Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Σαλπιγγογραφημα...


Georgia-Sakis

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες...την ερχομενη εβδομαδα έχω κλείσει ραντεβού για σαλπιγγογραφξμα στο Ιασώ,Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έκανε πρόσφατα εκεί να μου πει την εμπειρία της?Εγώ έχω μια σάλπιγγα που δεν λειτουργεί και διάβασα ότι πονάει...ισχυει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, katsif είπε:

Έχω κάνει την εξεταση στο Ρέα. Δεν ποναει μην φοβάσαι.  Είναι μικρή η ενόχληση. 

Ελπίζω να έχεις καλά αποτελέσματα! 

Σε ευχαριστώ πολύ κ εγώ το ίδιο ελπίζω!°Γενικά τον αντέχω τον πόνο αλλά έχω διαβάσει κάτι τρελά για φρικτούς πόνους!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και συγνώμη που καταχράζομαι το θέμα.... Παιρνω glucophage, t4 k inofert ως υποστηρικτικα της ωορρηξιας λογω ορμονων που ειναι αρρυθμιστες. Ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι αν σε 3 μηνες ληψης glucophage δεν εχω πετυχει συλληψη θα πρεπει να μιλησω με το γυναικολογο μου να παω για σαλπιγγογραφια. Θα μπορουσατε να μου εξηγησετε τη διαδικασια? Παιρνεις αντιβιωση μετα? Πρεπει να κανεις καλλιεργεια? Ξερω προτρέχω εχω ακομα 2 μηνες μπροστα μου αλλα με εχει πιασει λιγο αγχος για τη διαδικασια.... Επισης επειδη ειμαι σε αναζητηση γυναικολογου δεν εχω καποιον να ρωτησω τις αποριες μου (σιγουρα μολις καταληξω σε γιατρο θα τον βομβαρδισω). 

Θα εκτιμουσα πολυ τις απαντησεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , noni90 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και συγνώμη που καταχράζομαι το θέμα.... Παιρνω glucophage, t4 k inofert ως υποστηρικτικα της ωορρηξιας λογω ορμονων που ειναι αρρυθμιστες. Ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι αν σε 3 μηνες ληψης glucophage δεν εχω πετυχει συλληψη θα πρεπει να μιλησω με το γυναικολογο μου να παω για σαλπιγγογραφια. Θα μπορουσατε να μου εξηγησετε τη διαδικασια? Παιρνεις αντιβιωση μετα? Πρεπει να κανεις καλλιεργεια? Ξερω προτρέχω εχω ακομα 2 μηνες μπροστα μου αλλα με εχει πιασει λιγο αγχος για τη διαδικασια.... Επισης επειδη ειμαι σε αναζητηση γυναικολογου δεν εχω καποιον να ρωτησω τις αποριες μου (σιγουρα μολις καταληξω σε γιατρο θα τον βομβαρδισω). 

Θα εκτιμουσα πολυ τις απαντησεις σας :)

Καλημέρα, 

Η σαλπιγγογραφια γίνεται συγκεκριμένη μέρα του κύκλου,  νομίζω την 7η. Απαγορεύεται σεξ και παίρνεις αντιβίωση από την προηγούμενη μέρα νομίζω!  

Καλή επιτυχία!

14 ώρες πρίν, Georgia-Sakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κ εγώ το ίδιο ελπίζω!°Γενικά τον αντέχω τον πόνο αλλά έχω διαβάσει κάτι τρελά για φρικτούς πόνους!!!

Όχι ρε συ μην τρελαίνεσαι. Πάρε μαζί μια σερβιετα μόνο ξέχασα να σου πω γιατί αυτοί σου δίνουν κάτι αρχαίες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katsif είπε:

Καλημέρα, 

Η σαλπιγγογραφια γίνεται συγκεκριμένη μέρα του κύκλου,  νομίζω την 7η. Απαγορεύεται σεξ και παίρνεις αντιβίωση από την προηγούμενη μέρα νομίζω!  

Καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!! Ησουν πραγματικα βοηθητικη! Καλη μερα κ σε σενα :D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katsif είπε:

Καλημέρα, 

Η σαλπιγγογραφια γίνεται συγκεκριμένη μέρα του κύκλου,  νομίζω την 7η. Απαγορεύεται σεξ και παίρνεις αντιβίωση από την προηγούμενη μέρα νομίζω!  

Καλή επιτυχία!

Όχι ρε συ μην τρελαίνεσαι. Πάρε μαζί μια σερβιετα μόνο ξέχασα να σου πω γιατί αυτοί σου δίνουν κάτι αρχαίες!

Ναι ευτυχώς που το είπες γιατί δεν θα είχα τίποτα μαζί μου....μου είπαν να πάρω  vibramycin των 100...3 την ημέρα μέχρι να τελειώσω το κουτί αλλά για παυσίπονα ούτε λόγος!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Georgia-Sakis είπε:

Ναι ευτυχώς που το είπες γιατί δεν θα είχα τίποτα μαζί μου....μου είπαν να πάρω  vibramycin των 100...3 την ημέρα μέχρι να τελειώσω το κουτί αλλά για παυσίπονα ούτε λόγος!!!

