Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Το επίδομα μητρότητας είναι το επίδομα κυοφορίας (πριν το τοκετό) κ το επίδομα λοχείας (μετά το τοκετό). Εγω ετσι το έχω καταλάβει, ότι λέμε επίδομα μητρότητας το σύνολο των δύο επιδομάτων.

Μετα το τοκετό πρέπει να πάμε κάποια δικαιολογητικά όπως είπες , επιπλέον από αυτά του επιδόματος λοχείας, αλλά η διαδικασία είναι παρόμοια Συνήθως πάει ο σύζυγος(με εξουσιοδότηση) αλλά μπορουμε να πάμε κι εμεις. απλά όσο αργήσει η αίτηση θα αργήσει κ η πληρωμή.:)

Ελπιζω να βοήθησα!

 

Αυτο καταλαβα και εγω τωρα που το γκουγκλαρα!!! :P

Να σαι καλα ρε κοριτσι!!!! Εννοειται ο συζυγος θα παει!!!! Σιγα μην τρεξω ΚΑΙ για αυτο!!!! αχαχαχαχαχαχαχαχα

Εννοειται φυσικα δεν τ ανεφερα καν τ ενδεχομενο να παω εγω πιο μετα!!! Του ειπα πως ή θα πάει αυτος ή θα χαθεί το παραδάκι!!!!! αχαχαχχαχαχαα :twisted:  :twisted::twisted::twisted::twisted:

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

On 18/9/2018 at 10:28 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Οχι απαραίτητα... Έρχεται ο γιατρος σπίτι αν θες!!! 

Εμεις κορίτσια δεν θα το κρατήσουμε! Θα δεχομαστε κοσμο κανονικά, αλλα οχι μπουλουκια εννοείται και θα ειμαι ξεκαθαρη ωστε να μην ειναι αρρωστοι! Βολτες λεω να βγαινω αρκει να μη βρεχει!!! Το κρύο δεν με σκιαζει!!! 

τιποτα δεν θα κρατησω! κ αν μπορεσω κ νγω κ μια ωρα μονη μου κ να το κρατησει ο αντρας μου , ακομα καλυτερα! :P   απο κοσμο θα ερθουν μονο οι πολλοι κοντινοι στην αρχη ,μετα βλεπουμε..

On 19/9/2018 at 9:30 ΠΜ, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε? Εγω ειμαι πολυ στεναχωρημενη.. Πηγαμε χθες σ γιατρο, η μπεμπα ολα καλα, σχεδον 2400,αλλα τα αμνιακα μου μειωθηκαν παρα πολυ... Ειναι οριακα στα κατωτερα φυσιολογικα ορια... Εχω στεναχωρεθει και φοβηθει παρα πολυ 

πινε πολυ νερο κ υγρα.. κ θα αυξηθουν !!

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ada32 είπε:

ναι δεν πονεσα καθολου . δαχτυλα εβαλε μαλλον 2 . ειπε οτι επιασε το κεφαλακι αλλα ειναι ακομα ψηλα..περιπου 3 ηταν ο τραχηλος.ευτυχως ψιλοτελειωνω με τις δουλειες !!!

ρε συ τελεια εισαι με τα κιλα εσυ ! αλλα προσεχε γτ τωρα μπαινουν πολλα χωρις να το καταλαβεις.. εγω μετα τις διακοπες εβαλα αρκετα .. δηλ. μετα την 32 εβδ.οταν κλεινεις την 37 ειναι τελειομηνο .

μια χαρα το μωρακι σου !!!εγω εκανα καλλιεργεια κ βγηκαν λιγοι μυκητες μονο .. αλλα κ τι σεξ να κανεις πλεον ..χαχαχαχαχα

εισαι καταπληκτικη ! σε ευχαριστω παρααααααααααα πολυ!

Ο τράχηλος τώρα που είναι 3 θεωρείται καλό η κακό? δείχνει πόσο σύντομα θα έρθει ο τοκετός?εμένα μια εβδομάδα πριν ήταν 2,8 κ η μαία μου είπε πως μετά από τρεις εβδομάδες θα γεννήσω, όχι πιο νωρίς, σίγουρα. Εκτός κ αν έχω συνέχεια συσπάσεις κ μικρύνει απότομα.σήμερα είμαι 34+6,άρα θέλω ακόμη 15 μέρες για να κλείσω κ την 37η κ να είμαι ήσυχη...Εσύ πόσο είσαι?

