Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , ναντια δε είπε:

Θα πάρεις εσύ τηλ στην δουλειά σου κ θα μιλήσεις με το λογιστήριο κ θα τους πεις στις τάδε τ μήνα τελειώνει η λοχεία Μ  μου είπαν από τον ΟΑΕΔ ότι πρέπει να βάλετε την υπόλοιπη άδεια που δικαιούνται για το έτος 2018... Αν περίμενεις να ασχοληθούν από μόνοι τους ξεχνάτε εγώ τους είχα ζαλίσει στα τηλ.κ ακόμα τρέχω για της βλακείες της λογιστριας γρ Μ είχε κάνει λάθος σε κάτι ένσημα. Πάρε κ ενημέρωσε γρ έχει πολύ χαρτουρα 

Ναι ναι κατάλαβα. Αν δεν πάρω αυτή την άδεια δεν προχωράει το οαεδ δλδ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 51 λεπτά , Natasoula85 είπε:

 

Εγω όταν έμεινα έγκυος είχα τρομερό πρήξιμο και πόνο στο στήθος πιο πολύ από ότι όταν περίμενα περίοδο και από κει ψυλιαστηκα ότι ίσως είμαι έγκυος...

γεια σου νατασουλα..αν ειδες πιο πανω τι ειχα πει εγραφα οτι ηρθαμε σε επαφη τις γονιμες μερες και μετα απο περιπου 3 μερες ξεκινησε να ποναει το στηθος...εμφανιζονται τοσο γρηγορα τα συμπτωματα η απλα ειναι συμπτωμα περιοδου οπως μου εμφανιζεται καθε φορα?

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , eirinaki34 είπε:

γεια σου νατασουλα..αν ειδες πιο πανω τι ειχα πει εγραφα οτι ηρθαμε σε επαφη τις γονιμες μερες και μετα απο περιπου 3 μερες ξεκινησε να ποναει το στηθος...εμφανιζονται τοσο γρηγορα τα συμπτωματα η απλα ειναι συμπτωμα περιοδου οπως μου εμφανιζεται καθε φορα?

 

Εγώ ακριβώς μια βδομάδα μετά την επαφή είχα πόνους περιόδου το στήθος νομίζω είχε πρηστεί πιο μετά... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Εγώ ακριβώς μια βδομάδα μετά την επαφή είχα πόνους περιόδου το στήθος νομίζω είχε πρηστεί πιο μετά... 

τι να πω δεν ξερω..αλλοι λενε οτι πρηζεται εξ αρχης το στηθος..αλλοι λενε οχι..μπερδεμα :P

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

Να σαι καλα ada. Τελεια, μη μεινουν κ τα παιδια χωρις ασφαλιση. Απλα στη δουλεια ηταν σιγουροι πως απαξ κ ενεργοποιησω εδοεαπ τελος το εξαμηνο. 

Λιγες μερες διαφορα εχουν με τον δικο σου. Εμενα εγινε δυο μηνων στις 11. Που ειναι αυτο το πινακακι με τις γεννες βρε κοριτσια; Μια χαρα μου ειπε ο γιατρος κ φυσικα ουτε λογος για να τον ξυπνησω. Τον μεγαλο που δεν επαιρνε γραμμαρια τον ξυπνιυσα μεχρι δυο μηνων. Αν δε συντρεχει λογος ασε το παιδι (κ τη μανα) να κοιμηθει καλε!

Ναι χάσαμε  το πινακακι!οποτε μια χαρα ειμαστε!ε να κοιμηθω κ εγω λιγακι!!χαχαχα γτ ολη μερα δεν με αφήνει να κάνω τιποτα

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , eirinaki34 είπε:

τι να πω δεν ξερω..αλλοι λενε οτι πρηζεται εξ αρχης το στηθος..αλλοι λενε οχι..μπερδεμα :P

 

Τρεις εγκυμοσυνες.Στη μια πρηστηκε νωρις το στηθος,στις δυο οχι.Μονο κοινο συμπτωμα ναυτια απο την αρχη αλλα οταν λεμε αρχη εννοουμε 2 μερες πριν την καθυστερηση

1 hour ago, eirinaki34 είπε:

γεια σου νατασουλα..αν ειδες πιο πανω τι ειχα πει εγραφα οτι ηρθαμε σε επαφη τις γονιμες μερες και μετα απο περιπου 3 μερες ξεκινησε να ποναει το στηθος...εμφανιζονται τοσο γρηγορα τα συμπτωματα η απλα ειναι συμπτωμα περιοδου οπως μου εμφανιζεται καθε φορα?

 

Γεια σου κοριτσακι ευχομαι συντομα με ενα μπεμπακι.Εχεις σιγουρα πιθανοτητες αφου ειχες επαφη στις γονιμες αλλα 3 μερες μετα την επαφη ειναι νωρις για συμπτωματα τα οποια ξεκινανε με την εμφυτευση δηλ. απο 5 εως 10 μερες μετα την επαφη

Βεβαια ποτε δεν ξερεις.Μακαρι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Ναι ναι κατάλαβα. Αν δεν πάρω αυτή την άδεια δεν προχωράει το οαεδ δλδ? 