Δεν θυμάμαι για παυσίπονα να σου πω την αλήθεια.  Μην φοβάσαι διαρκεί πολύ λιγο και δεν πονάς πολυ, ούτε 5 λεπτά δεν είναι η εξεταση! 

Ελπίζω να σου βγει καθαρή,  προσπαθείς για μωράκι ε?

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ είχα πάρει vibramycin και πριν πάω είχα πάρει ένα μπουσκοπαν.

Σαν διαδικασία δεν με πόνεσε καθόλου μα καθόλου, ο μοναδικό πόνος που ένιωσα ήταν σαν αυτό στην περίοδο.

Καλή επιτυχία.


 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katsif είπε:

Δεν θυμάμαι για παυσίπονα να σου πω την αλήθεια.  Μην φοβάσαι διαρκεί πολύ λιγο και δεν πονάς πολυ, ούτε 5 λεπτά δεν είναι η εξεταση! 

Ελπίζω να σου βγει καθαρή,  προσπαθείς για μωράκι ε?

Θα δούμε λοιπον γιατί η μια είναι βουλωμενη από ότι μου είπε ο γυναικολόγος...Ναι μωρέεεε θέλουμε κ Εμείς ένα μπεμπάκι και το σαλπιγγογραφημα είναι η αρχή!!!

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Kαι εγώ είχα πάρει vibramycin και πριν πάω είχα πάρει ένα μπουσκοπαν.

Σαν διαδικασία δεν με πόνεσε καθόλου μα καθόλου, ο μοναδικό πόνος που ένιωσα ήταν σαν αυτό στην περίοδο.

Καλή επιτυχία.

Αν είναι αυτός ο πόνος τότε μια χαρά...το έχω χαχαχα...πόσα vibramycin πήρες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Georgia-Sakis είπε:

Ναι ευτυχώς που το είπες γιατί δεν θα είχα τίποτα μαζί μου....μου είπαν να πάρω  vibramycin των 100...3 την ημέρα μέχρι να τελειώσω το κουτί αλλά για παυσίπονα ούτε λόγος!!!

δεν ποναει αρκει να παρεις παυσιπονο μιση ωρα πριν . εγω πηρα buscopan plus κ δεν καταλαβα τιποτα . αλλα ηταν διαβατες οι σαλπιγγες .εσυ  επειδη εχεις την μια σαλπιγγα μη λειτουργικη , καλυτερα να παρεις οπωσδηποτε γτ μπορει να νιωσεις μια μικρη ενοχληση απο την πιεση του υγρου.

πρίν από 21 λεπτά , Georgia-Sakis είπε:

Θα δούμε λοιπον γιατί η μια είναι βουλωμενη από ότι μου είπε ο γυναικολόγος...Ναι μωρέεεε θέλουμε κ Εμείς ένα μπεμπάκι και το σαλπιγγογραφημα είναι η αρχή!!!

Αν είναι αυτός ο πόνος τότε μια χαρά...το έχω χαχαχα...πόσα vibramycin πήρες?

επισης αντιβιωση πηρα μετα την σαλπιγγογραφια εγω προληπτικα , ηταν λιγες οι μερες που πηρα αλλα δεν θυμαμαι.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , ada32 είπε:

δεν ποναει αρκει να παρεις παυσιπονο μιση ωρα πριν . εγω πηρα buscopan plus κ δεν καταλαβα τιποτα . αλλα ηταν διαβατες οι σαλπιγγες .εσυ  επειδη εχεις την μια σαλπιγγα μη λειτουργικη , καλυτερα να παρεις οπωσδηποτε γτ μπορει να νιωσεις μια μικρη ενοχληση απο την πιεση του υγρου.

επισης αντιβιωση πηρα μετα την σαλπιγγογραφια εγω προληπτικα , ηταν λιγες οι μερες που πηρα αλλα δεν θυμαμαι.

Αυτό σκέφτηκα κ εγω επειδή είναι βουλωμενη ίσως πονέσω πιο πολύ...Εγώ καλού κακού θα πάρω και παυσίπονο...λες για buscopan καλύτερα???

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Georgia-Sakis είπε:

Θα δούμε λοιπον γιατί η μια είναι βουλωμενη από ότι μου είπε ο γυναικολόγος...Ναι μωρέεεε θέλουμε κ Εμείς ένα μπεμπάκι και το σαλπιγγογραφημα είναι η αρχή!!!

Αν είναι αυτός ο πόνος τότε μια χαρά...το έχω χαχαχα...πόσα vibramycin πήρες?

Δεν θυμάμαι, γιατί έχουν περάσει 4 χρόνια από τότε, νομίζω πήρα μερικές ημέρες. Ρώτα εκεί που θα την κάνεις, γνωρίζουν καλύτερα.

Καλή επιτυχία!


 
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Georgia-Sakis είπε:

Αυτό σκέφτηκα κ εγω επειδή είναι βουλωμενη ίσως πονέσω πιο πολύ...Εγώ καλού κακού θα πάρω και παυσίπονο...λες για buscopan καλύτερα???

εγω αυτο πηρα.μιση ωρα πριν. μπορειϛ να παρειϛ κ πιο δυνατο. μεσουλιντ


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...