Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, angel23 είπε:

Να σας ζήσει να είναι πάντα γερή, ευτυχισμένη και καλότυχη και εσείς να είστε καλά να την καμαρώνετε να μεγαλώνει!

@Sofoulis σου εύχομαι οι διπλασιασμοί να συνεχίσουν δυνατά!

Ευχαριστώ πολύ κι εγώ το εύχομαι!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, s@m. είπε:

Παρακολουθησα το θεμα σε πολλες εκπομπες γιατι με ενδιεφερε δεν ηταν για τα ωαρια αλλα για τις παρενθετες μητερες και αυτο γιατι δεν αμοιβονταν με τα λεφτα που επρεπε βαση νομου αλλα με πολυ λιγοτερα και τα υπολοιπα τα επαιρναν οι μεσαζοντες. Ειπαν οτι το ποσο που επρεπε να παρουν ηταν 25000Ε και αυτες επαιρναν στο τελος 4000 - 5000 εγιναν καταγγελιες και γι αυτο ηταν το προβλημα οχι για την καταγωγη τους. Απλα εγινε αναφορα και για τα ωαρια οτι μαλλον και εκει δεν αμοιβονταν με το νομιμο που ειναι τα 1200Ε αλλα με λιγοτερα αλλα αυτο δεν εχει αποδειχθει ακομα. 

Εγω ξερω οτι καποιες κλινικες μοιραζουν τα ωαρια της δοτριας σε δυο ζευγαρια και εσενα σου πουλανε παραμυθι οτι τα παιρνεις ολα εσυ και ενω εσυ επιβαρινεσαι με ολο το ποσο της δοτριας στην πραγματικοτητα τα μισα λεφτα πανε στην τσεπη τους. Ετσι με αυτο τον τροπο ειναι νομιμες . 

Πανω σε αυτο το θεμα ενα εχω να πω οτι κανουν οτι γουσταρουν και αφου δεν υπαρχει διαφανεια στο θεμα λογω νομοθεσιας .......

Ετσι θα συνεχισει. Ολα καλα θα πανε να μας λες νεα να χαιρόμαστε.

Ναι ουσιαστικά η διαμεσολαβηση ειναι η παρανομια αφου η δοτρια παντα αμοιβεται

Just now, angel23 είπε:

Να σας ζήσει να είναι πάντα γερή, ευτυχισμένη και καλότυχη και εσείς να είστε καλά να την καμαρώνετε να μεγαλώνει!

@Sofoulis σου εύχομαι οι διπλασιασμοί να συνεχίσουν δυνατά!

Angel23 τι κανεις κοπελα μου. Πως ειναι τα διδυμακια σου? Εμαθες το φυλλο? Σε ποια εβδομαδα εισαι?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κι εγω αυτο πιστευω οσο το σκεφτομαι! Κι αυτο μου ειχανε πει στο πρωτο ραντεβου. Εμεις λεει αργουμε να βρουμε δοτριες γιατι δεν βρισκουμε οπως οι αλλοι Ρομα και αλλοδαπες. Τοτε μου φανηκε περιεργο τωρα καταλαβαινω τι εννοουσανε. Μαλλον γνωριζανε για τα κυκλωματα κ θελανε να διαφοροποιηθουν!

Να σου ζησει κοπελα μου η μπεμπα! Θα ειναι και μια κουκλα φανταζομαι!:)

Δεν εχω προβλημα με το χρωμα προς Θεου, αλλωστε μελαχρινο αντρα εχω, μελανουρι,  χαχαχα. Απλα με το ψεμα , την απατεωνια και τη λαμογια καποιων κλινικων! Θελω να παρω παιδακι απο Αφρικη αλλα με επιλογη μου κ να το γνωριζω οχι να με κοροιδευουν οι γιατροι κ νε εκμεταλλευονται κοπελες που ειναι σε ενδεια. Ουτε να παιρνουν ωαρια απο εκδιδομενες που δεν ξερω αν ελεγχονται απο αρρωστιες

Ναι εντάξει έχεις δίκιο μπορεί να αποφευχθεί  αυτό εάν αναλάβει ο δικοσ Σου εμβρυολογος το θέμα . Ότι συμβουλή θελεις μπορούμε να επικοινωνήσουμε αν υπάρχει τροπος θα χαρώ να βοηθήσω . Εγώ έτσι έκανα τώρα ...

... θα πάω για χοριακη  μάλλον Δευτέρα ... πέρασαν οι μέρες κ αρχίζουν τα πόδια μου να τρέμουν ...  χάρηκα με τη @Sofoulis !!!

