να γεμίζουμε μπαταρίες για τα γλυκά ξενύχτια που έρχονται!

ξέρεις τι έχω παρατηρήσει; κάθε φορά που αλλάζω εβδομάδα, επικρατεί μια αναστάτωση στη μήτρα,  λίγες παραπάνω συσπασουλές λίγα πονακια χαμηλά.. δεν ξέρω  αν είναι ιδέα μου αλλά κάθε Σάββατο το ίδιο σκηνικό.  έχεις καμία αντίστοιχη εμπειρία; η κανένα άλλο κορίτσι; @Marimarv? @anemoni1989

Καλημέρα! Και εγώ κάθε Σαββάτο που αλλάζω εβδομάδα το ίδιο. Σήμερα και πρωινό εμετό να μη ξεχνιόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Maria_ath είπε:

Καλημέρα! Και εγώ κάθε Σαββάτο που αλλάζω εβδομάδα το ίδιο. Σήμερα και πρωινό εμετό να μη ξεχνιόμαστε!

α καταπληκτικά! μη μείνεις παραπονεμενη!!! που θα πάει,  θα μπει ο Οκτώβριος!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Marimarv είπε:

Όχι όχι την καταλαβαίνω αλλά όπως το είπες είναι σε πολύ ήρεμο mood 

Αχ αχ εσύ! Σταμάτα να σκέφτεσαι, πιάσε το πλέξιμο!μια άλλη κοπέλα από εδώ (δεν θυμάμαι ποιά) που δεν το άκουγε τόσο, απλά είχε αλλάξει θέση και δεν το καταλάβαινε με τον ίδιο τρόπο. Αφού πήγες χτες και όλα ήταν καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Maria_ath είπε:

Αχ αχ εσύ! Σταμάτα να σκέφτεσαι, πιάσε το πλέξιμο!μια άλλη κοπέλα από εδώ (δεν θυμάμαι ποιά) που δεν το άκουγε τόσο, απλά είχε αλλάξει θέση και δεν το καταλάβαινε με τον ίδιο τρόπο. Αφού πήγες χτες και όλα ήταν καλά!!!

Ναι και εμένα μου είπαν ότι έχει αλλαξει. Ενώ είχε πάρει θέση πριν κάτι μέρες άλλαξε είναι ισιαχκο τώρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Marimarv είπε:

Όχι όχι την καταλαβαίνω αλλά όπως το είπες είναι σε πολύ ήρεμο mood 

Αφου την καταλαβαίνεις τοτε βρε κοριτσι τζαμπα αγχωνεσαι! Το πρόβλημα θα ήταν αν δεν την καταλαβαινες! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Marimarv είπε:

Όχι όχι την καταλαβαίνω αλλά όπως το είπες είναι σε πολύ ήρεμο mood 

Βρε κοριτσακι μου μην αγχωνεσαι τοσο.. αφου την νιωθεις εστω κ λιγο κ σε ειδε κ ο γιατρος ολα ειναι καλα. Κ αυτα τα καημενα δεν εχουν πλεον πολυ χώρο. 

πρίν από 27 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια εχει καμια προαισθημα για το ποτε θα γεννήσει? 

Εγω εχω σχεδον καθε μερα.  Χαχα.  Αλλα δεν. Κ ολοι μου λενε οτι εινα πολυ ψηλα.. 

Ρε κοριτσια τι σημαινει που η γιατρος προχθες στην εξεταση κολπικα μου ειπε " αα μια χαρα.ν 2 εκατοστα χωραει. Σε καλο δρομο ειμαστα.". Δεν ρωτησα κ γω.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , irinikavala είπε:

Βρε κοριτσακι μου μην αγχωνεσαι τοσο.. αφου την νιωθεις εστω κ λιγο κ σε ειδε κ ο γιατρος ολα ειναι καλα. Κ αυτα τα καημενα δεν εχουν πλεον πολυ χώρο. 

Εγω εχω σχεδον καθε μερα.  Χαχα.  Αλλα δεν. Κ ολοι μου λενε οτι εινα πολυ ψηλα.. 

Ρε κοριτσια τι σημαινει που η γιατρος προχθες στην εξεταση κολπικα μου ειπε " αα μια χαρα.ν 2 εκατοστα χωραει. Σε καλο δρομο ειμαστα.". Δεν ρωτησα κ γω.  

Μήπως εννοουσε ότι κοντοζυγωνει η ώρα κ η στιγμη??? Φαντάζομαι αν ειχες διαστολη δεν θ σε εδιωχνε.... :/


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αφου την καταλαβαίνεις τοτε βρε κοριτσι τζαμπα αγχωνεσαι! Το πρόβλημα θα ήταν αν δεν την καταλαβαινες! 

Ναι ναι έχετε δίκιο όλες.. Η κλεισούρα είναι τώρα που τα κάνει αυτά.. Έχω πολύ ελεύθερο χρόνο κ σκέφτομαι διαφορά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια εχει καμια προαισθημα για το ποτε θα γεννήσει? 

εγώ νιώθω ότι θα είμαι πρώτο δεκαήμερο Οκτωβρίου! θα δω τι θα μου πει και την Τρίτη! εύχομαι να μη με προδώσει ο τράχηλος και να κρατήσει...

