Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Μη νομίζεις κ εγώ λίγα ξέρω .. Όχι όχι δεν το χάνουμε γτ ο εδοεαπ είναι το επικουρικό μας!μην ανησυχείς.θα τα κάνω κ θα σε ενημερώσω. Ναι σιγά μην τον ξυπνήσω.κ εγώ πλεον το νιώθω ότι βάρυνε. Πόσο μερων  είναι ο δικός σου με αυτό το βάρος;

Ωραία . οπότε έχουμε την ίδια άποψη Όλες μας. Όσο για τον οαεδ,Πρεπει να κάνεις τα χαρτιά σου για το 6Μηνο από την Τρίτη.η από τον οαεδ η online επισυναπτοντας τα έγγραφα. Είναι τα 586 μείον τις κρατήσεις του ταμείου σου. Περίπου στα 510 βγαίνει.+Ότι λέει η Μάρθα

Καλημερα κοριτσια! 

Να σαι καλα ada. Τελεια, μη μεινουν κ τα παιδια χωρις ασφαλιση. Απλα στη δουλεια ηταν σιγουροι πως απαξ κ ενεργοποιησω εδοεαπ τελος το εξαμηνο. 

Λιγες μερες διαφορα εχουν με τον δικο σου. Εμενα εγινε δυο μηνων στις 11. Που ειναι αυτο το πινακακι με τις γεννες βρε κοριτσια; Μια χαρα μου ειπε ο γιατρος κ φυσικα ουτε λογος για να τον ξυπνησω. Τον μεγαλο που δεν επαιρνε γραμμαρια τον ξυπνιυσα μεχρι δυο μηνων. Αν δε συντρεχει λογος ασε το παιδι (κ τη μανα) να κοιμηθει καλε!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 hour ago, ada32 είπε:

Φυσικά κ σε καταλαβαίνωΝαι συμφωνώ Αλλά ξέρεις τα σκέφτεσαι κ αυτά  για το σώμα.. Όσο για το σεξ,να το κάνεις οπότε νιώθεις ετοιμη. Κάλυτερα να μην ζοριστεις γτ έιχες κ πολλά ράμματα. Περιποιησου λίγο τον άντρα σου διαφορετικά ,με καταλαβαίνεις τι λέω...κ εγώ λέω σε 2 Χρόνια να κάνουμε δεύτερο κ όχι από τώρα Για να συνελθω κ εγώ κ να χάρω λίγο τον μπέμπη.εμένα μου έχουν μείνει 10 κιλά Αλλά τρώω πολλά γλυκά Ακόμα. Όταν τα κόψω ,θα αδυνατίσω.. 

ο άντρας μου επειδή ξέρει ότι δεν μπορώ να κάνουμε κάτι, δεν θέλει να κάνουμε τίποτα, και όταν λέω τίποτα εννοώ τίποτα εντελώς. αν τον πλησιάσω δηλ με τέτοια διάθεση με αποφεύγει, έτσι έκανε κ στην εγκυμοσύνη. βασικά στην εγκυμοσύνη μου είχε πει πως δεν μπορεί να με δει ερωτικά λόγω του μωρού κι εμένα μου είχε κακοφανεί γιατί ένιωθα πως δεν με θέλει πια. όμως μου εξήγησε πως νιώθει κ το κατάλαβα. μετά τη γέννα με βλέπει αλλιώς αλλά δεν μου το εκφράζει καθόλου, ίσα ίσα με αποφεύγει αν τον πλησιάσω εγώ, επειδή δεν θέλει να με πιέσει. Εγώ συχνά του λέω τους προβληματισμούς μου για το σεξ, ότι θέλω να κάνουμε σύντομα αλλά φοβάμαι κτλ κτλ και μου λέει πως θα περιμένουμε μέχρι να είμαι εντελώς καλά κ να μην σκέφτομαι βλακείες ότι θέλει άλλες κτλ. τι να πω. νομίζω θα έχω μεγαλύτερο άγχος από την πρώτη μου φορά όταν έρθει η ώρα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Τις ώρες δουλειάς του προηγούμενου χρόνου η αυτού.. Γτ εμένα μου μείωσαν ώρες στην εγκυμοσύνη.. Από 8 ωρη έγινα 5ωρη 

Του προηγούμενου εγώ πήγα καθαριστικό του 17 μου ζήτησαν και μου είπαν ότι θα παίρνω γύρω στα 520 ευρώ. Καλημέρα!! 