18 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Πήγα ναι! 82.3 πήγε!! Πως το βλέπεις?

Άντε πας καλα !!!! Διπλασια ++++ εύχομαι από Δευτέρα !!! Άντε με κάνεις  κ ανεβαίνω κ εγώ !!!

8 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! Γέννησα χθες το πρωί τέτοια ώρα ένα βιαστικό βιαστικό κοριτσάκι! Όλα πήγαν καλά ευτυχώς απλά θα μείνει στη μενν για 2 εβδομάδες να πάρει βάρος γιατί αποφάσισε να βγει στις 34 εβδομάδες!

Εύχομαι σε όλες σας να αποκτήσετε ένα μωράκι σύντομα!!!

Να σου ζήσει !!! Σιδερένια κ ευτυχισμένη μαμα!!! Να πιάσει η ευχή σου για όλες προσευχόμαστε !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, maizra είπε:

Ναι εντάξει έχεις δίκιο μπορεί να αποφευχθεί  αυτό εάν αναλάβει ο δικοσ Σου εμβρυολογος το θέμα . Ότι συμβουλή θελεις μπορούμε να επικοινωνήσουμε αν υπάρχει τροπος θα χαρώ να βοηθήσω . Εγώ έτσι έκανα τώρα ...

... θα πάω για χοριακη  μάλλον Δευτέρα ... πέρασαν οι μέρες κ αρχίζουν τα πόδια μου να τρέμουν ...  χάρηκα με τη @Sofoulis !!!

Καλη χοριακη κοπελα μου. Ειπαμε προεχει η υγεια κ η ζωή μας. Δε σε ρωτησαμε ειναι τα τελευταια σου ή εχεις κι αλλα εμβρυα καταψυξη?

Και κατι αλλο. Δεν κανεις κανενα τεστακι? Οτι ειναι να το μαθεις τωρα κ να μην αγχωνεσαι?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, maizra είπε:

Ναι εντάξει έχεις δίκιο μπορεί να αποφευχθεί  αυτό εάν αναλάβει ο δικοσ Σου εμβρυολογος το θέμα . Ότι συμβουλή θελεις μπορούμε να επικοινωνήσουμε αν υπάρχει τροπος θα χαρώ να βοηθήσω . Εγώ έτσι έκανα τώρα ...

... θα πάω για χοριακη  μάλλον Δευτέρα ... πέρασαν οι μέρες κ αρχίζουν τα πόδια μου να τρέμουν ...  χάρηκα με τη @Sofoulis !!!

Άντε πας καλα !!!! Διπλασια ++++ εύχομαι από Δευτέρα !!! Άντε με κάνεις  κ ανεβαίνω κ εγώ !!!

Να σου ζήσει !!! Σιδερένια κ ευτυχισμένη μαμα!!! Να πιάσει η ευχή σου για όλες προσευχόμαστε !!! 

Θα έχουμε πολλά ευχάριστα τη Δευτέρα!!! Εγώ θα κάνω τώρα την Πέμπτη!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα!!! Χρειάζομαι τη βοήθεια σας! Λοιπόν σήμερα το πρωί που ξύπνησα αφού πήγα τουαλέτα να κάνω πιπι μου με έπιασαν έντονοι πόνοι περιόδου! Οι πόνοι ήταν τόσο δυνατοί που μου ήρθε ζάλη, τάση για εμετό και εφίδρωση! Μετά από 5 λεπτά μου είχαν περάσει όλα και τώρα είμαι μια χαρά!!! 

Τι ήταν αυτό βρε κορίτσια????


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! Γέννησα χθες το πρωί τέτοια ώρα ένα βιαστικό βιαστικό κοριτσάκι! Όλα πήγαν καλά ευτυχώς απλά θα μείνει στη μενν για 2 εβδομάδες να πάρει βάρος γιατί αποφάσισε να βγει στις 34 εβδομάδες!

Εύχομαι σε όλες σας να αποκτήσετε ένα μωράκι σύντομα!!!

