Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Nels είπε:

      Ο ενδοκρινολογος έδωσε και στον άντρα μου Q10, ίδια δόση, 400mg/μέρα, της Smile πήραμε και εμείς που είναι σχετικά οικονομικές. Επίσης στην ποιότητα των ωαρίων, σίγουρα σε περίπτωση πολυκυστικων αλλά και χωρίς όπως εγώ, βοηθάει μικρή δόση τύπου glucophage, και ο γυναικολόγος και ο ενδοκρινολογος μου τα σύστησαν, τα έκοψα όταν έμεινα έγκυος γιατί δεν είχα θέμα με το σακχαρο αλλά ο γυναικολόγος μου είχε πει ότι μπορούσα και να τα συνεχίσω.

      Από βιταμίνες μετά τις ακριβές για κάποιο διάστημα έψαξα για πιο οικονομική λύση και πήρα και εγώ τις wellwoman γιατί δεν έχουν ιώδιο που λόγω θυροειδη δεν κάνει και έχουν σχεδόν τα ίδια συστατικά με τις fertilimax κλπ

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Sofoulis είπε:

Να σου πω κι εγώ κάνω αυτές τις ενεσεις! Λένε ότι συμπτώματα μας μπορεί να είναι και από τα φάρμακα και η αλήθεια είναι ότι ειναι πολύ πιθανόν!  Εγώ όμως είχα πρησμένο στήθος, δέκατα μια συχνοουρια! 

Δεν ξέρω αν είναι σημάδια αυτά γιατί το στήθος είναι πάντα ουτροτζισταν και η συχνοουρια είναι γιατί πίνω πολύ νερό λίγο των φαρμάκων...τώρα θα μου πεις τις άλλες φορές τα είχες??? Οχι! Όλα αυτά μαζί δεν τα είχα! 

Ελπίζω να μην είναι όλα του μυαλού μου!

Παρόμοια νιώθω ναι .. θα δείξει αύριο λοιπόν αστα ... πρόσεχε εσυ κ όλα καλα θα πάνε ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

20 ώρες πρίν, maizra είπε:

Ναι εντάξει έχεις δίκιο μπορεί να αποφευχθεί  αυτό εάν αναλάβει ο δικοσ Σου εμβρυολογος το θέμα .

... θα πάω για χοριακη  μάλλον Δευτέρα ... πέρασαν οι μέρες κ αρχίζουν τα πόδια μου να τρέμουν ...  χάρηκα με τη @Sofoulis !!!

 

Τι εννοεις να αναλαβει ο δικος σου εμβρυολογος το θεμα??? 

Με το καλο ευχομαι μια μεγαλη χοριακή!!!!


 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

Τι εννοεις να αναλαβει ο δικος σου εμβρυολογος το θεμα??? 

Με το καλο ευχομαι μια μεγαλη χοριακή!!!!

Αμήν ... παλεύω να διατηρήσω ψυχραιμία ... θα σου εξηγήσω επέτρεψε μου από αύριο διότι μ τρέμουν τα χέρια απόψε ... φιλιά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sofoulis said:

Είμαι μια χαρά τώρα, δεν πονάω καθολου!! Στο κρεβάτι κάθομαι και πριν πέντε λεπτά έκανα ένα μπανάκι γιατί απ' το πρωί δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου!! Όλο νυστάζω κι όλο δεν μπορώ να κοιμηθώ!!! 

Πάντως έντερο δεν νομίζω να είναι γιατί απ' το πρωί έχω πάει 2 φορές τουαλέτα! 

Όχι τα χάπια δεν μου τα αύξησε!! Κι όσο για δουλειές ούτε που κουνιεμαι απ' το καναπέ!!! Μέχρι το μπάνιο πάω και πάλι πίσω!

Και να δεις που χθες έλεγα δεν με πονάει το στήθος δεν νιώθω. Τίποτα...ξαφνικά χθες βράδυ άρχισε πάλι να με πονάει το στήθος και σήμερα και το στήθος πονάει κι αυτόν τον πονο είχα το πρωί!!

Καλησπέρα κι από μένα. 

