Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 16 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια τώρα που έχει βάλει κρύα από ρουχαλάκια τι φοράτε στα μικρά σας...? 

Εξαρτάται κ από την θέρμανση που έχεις μέσα στο σπίτι με ένα ολόσωμο κορμάκι τον έχω η παντελονάκι με με μακρυμάνικο φορμακια κ καλτσουλες. Αλλά έχω φυσικό αέριο κ έχουμε πολύ ζέστη.τωρα έξω πάντα του φοράω από μέσα ζιπουνακι κοντομανικα μπλουζάκι από πάνω σκουφάκι παντελόνι κάλτσα μια κ μπουφάν.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εξαρτάται κ από την θέρμανση που έχεις μέσα στο σπίτι με ένα ολόσωμο κορμάκι τον έχω η παντελονάκι με με μακρυμάνικο φορμακια κ καλτσουλες. Αλλά έχω φυσικό αέριο κ έχουμε πολύ ζέστη.τωρα έξω πάντα του φοράω από μέσα ζιπουνακι κοντομανικα μπλουζάκι από πάνω σκουφάκι παντελόνι κάλτσα μια κ μπουφάν.

Εμείς έχουμε air-condition αλλά αποφεύγω να τα ανάψω και έχω σόμπες αλογόνου αλλά αυτές τις μέρες που έχει βάλει πολύ κρύο η μαμά μου με έχει ζαλίσει ότι θα μου κρυώσει το παιδί και της φόρεσα από μέσα κορμάκι με κοντό μανίκι και με μακρύ και ολόσωμο από πάνω με ένα ζευγάρι καλτσακια αλλά από την άλλη σκέφτομαι μήπως είναι πολλά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eirinaki34 είπε:

τι να πω δεν ξερω..αλλοι λενε οτι πρηζεται εξ αρχης το στηθος..αλλοι λενε οχι..μπερδεμα :P

 

εμένα πάντως δεν πρήστηκε από την αρχή.έμαθα την εγκυμοσύνη ένα μήνα μετά τη σύλληψη κ τότε πρήστηκε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Δεν πειραζει κοριτσακι μου.Δυστυχως συμβαινει.Σε ευχαριστω πολυ.Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι κανενα συμπτωμα δεν ειναι σιγουρο και της εγκυμοσυνης με της περιοδου μοιαζουν πολυ.Μονο υπομονη μπορεις να κανεις και να σαι αισιοδοξη.Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυος και να πανε ολα καλα.Κι αν οχι τον επομενο μηνα..Εγω επιασα πολυ ευκολα  2 φορες αλλα ξαναλεω ειχα απιστευτα σταθερο κυκλο.Μπορουσα να σου πω οχι μονο μερα αλλα αν θα ρθει πρωι η απογευμα και ειχαμε επαφες παντα μια μερα πριν και ξαπλωνα και με τα ποδια ψηλα 20λεπτα(αυτο δεν ξερω αν βοηθησε).

Ρε αυτό με τα πόδια ψηλά το έκανα και εγώ για δευτερόλεπτα  όμως για πλάκα!!! Και εμεινα έγκυος με την πρώτη φορά που είχαμε επαφή χωρίς προφυλάξεις... Λες να πιάνει;;;;

1 hour ago, Ασία είπε:

Μην το λες,τα συμπτώματα εγκυμοσύνης μπορεί να ξεκινήσουν αρκετές μέρες μετά το θετικό τεστ ή να τα μπερδέψεις με αυτά της περιόδου.αν είχες επαφές 7-8-9-10 του μήνα είναι πιθανό να συνέβη.

έχεις απόλυτο δίκιο και το ξέρω κατά βάθος. Αυτά μου λέει και ο άντρας μου όταν τον ζαλίζω με τις ανασφάλειες μου.Ίσως φταίνε οι ορμόνες που τα σκέφτομαι έτσι.100 φορές έχει κάτσει κ μου έχει εξηγήσει πως νιώθει αλλά εγώ πάντα φοβάμαι. είναι που έμαθα  πως ο άντρας από ένα φιλικό ζευγάρι κεράτωσε την γυναίκα του ενώ ήταν με την κοιλιά στο στόμα, βέβαια εκείνος γενικά ήταν τέτοιος τύπος ανέκαθεν, ίσως τώρα που απέκτησαν μωρό να τα σταμάτησε αυτά αλλά και να τα σταμάτησε δεν θα είναι για πολύ.

Εντάξει ο άντρας της φίλης σου δεν υπάρχει... Μεγάλος μ@#€€# ... Δεν μπορούσε να κρατηθεί;;; Τοσο γ@##€ πια;;; Έλεος... Αν κ;ι νομίζω ότι θα τι έκανε ούτως η άλλως άσχετα από εγκυμοσύνη και αποχή και πιθανόν το έχει ξανακάνει...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Ρε αυτό με τα πόδια ψηλά το έκανα και εγώ για δευτερόλεπτα  όμως για πλάκα!!! Και εμεινα έγκυος με την πρώτη φορά που είχαμε επαφή χωρίς προφυλάξεις... Λες να πιάνει;;;;

Εντάξει ο άντρας της φίλης σου δεν υπάρχει... Μεγάλος μ@#€€# ... Δεν μπορούσε να κρατηθεί;;; Τοσο γ@##€ πια;;; Έλεος... Αν κ;ι νομίζω ότι θα τι έκανε ούτως η άλλως άσχετα από εγκυμοσύνη και αποχή και πιθανόν το έχει ξανακάνει...