Να σου ζήσεις @Clueμου γερή και τυχερή να είναι.... Εγώ γέννησα την Πέμπτη το πρωί... Αγοράκι το δικό μας και είναι ένας κούκλος μας έχει πάρει τα μυαλά.. Στην 38 βδομάδες ακρυβος εγώ και με έναν φυσιολογικό τοκετό πιο εύκολο δεν γίνετε... Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια πραγματικά να ζήσουν αυτό το συναίσθημα γτ είναι το ομορφότερο πράγμα που υπάρχει. Το να γίνεσε μανούλα.. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dggs είπε:

Να σου ζήσεις @Clueμου γερή και τυχερή να είναι.... Εγώ γέννησα την Πέμπτη το πρωί... Αγοράκι το δικό μας και είναι ένας κούκλος μας έχει πάρει τα μυαλά.. Στην 38 βδομάδες ακρυβος εγώ και με έναν φυσιολογικό τοκετό πιο εύκολο δεν γίνετε... Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια πραγματικά να ζήσουν αυτό το συναίσθημα γτ είναι το ομορφότερο πράγμα που υπάρχει. Το να γίνεσε μανούλα.. 

Να σας ζησει κοριτσι μου ο μπεμπης γερός και τυχερός να είναι! Πολλα γεννητουρια εχουμε αυτες τις μερες:)

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dggs είπε:

@Sofoulis συγχαρητήρια κορίτσι μου.... Τα κατάφερες είσαι εγκυουλα.. Τώρα ξεκούραση και θετική σκέψη. Γτ ξέρω ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος. 

Ευχαριστώ πολύ!!! Εύχομαι.να φτάσω κι εγώ στο σημείο να κρατήσω στην αγκαλιά μου το μωράκι μου όπως εσύ!!!

Να σου ζήσει κοπέλα μου, να ναι πάντα καλότυχο κι ευτυχισμένο!!! Εύχομαι να γεμίσετε τη ζωή σας όμορφες στιγμές και πολλά χαμόγελα!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Sofoulis είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Χρειάζομαι τη βοήθεια σας! Λοιπόν σήμερα το πρωί που ξύπνησα αφού πήγα τουαλέτα να κάνω πιπι μου με έπιασαν έντονοι πόνοι περιόδου! Οι πόνοι ήταν τόσο δυνατοί που μου ήρθε ζάλη, τάση για εμετό και εφίδρωση! Μετά από 5 λεπτά μου είχαν περάσει όλα και τώρα είμαι μια χαρά!!! 

Τι ήταν αυτό βρε κορίτσια????

 Έντερο , μου θυμίζει αυτό .. αλλά στη φάση που είσαι ίσως είναι κ ένδειξη ! Τώρα είσαι εντάξει ; Σου έχει ανεβάσει φάρμακα ; Κάτσε λίγο ξεκουράσου μην κάνει σ τίποτα δουλειά μη σηκώνεις βάρη ! Δεν πιστεύω να κανείς τέτοια πράγματα σε εαυτή τη φάση ;;; Κ ηρέμησε διότι από ότι βλέπω τα πάντα έχουν να κάνουν με την ηρεμία . Γράψε μου πως είσαι τώρα οκ; 

14 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Καλη χοριακη κοπελα μου. Ειπαμε προεχει η υγεια κ η ζωή μας. Δε σε ρωτησαμε ειναι τα τελευταια σου ή εχεις κι αλλα εμβρυα καταψυξη?

Και κατι αλλο. Δεν κανεις κανενα τεστακι? Οτι ειναι να το μαθεις τωρα κ να μην αγχωνεσαι?

Είναι η πρωτη προσπάθεια με το νέο γιατρό κ είχα 8 έμβρυα 3 μέρας από τα οποία η εμβρυολογος που έχει αναλάβει το θέμα μου πήρε δυο μόνο κ τα προχώρησε κ τα δυο σε τέλειες βλαστοκυστες 5 μέρας ... έχω λοιπόν αλλά 6 πίσω ... δεν τολμώ να σκεφτώ για τεστ ... θα πάθω εγκεφαλικό δεν το αντέχω .. εδώ αύριο θα πάμε Αθήνα στο Νοσοκομειο (είμαι εκτός ) για χοριακη ... δεν έχω κουράγιο ούτε ο άντρας μου έχει ...

14 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Θα έχουμε πολλά ευχάριστα τη Δευτέρα!!! Εγώ θα κάνω τώρα την Πέμπτη!!!