Όχι πρέπει πρώτα να πάρεις το υπόλοιπο της άδειας κ μετά να πας οαεδ


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Comet είπε:

Τρεις εγκυμοσυνες.Στη μια πρηστηκε νωρις το στηθος,στις δυο οχι.Μονο κοινο συμπτωμα ναυτια απο την αρχη αλλα οταν λεμε αρχη εννοουμε 2 μερες πριν την καθυστερηση

Γεια σου κοριτσακι ευχομαι συντομα με ενα μπεμπακι.Εχεις σιγουρα πιθανοτητες αφου ειχες επαφη στις γονιμες αλλα 3 μερες μετα την επαφη ειναι νωρις για συμπτωματα τα οποια ξεκινανε με την εμφυτευση δηλ. απο 5 εως 10 μερες μετα την επαφη

Βεβαια ποτε δεν ξερεις.Μακαρι

να τα χαιρεσαι βρε!!!!στην ουσια οταν λεμε αρχη εγκυμοσυνης εννοουμε οταν γινεται η εμφυτευση και μετα..δλδ καποιες μερες μετα την γονιμοποιηση?συγνωμη αλλα δν γνωριζω και πολλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , eirinaki34 είπε:

να τα χαιρεσαι βρε!!!!στην ουσια οταν λεμε αρχη εγκυμοσυνης εννοουμε οταν γινεται η εμφυτευση και μετα..δλδ καποιες μερες μετα την γονιμοποιηση?συγνωμη αλλα δν γνωριζω και πολλ

Ευχαριστω πολυ.Ενα μωρακι εχω κι ενα στην κοιλιτσα.Το πρωτο δεν  προχωρησε.Ναι 5-10 μερες μετα την γονιμοποιηση.Δηλ. στο πρωτο ειδα αιμα εμφυτευσης(δυο σταγονες κοκκινο στο σκουπισμα) 8 μερες μετα την ωορηξια.Ειχαμε επαφη μια μερα πριν δηλ. την 13η.(Παντα 28 μερες κυκλος.Πολυ σταθερος.)Μετα απο 5 μερες περιμενα περιοδο.Δεν ηρθε.Τεστ θετικο.Χοριακη 950.Ελαφρα ναυτια,πρησμενο στηθος.Δεν προχωρησε.Στις επομενες μονο ναυτια 2 μερες πριν την περιοδο που δεν ηρθε.Τιποτε αλλο

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Ευχαριστω πολυ.Ενα μωρακι εχω κι ενα στην κοιλιτσα.Το πρωτο δεν  προχωρησε.Ναι 5-10 μερες μετα την γονιμοποιηση.Δηλ. στο πρωτο ειδα αιμα εμφυτευσης(δυο σταγονες κοκκινο στο σκουπισμα) 8 μερες μετα την ωορηξια.Ειχαμε επαφη μια μερα πριν δηλ. την 13η.(Παντα 28 μερες κυκλος.Πολυ σταθερος.)Μετα απο 5 μερες περιμενα περιοδο.Δεν ηρθε.Τεστ θετικο.Χοριακη 950.Ελαφρα ναυτια,πρησμενο στηθος.Δεν προχωρησε.Στις επομενες μονο ναυτια 2 μερες πριν την περιοδο που δεν ηρθε.Τιποτε αλλο

α λυπαμαι δεν ηξερα..ευχομαι να σου πανε ολα καλα!καλα εμενα δν ειναι και τοσο σταθερος ο κυκλος μου...τον πιανει ωρες ωρες και τρελαινεται αλλα οκ...και επισης η καθε γυναικα εχει διαφορετικα συμπτωματα..εχω ακουσει και περιπτωσεις με κανενα συμπτωμα..μονο συμπτωματα περιοδου..τι να πω δν ξερω..μακαρι να πανε ολα καλα

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , eirinaki34 είπε:

α λυπαμαι δεν ηξερα..ευχομαι να σου πανε ολα καλα!καλα εμενα δν ειναι και τοσο σταθερος ο κυκλος μου...τον πιανει ωρες ωρες και τρελαινεται αλλα οκ...και επισης η καθε γυναικα εχει διαφορετικα συμπτωματα..εχω ακουσει και περιπτωσεις με κανενα συμπτωμα..μονο συμπτωματα περιοδου..τι να πω δν ξερω..μακαρι να πανε ολα καλα

 

Δεν πειραζει κοριτσακι μου.Δυστυχως συμβαινει.Σε ευχαριστω πολυ.Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι κανενα συμπτωμα δεν ειναι σιγουρο και της εγκυμοσυνης με της περιοδου μοιαζουν πολυ.Μονο υπομονη μπορεις να κανεις και να σαι αισιοδοξη.Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυος και να πανε ολα καλα.Κι αν οχι τον επομενο μηνα..Εγω επιασα πολυ ευκολα  2 φορες αλλα ξαναλεω ειχα απιστευτα σταθερο κυκλο.Μπορουσα να σου πω οχι μονο μερα αλλα αν θα ρθει πρωι η απογευμα και ειχαμε επαφες παντα μια μερα πριν και ξαπλωνα και με τα ποδια ψηλα 20λεπτα(αυτο δεν ξερω αν βοηθησε).


