Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Dream_on said:

Κορίτσια μου καλημέρα! Μπορείτε να με αποκαλείτε κυρία 89 μονάδες χοριακη! Είναι η 2η μετά από 4 μέρες που ήταν 14,9. Βέβαια είναι σε διαφορετικό μικροβιολογικό κέντρο γιατί ειμαι σε ταξίδι. Μου είπαν ότι η αύξηση είναι ικανοποιητική, αλλά πρέπει να το ξαναδούμε. Το νωρίτερα που μπορώ είναι σε 4 μέρες ακόμα που θα επιστρέψω Ελλάδα! Χαμογέλασα ρε παιδιά... αλλά πολύ θρίλερ! 

Φιλιά πολλά σε όλες! Σε αυτές που προσπαθούν μετα τις κατραπακιες που έχουν φάει, ακόμα περισσότερα φιλιά! Με τόση ψυχή που έχετε, δίνετε και σε μένα!

Εύχομαι το θρίλερ να έχει αίσιο τέλος το συντομότερο!

Καλό κουράγιο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κορίτσια μου γλυκά όλα πάνε πρίμα (που λέει και η Λενιώ μας) προς το παρόν τουλάχιστον! Χοριακή σήμερα 12977 και τώρα πια επόμενος σταθμός υπέρηχος την άλλη Παρασκευή! Ενα βήμα τη φορά και επικεντρώνομαι εκεί και μακάρι να φτάσω στο τέλος.

Σας φιλώ όλες και εύχομαι καλή συνέχεια!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Mishka είπε:

Κορίτσια μου γλυκά όλα πάνε πρίμα (που λέει και η Λενιώ μας) προς το παρόν τουλάχιστον! Χοριακή σήμερα 12977 και τώρα πια επόμενος σταθμός υπέρηχος την άλλη Παρασκευή! Ενα βήμα τη φορά και επικεντρώνομαι εκεί και μακάρι να φτάσω στο τέλος.

Σας φιλώ όλες και εύχομαι καλή συνέχεια!

Τι τέλεια χοριακη!!! Μπράβο!!!! Με το καλο!!!! 

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Mishka είπε:

Κορίτσια μου γλυκά όλα πάνε πρίμα (που λέει και η Λενιώ μας) προς το παρόν τουλάχιστον! Χοριακή σήμερα 12977 και τώρα πια επόμενος σταθμός υπέρηχος την άλλη Παρασκευή! Ενα βήμα τη φορά και επικεντρώνομαι εκεί και μακάρι να φτάσω στο τέλος.

Σας φιλώ όλες και εύχομαι καλή συνέχεια!

Αυτά είναι νέα! Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Πέρασες μεγάλη αγωνία, εύχομαι να είναι η τελευταία και να έχεις μια ανέφελη εγκυμοσύνη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Dream_on said:

Κορίτσια μου καλημέρα! Μπορείτε να με αποκαλείτε κυρία 89 μονάδες χοριακη! Είναι η 2η μετά από 4 μέρες που ήταν 14,9. Βέβαια είναι σε διαφορετικό μικροβιολογικό κέντρο γιατί ειμαι σε ταξίδι. Μου είπαν ότι η αύξηση είναι ικανοποιητική, αλλά πρέπει να το ξαναδούμε. Το νωρίτερα που μπορώ είναι σε 4 μέρες ακόμα που θα επιστρέψω Ελλάδα! Χαμογέλασα ρε παιδιά... αλλά πολύ θρίλερ! 

Φιλιά πολλά σε όλες! Σε αυτές που προσπαθούν μετα τις κατραπακιες που έχουν φάει, ακόμα περισσότερα φιλιά! Με τόση ψυχή που έχετε, δίνετε και σε μένα!

Καλά τα πας @Dream_on! Συνέχισε έτσι! Ουφ θρίλερ βρε κορίτσι!!!

φιλιά!

31 minutes ago, Mishka said:

Κορίτσια μου γλυκά όλα πάνε πρίμα (που λέει και η Λενιώ μας) προς το παρόν τουλάχιστον! Χοριακή σήμερα 12977 και τώρα πια επόμενος σταθμός υπέρηχος την άλλη Παρασκευή! Ενα βήμα τη φορά και επικεντρώνομαι εκεί και μακάρι να φτάσω στο τέλος.

Σας φιλώ όλες και εύχομαι καλή συνέχεια!

Μπράβο @Mishka. Όλα καλα θα πάνε!

φιλιά!:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Mishka είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ!