Link to comment
Share on other sites

κοριτισια μου τι κανετε? εγω κανω δουλιτσες στο σπιτι , ο μπεμπης ειναι αρκετα δραστηριος , μετακινει ολη την κοιλια μου.. σκ θα στησω την κουνια του.. χθες ειδα οτι εβγαλα ραγαδες μικρους μωβ στα μπουτια.. σημερα ειμαι 37 εβδ. κ εχει ανοιξει απιστευτα η ορεξη μου !!! ετοιμαζω την βαλιτσα . εκανα εξετασεις ,ολακαλα κ αιματοκριτης 38 , μονο βρεθηκαν μηκυτες κ θα παρω ενα υποθετο . . αυριο θα παω να κανω εξουσιοδοτησεις . κ απο βδομαδα επιτελους θα εχω ιντερνετ στο σπιτι!!! γιουπι!!!! 

οσο γι ατην ταλαιπωρια της εγκυμοσυνης , συνεχιζεται κανονικοτατα!!! κοιμαμαι στον καναπε κ σηκωνομαι 3-4 φορες για τουαλετα , μαρτυριο να γυρισω πλευρα , με τραβαει η κοιλια..αστα να πανε.. γενικα δεν αντεχω αλλο γτ εχω κ εμετους σχεδον καθημερινους!!! τελεια ειμαι ... βαρυνα παρα πολυ..αυτα απο μενα .

@Μάντη πιστευω οτι θ αφτασεις μια χαρα τις 3/10 κ θα γεννησεις ενα υγιεστατο μωρακι !! οσο για τα κιλα του μωρου , μην αγχωνεστε .. εγω συμφωνα με την περιοδο ειμαι 36 +1, με αυχενικη 37 κ με τον υπερηχο του γιατρου 37+5 οποτε δεν βγασζεις ακρη! απλα κραταμε μια ηεμρομηνια κ βλεπουμε(της αυχενικης)

Just now, Ασία είπε:

Ο τράχηλος τώρα που είναι 3 θεωρείται καλό η κακό? δείχνει πόσο σύντομα θα έρθει ο τοκετός?εμένα μια εβδομάδα πριν ήταν 2,8 κ η μαία μου είπε πως μετά από τρεις εβδομάδες θα γεννήσω, όχι πιο νωρίς, σίγουρα. Εκτός κ αν έχω συνέχεια συσπάσεις κ μικρύνει απότομα.σήμερα είμαι 34+6,άρα θέλω ακόμη 15 μέρες για να κλείσω κ την 37η κ να είμαι ήσυχη...Εσύ πόσο είσαι?

εμενα μου ειπε οτι θα τον παρω ολο τον μηνα γτ το μωρο ειναι ψηλα κ ο τραχηλος!!! ειμαι 37! απο την 37 κ μετα ειναι τελειομηνο αλλα κ απο την 36 εβδ ! απλα οσο περισσοτερο μεινει μεσα στην κοιλια μας τοσο το καλυτερο .ετσι μου ειπε ο γιατρος.

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια τελικά το επίδομα μητρότητας για μένα βγήκε 730€ πιστεύω λίγα βγήκαν.. 

Βγαίνει βάσει των μεικτων αποδοχων που ειχες το Δεκέμβριο του 2017.... Εμένα τουλαχιστον έτσι γράφει... Και εγω γενικά περισσότερα θα ήθελα, δεδομένου ότι δεν πληρψνόμαστε αυτό το διάστημα, αλλά απο το τίποτα, καλό είναι και αυτό..


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Βγαίνει βάσει των μεικτων αποδοχων που ειχες το Δεκέμβριο του 2017.... Εμένα τουλαχιστον έτσι γράφει... Και εγω γενικά περισσότερα θα ήθελα, δεδομένου ότι δεν πληρψνόμαστε αυτό το διάστημα, αλλά απο το τίποτα, καλό είναι και αυτό..

Καλά ναι εννοείται δεν το συζητώ ότι είναι μια χαρά από το τίποτα απλά επειδή είχα κάπου στα 668 μικτές γιαυτό μου φάνηκαν λίγα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλά ναι εννοείται δεν το συζητώ ότι είναι μια χαρά από το τίποτα απλά επειδή είχα κάπου στα 668 μικτές γιαυτό μου φάνηκαν λίγα.. 