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2018 at 4:08 ΠΜ, ναντια δε είπε:

Εγώ πάλι έκλεισα 3 μήνες κ τπτ.με μικτό τάισμα.κ μια έχω πινάκια έρχονται κ φεύγουν κ θέλω να αδιαθετησω... Κ νευριαζω εσύ θηλάζεις η όχι;

Τι είναι η γαλακτοζαιμια

Καλημέρα! Είναι ενα μεταβολικο νοσημα που οφείλεται σε έλλειψη καποιων ενζύμων. Οτι αλλο ξέρω είναι απο ψαξιμο στο ίντερνετ

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε;;; Να ρωτησω κατι;;Ηρθαμε σε επαφη με τον αντρα μου τις γονιμες μερες..μετα απο περιπου 3 μερες ξεκινησε να με ποναει το στηθος μου που για μενα αυτο εμφανιζεται πριν μου ερθει περιοδος..υπαρχει περιπτωση να εχω μεινει εγκυος αλλα παρ ολα αυτα να εμφανιζεται αυτο το συμπτωμα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , eirinaki34 είπε:

καλημερα κοριτσια τι κανετε;;; Να ρωτησω κατι;;Ηρθαμε σε επαφη με τον αντρα μου τις γονιμες μερες..μετα απο περιπου 3 μερες ξεκινησε να με ποναει το στηθος μου που για μενα αυτο εμφανιζεται πριν μου ερθει περιοδος..υπαρχει περιπτωση να εχω μεινει εγκυος αλλα παρ ολα αυτα να εμφανιζεται αυτο το συμπτωμα;;;

Καλημέρα.Ναι υπάρχει περίπτωση, εύχομαι να έγινε αυτό που θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου έχει τύχει εμένα. Εγώ μια φορά έμεινα έγκυος κ το κατάλαβα όταν είχα δύο εβδομάδες καθυστέρηση. Δεν ήξερα ποιες ήταν οι γόνιμες μέρες εκείνου του μήνα οπότε ήμουν στον κόσμο μου.Εσύ πότε περιμένεις περίοδο? έχεις σταθερό κύκλο? πόσες μέρες κύκλος? πότε υπολογίζεις γόνιμες μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια.Ασια μου ο γυναικολογος μου ειχε απαγορεψει να μεινω εγκυος μεχρι να γινει ο μπεμπης 6 μηνων.Οποτε μεχρι τοτε προσεχαμε πολυ.Μετα χαλαρωσαμε και τσουπ να το.Ιδανικα θα ξεκινουσαμε για δευτερο αφου χρονιζε ο μπεμπης.Ειμαι 37 και η μανα μου που βοηθαει με το παιδι γιατι θα πρεπει να γυρισω και στη δουλεια καποια στιγμη ειναι ηδη 70.Οποτε δεν μας επερνε να το αφησουμε πολυ


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια.Ασια μου ο γυναικολογος μου ειχε απαγορεψει να μεινω εγκυος μεχρι να γινει ο μπεμπης 6 μηνων.Οποτε μεχρι τοτε προσεχαμε πολυ.Μετα χαλαρωσαμε και τσουπ να το.Ιδανικα θα ξεκινουσαμε για δευτερο αφου χρονιζε ο μπεμπης.Ειμαι 37 και η μανα μου που βοηθαει με το παιδι γιατι θα πρεπει να γυρισω και στη δουλεια καποια στιγμη ειναι ηδη 70.Οποτε δεν μας επερνε να το αφησουμε πολυ

γέννησες φυσιολογικά η με καισαρική? έχω ακούσει πως μετά από φυσιολογικό τοκετό αφήνει ο γιατρός να μείνεις αμέσως έγκυος ενώ μετά από καισαρική σου λέει να περιμένεις κάποιους μήνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Του προηγούμενου εγώ πήγα καθαριστικό του 17 μου ζήτησαν και μου είπαν ότι θα παίρνω γύρω στα 520 ευρώ. Καλημέρα!! 