Και μία ερώτηση η εβδομάδα κύησης μετράει και στην εξωσωματική με βάση την ΤΕΡ;

 

Υπολόγισε ως τελευταία περίοδο 14 ημέρες πριν την ημέρα που έγινε η γονιμοποίηση των ωαρίων. Πότε έγινε η έμβρυομεταφορα και με ποσων ημερών έμβρυα;

Μπορείς όμως να βρεις online εργαλεία να σε βοηθήσουν -βαζεις πχ ημερομηνία έμβρυομεταφορας και σου δίνει το αποτέλεσμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστη!

Λενιω και Daphne αγοράκια κι εσεις! Μπράβο! Λένε πως τα αγόρια είναι κολλημένα στη μαμά και ζηλεύουν οι μπαμπάδες! Χάχαχα! Λενιω και ο δικός μου ο γιατρός μοιάζει με τον δικό σου... Εκνευριστική αυτή η συμπεριφορά. 

Mishka πολλά πολλα συγχαρητήρια!!! Απίστευτο πραγματικά! Εύχομαι όλα να πηγαινουν τέλεια!

Πολλα φιλιά σε όλες σας κορίτσια γλυκά!

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρκελλα καλώς μας ήρθες και σου εύχομαι κάθε επιτυχία. Προσωπικά δεν θα το πω στα παιδιά γιατί δεν πιστεύω πως θα τα βοηθήσει σε κάτι. Το αντίθετο μάλιστα. Επειδή διάβασα και στο parents.org για το ότι κάποιοι ψυχολόγοι το προτειναν σε κοπέλες, το συζήτησα και με τον ψυχαναλυτή μου και είπε πως είναι πολύ νωρίς ακόμη για να έχουμε αποτελέσματα για το τι θα μπορεί να αποφέρει στην ψυχολογία του παιδιου. Βλέπεις είμαστε οι πρώτες γενιες που προβαίνουμε σε τέτοια κίνηση.

Οσο για την εξέταση του Νικα θα βρεις στο αντίστοιχο θέμα του parents.org τις συζητήσεις των κοριτσιών που την εκαναν τότε. 

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, alina80 said:

Υπολόγισε ως τελευταία περίοδο 14 ημέρες πριν την ημέρα που έγινε η γονιμοποίηση των ωαρίων. Πότε έγινε η έμβρυομεταφορα και με ποσων ημερών έμβρυα;

Μπορείς όμως να βρεις online εργαλεία να σε βοηθήσουν -βαζεις πχ ημερομηνία έμβρυομεταφορας και σου δίνει το αποτέλεσμα. 

Ευχαριστώ το βρήκα! Είχα μπερδευτεί γιατί είχα διαβάσει ότι στην εξωσωματική μπορείς να μετρήσεις με διάφορους τρόπους και με ΤΕΡ και δεν έβγαζα νόημα.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mishka said:

Κορίτσια μου γλυκά όλα πάνε πρίμα (που λέει και η Λενιώ μας) προς το παρόν τουλάχιστον! Χοριακή σήμερα 12977 και τώρα πια επόμενος σταθμός υπέρηχος την άλλη Παρασκευή! Ενα βήμα τη φορά και επικεντρώνομαι εκεί και μακάρι να φτάσω στο τέλος.

Σας φιλώ όλες και εύχομαι καλή συνέχεια!

Όλε όλε όλε !!! Αυτά είναι νέα. Μπράβο σου , πολλά μπράβο! Πολλή χαρά :-D ναι ναι ΠΡΙΜΑ χεχεχε

4 hours ago, Georgia1972 said:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστη!

Λενιω και Daphne αγοράκια κι εσεις! Μπράβο! Λένε πως τα αγόρια είναι κολλημένα στη μαμά και ζηλεύουν οι μπαμπάδες! Χάχαχα! Λενιω και ο δικός μου ο γιατρός μοιάζει με τον δικό σου... Εκνευριστική αυτή η συμπεριφορά. 

Mishka πολλά πολλα συγχαρητήρια!!! Απίστευτο πραγματικά! Εύχομαι όλα να πηγαινουν τέλεια!

Πολλα φιλιά σε όλες σας κορίτσια γλυκά!

Ναι, εδω και οι θετοί μου είναι κολλημένοι πάνω μου, ευτυχώς μας καμαρώνει κ δε ζηλεύει ο καλός μου. Θα κάνουμε λόχο χαχαχα.

Θα χαρώ να μάθω ότι έχουμε τον ίδιο γιατρό, δε θα μου κάνει εντύπωση, να είναι καλά ο άνθρωπος. Ποια συμπεριφορά είναι εκνευριστική όμως; δεν κατάλαβα, με συγχωρείς Γιωργία μου.