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου μόνο πρόσεχε .. δεν έχω κατέβει σκάλες 10  μέρες τώρα ... κολωσα τώρα ... στην 8 η προσπάθεια κ έγινα κλωσσα .... αστα .... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maizra είπε:

 Έντερο , μου θυμίζει αυτό .. αλλά στη φάση που είσαι ίσως είναι κ ένδειξη ! Τώρα είσαι εντάξει ; Σου έχει ανεβάσει φάρμακα ; Κάτσε λίγο ξεκουράσου μην κάνει σ τίποτα δουλειά μη σηκώνεις βάρη ! Δεν πιστεύω να κανείς τέτοια πράγματα σε εαυτή τη φάση ;;; Κ ηρέμησε διότι από ότι βλέπω τα πάντα έχουν να κάνουν με την ηρεμία . Γράψε μου πως είσαι τώρα οκ; 

Είναι η πρωτη προσπάθεια με το νέο γιατρό κ είχα 8 έμβρυα 3 μέρας από τα οποία η εμβρυολογος που έχει αναλάβει το θέμα μου πήρε δυο μόνο κ τα προχώρησε κ τα δυο σε τέλειες βλαστοκυστες 5 μέρας ... έχω λοιπόν αλλά 6 πίσω ... δεν τολμώ να σκεφτώ για τεστ ... θα πάθω εγκεφαλικό δεν το αντέχω .. εδώ αύριο θα πάμε Αθήνα στο Νοσοκομειο (είμαι εκτός ) για χοριακη ... δεν έχω κουράγιο ούτε ο άντρας μου έχει ...

Είμαι μια χαρά τώρα, δεν πονάω καθολου!! Στο κρεβάτι κάθομαι και πριν πέντε λεπτά έκανα ένα μπανάκι γιατί απ' το πρωί δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου!! Όλο νυστάζω κι όλο δεν μπορώ να κοιμηθώ!!! 

Πάντως έντερο δεν νομίζω να είναι γιατί απ' το πρωί έχω πάει 2 φορές τουαλέτα! 

Όχι τα χάπια δεν μου τα αύξησε!! Κι όσο για δουλειές ούτε που κουνιεμαι απ' το καναπέ!!! Μέχρι το μπάνιο πάω και πάλι πίσω!

Και να δεις που χθες έλεγα δεν με πονάει το στήθος δεν νιώθω. Τίποτα...ξαφνικά χθες βράδυ άρχισε πάλι να με πονάει το στήθος και σήμερα και το στήθος πονάει κι αυτόν τον πονο είχα το πρωί!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maizra είπε:

 Έντερο , μου θυμίζει αυτό .. αλλά στη φάση που είσαι ίσως είναι κ ένδειξη ! Τώρα είσαι εντάξει ; Σου έχει ανεβάσει φάρμακα ; Κάτσε λίγο ξεκουράσου μην κάνει σ τίποτα δουλειά μη σηκώνεις βάρη ! Δεν πιστεύω να κανείς τέτοια πράγματα σε εαυτή τη φάση ;;; Κ ηρέμησε διότι από ότι βλέπω τα πάντα έχουν να κάνουν με την ηρεμία . Γράψε μου πως είσαι τώρα οκ; 

Είναι η πρωτη προσπάθεια με το νέο γιατρό κ είχα 8 έμβρυα 3 μέρας από τα οποία η εμβρυολογος που έχει αναλάβει το θέμα μου πήρε δυο μόνο κ τα προχώρησε κ τα δυο σε τέλειες βλαστοκυστες 5 μέρας ... έχω λοιπόν αλλά 6 πίσω ... δεν τολμώ να σκεφτώ για τεστ ... θα πάθω εγκεφαλικό δεν το αντέχω .. εδώ αύριο θα πάμε Αθήνα στο Νοσοκομειο (είμαι εκτός ) για χοριακη ... δεν έχω κουράγιο ούτε ο άντρας μου έχει ...

Οποιο και να ειναι το αποτελεσμα ειναι θετικο το οτι εχεις καβα αλλες 6 βλαστοκυστες.Καταλαβαινω οτι εχεις κουραστει με τοσες εξωσωματικες αλλα πρεπει να το δεις ετσι Το πιο πιθανο ειναι βεβαια να εισαι εγκυος τωρα , αλλα σκεψου θετικα ! Στο λεω εγω που ειναι τα τελευταια μου και δεν εχω καταψυξη. Οταν τα βαλω ναι θα αγχωθώ, αλλα νομιζω ειναι αναμενομενο γιατι δεν εχω αλλα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Είμαι μια χαρά τώρα, δεν πονάω καθολου!! Στο κρεβάτι κάθομαι και πριν πέντε λεπτά έκανα ένα μπανάκι γιατί απ' το πρωί δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου!! Όλο νυστάζω κι όλο δεν μπορώ να κοιμηθώ!!! 

