Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

8 ώρες πρίν, Sofi@@ είπε:

Ναι μου έχει τύχει και με δικά μου ωάρια. Είμαι 40 χρονων. Είμαι εδώ και ένα χρόνο με τον Χριστόδουλο Παπανικοπουλο. 

Πρώτη χοριακη 19.02. Δεύτερη 57.31.

 

Εγω μια χαρα το βλεπω αλλα πρεπει να την εκανες νωρις. Αν η δευτερη ειναι με δυο μερες διαφορα θα επρεπε να ειναι κοντα στο 40 και εσενα ειναι αρκετα παραπανω.Οποτε κανε υπομονη και θα δεις που ολα θα πανε καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, s@m. είπε:

Εγω μια χαρα το βλεπω αλλα πρεπει να την εκανες νωρις. Αν η δευτερη ειναι με δυο μερες διαφορα θα επρεπε να ειναι κοντα στο 40 και εσενα ειναι αρκετα παραπανω.Οποτε κανε υπομονη και θα δεις που ολα θα πανε καλα.

σ ευχαριστω πολυ για το θετικο σου σχολιο και ποσο μαλλον που δεν με ξεριες

4 ώρες πρίν, Clue είπε:

Από όσα έχω διαβάσει εδώ, χωρίς να είμαι ειδικός, αυτό που θέλουμε είναι κάθε 2 μέρες να διπλασιάζεται. Εσένα αν έχει απόσταση 2 ημερών είναι πάρα πολύ καλή η τιμή. Απλά φαίνεται να έγινε νωρίς. Πολλές κοπέλες ξεκίνησαν χαμηλά αλλά αυξανόταν κανονικά. Μην απογοητεύεσαι!

σ ευχαριστω για το θετικο σου μηνυμα.. ηθελα να σε ρωτησω καποια πραγματα αν επιτρεπεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sofi@@ είπε:

Ναι μου έχει τύχει και με δικά μου ωάρια. Είμαι 40 χρονων. Είμαι εδώ και ένα χρόνο με τον Χριστόδουλο Παπανικοπουλο. 

Πρώτη χοριακη 19.02. Δεύτερη 57.31.

 

Τριπλασιασμο εχεις οποτε περιμενε μπορει να παει καλα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Artemis20 είπε:

 που μπορει να οφειλεται το γεγονος οτι εσπασαν ρα νερα τοσο νωρις ή ηταν καθαρα τυχαιο γεγονος. αν θες φυσικα μου απαντας. και παλι καλη δυναμη. η Παναγια μαζι σας κοπελα μου.

ευχαριστώ, στατιστικά συνδέεται ως επιπλοκή εν μέρει μ τις αρχικές αιμορραγίες κ παίζει ρόλο ως ένα βαθμό πάλι κ η ηλικία μου (1973). Η ρήξη σχετίζεται με λοίμωξη, γράφω ότι η crp μου ανέβαινε. Δεν γνωρίζουμε τι προκάλεσε τη λοίμωξη που έφερε τη ρήξη. Μπορεί το ουρεόπλασμα που είχα, μπορεί... άγνωστο. Άγνωστη η αιτία, άγνωστη κ η εξέλιξη σε μια ενδεχόμενη καινούρια εγκυμοσύνη. Στο νοσοκομείο γνώρισα κ άλλες μικρές ή μεγάλες με πρόωρη ρήξη υμένων. Δεν είναι τόσο σπάνιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, solena73 είπε:

ευχαριστώ, στατιστικά συνδέεται ως επιπλοκή εν μέρει μ τις αρχικές αιμορραγίες κ παίζει ρόλο ως ένα βαθμό πάλι κ η ηλικία μου (1973). Η ρήξη σχετίζεται με λοίμωξη, γράφω ότι η crp μου ανέβαινε. Δεν γνωρίζουμε τι προκάλεσε τη λοίμωξη που έφερε τη ρήξη. Μπορεί το ουρεόπλασμα που είχα, μπορεί... άγνωστο. Άγνωστη η αιτία, άγνωστη κ η εξέλιξη σε μια ενδεχόμενη καινούρια εγκυμοσύνη. Στο νοσοκομείο γνώρισα κ άλλες μικρές ή μεγάλες με πρόωρη ρήξη υμένων. Δεν είναι τόσο σπάνιο.

