Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

9 ώρες πρίν, tania43 είπε:

Εγώ είμαι σε έναν από τους πιο γνωστούς της Ελλάδος. Αυτός το αποδίδει σε τύχη ή σε ενδομητρίτιδα. Για να να μην έχω ενοχές ότι δεν έψαξα το θέμα, λέω να επισκεφτώ και ένα αιματολόγο για Ν.Κ., θρομβοφιλία. Στο παρελθόν έχω διαβάσει για την κυρία Βάρλα στο νοσοκομείο Έλενα. Όσον αφορά το σπέρμα έχουμε βρει υψηλό κατακερματισμό. Ο σύζυγος πήρε πολύμηνη θεραπεία και τελικά είχαμε 3 βλαστοκύστες, από τις οποίες έχει απομείνει μια για την επόμενη προσπάθεια

 

Τώρα τι κατάτμηση έχετε; Πόσα γονιοιποιήθηκαν ;  3 βλαστοκύστες μου φαίνονται λίγες για ωάρια δανεικά. Εμείς από τα 8 έμβρυα είχαμε 6 βλαστοκύστες. Όταν υπάρχει κατάτμηση ή δεν προχωρούν σε 5ης ημέρας ή δίνουν λίγες βλαστοκύστες . Ψάξε το σπέρμα πρώτα. Η κατάτμηση να είναι χαμηλή γιατί αλλιώς δε δίνει εμφύτευση

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2019 at 3:31 ΠΜ, loralora είπε:

@Daphne259Είμαι έγκυος κσι μόλις μπηκα 7ο μήνα.Περιμένω την μπουμπού μου και ανυπομονώ.Εσύ πως είσαι; 

Η ενότητα εδω μου έδωσε πολυ κουράγιο και τωρα παρακολουθω και τα άλλα κορίτσια με τις χαρές και τις λύπες τους.

Καλώς να την δεχτείς!!!!! Με δωρεά κι εσύ δηλαδή?  Εγώ ναι και έχω έναν μπεμπούλη! Μόλις μπήκα στον 4ο!!!!

@Τουτουνι μου εμένα η κακή ποιότητα ωαρίων φάνηκε στην πράξη κυρίως, δηλαδή μικρός αριθμός, μη γονιμοποιήσεις, όχι καλές διαιρέσεις και κακή μορφολογία.  Προσπαθούσα με ένα 5% maximum.

Τα δύο κορίτσια που συζητάνε για κατακερματισμό, εμείς είχαμε πάρα πολύ υψηλό και ο δικός μου γιατρός μου είπε να μην απογοητεύομαι γιατί το ωάριο είναι ό,τι είναι και όχι το σπέρμα.

Καλή εβδομάδα σε όλες, φιλιά!!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Daphne259 είπε:

Καλώς να την δεχτείς!!!!! Με δωρεά κι εσύ δηλαδή?  Εγώ ναι και έχω έναν μπεμπούλη! Μόλις μπήκα στον 4ο!!!!

@Τουτουνι μου εμένα η κακή ποιότητα ωαρίων φάνηκε στην πράξη κυρίως, δηλαδή μικρός αριθμός, μη γονιμοποιήσεις, όχι καλές διαιρέσεις και κακή μορφολογία.  Προσπαθούσα με ένα 5% maximum.

Τα δύο κορίτσια που συζητάνε για κατακερματισμό, εμείς είχαμε πάρα πολύ υψηλό και ο δικός μου γιατρός μου είπε να μην απογοητεύομαι γιατί το ωάριο είναι ό,τι είναι και όχι το σπέρμα.

Καλή εβδομάδα σε όλες, φιλιά!!:)

με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!!!!! στείλε μου κι εμένα λίγη μπεμπεδόσκονη!!!!! εγώ μονο στον φυσικο τροποιημενο κύκλο έχω ανταπόκριση... στα πρωτοκολλά στην 1η που είχα κάνει πήρα 13 γονιμοποιήθηκαν τα 6 προχώρησαν τα  4 κι αυτά έκανα μεταφορά 2 πολύ μετρια!!!!!! με το φυσικό τροποποιημένο καλύτερα! Ειδικά μετα τα condencil έκανα και 2 άριστα άλλα κατέληξαν σε βιοχημική!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Τουτουνι είπε:

με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!!!!! στείλε μου κι εμένα λίγη μπεμπεδόσκονη!!!!! εγώ μονο στον φυσικο τροποιημενο κύκλο έχω ανταπόκριση... στα πρωτοκολλά στην 1η που είχα κάνει πήρα 13 γονιμοποιήθηκαν τα 6 προχώρησαν τα  4 κι αυτά έκανα μεταφορά 2 πολύ μετρια!!!!!! με το φυσικό τροποποιημένο καλύτερα! Ειδικά μετα τα condencil έκανα και 2 άριστα άλλα κατέληξαν σε βιοχημική!