Καλημέρα κορίτσι μου.. Αχ ηρέμησα τώρα γτ αν ήταν αυτού του χρόνου είχα πολύ λίγες ώρες κ 4 μέρες δουλειάς.. Ενώ τον προηγούμενο ήμουν 8ωρη 

5 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Η επόμενη κίνηση.... Πρέπει να πάρεις όση άδεια σ μένει μέχρι να τελειώσει  το2018. Και μόλις τελειώσει η άδεια της δουλειάς πας στον ΟΑΕΔ .εκεί θα σου δώσουν ένα χαρτί κ θα το πας στην εργασία σου .για να γράψουν ότι δεν θα εργαστείς όσο είσαι στο εξάμηνο.επισης θέλουν ένα χαρτί από το ΙΚΑ βεβαιώσεις πόσα χρήματα έχεις πάρει από λοχεία κ μητρότητα. Έναν λογαριασμό ΔΕΚΟ. Ταυτότητα λογαριασμό εθνικής Τράπεζας καθαριστικό του 2017 κ πας κ τα καταθέτεις στον ΟΑΕΔ. Τα κατέθεσα πριν δύο μέρες. Επίσης αν δεν έχεις κάνει αίτηση για το συμπληρωματικό όταν πας στον ΟΑΕΔ καντην.

Την άδεια της δουλειάς πρέπει να ενημερώσω εγώ για να την πάρω η μου την δίνουν αυτόματα από την δουλειά? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Όχι δεν μου έχει τύχει εμένα. Εγώ μια φορά έμεινα έγκυος κ το κατάλαβα όταν είχα δύο εβδομάδες καθυστέρηση. Δεν ήξερα ποιες ήταν οι γόνιμες μέρες εκείνου του μήνα οπότε ήμουν στον κόσμο μου.Εσύ πότε περιμένεις περίοδο? έχεις σταθερό κύκλο? πόσες μέρες κύκλος? πότε υπολογίζεις γόνιμες μέρες?

περιμενω στις 23 του μηνα...περιπου 30 μερες κυκλος..τι να πω δν ξερω..εχω ακουσει οτι ειναι ιδια τα συμπτωματα πολλες φορες αλλα νομιζω οτι αφου ξεκινησε να ποναει το στηθος μαλλον δεν θα εγινε γονιμοποιηση

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Φυσικά κ σε καταλαβαίνωΝαι συμφωνώ Αλλά ξέρεις τα σκέφτεσαι κ αυτά  για το σώμα.. Όσο για το σεξ,να το κάνεις οπότε νιώθεις ετοιμη. Κάλυτερα να μην ζοριστεις γτ έιχες κ πολλά ράμματα. Περιποιησου λίγο τον άντρα σου διαφορετικά ,με καταλαβαίνεις τι λέω...κ εγώ λέω σε 2 Χρόνια να κάνουμε δεύτερο κ όχι από τώρα Για να συνελθω κ εγώ κ να χάρω λίγο τον μπέμπη.εμένα μου έχουν μείνει 10 κιλά Αλλά τρώω πολλά γλυκά Ακόμα. Όταν τα κόψω ,θα αδυνατίσω.. 

Αααχ τρως γλυκά τι ωραία εμένα η παιδιατρος μου έχει σχεδόν απαγορεύσει τα γλυκά και ειδικά την σοκολάτα για τους κολικούς 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Αχ ηρέμησα τώρα γτ αν ήταν αυτού του χρόνου είχα πολύ λίγες ώρες κ 4 μέρες δουλειάς.. Ενώ τον προηγούμενο ήμουν 8ωρη 

Την άδεια της δουλειάς πρέπει να ενημερώσω εγώ για να την πάρω η μου την δίνουν αυτόματα από την δουλειά? 