Το έπαθε μια φίλη μου αλλά στον 8ο μήνα. Μικρή σε ηλικία ήταν , γύρω στα 30

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2019 at 9:01 ΠΜ, ΜΑΡΙΑ _Α είπε:

Καλησπέρα. Ειλικρινά δεν ξέρεις ποσό σε καταλαβαίνω. Τέσσερις εγκυμοσύνες δυο με εξωσωματική και φυσικά τέσσερις αποβολές. Η τελευταία μάλιστα στον πέμπτο μήνα κύησης. Σήμερα θα αρχίσω διαδικασία για δανεικά ωάρια και ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι που διάβασα αυτό που έπαθες. Ειλικρινά δεν ξέρω αν θα αντέξω άλλη αποβολή. Από την μια θέλω τόσο πολύ ένα παιδάκι και από την άλλη σκέφτομαι μήπως τελικά ο θεός ξέρει κάτι παραπάνω. Ειλικρινά ενώ μέχρι τώρα απλά σκεφτόμουν κατά ποσό το μωρό θα είναι δικό μου μετά από αυτό που έπαθες εσυ σκέφτομαι μακάρι να τα καταφέρω και θα είναι δικό μου. Δεν ξέρω αν υπάρχουν λόγια να σου δώσω θάρρος, το μόνο που θα σου πω είναι ότι εγώ θα κάνω όσες προσπάθειες θα αντέξει η ψυχή μου προκειμένου να κρατήσω ένα παιδάκι στην αγκαλιά μου. Θέλω επιτέλους να γεννήσω και αυτή την φορά να το κρατήσω στην αγκαλιά μου όχι απλα να το Νοιώθω να βαίνει από μέσα μου. Κουράγιο και στις δυο μας. 

 

On 19/11/2019 at 8:59 ΜΜ, island1 είπε:

Μπαίνω σφήνα κ γράφω δημόσια γιατί για μένα είναι χρέος αρέσει δεν αρέσει σε κάποιες το στιλ μου εδώ μέσα,να βοηθήσω με όποιον τρόπο μπορώ έχοντας περάσει το δρόμο σου.

Στο διπλανό δωμάτιο κοιμάται το παιδί μου.Εχουμε την ίδια μύτη,τα ίδια μαλλιά,είμαστε" ίδιες" όπως όλοι λένε.Εχει το δικό μας γενετικό υλικό αλλά εγώ έχω εκατομμύρια λόγους να τη λατρεύω εκτός από αυτόν.Πριν έρθει έχασα δύο κυήσεις( η μία δίδυμα) όλες από εξωσωματική.Δε βρήκαμε ποτέ τι έφταιγε... Ανεξήγητα υπογονιμη έχοντας κάνει κι εγώ κι ο άντρας μου τα πάντα.Στη δεύτερη άποβολη παραμονές του Πασχα,έκατσα κάτω στο χαλί του καθιστικού θυμάμαι κ έκλαιγα όπως δεν έχω κλάψει...σκεφτόμουν κ ένιωθα ότι κι εσύ ...σε διάβασα πάνω κ ράγισε η καρδιά μου.περασα πολύ δύσκολα μέχρι να πατήσω πάλι στα πόδια μου για το επόμενο βήμα....κι ήρθε το παιδί μου.ακολουθησαν άλλες δύο αποβολές....σκέψου τι θα γινόταν αν είχα 4 στη σειρά κ την κόρη μου τελευταία....δε θα έφτανα ποτέ ως εκεί..θα είχα εγκαταληψει...είχα πείσμα..και ΝΑΙ εγώ το πιστευω ότι θα γίνεις μαμά....εσύ βουλιάζεις στη λίμνη της θλίψης σου κ εγώ είμαι απέναντι στην όχθη της μητρότητας.κι είμαι εδώ για να σου πετάξω σωσίβιο...είχες εμφύτευση.....ξέρεις πόσο σπουδαίο είναι αυτό; Η μήτρα σου σου απάντησε" είμαι έτοιμη" ναι υπήρξες άτυχη πολύ ! Και; Είσαι ταυτόχρονα κ πολύ γενναία για να συνεχίσεις.Κοριτσακι μου,σήκω από τα πατώματα! Το μωρό σου είναι εκεί έξω κ σε περιμένει! Όσο αντέχει η ψυχή κ η τσέπη σου προχωρά! Σε περιμένω απέναντι...

Island μου..Τι λόγια είναι αυτά..Με συγκίνησες τόσο, σ’ ευχαριστω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

 

Island μου..Τι λόγια είναι αυτά..Με συγκίνησες τόσο, σ’ ευχαριστω..