Όταν λες το μητρότητας εννοείς το κυησης η το λοχίας; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το πινακακι μας το εχει καμια ευκολο;;; λιγες μειναμε στις μανουλες Οκτωβρίου ελπιζω να ειναι καλά ολα τα κορίτσια και να μην προλαβαίνουν να μας γραψουν!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Όταν λες το μητρότητας εννοείς το κυησης η το λοχίας; 

 

πρίν από 6 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Όταν λες το μητρότητας εννοείς το κυησης η το λοχίας; 

Κύησης πήρα τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα εγκυουλες! θα σας διαβάσω σε λίγο! νιώθω βαρύ το κεφάλι μου σήμερα.  με έπιασε ψυχοπλακωμα δεν ξέρω  αν φταιει αυτό.. 

Επίσης, ήθελα να σας ρωτήσω.. εδώ και μερικές μέρες έχω δει κοκκινιλες στα πόδια μου, μπροστά στο καλάμι. δεν με τσουζουν ούτε με ξυνονται αλλά δε λένε να φύγουν.. και φυσικά ξέχασα να ρωτησω γιατρό..ουφφ 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλά ναι εννοείται δεν το συζητώ ότι είναι μια χαρά από το τίποτα απλά επειδή είχα κάπου στα 668 μικτές γιαυτό μου φάνηκαν λίγα.. 

Τοσα ειναι... :(

Just now, bella32 είπε:

καλησπέρα εγκυουλες! θα σας διαβάσω σε λίγο! νιώθω βαρύ το κεφάλι μου σήμερα.  με έπιασε ψυχοπλακωμα δεν ξέρω  αν φταιει αυτό.. 

Επίσης, ήθελα να σας ρωτήσω.. εδώ και μερικές μέρες έχω δει κοκκινιλες στα πόδια μου, μπροστά στο καλάμι. δεν με τσουζουν ούτε με ξυνονται αλλά δε λένε να φύγουν.. και φυσικά ξέχασα να ρωτησω γιατρό..ουφφ 

Γτ ψυχοπλακωμα κοριτσι?? Ποιος σε πείραξε??? Να παρεις τ γιατρο σου αύριο μηπως ειναι κάποιο δερματικο ή αλλεργια!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τοσα ειναι... :(

Γτ ψυχοπλακωμα κοριτσι?? Ποιος σε πείραξε??? Να παρεις τ γιατρο σου αύριο μηπως ειναι κάποιο δερματικο ή αλλεργια!!! 

ναι θα τον πάρω.  διάβασα ότι μπορεί να είναι και από ορμόνες αλλά καλύτερα να τον ρωτήσω. δε με πείραξε κάνεις,  παράπονο με έπιασε, λείπει και 12ωρα ο αντρουλης μου κ ειδικά σήμερα έκανα χαζές σκέψεις.. συνήθως τις ελέγχω αλλά σήμερα μαλλον δεν ήταν η ημέρα μου.. 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , bella32 είπε:

ναι θα τον πάρω.  διάβασα ότι μπορεί να είναι και από ορμόνες αλλά καλύτερα να τον ρωτήσω. δε με πείραξε κάνεις,  παράπονο με έπιασε, λείπει και 12ωρα ο αντρουλης μου κ ειδικά σήμερα έκανα χαζές σκέψεις.. συνήθως τις ελέγχω αλλά σήμερα μαλλον δεν ήταν η ημέρα μου.. 

Ωωωωω σε καταλαβαίνω απολυτα... Και εμενα ο αντρας μ στην παλια του δουλειά έλειπε συνέχεια... Και ημουν μεσα σ μαυρη καταθλιψη καποιες μερες... 

Ειναι και οι ορμονες που συμβάλλουν στη μαύρη καταθλιψαρα μας... Δεν θέλουμε πολυ! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ωωωωω σε καταλαβαίνω απολυτα... Και εμενα ο αντρας μ στην παλια του δουλειά έλειπε συνέχεια... Και ημουν μεσα σ μαυρη καταθλιψη καποιες μερες... 

Ειναι και οι ορμονες που συμβάλλουν στη μαύρη καταθλιψαρα μας... Δεν θέλουμε πολυ! 

δίκιο έχεις..δεν έμεινε πολύ!προσπαθώ  να διατηρώ το κέφι μου απλώς κάποιες μέρες δεν τα καταφέρνω και πολύ! και ηρθε πριν λίγο και μύριζε σοκοφρετα κγω άρχισα να κλαίω(?!) γιατί δε κάνει να φάω λόγω σακχάρου αλλά τι μου φταίει που έφαγε μια στο δρόμο ο άνθρωπος; και του λέω ωραία συμπαράσταση μου κάνεις.. πωπω παράνοια 

  • Χαχα 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...