Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 hours ago, Georgia1972 said:

Μαρκελλα καλώς μας ήρθες και σου εύχομαι κάθε επιτυχία. Προσωπικά δεν θα το πω στα παιδιά γιατί δεν πιστεύω πως θα τα βοηθήσει σε κάτι. Το αντίθετο μάλιστα. Επειδή διάβασα και στο parents.org για το ότι κάποιοι ψυχολόγοι το προτειναν σε κοπέλες, το συζήτησα και με τον ψυχαναλυτή μου και είπε πως είναι πολύ νωρίς ακόμη για να έχουμε αποτελέσματα για το τι θα μπορεί να αποφέρει στην ψυχολογία του παιδιου. Βλέπεις είμαστε οι πρώτες γενιες που προβαίνουμε σε τέτοια κίνηση.

Οσο για την εξέταση του Νικα θα βρεις στο αντίστοιχο θέμα του parents.org τις συζητήσεις των κοριτσιών που την εκαναν τότε. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 9 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Παίζει να είναι και η ίδια! Αλλά πολυ ασχοληθήκαμε μαζί της. Δεν αξίζει να επανέλθει το θέμα. 

Ετσι και ξαναμπεί θα γίνει ο χαμός εγώ παρακολουθώ κάθε μέρα το θέμα σας ετσι και πεταχτεί παλι και λςκ τιποτα ποιος ειδε τονΘεό και δεν τον φοβήθηκε μην ανησυχητε κορίτσια μου συνεχίστε όλες σας δυναμικά είστε όλες αξίες θαυμασμόυ όλες όμως

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Λενιω αναφέρομαι στην συμπεριφορά εκείνων των γυναικολόγων που ενώ γνωρίζουν την ευαίσθητη περίοδο που διανύει μια εγκυμονουσα, είτε δεν δινουν επαρκείς εξηγήσεις στις απορίες/αγωνίες τους, είτε δυσανασχετουν που τόλμησαν να τις εκφρασουν.

Dream on εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν.

Νινα μου χάρηκα πολύ με τα νέα σου. Πολύ γλυκός ο πεθερός σου. Μακάρι να έχει καλή έκβαση η υγεία του.

Βρε κορίτσια είχε κολλήσει το κινητό μου σε κάποιο μνμ και δεν είδα τον χαμό που έγινε με το post της titipapa! Πω πωωωω!!! Μου θύμισε κάποια άλλη που μας κουνουσε το δάκτυλο στο parents. org και είχαμε επίσης συγχυστεί όλες τοτε! Θυμάσαι λουκουμαδακι; Την είχες "σφάξει" με το βαμβάκι!

Και διάβαζα με διαλείμματα λόγω των μωρών και είχαν τελειώσει και τα like σήμερα. 

Όχι εκείνη είναι γνωστή στο φόρουμ και παρόλες τις απόψεις της που ήταν στο καρφί είναι σοβαρή παρουσία δεν την έχω για να δημιουργεί δεύτερο λογαριασμό για να πετάει τέτοια χολή. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Giotitsa καθώς και όλα τα κορίτσια που μπήκαν στον κόπο να παρεμβουν. Γλυκό λουκουμαδακι τι κάνεις; Η κορούλα σου; Χαίρομαι πολύ που ξαναμιλάμε. Το άλλο το παρεακι μας σταμάτησε απ' ότι κατάλαβα. 

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, inglaterra said:

Kορίτσια καλησπέρα και καλή δύναμη σε όλες! Nα καλωσορίσουμε και τα κορίτσια που ήρθαν πρόσφατα στο καφέ μας. 

Πώς καταφέρνετε και την ''παλεύετε'' με όσα έχετε περάσει και μάλιστα με τόσες ορμόνες δεν μπορώ να καταλάβω...Εχω διαβάσει απίστευτες ιστορίες εδώ. Και σκέφτομαι πόσο δυνατά πλάσματα είναι οι γυναίκες και πόσο δυνατό το ισχυρό κίνητρο της μητρότητας.:) 

Τα δικά μου νέα εχουν ως εξής: Εχω ξεκινήσει προετοιμασία ενδομητρίου και την επόμενη Τρίτη θα έρθουμε Ελλάδα για την εμβρυομεταφορά δύο βλαστοκύστεων.