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Comet είπε:

Δεν πειραζει κοριτσακι μου.Δυστυχως συμβαινει.Σε ευχαριστω πολυ.Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι κανενα συμπτωμα δεν ειναι σιγουρο και της εγκυμοσυνης με της περιοδου μοιαζουν πολυ.Μονο υπομονη μπορεις να κανεις και να σαι αισιοδοξη.Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυος και να πανε ολα καλα.Κι αν οχι τον επομενο μηνα..Εγω επιασα πολυ ευκολα  2 φορες αλλα ξαναλεω ειχα απιστευτα σταθερο κυκλο.Μπορουσα να σου πω οχι μονο μερα αλλα αν θα ρθει πρωι η απογευμα και ειχαμε επαφες παντα μια μερα πριν και ξαπλωνα και με τα ποδια ψηλα 20λεπτα(αυτο δεν ξερω αν βοηθησε).

σε ευχαριστω και γω για τα καλα σου λογια..παντως αυτο με τα ποδια μου το εχουν πει και μενα..παλια τουλαχιστον ετσι κανανε τωρα δν ξερω αν οντως βοηθαει αυτο το πραγμα..εγω λεω οτι αν ειναι να ερθει θα ερθει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , eirinaki34 είπε:

σε ευχαριστω και γω για τα καλα σου λογια..παντως αυτο με τα ποδια μου το εχουν πει και μενα..παλια τουλαχιστον ετσι κανανε τωρα δν ξερω αν οντως βοηθαει αυτο το πραγμα..εγω λεω οτι αν ειναι να ερθει θα ερθει...

Ετσι λεω κι εγω..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, eirinaki34 είπε:

περιμενω στις 23 του μηνα...περιπου 30 μερες κυκλος..τι να πω δν ξερω..εχω ακουσει οτι ειναι ιδια τα συμπτωματα πολλες φορες αλλα νομιζω οτι αφου ξεκινησε να ποναει το στηθος μαλλον δεν θα εγινε γονιμοποιηση

Μην το λες,τα συμπτώματα εγκυμοσύνης μπορεί να ξεκινήσουν αρκετές μέρες μετά το θετικό τεστ ή να τα μπερδέψεις με αυτά της περιόδου.αν είχες επαφές 7-8-9-10 του μήνα είναι πιθανό να συνέβη.

4 ώρες πρίν, Natasoula85 είπε:

Παρακολουθώ την κουβέντα σας και απλά θέλω να σου πω ότι δεν πρέπει να σκέφτεσαι έτσι... Για τον άντρα σου πλέον είσαι αυτή που του χάρισε το πολυτιμότερο δωρο, είσαι η μητέρα του παιδιού του και η σχέση σας έχει περάσει πλέον σε άλλο επίπεδο.. εάν λοιπόν είναι ένας συνειδητοποιημένος και ώριμος άντρας που θέλει να έχει οικογένεια και να μεγαλώσει το παιδί του δεν πρόκειται να κοιτάξει άλλη.. αν πάλι κοιτάξει άλλη τότε είναι απλά ένας μ@@#€_ που δεν αξίζει να ασχολείσαι μαζί του... 

Εμένα μου έκανε τρομερή εντύπωση ο άντρας μου όταν μάθαμε ότι είμαι έγκυος το πώς με κοιτούσε με λατρεια.. ερχόταν και με μύριζε και μου έλεγε τι ωραία που μυρίζω και πραγματικά καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης δείχνει να με λατρεύει... Δεν έχει αλλάξει κάτι πάνω μου απλά και δεδομένου ότι ήθελε πολυ ένα παιδί αναγνωρίζει το τι θα του προσφέρω και με βλέπει πλέον με αγάπη... Να σου πω ότι και εμείς δεν κάναμε σεξ καθόλου στην εγκυμοσύνη... 

Εγω όταν έμεινα έγκυος είχα τρομερό πρήξιμο και πόνο στο στήθος πιο πολύ από ότι όταν περίμενα περίοδο και από κει ψυλιαστηκα ότι ίσως είμαι έγκυος...

έχεις απόλυτο δίκιο και το ξέρω κατά βάθος. Αυτά μου λέει και ο άντρας μου όταν τον ζαλίζω με τις ανασφάλειες μου.Ίσως φταίνε οι ορμόνες που τα σκέφτομαι έτσι.100 φορές έχει κάτσει κ μου έχει εξηγήσει πως νιώθει αλλά εγώ πάντα φοβάμαι. είναι που έμαθα  πως ο άντρας από ένα φιλικό ζευγάρι κεράτωσε την γυναίκα του ενώ ήταν με την κοιλιά στο στόμα, βέβαια εκείνος γενικά ήταν τέτοιος τύπος ανέκαθεν, ίσως τώρα που απέκτησαν μωρό να τα σταμάτησε αυτά αλλά και να τα σταμάτησε δεν θα είναι για πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...