Αυτό που νιώθεις το έχω νιώσει ως το τελευταίο μου κύτταρο...σε διάβαζα κ διάβαζα εμένα το  καλοκαίρι του 2016... Όμως αλήθεια στο λέω κι ας μην μπορείς τώρα να το καταλαβεις προχωρά.....σ αυτό το ταξίδι εάν κάτι διδάχτηκα για όλη μου τη Ζωή είναι να μην κοιτάω πίσω...το χτες είναι βαρίδια στα φτερά σου...μπροστά να κοιτάς..ακόμα κ οι αποτυχίες σε φέρνουν ένα βήμα πιο κοντά....δεν είσαι πέτρα που χορταριαζει...μπροστά κ να είσαι περήφανη για όσα έκανες κ όσα θα κάνεις...θέλει αρετή κ τόλμη η μητρότητα...κ τα έχεις κ τα δυο

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Αυτό που νιώθεις το έχω νιώσει ως το τελευταίο μου κύτταρο...σε διάβαζα κ διάβαζα εμένα το  καλοκαίρι του 2016... Όμως αλήθεια στο λέω κι ας μην μπορείς τώρα να το καταλαβεις προχωρά.....σ αυτό το ταξίδι εάν κάτι διδάχτηκα για όλη μου τη Ζωή είναι να μην κοιτάω πίσω...το χτες είναι βαρίδια στα φτερά σου...μπροστά να κοιτάς..ακόμα κ οι αποτυχίες σε φέρνουν ένα βήμα πιο κοντά....δεν είσαι πέτρα που χορταριαζει...μπροστά κ να είσαι περήφανη για όσα έκανες κ όσα θα κάνεις...θέλει αρετή κ τόλμη η μητρότητα...κ τα έχεις κ τα δυο

Πόσο ενθαρρυντικά λόγια είναι αυτά και πόσο κουράγιο μας δίνεις... Ούτε 100 ψυχολόγοι μαζί δεν μπορούν να μας σηκώσουν όσο τα λόγια σου....

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Πόσο ενθαρρυντικά λόγια είναι αυτά και πόσο κουράγιο μας δίνεις... Ούτε 100 ψυχολόγοι μαζί δεν μπορούν να μας σηκώσουν όσο τα λόγια σου....

Κορίτσια καλό κουράγιο σε όλες μας!!! Εμένα βγήκε ο κατακερματισμός του συζύγου 33 δλδ 3 πάνω από το όριο και ιδού το ερώτημα τώρα περιμένω να πάρει αντιοξειδωτικά και μετά να προχωρήσω πάλι σε ωοληψια η να συνεχισω οι γιατροί λένε στο όριο είναι δεν πειράζει αφού έχεις κάνει βλαστοκύστη ο λυμπεροπουλος μου είπε ότι πρέπει να βελτιωθεί άντε βγάλε άκρη. Τόσο καιρό δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο δεν μου είχε πει κανείς να το κάνω. Τι να πω. Απελπισία. Μας έφαγε το άγχος. Άμα ξέρει καμία κοπέλα από προσωπική εμπειρία και μπορεί να βοηθήσει.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anania είπε:

Κορίτσια καλό κουράγιο σε όλες μας!!! Εμένα βγήκε ο κατακερματισμός του συζύγου 33 δλδ 3 πάνω από το όριο και ιδού το ερώτημα τώρα περιμένω να πάρει αντιοξειδωτικά και μετά να προχωρήσω πάλι σε ωοληψια η να συνεχισω οι γιατροί λένε στο όριο είναι δεν πειράζει αφού έχεις κάνει βλαστοκύστη ο λυμπεροπουλος μου είπε ότι πρέπει να βελτιωθεί άντε βγάλε άκρη. Τόσο καιρό δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο δεν μου είχε πει κανείς να το κάνω. Τι να πω. Απελπισία. Μας έφαγε το άγχος. Άμα ξέρει καμία κοπέλα από προσωπική εμπειρία και μπορεί να βοηθήσει.

Προφανώς, ηταν ικανοποιητικό το δείγμα που έδινε ο σύζυγος γι αυτο δεν σας το ζήτησαν. Εμεις την εχουμε κανει δυο φορές στον Λυμπεροπουλο φυσικα την εξέταση. Η πρώτη βγήκε στο 48% και η δεύτερη μετα απο τρίμηνη θεραπεία στο 28%. Να πάρετε σοβαρές βιταμίνες, εννοω αυτές που κοστίζουν αρκετά τύπου προφ. Εγω λέω να κανεις πάλι ωοληψια, αν δεις οτι δεν πάει καλα άστο τότε για τρίμηνη βελτίωση.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Προφανώς, ηταν ικανοποιητικό το δείγμα που έδινε ο σύζυγος γι αυτο δεν σας το ζήτησαν. Εμεις την εχουμε κανει δυο φορές στον Λυμπεροπουλο φυσικα την εξέταση. Η πρώτη βγήκε στο 48% και η δεύτερη μετα απο τρίμηνη θεραπεία στο 28%. Να πάρετε σοβαρές βιταμίνες, εννοω αυτές που κοστίζουν αρκετά τύπου προφ. Εγω λέω να κανεις πάλι ωοληψια, αν δεις οτι δεν πάει καλα άστο τότε για τρίμηνη βελτίωση.