Ευχαριστώ γλυκιά μου!! Να σου στείλω όση θες αλλά είσαι μικρούλα από ό,τι έχω δει κι όλα θα πάνε καλά! Κι αφού πετυχαίνεις εμφύτευση, μη φοβάσαι καθόλου. Είναι θέμα χρόνου. Εμένα στο κέντρο της Θεσ/νίκης που ήμουν αρχικά μου έκαναν φυσ. τροπ. και πήγαιναν για 1 μόνο ωάριο, τι να λέμε. Σε 10 μήνες (!) είχα 3 έμβρυα, όλα αρνητικές χοριακές. Στο κέντρο της Αθήνας όπου πήγα μετά είχα 3 έμβρυα με μία διέγερση! Ούτε αυτά πέτυχαν αλλά τουλάχιστον μου είπαν την αλήθεια και δε με ταλαιπώρησαν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Daphne259 είπε:

Ευχαριστώ γλυκιά μου!! Να σου στείλω όση θες αλλά είσαι μικρούλα από ό,τι έχω δει κι όλα θα πάνε καλά! Κι αφού πετυχαίνεις εμφύτευση, μη φοβάσαι καθόλου. Είναι θέμα χρόνου. Εμένα στο κέντρο της Θεσ/νίκης που ήμουν αρχικά μου έκαναν φυσ. τροπ. και πήγαιναν για 1 μόνο ωάριο, τι να λέμε. Σε 10 μήνες (!) είχα 3 έμβρυα, όλα αρνητικές χοριακές. Στο κέντρο της Αθήνας όπου πήγα μετά είχα 3 έμβρυα με μία διέγερση! Ούτε αυτά πέτυχαν αλλά τουλάχιστον μου είπαν την αλήθεια και δε με ταλαιπώρησαν.

είχες κάνει όλες τις εξετάσεις σε ανοσολόγο, αιματολόγο και ενδοκρυνολόγο;


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

είχες κάνει όλες τις εξετάσεις σε ανοσολόγο, αιματολόγο και ενδοκρυνολόγο;

Εννοείται!  Από την 1η κιόλας αποτυχημένη προσπάθεια τους πήρα όλους σβάρνα! Μικρό θεματάκι θρομβοφιλίας και βιταμίνης D και στην επόμενη προσπάθεια και γενικά ακολουθούσα το πρωτόκολλο της αιματολόγου. Ενδοκρινολογικά τίποτα, όλα καλά. Τα χα δει όλα, καθαρά τα ωάρια φταίγανε όπως και φάνηκε άλλωστε!  Δεν ζορίστηκα να το δεχτώ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Daphne259 είπε:

Εννοείται!  Από την 1η κιόλας αποτυχημένη προσπάθεια τους πήρα όλους σβάρνα! Μικρό θεματάκι θρομβοφιλίας και βιταμίνης D και στην επόμενη προσπάθεια και γενικά ακολουθούσα το πρωτόκολλο της αιματολόγου. Ενδοκρινολογικά τίποτα, όλα καλά. Τα χα δει όλα, καθαρά τα ωάρια φταίγανε όπως και φάνηκε άλλωστε!  Δεν ζορίστηκα να το δεχτώ!

είναι η πρώτη σου προσπάθεια με δανικά;;;;


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

είναι η πρώτη σου προσπάθεια με δανικά;;;;

Ναι! Πρώτη και επιτυχημένη! Το καλοκαίρι έκανα την τελευταία με δικά μου λόγω νέου γιατρού κυρίως, δεν είχα πολλές πιθανότητες όπως μου χε πει κι όντως δεν πέτυχα. Από κει κι έπειτα δεν το σκέφτηκα καθόλου ξανά, δεν άντεχα να συνεχίσω να προσπαθώ με τόσο κακές προοπτικές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Daphne259 είπε:

Ναι! Πρώτη και επιτυχημένη! Το καλοκαίρι έκανα την τελευταία με δικά μου λόγω νέου γιατρού κυρίως, δεν είχα πολλές πιθανότητες όπως μου χε πει κι όντως δεν πέτυχα. Από κει κι έπειτα δεν το σκέφτηκα καθόλου ξανά, δεν άντεχα να συνεχίσω να προσπαθώ με τόσο κακές προοπτικές.

Μπράβο σου που πέτυχες με την πρώτη!!!!τώρα ξέχνα ότι πέρασε και να σκέφτεσαι μόνο ότι έρχεται!!! και τώρα έρχεται ένα υπέροχο μωράκι ή μηπως είναι 2;;;;;


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλημέρα! Μπορείτε να με αποκαλείτε κυρία 89 μονάδες χοριακη! Είναι η 2η μετά από 4 μέρες που ήταν 14,9. Βέβαια είναι σε διαφορετικό μικροβιολογικό κέντρο γιατί ειμαι σε ταξίδι. Μου είπαν ότι η αύξηση είναι ικανοποιητική, αλλά πρέπει να το ξαναδούμε. Το νωρίτερα που μπορώ είναι σε 4 μέρες ακόμα που θα επιστρέψω Ελλάδα! Χαμογέλασα ρε παιδιά... αλλά πολύ θρίλερ! 