Κοίτα, ότι και να λέμε μεταξύ μας, είναι κουβέντες μεταξύ μη ειδικών. Ότι τα πάντα μπορεί να είναι και τίποτα. Μέσα σ αυτό θα σου πω πως ίσως είναι οι πόνοι-κραμπες από τις συσπάσεις της μήτρας λόγω της εγκυμοσύνης σου. Η μήτρα από εδώ και πέρα θα συσπάται και θα μεγαλώνει. Σου εύχομαι μια ήρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη. :)

11 hours ago, Dggs said:

Να σου ζήσεις @Clueμου γερή και τυχερή να είναι.... Εγώ γέννησα την Πέμπτη το πρωί... Αγοράκι το δικό μας και είναι ένας κούκλος μας έχει πάρει τα μυαλά.. Στην 38 βδομάδες ακρυβος εγώ και με έναν φυσιολογικό τοκετό πιο εύκολο δεν γίνετε... Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια πραγματικά να ζήσουν αυτό το συναίσθημα γτ είναι το ομορφότερο πράγμα που υπάρχει. Το να γίνεσε μανούλα.

Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει κορίτσι μου. Καλή αρχή της ωραιότερης σχέσης εύχομαι. 

On 9/28/2019 at 9:08 AM, Clue said:

Καλημέρα! Γέννησα χθες το πρωί τέτοια ώρα ένα βιαστικό βιαστικό κοριτσάκι! Όλα πήγαν καλά ευτυχώς απλά θα μείνει στη μενν για 2 εβδομάδες να πάρει βάρος γιατί αποφάσισε να βγει στις 34 εβδομάδες!

Εύχομαι σε όλες σας να αποκτήσετε ένα μωράκι σύντομα!!!

Συγχαρητήρια και να εσάς! Τι ωραία νέα :) να τη χαίρεστε τη μπεμπουλα σας!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 hours ago, Dggs said:

Να σου ζήσεις @Clueμου γερή και τυχερή να είναι.... Εγώ γέννησα την Πέμπτη το πρωί... Αγοράκι το δικό μας και είναι ένας κούκλος μας έχει πάρει τα μυαλά.. Στην 38 βδομάδες ακρυβος εγώ και με έναν φυσιολογικό τοκετό πιο εύκολο δεν γίνετε... Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια πραγματικά να ζήσουν αυτό το συναίσθημα γτ είναι το ομορφότερο πράγμα που υπάρχει. Το να γίνεσε μανούλα.. 

Να τον χαίρεστε και να τον απολαμβάνετε κάθε στιγμή!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Dggs συγχαρητήρια!!!! Να σας ζήσει ο μπεμπούλης σου να είναι γερός, χαρούμενος, ευτυχισμένος και τυχερός!!!!

συγκινήθηκα πολύ με τα νέα σου γιατί αυτόματα το μυαλό μου πήγε πίσω κάπου εκεί στις αρχές της χρονιάς και θυμήθηκα τι περάσαμε και συνειδητοποίησα ότι χαλάλι του γιατί τώρα κρατάς τον κούκλο σου αγκαλιά. Με αυτό θέλω να στείλω ένα μήνυμα σε όλες τις γυναίκες που προσπαθούν. Τίποτε δεν είναι εύκολο και προφανές, χρειάζεται αγώνας, ανεξάντλητες δυνάμεις τις οποίες έχετε και τις ανακαλύπτετε κάθε μέρα και σε κάθε προσπάθεια, επιμονή και στο τέλος θα πετύχουμε/χετε!!! άλλωστε όπως λέγαν και οι φίλες παλιά, σε τούτη την ενότητα όλες πετυχαίνουν!

maizra, καλά αποτελέσματα σου εύχομαι από βάθος καρδιάς!

sofoulis: υπομονή και όπως είπαμε καλούς δυνατούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη

Mary H: είμαι καλά και σας παρακολουθώ, φουσκώνω και είμαι κάτι σε αερόστατο με πόδια, έχω βαρύνει κάπως αλλά είμαστε καλά δόξα το θεό και οι τρεις μας. Καλή επιτυχία και σε σένα !!!!!

@maizra

@maizra

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

@Dggs συγχαρητήρια!!!! Να σας ζήσει ο μπεμπούλης σου να είναι γερός, χαρούμενος, ευτυχισμένος και τυχερός!!!!