Ναι το είχε ξανακάνει πριν την εγκυμοσύνη. Τώρα που γέννησε δεν ξέρω αν συνεχίζει. εν τω μεταξύ στην εγκυμοσύνη είχαν επαφές κανονικά. μόνο στον τελευταίο μήνα δεν είχαν γιατί αυτός δεν ήθελε λόγω κοιλιάς κ μωρού.πάντως δεν είναι ο μοναδικός. κάποτε μου την είχε πέσει κάποιος παντρεμένος που περίμεναν παιδί κ μου είπε ξερά πως επειδή με την γυναίκα του δεν κάνουν σεξ λόγω προβλημάτων στην εγκυμοσύνη, το ψάχνει αλλού!!!Ε τελικά αυτός πήγε με μια φίλη μου!!

Αυτό με τα πόδια ψηλά το είχα κάνει κι εγώ μερικές φορές κ δεν είχε πιάσει. βέβαια εμείς προσπαθούσαμε δύο χρόνια κ δεν πιάναμε παιδί.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου! ορίστε να κερασω κουραμπιέδες! παλεύω από το πρωί,  αλλά τελικά τα κατάφερα!!! καλές γιορτές να έχουμε,  με υγεία !

@Ασία εγώ ένιωθα έτσι στην εγκυμοσύνη..ότι δε με θέλει άλλο ο άντρας μου..κ θα κοιτάζει άλλες κτλ.. με έβρισε φυσικά.. ο άντρας της φίλης σου τραγικος.. ελπίζω να σοβαρευτηκε τώρα με το παιδί.  αλλιώς γτ καποιος να μπει στη διαδικασία για οικογένεια αν θέλει ξενογυρισματα;;

Αυτό με τα πόδια ψηλά  το ε κάνα  κγω! δε ξέρω πόσο βοήθησε! σίγουρα ξέρω ότι μετά την επαφή πρέπει να μείνεις ένα 20λεπτο χαλαρή κ ξάπλα.  έκανε  η κολλητή μου σπερματεγχυση κ την είχε ο γιατρός ξ απλά 20 λεπτά,  κ μετά της είπε μη σκοτωθεις στις δουλειές στο σπίτι!! χαλαρά!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Ναι το είχε ξανακάνει πριν την εγκυμοσύνη. Τώρα που γέννησε δεν ξέρω αν συνεχίζει. εν τω μεταξύ στην εγκυμοσύνη είχαν επαφές κανονικά. μόνο στον τελευταίο μήνα δεν είχαν γιατί αυτός δεν ήθελε λόγω κοιλιάς κ μωρού.πάντως δεν είναι ο μοναδικός. κάποτε μου την είχε πέσει κάποιος παντρεμένος που περίμεναν παιδί κ μου είπε ξερά πως επειδή με την γυναίκα του δεν κάνουν σεξ λόγω προβλημάτων στην εγκυμοσύνη, το ψάχνει αλλού!!!Ε τελικά αυτός πήγε με μια φίλη μου!!

Αυτό με τα πόδια ψηλά το είχα κάνει κι εγώ μερικές φορές κ δεν είχε πιάσει. βέβαια εμείς προσπαθούσαμε δύο χρόνια κ δεν πιάναμε παιδί.

Εντάξει αυτός ο άντρας με ξεπερνάει... Κρίμα για την φίλη σου και για το παιδάκι τους...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! ορίστε να κερασω κουραμπιέδες! παλεύω από το πρωί,  αλλά τελικά τα κατάφερα!!! καλές γιορτές να έχουμε,  με υγεία !

@Ασία εγώ ένιωθα έτσι στην εγκυμοσύνη..ότι δε με θέλει άλλο ο άντρας μου..κ θα κοιτάζει άλλες κτλ.. με έβρισε φυσικά.. ο άντρας της φίλης σου τραγικος.. ελπίζω να σοβαρευτηκε τώρα με το παιδί.  αλλιώς γτ καποιος να μπει στη διαδικασία για οικογένεια αν θέλει ξενογυρισματα;;

Αυτό με τα πόδια ψηλά  το ε κάνα  κγω! δε ξέρω πόσο βοήθησε! σίγουρα ξέρω ότι μετά την επαφή πρέπει να μείνεις ένα 20λεπτο χαλαρή κ ξάπλα.  έκανε  η κολλητή μου σπερματεγχυση κ την είχε ο γιατρός ξ απλά 20 λεπτά,  κ μετά της είπε μη σκοτωθεις στις δουλειές στο σπίτι!! χαλαρά!!

νομίζω πως μπήκε στην διαδικασία να κάνει οικογένεια επειδή τα είχαν από μικρά παιδιά κ την είχε εκθέσει στο χωριό κ έχει κ πολλά λεφτά η φίλη μου. κρίμα...