Φιλιά πολλά σε όλες! Σε αυτές που προσπαθούν μετα τις κατραπακιες που έχουν φάει, ακόμα περισσότερα φιλιά! Με τόση ψυχή που έχετε, δίνετε και σε μένα!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dream_on είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Μπορείτε να με αποκαλείτε κυρία 89 μονάδες χοριακη! Είναι η 2η μετά από 4 μέρες που ήταν 14,9. Βέβαια είναι σε διαφορετικό μικροβιολογικό κέντρο γιατί ειμαι σε ταξίδι. Μου είπαν ότι η αύξηση είναι ικανοποιητική, αλλά πρέπει να το ξαναδούμε. Το νωρίτερα που μπορώ είναι σε 4 μέρες ακόμα που θα επιστρέψω Ελλάδα! Χαμογέλασα ρε παιδιά... αλλά πολύ θρίλερ! 

Φιλιά πολλά σε όλες! Σε αυτές που προσπαθούν μετα τις κατραπακιες που έχουν φάει, ακόμα περισσότερα φιλιά! Με τόση ψυχή που έχετε, δίνετε και σε μένα!

μπράβο κορίτσι μου γλυκό αυτό είναι υπέροχο!!!! με το καλό να συνεχίσουν οι διπλασιασμοί και να έχεις μια τελειωμένη εγκυμοσύνη!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Dream_on είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Μπορείτε να με αποκαλείτε κυρία 89 μονάδες χοριακη! Είναι η 2η μετά από 4 μέρες που ήταν 14,9. Βέβαια είναι σε διαφορετικό μικροβιολογικό κέντρο γιατί ειμαι σε ταξίδι. Μου είπαν ότι η αύξηση είναι ικανοποιητική, αλλά πρέπει να το ξαναδούμε. Το νωρίτερα που μπορώ είναι σε 4 μέρες ακόμα που θα επιστρέψω Ελλάδα! Χαμογέλασα ρε παιδιά... αλλά πολύ θρίλερ! 

Φιλιά πολλά σε όλες! Σε αυτές που προσπαθούν μετα τις κατραπακιες που έχουν φάει, ακόμα περισσότερα φιλιά! Με τόση ψυχή που έχετε, δίνετε και σε μένα!

Κορίτσι η αύξηση είναι το σημαντικό και είναι θετική οπότε αυτό κρατάμε. Θρίλερ είναι έχεις δίκιο όμως σύντομα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο και εύχομαι ολόψυχα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Μπράβο σου που πέτυχες με την πρώτη!!!!τώρα ξέχνα ότι πέρασε και να σκέφτεσαι μόνο ότι έρχεται!!! και τώρα έρχεται ένα υπέροχο μωράκι ή μηπως είναι 2;;;;;

'Ενα είναι, αγοράκι σίγουρα και ζωηρό! Σου εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να μας λες για το δικό σου!!

 

πρίν από 31 λεπτά , Dream_on είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Μπορείτε να με αποκαλείτε κυρία 89 μονάδες χοριακη! Είναι η 2η μετά από 4 μέρες που ήταν 14,9. Βέβαια είναι σε διαφορετικό μικροβιολογικό κέντρο γιατί ειμαι σε ταξίδι. Μου είπαν ότι η αύξηση είναι ικανοποιητική, αλλά πρέπει να το ξαναδούμε. Το νωρίτερα που μπορώ είναι σε 4 μέρες ακόμα που θα επιστρέψω Ελλάδα! Χαμογέλασα ρε παιδιά... αλλά πολύ θρίλερ! 

Φιλιά πολλά σε όλες! Σε αυτές που προσπαθούν μετα τις κατραπακιες που έχουν φάει, ακόμα περισσότερα φιλιά! Με τόση ψυχή που έχετε, δίνετε και σε μένα!

Μπράβο κορίτσι! Αισιοδοξία και χαμόγελα, έχεις όλη μας τη θετική ενέργεια!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Daphne259 είπε:

'Ενα είναι, αγοράκι σίγουρα και ζωηρό! Σου εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να μας λες για το δικό σου!!

 

Μπράβο κορίτσι! Αισιοδοξία και χαμόγελα, έχεις όλη μας τη θετική ενέργεια!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο κοριτσακι μου!!! Να τον χαίρεσαι τον αντράκλα σου!!!! Με το καλό να το πάρεις στην αγκαλιά σου!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...