πρίν από 45 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι και εμένα μου είπαν ότι έχει αλλαξει. Ενώ είχε πάρει θέση πριν κάτι μέρες άλλαξε είναι ισιαχκο τώρα 

άλλαξε πάλι θέση; γίνεται αυτό; εγώ νόμιζα αν κατέβει μια με το κεφαλάκι κατω μετά παραμένει εκεί! 

πρίν από 20 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι ναι έχετε δίκιο όλες.. Η κλεισούρα είναι τώρα που τα κάνει αυτά.. Έχω πολύ ελεύθερο χρόνο κ σκέφτομαι διαφορά.. 

αχ αυτή η κλεισουρα τι μας κάνει!! πάλι καλά κορίτσια που σας βρήκα και μιλάμε και με νιώθετε..μου δίνετέ όλες δύναμη.  γτ όταν πέφτω πχ μου λένε σιγά πως κάνεις έτσι..λες και δεν ειμαι άνθρωπος να παραπονεθω 3 μήνες κλινιρης..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , bella32 είπε:

εγώ νιώθω ότι θα είμαι πρώτο δεκαήμερο Οκτωβρίου! θα δω τι θα μου πει και την Τρίτη! εύχομαι να μη με προδώσει ο τράχηλος και να κρατήσει...

άλλαξε πάλι θέση; γίνεται αυτό; εγώ νόμιζα αν κατέβει μια με το κεφαλάκι κατω μετά παραμένει εκεί! 

αχ αυτή η κλεισουρα τι μας κάνει!! πάλι καλά κορίτσια που σας βρήκα και μιλάμε και με νιώθετε..μου δίνετέ όλες δύναμη.  γτ όταν πέφτω πχ μου λένε σιγά πως κάνεις έτσι..λες και δεν ειμαι άνθρωπος να παραπονεθω 3 μήνες κλινιρης..

Αααα τελικά σε ολες τα ιδια μας λενε!!! Μαλλον θα υπάρχει καποιο λαθος εγχειρίδιό αντιμετώπισης εγκυων!!! Δεν εξηγείται αλλιώς!!! 

Εγω πιστευω θα γεννησω την επόμενη εβδομάδα... Αν και ο αντρας μου ψηφίζει για αυτη!!! Για να δουμε ποιος θα κερδίσει!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Για καλο και για κακο πάντως στησαμε και το λικνο!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια εχει καμια προαισθημα για το ποτε θα γεννήσει? 

Εγώ δεν έχω προαίσθημα, αλλά θα ήθελα να μας έρθει την 38η εβδομαδα με 39η. Φοβάμαι για περισσότερο, ετυχε και διάβασα μερικά αρθρα στο διαδίκτυο, οτι κάποιες φορές τα μπεμπακια κάνουν κακά τους και αυτό δεν είναι καλό. Συνέχεια φυσικά διαβαζω διαφορα και αγχώνομαι, δεν λέει να μου κοπεί αυτή η συνήθεια τόσους μήνες. Η κουμπαρα μου και μια φίλη που γέννησαν πρόσφατα, τα μπεμπακια τους δεν έλεγαν να βγουν. Πήγαν με πρόκληση στην 41η βδομάδα. Δεν θα το ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , bella32 είπε:

εγώ νιώθω ότι θα είμαι πρώτο δεκαήμερο Οκτωβρίου! θα δω τι θα μου πει και την Τρίτη! εύχομαι να μη με προδώσει ο τράχηλος και να κρατήσει...

άλλαξε πάλι θέση; γίνεται αυτό; εγώ νόμιζα αν κατέβει μια με το κεφαλάκι κατω μετά παραμένει εκεί! 

αχ αυτή η κλεισουρα τι μας κάνει!! πάλι καλά κορίτσια που σας βρήκα και μιλάμε και με νιώθετε..μου δίνετέ όλες δύναμη.  γτ όταν πέφτω πχ μου λένε σιγά πως κάνεις έτσι..λες και δεν ειμαι άνθρωπος να παραπονεθω 3 μήνες κλινιρης..

Ναι ναι και όμως γύρισε.. Όταν είχαμε πάει για doppler ήταν με το κεφάλι κάτω και είχα ρωτήσει τον γιατρό εάν τώρα θα μείνει έτσι η μπορεί να αλλάξει πάλι και μου είπε ότι υπάρχουν πιθανότητες να αλλάξει πάλι θέση αλλά δεν πιστεύει ότι θα γίνει αυτό.. Όταν λοιπόν μπήκα στ νοσοκομείο ήταν ακόμα με το κεφάλι κάτω.. Και την μέρα που βγήκα και μου εκαναν υπέρηχο μου είπαν ότι είχε γυρίσει και είναι ισχιακο.. Κ η γιατρός μου που με είδε χθες δεν το περίμενε να αλλάξει θέση.. Όσο για την κλεισούρα δύσκολο κορίτσι μου.. Λέω στον άντρα μου σήμερα που ήρθε να με δει ότι έχω βαρεθεί κ η κλασσική απάντηση ήταν ελααααα μωρέ πως κάνεις έτσι σιγά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...