Σου στέλνω πολλά φιλιά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλησπέρα και καλή δύναμη σε όλες! Nα καλωσορίσουμε και τα κορίτσια που ήρθαν πρόσφατα στο καφέ μας. 

Πώς καταφέρνετε και την ''παλεύετε'' με όσα έχετε περάσει και μάλιστα με τόσες ορμόνες δεν μπορώ να καταλάβω...Εχω διαβάσει απίστευτες ιστορίες εδώ. Και σκέφτομαι πόσο δυνατά πλάσματα είναι οι γυναίκες και πόσο δυνατό το ισχυρό κίνητρο της μητρότητας.:) 

Τα δικά μου νέα εχουν ως εξής: Εχω ξεκινήσει προετοιμασία ενδομητρίου και την επόμενη Τρίτη θα έρθουμε Ελλάδα για την εμβρυομεταφορά δύο βλαστοκύστεων.

Είμαι πολύ πιο ήρεμη σε σχεση με την πρώτη φορά που δοκιμασα με δικά μου ωάρια. Λείπει το άγχος του πόσα ωάρια; μεγαλώνουν; είναι καλά ; κ.ο.κ. Eπίσης την αλλη φορά δεν άντεχα με τις ορμόνες, δυσκολευτηκα πολύ. Τώρα το άγχος ηταν το πάχος του ενδομητρίου που αρχικά ήταν λεπτό αλλά με τροποποιηση ειμαστε σε ικανοποιητικό πάχος. Ελπίζω να σταθώ τυχερή, για να δούμε...8)

Τα φιλιά μου!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, inglaterra said:

Kορίτσια καλησπέρα και καλή δύναμη σε όλες! Nα καλωσορίσουμε και τα κορίτσια που ήρθαν πρόσφατα στο καφέ μας. 

Πώς καταφέρνετε και την ''παλεύετε'' με όσα έχετε περάσει και μάλιστα με τόσες ορμόνες δεν μπορώ να καταλάβω...Εχω διαβάσει απίστευτες ιστορίες εδώ. Και σκέφτομαι πόσο δυνατά πλάσματα είναι οι γυναίκες και πόσο δυνατό το ισχυρό κίνητρο της μητρότητας.:) 

Τα δικά μου νέα εχουν ως εξής: Εχω ξεκινήσει προετοιμασία ενδομητρίου και την επόμενη Τρίτη θα έρθουμε Ελλάδα για την εμβρυομεταφορά δύο βλαστοκύστεων.

Είμαι πολύ πιο ήρεμη σε σχεση με την πρώτη φορά που δοκιμασα με δικά μου ωάρια. Λείπει το άγχος του πόσα ωάρια; μεγαλώνουν; είναι καλά ; κ.ο.κ. Eπίσης την αλλη φορά δεν άντεχα με τις ορμόνες, δυσκολευτηκα πολύ. Τώρα το άγχος ηταν το πάχος του ενδομητρίου που αρχικά ήταν λεπτό αλλά με τροποποιηση ειμαστε σε ικανοποιητικό πάχος. Ελπίζω να σταθώ τυχερή, για να δούμε...8)

Τα φιλιά μου!

Τι ωραία νέα!!!! Πολύ χαίρομαι. Με το καλό και καλό σας ταξίδι. Μια χαρά θα πάνε όλα, θα δεις, ετοιμάζεσαι να φιλοξενήσεις τα εμβρυάκια σας. Και το ταξίδι αυτό θα είναι για μια ζωή.

Πολύ καλή επιτυχία, σου στέλνω πολλά χαμόγελα και φιλιά.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Λενιω αναφέρομαι στην συμπεριφορά εκείνων των γυναικολόγων που ενώ γνωρίζουν την ευαίσθητη περίοδο που διανύει μια εγκυμονουσα, είτε δεν δινουν επαρκείς εξηγήσεις στις απορίες/αγωνίες τους, είτε δυσανασχετουν που τόλμησαν να τις εκφρασουν.

Dream on εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν.

Νινα μου χάρηκα πολύ με τα νέα σου. Πολύ γλυκός ο πεθερός σου. Μακάρι να έχει καλή έκβαση η υγεία του.

Βρε κορίτσια είχε κολλήσει το κινητό μου σε κάποιο μνμ και δεν είδα τον χαμό που έγινε με το post της titipapa! Πω πωωωω!!! Μου θύμισε κάποια άλλη που μας κουνουσε το δάκτυλο στο parents. org και είχαμε επίσης συγχυστεί όλες τοτε! Θυμάσαι λουκουμαδακι; Την είχες "σφάξει" με το βαμβάκι!

Και διάβαζα με διαλείμματα λόγω των μωρών και είχαν τελειώσει και τα like σήμερα. 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...