Είμαι πολύ πιο ήρεμη σε σχεση με την πρώτη φορά που δοκιμασα με δικά μου ωάρια. Λείπει το άγχος του πόσα ωάρια; μεγαλώνουν; είναι καλά ; κ.ο.κ. Eπίσης την αλλη φορά δεν άντεχα με τις ορμόνες, δυσκολευτηκα πολύ. Τώρα το άγχος ηταν το πάχος του ενδομητρίου που αρχικά ήταν λεπτό αλλά με τροποποιηση ειμαστε σε ικανοποιητικό πάχος. Ελπίζω να σταθώ τυχερή, για να δούμε...8)

Τα φιλιά μου!

Με το καλο κοριτσαρα μου, καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου εχουμε τελικα ιδιο γιατρο και κλινικη αναμενουμε για τα ομορφα νεα σου

Φιλια πολλα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Markella72 said:

 

@Georgia1972 σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία... αποφάσισα για να μην κουράζω το μυαλό μου άλλο (γιατί υπάρχουν στιγμές που ξεφεύγω με υπερβολές) να ασχοληθώ λίγο αργότερα με το θέμα..το αφήνω στην τύχη αν μας θέλει και μας φέρει ένα παιδάκι και ότι είναι να γίνει να γίνει για καλό όλων μας! πραγματικά είναι νωρίς ακόμα συμφωνώ και με τον ψυχαναλυτή σου και εσύ να χαρείς τα μωράκια σου και όλα να πάνε όπως θές..εμείς αργούμε ακόμα προσπαθούμε να συνέλθουμε οικονομικά και πιστεύω μετά το Πάσχα θα μπούμε σε διαδικασία... απλά εκμεταλεύομαι τον χρόνο κι εγώ, διαβάζω και προσπαθώ να λύσω ότι απορίες έχω με το θέμα σχετικά!!!! καλημέρα σε όλες και άντε επιτέλους να καλοκαιριάσει :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Georgia1972 said:

Λενιω αναφέρομαι στην συμπεριφορά εκείνων των γυναικολόγων που ενώ γνωρίζουν την ευαίσθητη περίοδο που διανύει μια εγκυμονουσα, είτε δεν δινουν επαρκείς εξηγήσεις στις απορίες/αγωνίες τους, είτε δυσανασχετουν που τόλμησαν να τις εκφρασουν.

Dream on εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν.

Νινα μου χάρηκα πολύ με τα νέα σου. Πολύ γλυκός ο πεθερός σου. Μακάρι να έχει καλή έκβαση η υγεία του.

Βρε κορίτσια είχε κολλήσει το κινητό μου σε κάποιο μνμ και δεν είδα τον χαμό που έγινε με το post της titipapa! Πω πωωωω!!! Μου θύμισε κάποια άλλη που μας κουνουσε το δάκτυλο στο parents. org και είχαμε επίσης συγχυστεί όλες τοτε! Θυμάσαι λουκουμαδακι; Την είχες "σφάξει" με το βαμβάκι!

Και διάβαζα με διαλείμματα λόγω των μωρών και είχαν τελειώσει και τα like σήμερα. 

Α ναι Γιωργια μου, ο Γάλλος γιατρός, γιατί ο εξωσωματικος μου στην Ελλάδα είναι κορυφή. Ναι είναι απαράδεκτη συμπεριφορά. Εγώ θ αλλάξω μια που ραντεβού δύσκολα να βρεις κι όλας όταν πρέπει κι εδώ δε σε ξεγενναει ο γιατρός που σε παρακολουθεί. Θα συνεχίσω τις εξετάσεις στο νοσοκομείο που θα γεννήσω. Πολλά φιλιά σ εσένα και τα αγόρια σου!