Προφερτιλ;; Μου είπανε και για κάτι άλλες ανδροφερτιλ! Μετά από τόσες αποτυχημένες ωοληψιες θα έπρεπε να την έχω κάνει πιο νωρίς τι να πω απογοητεύτηκα τελείως έχω χάσει πλέον το κουράγιο μου. Σε ευχαριστώ πολύ @Καντι πάντα βοηθάς είσαι εξαιρετική. 

Just now, Anania είπε:

Προφερτιλ;; Μου είπανε και για κάτι άλλες ανδροφερτιλ! Μετά από τόσες αποτυχημένες ωοληψιες θα έπρεπε να την έχω κάνει πιο νωρίς τι να πω απογοητεύτηκα τελείως έχω χάσει πλέον το κουράγιο μου. Σε ευχαριστώ πολύ @Καντι πάντα βοηθάς είσαι εξαιρετική. 

Ξεκινησα και γω βιταμίνες από μόνη μου λέω ας τις πάρω κακό δεν κάνουν ένα σωρό λεφτά βέβαια και αυτές αλλά μέσα σε όλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Κορίτσια καλό κουράγιο σε όλες μας!!! Εμένα βγήκε ο κατακερματισμός του συζύγου 33 δλδ 3 πάνω από το όριο και ιδού το ερώτημα τώρα περιμένω να πάρει αντιοξειδωτικά και μετά να προχωρήσω πάλι σε ωοληψια η να συνεχισω οι γιατροί λένε στο όριο είναι δεν πειράζει αφού έχεις κάνει βλαστοκύστη ο λυμπεροπουλος μου είπε ότι πρέπει να βελτιωθεί άντε βγάλε άκρη. Τόσο καιρό δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο δεν μου είχε πει κανείς να το κάνω. Τι να πω. Απελπισία. Μας έφαγε το άγχος. Άμα ξέρει καμία κοπέλα από προσωπική εμπειρία και μπορεί να βοηθήσει.

Και προσπαθουσες 1 χρονο χωρις να σας εχουν ζητησει κατακερματισμο?

Κι εμας το σπερμα ηταν παντα καλο αλλα μας ζητησαν και τον κατακερματισμο μετα απο αποτυχιες.

Πολυ εντυπωση μου κανει βρε κοριτσι.

Κι ησουν και σε γιατρο νεο και καταρτισμενο υποτιθεται.Τεραστια παραλειψη.

Τωρα επιβαλλεται να επισκεφτειτε ουρολογο.

Ο Μαστρ.δεν προχωραει αν ειναι πανω απο 25%.Αυτο ειναι το ανωτατο οριο.Ετσι μου ειχε πει.

Ποιοι γιατροι σου ειπαν ετσι εσενα???

Κι εννοειται ο Λυμπεροπουλος ειναι κορυφη στο συγκεκριμενο τομεα αρα σε οτι πει για το σπερμα προσκυναμε...

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο μαστρομηνας μου είπε πτι δεν έχουμε θέμα δεν είναι ο γιατρός μου εγώ έχω πάει  στον παχυδ εκεί αλλά προχτες μου έκανε υπέρηχο και τον ρώτησα μου λέει δεν υπάρχει πρόβλημα ο δικός μου μου είπε ότι πρέπει να το δούμε χαμένα τα έχω. Ξέρετε κανέναν καλό ουρολόγο;;; 

Και μένα μου κάνει τριμερή εντύπωση που μετά από 13 ωοληψιες ο σφακ δεν μου το είχε προτείνει τι να πω.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Ο μαστρομηνας μου είπε πτι δεν έχουμε θέμα δεν είναι ο γιατρός μου εγώ έχω πάει  στον παχυδ εκεί αλλά προχτες μου έκανε υπέρηχο και τον ρώτησα μου λέει δεν υπάρχει πρόβλημα ο δικός μου μου είπε ότι πρέπει να το δούμε χαμένα τα έχω. Ξέρετε κανέναν καλό ουρολόγο;;; 

Και μένα μου κάνει τριμερή εντύπωση που μετά από 13 ωοληψιες ο σφακ δεν μου το είχε προτείνει τι να πω.

Εμενα περυσι μου ειπε ο Μαστρ οτι πρεπει να ειναι εως 25.Και ημασταν στο οριο.Εγω δε θα.το αφηνα ετσι παντως.Πηγαμε σε ουρολογο για πληρες τσεκ.Ορμονες κλπ.

Σε εναν του εοππυ πηγαμε εμεις.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...