πρίν από 23 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Εντάξει αυτός ο άντρας με ξεπερνάει... Κρίμα για την φίλη σου και για το παιδάκι τους...

Ναι και άμα δείτε πόσο ευτυχισμένο ζευγάρι δείχνει στο facebook θα τους ζηλεψετε!Εγώ τον σιχάθηκα όταν το έμαθα. Εγώ με τη γυναίκα του συζητούσαμε για το μωρό κ τη γέννα κ λίγο παραπέρα αυτός έλεγε στον άντρα μου πως πήγε με μια τυχαία κοπέλα!έλεος..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, eirinaki34 είπε:

περιμενω στις 23 του μηνα...περιπου 30 μερες κυκλος..τι να πω δν ξερω..εχω ακουσει οτι ειναι ιδια τα συμπτωματα πολλες φορες αλλα νομιζω οτι αφου ξεκινησε να ποναει το στηθος μαλλον δεν θα εγινε γονιμοποιηση

Εγώ είχα ακριβώς τα συμπτώματα της περιόδου όταν έμεινα έγκυος...και πόνο στη κοιλιά αλλά ειδικά το στήθος μου πονούσε παρά πολυ! Όπως κ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, τους πρώτους μηνες!

Πόσες μέρες έχεις καθυστερηση?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/12/2018 at 4:04 ΜΜ, Marimarv είπε:

Κορίτσια τώρα που έχει βάλει κρύα από ρουχαλάκια τι φοράτε στα μικρά σας...? 

κ εμεις air confition εχουμε κ φροντιζω παντα μεσα στο σπιτι να εχει γυρω στους 20-21 βαθμους κ γυρω στο 65 υγρασια πηρα θερμομετρακι .οταν ειχε πολυ παγωνια εξω του φοραγα ενα ζιπουνακι κοντομανικο απο μεσα κ απεξω φορμακι χνουδωτο οταν ειχε καλη μερα φοραμε βαμβακερο απλο φορμακι απεξω κ απο μεσα ζιπουνακι κοντομανι παλι. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2018 at 9:22 ΜΜ, Anastasia05 είπε:

Εγώ είχα ακριβώς τα συμπτώματα της περιόδου όταν έμεινα έγκυος...και πόνο στη κοιλιά αλλά ειδικά το στήθος μου πονούσε παρά πολυ! Όπως κ κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, τους πρώτους μηνες!

Πόσες μέρες έχεις καθυστερηση?

καλημερα!δεν εχω καθυστερηση περιμενω στις 23 του μηνα περιοδο..απλα ειχα γραψει οτι καποιες μερες μετα την επαφη στις γονιμες μερες ξεκινησε να με ποναει το στηθος και ρωτησα εαν αυτο ειναι δυνατον να ερμηνευτει ως συμπτωμα..ακομα και πριν την καθυστερηση

On 15/12/2018 at 3:49 ΜΜ, Ασία είπε:

Μην το λες,τα συμπτώματα εγκυμοσύνης μπορεί να ξεκινήσουν αρκετές μέρες μετά το θετικό τεστ ή να τα μπερδέψεις με αυτά της περιόδου.αν είχες επαφές 7-8-9-10 του μήνα είναι πιθανό να συνέβη.

 

παρατηρω οτι οσο περνανε οι μερες τοσο περισσοτερο με ποναει το στηθος ..σημερα ειναι σε μια φαση που δεν μπορω να το ακουμπησω ευκολα...δεν ξερω εμενα ολο αυτο μου κανει συμπτωμα περιοδου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , eirinaki34 είπε:

καλημερα!δεν εχω καθυστερηση περιμενω στις 23 του μηνα περιοδο..απλα ειχα γραψει οτι καποιες μερες μετα την επαφη στις γονιμες μερες ξεκινησε να με ποναει το στηθος και ρωτησα εαν αυτο ειναι δυνατον να ερμηνευτει ως συμπτωμα..ακομα και πριν την καθυστερηση

παρατηρω οτι οσο περνανε οι μερες τοσο περισσοτερο με ποναει το στηθος ..σημερα ειναι σε μια φαση που δεν μπορω να το ακουμπησω ευκολα...δεν ξερω εμενα ολο αυτο μου κανει συμπτωμα περιοδου...

Καλημερα κοριτσακι.Πως εισαι;Αντε περνανε οι μερες


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 1 λεπτό , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακι.Πως εισαι;Αντε περνανε οι μερες

καλημερα και σε σενα!σε αναμονη βρισκομαι ..6 μερες ακομα για την περιοδο..ειναι πρησμενο το στηθος και ποναει αρκετα...αρα τζιφος!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, eirinaki34 είπε:

 

καλημερα και σε σενα!σε αναμονη βρισκομαι ..6 μερες ακομα για την περιοδο..ειναι πρησμενο το στηθος και ποναει αρκετα...αρα τζιφος!!!

Σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά! Μπορεί εσύ να ανήκεις σε εμας που μας πονούσε το στήθος! Σου εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...