Link to comment
Share on other sites

Markella μου σ'ευχαριστώ πολύ. Εγώ να δεις από υπερβολική ανάλυση και σκέψη! Φαίνεται και στα παλιά μου ποστς στο parents.org. Αλλά δεν χρειάζεται τελικά! Καλά κάνεις και δεν το αναλύεις άλλο. Επικεντρώσου στον στόχο σου και πίστεψέ με πως δεν θα τους προσφέρει τίποτα να μάθουν κάτι παραπάνω και ούτε θα τους ενδιαφέρει μάλιστα. Θα το νιώσεις όταν θα δεις πως αναζητούν μόνο την δική σου αγκαλιά για να να κουρνιασουν και να κοιμηθούν και δεν θα σε νοιάζει ούτε και σένα πια η προέλευση εκείνου του πρώτου κυττάρου. ΕΣΎ ΘΑ ΕΊΣΑΙ  η μαμά τους και δεν χρειάζεται να τα ταράξεις με άλλες πληροφορίες. Κορίτσια μου λέω την άποψή μου με κάθε σεβασμό και προς τα κορίτσια που έχουν την αντίθετη. Μην παρεξηγηθώ παρακαλώ.

Lenio μου, κάνε αυτό που νιώθεις καλύτερο για σένα ώστε να είσαι ήρεμη μέχρι το τέλος. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Ευχαριστούμε Giotitsa καθώς και όλα τα κορίτσια που μπήκαν στον κόπο να παρεμβουν. Γλυκό λουκουμαδακι τι κάνεις; Η κορούλα σου; Χαίρομαι πολύ που ξαναμιλάμε. Το άλλο το παρεακι μας σταμάτησε απ' ότι κατάλαβα. 

Είμαστε τέλεια! 14 μηνών έφτασε περπατάει μιλάει τσιριζει όλα  τα όμορφα! :tongue: 

Εσείς; Τα αγόρια σου; Πώς είναι με δύο; Αντέχεις; :lol: έχουν ίδιο πρόγραμμα η έχεις πει αντίο στον ύπνο; :blink: 

Αρκετές πήγαμε στο facebook και έχουμε επαφή εκεί πιο εύκολα βλέπουμε και τα μωρά να μεγαλώνουν με φωτός :wub: 

Τα υπόλοιπα κορίτσια δεν ξέρω καθόλου! 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Georgia1972 said:

Markella μου σ'ευχαριστώ πολύ. Εγώ να δεις από υπερβολική ανάλυση και σκέψη! Φαίνεται και στα παλιά μου ποστς στο parents.org. Αλλά δεν χρειάζεται τελικά! Καλά κάνεις και δεν το αναλύεις άλλο. Επικεντρώσου στον στόχο σου και πίστεψέ με πως δεν θα τους προσφέρει τίποτα να μάθουν κάτι παραπάνω και ούτε θα τους ενδιαφέρει μάλιστα. Θα το νιώσεις όταν θα δεις πως αναζητούν μόνο την δική σου αγκαλιά για να να κουρνιασουν και να κοιμηθούν και δεν θα σε νοιάζει ούτε και σένα πια η προέλευση εκείνου του πρώτου κυττάρου. ΕΣΎ ΘΑ ΕΊΣΑΙ  η μαμά τους και δεν χρειάζεται να τα ταράξεις με άλλες πληροφορίες. Κορίτσια μου λέω την άποψή μου με κάθε σεβασμό και προς τα κορίτσια που έχουν την αντίθετη. Μην παρεξηγηθώ παρακαλώ.

Lenio μου, κάνε αυτό που νιώθεις καλύτερο για σένα ώστε να είσαι ήρεμη μέχρι το τέλος. 