συγκινήθηκα πολύ με τα νέα σου γιατί αυτόματα το μυαλό μου πήγε πίσω κάπου εκεί στις αρχές της χρονιάς και θυμήθηκα τι περάσαμε και συνειδητοποίησα ότι χαλάλι του γιατί τώρα κρατάς τον κούκλο σου αγκαλιά. Με αυτό θέλω να στείλω ένα μήνυμα σε όλες τις γυναίκες που προσπαθούν. Τίποτε δεν είναι εύκολο και προφανές, χρειάζεται αγώνας, ανεξάντλητες δυνάμεις τις οποίες έχετε και τις ανακαλύπτετε κάθε μέρα και σε κάθε προσπάθεια, επιμονή και στο τέλος θα πετύχουμε/χετε!!! άλλωστε όπως λέγαν και οι φίλες παλιά, σε τούτη την ενότητα όλες πετυχαίνουν!

maizra, καλά αποτελέσματα σου εύχομαι από βάθος καρδιάς!

sofoulis: υπομονή και όπως είπαμε καλούς δυνατούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη

Mary H: είμαι καλά και σας παρακολουθώ, φουσκώνω και είμαι κάτι σε αερόστατο με πόδια, έχω βαρύνει κάπως αλλά είμαστε καλά δόξα το θεό και οι τρεις μας. Καλή επιτυχία και σε σένα !!!!!

@maizra

@maizra

Kαλημερα! Εμαθες το φυλο των μωρων?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2019 at 8:08 ΠΜ, Clue είπε:

Καλημέρα! Γέννησα χθες το πρωί τέτοια ώρα ένα βιαστικό βιαστικό κοριτσάκι! Όλα πήγαν καλά ευτυχώς απλά θα μείνει στη μενν για 2 εβδομάδες να πάρει βάρος γιατί αποφάσισε να βγει στις 34 εβδομάδες!

Εύχομαι σε όλες σας να αποκτήσετε ένα μωράκι σύντομα!!!

Συγχαρητήρια @Clue ! Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας! Με το καλό να το πάρετε στο σπίτι σας!:)

On 29/9/2019 at 10:47 ΠΜ, Dggs είπε:

Να σου ζήσεις @Clueμου γερή και τυχερή να είναι.... Εγώ γέννησα την Πέμπτη το πρωί... Αγοράκι το δικό μας και είναι ένας κούκλος μας έχει πάρει τα μυαλά.. Στην 38 βδομάδες ακρυβος εγώ και με έναν φυσιολογικό τοκετό πιο εύκολο δεν γίνετε... Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια πραγματικά να ζήσουν αυτό το συναίσθημα γτ είναι το ομορφότερο πράγμα που υπάρχει. Το να γίνεσε μανούλα.. 

Συγχαρητήρια @Dggs ! Nα σας ζήσει το αγοράκι σας! Γερό και καλότυχο να είναι! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, maizra είπε:

Αμήν ... παλεύω να διατηρήσω ψυχραιμία ... θα σου εξηγήσω επέτρεψε μου από αύριο διότι μ τρέμουν τα χέρια απόψε ... φιλιά 

 

15 ώρες πρίν, maizra είπε:

Αμήν ... παλεύω να διατηρήσω ψυχραιμία ... θα σου εξηγήσω επέτρεψε μου από αύριο διότι μ τρέμουν τα χέρια απόψε ... φιλιά 

Maizra τι εγινε? Βγηκε η χοριακη?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, maizra είπε:

Τρέμω όλη μέρα ... 85!

τεταρτη ξαναπάω  Η Παναγία μαΖι μας ...& ο Ταξιαρχης μας έκαναν το θαύμα τους ... 

Κορίτσι είσαι μια χαρά... ηρέμησε και καλούς διπλασιασμους!!! Ευχάριστα τα νέα σου μπράβο σου είσαι κι εσύ μια εγκυούλα στην παρέα... Πολύ μας κάνατε να χαρούμε σήμερα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, maizra είπε:

Τρέμω όλη μέρα ... 85!

τεταρτη ξαναπάω  Η Παναγία μαΖι μας ...& ο Ταξιαρχης μας έκαναν το θαύμα τους ... 

Πολύ καλή η χοριακη σου μπράβο!!!! Είσαι εγκυουλα!!! Καλούς διπλασιασμους να έχεις και μια υπέροχη εύκολη και τελειωμένη εγκυμοσύνη!!!!! Πολλά πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maizra είπε:

Τρέμω όλη μέρα ... 85!

τεταρτη ξαναπάω  Η Παναγία μαΖι μας ...& ο Ταξιαρχης μας έκαναν το θαύμα τους ... 

Μπραβο κοριτσι μου τελεια νεακια ολα μα ολα θα πανε πολυ καλα!!!το αυγουλακι ηταν τελειο!!!μου δίνεις κ μενα θαρρος!!!

  • Μου αρέσει 2

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...