Πάντως έντερο δεν νομίζω να είναι γιατί απ' το πρωί έχω πάει 2 φορές τουαλέτα! 

Όχι τα χάπια δεν μου τα αύξησε!! Κι όσο για δουλειές ούτε που κουνιεμαι απ' το καναπέ!!! Μέχρι το μπάνιο πάω και πάλι πίσω!

Και να δεις που χθες έλεγα δεν με πονάει το στήθος δεν νιώθω. Τίποτα...ξαφνικά χθες βράδυ άρχισε πάλι να με πονάει το στήθος και σήμερα και το στήθος πονάει κι αυτόν τον πονο είχα το πρωί!!

Άρα τίποτα δεν είναι ένδειξη της εγκυμοσύνης σου είναι απλά πράγματα !!! Να σε ρωτήσω : όλες τις φορές δεν είχα πόνο στο στήθος μου αλήθεια ούτε στην κοιλιά ... αυτή τη φορά ( δεν είναι  ιδέα μου ) έχω πονάκια στήθος κ κοιλιά κάτι σαν κράμπες θα το έλεγα κ βάρος αλλά σκέφτομαι κάνω prolutex k inohep κάθε μέρα ... είναι από αυτά ; Εσυ ένιωσες κάτι διαφορετικό τώρα αυτή τη φορά που είσαι κ έγκυος ;;;; 

Just now, Mary H είπε:

Οποιο και να ειναι το αποτελεσμα ειναι θετικο το οτι εχεις καβα αλλες 6 βλαστοκυστες.Καταλαβαινω οτι εχεις κουραστει με τοσες εξωσωματικες αλλα πρεπει να το δεις ετσι Το πιο πιθανο ειναι βεβαια να εισαι εγκυος τωρα , αλλα σκεψου θετικα ! Στο λεω εγω που ειναι τα τελευταια μου και δεν εχω καταψυξη. Οταν τα βαλω ναι θα αγχωθώ, αλλα νομιζω ειναι αναμενομενο γιατι δεν εχω αλλα

 

Just now, Mary H είπε:

Οποιο και να ειναι το αποτελεσμα ειναι θετικο το οτι εχεις καβα αλλες 6 βλαστοκυστες.Καταλαβαινω οτι εχεις κουραστει με τοσες εξωσωματικες αλλα πρεπει να το δεις ετσι Το πιο πιθανο ειναι βεβαια να εισαι εγκυος τωρα , αλλα σκεψου θετικα ! Στο λεω εγω που ειναι τα τελευταια μου και δεν εχω καταψυξη. Οταν τα βαλω ναι θα αγχωθώ, αλλα νομιζω ειναι αναμενομενο γιατι δεν εχω αλλα

ΝΑι σε καταλαβαίνω εμένα είναι από την Τρίτη προσπάθεια αυτά τα 6 πίσω ... μιας κ είναι κ καινούργια ...  δυστυχώς στο άλλο κέντρο δεν έγιναν έτσι τα πράγματα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, maizra είπε:

Άρα τίποτα δεν είναι ένδειξη της εγκυμοσύνης σου είναι απλά πράγματα !!! Να σε ρωτήσω : όλες τις φορές δεν είχα πόνο στο στήθος μου αλήθεια ούτε στην κοιλιά ... αυτή τη φορά ( δεν είναι  ιδέα μου ) έχω πονάκια στήθος κ κοιλιά κάτι σαν κράμπες θα το έλεγα κ βάρος αλλά σκέφτομαι κάνω prolutex k inohep κάθε μέρα ... είναι από αυτά ; Εσυ ένιωσες κάτι διαφορετικό τώρα αυτή τη φορά που είσαι κ έγκυος ;;;; 

Να σου πω κι εγώ κάνω αυτές τις ενεσεις! Λένε ότι συμπτώματα μας μπορεί να είναι και από τα φάρμακα και η αλήθεια είναι ότι ειναι πολύ πιθανόν!  Εγώ όμως είχα πρησμένο στήθος, δέκατα μια συχνοουρια! 

Δεν ξέρω αν είναι σημάδια αυτά γιατί το στήθος είναι πάντα ουτροτζισταν και η συχνοουρια είναι γιατί πίνω πολύ νερό λίγο των φαρμάκων...τώρα θα μου πεις τις άλλες φορές τα είχες??? Οχι! Όλα αυτά μαζί δεν τα είχα! 

Ελπίζω να μην είναι όλα του μυαλού μου!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...