@Georgia1972 ναι έχω δει κάποια posts σου είμαστε και ίδια ηλικία και με ενδιέφεραν πολύ..το ίδιο μου λέει και η κολλητή μου που είναι μαμά του 10χρονου βαφτισιμιού μου ότι ''μόλις δεις φατσούλα νομίζεις θα σε απασχολεί από που προήλθε?'' πόσο μάλλον εσύ που το βίωσες εις διπλούν κιόλας :) όλα καλά με την ευχή του Θεού - θέλει γερά κότσια!!!! αντε να δούμε ευτυχώς κι ο άντρας μου τα ίδια μου λέει ''βήμα βήμα...'' να ξέρεις θα σε ρωτάω κατά καιρούς διάφορα χαχαχα δεν γλιτώνεις :) φιλιά στα μωράκια σου... καλή συνέχεια σε όλες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λουκουμαδακι είπε:

Είμαστε τέλεια! 14 μηνών έφτασε περπατάει μιλάει τσιριζει όλα  τα όμορφα! :tongue: 

Εσείς; Τα αγόρια σου; Πώς είναι με δύο; Αντέχεις; :lol: έχουν ίδιο πρόγραμμα η έχεις πει αντίο στον ύπνο; :blink: 

Αρκετές πήγαμε στο facebook και έχουμε επαφή εκεί πιο εύκολα βλέπουμε και τα μωρά να μεγαλώνουν με φωτός :wub: 

Τα υπόλοιπα κορίτσια δεν ξέρω καθόλου! 

Μπραβο στο μικρό λουκουμαδακι! Εμενα ο ένας στέκεται μόνος του και κάνει μικρά βηματάκια και ο άλλος κάθεται μόνος του και έχει βγάλει τα κάτω και λίγο τα επάνω δοντάκια! Με ρωτάς πως είναι με δύο μωρά. Η αλήθεια είναι πως ειναι δύσκολο με δύο μωρά κατά τον πρώτο χρόνο, ειδικά αν δεν έχει κανείς βοήθεια. Ευτυχώς κοιμούνται τα βράδια και εδώ και λίγο καιρό κάνω και το τελευταίο τάισμα νωρίτερα και δεν ξυπνούν συνηθως πριν τις 07.00. Πολλά φιλιά στα κορίτσια μας. Μιλάς και με τη Νατάσσα;

πρίν από 59 λεπτά , Markella72 είπε:

@Georgia1972 ναι έχω δει κάποια posts σου είμαστε και ίδια ηλικία και με ενδιέφεραν πολύ..το ίδιο μου λέει και η κολλητή μου που είναι μαμά του 10χρονου βαφτισιμιού μου ότι ''μόλις δεις φατσούλα νομίζεις θα σε απασχολεί από που προήλθε?'' πόσο μάλλον εσύ που το βίωσες εις διπλούν κιόλας :) όλα καλά με την ευχή του Θεού - θέλει γερά κότσια!!!! αντε να δούμε ευτυχώς κι ο άντρας μου τα ίδια μου λέει ''βήμα βήμα...'' να ξέρεις θα σε ρωτάω κατά καιρούς διάφορα χαχαχα δεν γλιτώνεις :) φιλιά στα μωράκια σου... καλή συνέχεια σε όλες!!!!

Ευχαρίστως Markell a μου. Θα είμαι εδώ να βοηθάω όπου μπορώ. Όλα θα πάνε καλά. Καλή ψυχολογία να έχεις γιατί είναι πολύ σημαντική. Όπως έχω ξαναπεί και σε άλλες φίλες, αν σου άφηναν ένα μωρό έξω από την πόρτα σου, δεν θα το φροντιζες; Δεν θα το αγαπούσες; Θα αδιαφορούσες γιατί θα είχε διαφορετικό DNA από το δικό σου; Πόσο μάλλον να το νιώσεις μέσα σου, να πάρει ζωή από σένα, να το θηλάσεις, να το μεγαλώσεις. Όλα θα πάνε καλά Μαρκέλλα, θα το δεις. 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...