Θα πάρεις εσύ τηλ στην δουλειά σου κ θα μιλήσεις με το λογιστήριο κ θα τους πεις στις τάδε τ μήνα τελειώνει η λοχεία Μ  μου είπαν από τον ΟΑΕΔ ότι πρέπει να βάλετε την υπόλοιπη άδεια που δικαιούνται για το έτος 2018... Αν περίμενεις να ασχοληθούν από μόνοι τους ξεχνάτε εγώ τους είχα ζαλίσει στα τηλ.κ ακόμα τρέχω για της βλακείες της λογιστριας γρ Μ είχε κάνει λάθος σε κάτι ένσημα. Πάρε κ ενημέρωσε γρ έχει πολύ χαρτουρα 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

ο άντρας μου επειδή ξέρει ότι δεν μπορώ να κάνουμε κάτι, δεν θέλει να κάνουμε τίποτα, και όταν λέω τίποτα εννοώ τίποτα εντελώς. αν τον πλησιάσω δηλ με τέτοια διάθεση με αποφεύγει, έτσι έκανε κ στην εγκυμοσύνη. βασικά στην εγκυμοσύνη μου είχε πει πως δεν μπορεί να με δει ερωτικά λόγω του μωρού κι εμένα μου είχε κακοφανεί γιατί ένιωθα πως δεν με θέλει πια. όμως μου εξήγησε πως νιώθει κ το κατάλαβα. μετά τη γέννα με βλέπει αλλιώς αλλά δεν μου το εκφράζει καθόλου, ίσα ίσα με αποφεύγει αν τον πλησιάσω εγώ, επειδή δεν θέλει να με πιέσει. Εγώ συχνά του λέω τους προβληματισμούς μου για το σεξ, ότι θέλω να κάνουμε σύντομα αλλά φοβάμαι κτλ κτλ και μου λέει πως θα περιμένουμε μέχρι να είμαι εντελώς καλά κ να μην σκέφτομαι βλακείες ότι θέλει άλλες κτλ. τι να πω. νομίζω θα έχω μεγαλύτερο άγχος από την πρώτη μου φορά όταν έρθει η ώρα χαχαχα

Παρακολουθώ την κουβέντα σας και απλά θέλω να σου πω ότι δεν πρέπει να σκέφτεσαι έτσι... Για τον άντρα σου πλέον είσαι αυτή που του χάρισε το πολυτιμότερο δωρο, είσαι η μητέρα του παιδιού του και η σχέση σας έχει περάσει πλέον σε άλλο επίπεδο.. εάν λοιπόν είναι ένας συνειδητοποιημένος και ώριμος άντρας που θέλει να έχει οικογένεια και να μεγαλώσει το παιδί του δεν πρόκειται να κοιτάξει άλλη.. αν πάλι κοιτάξει άλλη τότε είναι απλά ένας μ@@#€_ που δεν αξίζει να ασχολείσαι μαζί του... 

Εμένα μου έκανε τρομερή εντύπωση ο άντρας μου όταν μάθαμε ότι είμαι έγκυος το πώς με κοιτούσε με λατρεια.. ερχόταν και με μύριζε και μου έλεγε τι ωραία που μυρίζω και πραγματικά καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης δείχνει να με λατρεύει... Δεν έχει αλλάξει κάτι πάνω μου απλά και δεδομένου ότι ήθελε πολυ ένα παιδί αναγνωρίζει το τι θα του προσφέρω και με βλέπει πλέον με αγάπη... Να σου πω ότι και εμείς δεν κάναμε σεξ καθόλου στην εγκυμοσύνη... 

πρίν από 21 λεπτά , eirinaki34 είπε:

περιμενω στις 23 του μηνα...περιπου 30 μερες κυκλος..τι να πω δν ξερω..εχω ακουσει οτι ειναι ιδια τα συμπτωματα πολλες φορες αλλα νομιζω οτι αφου ξεκινησε να ποναει το στηθος μαλλον δεν θα εγινε γονιμοποιηση

Εγω όταν έμεινα έγκυος είχα τρομερό πρήξιμο και πόνο στο στήθος πιο πολύ από ότι όταν περίμενα περίοδο και από κει ψυλιαστηκα ότι ίσως είμαι έγκυος...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...