Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

5 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Ακομα κι αν εχει ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα απο τα νοσοκομεία στο Μονπελιέ και Τουλούζη και μετα ηταν καιεπιστημονικός υπεύθυνος ανδρικης και γυναικείας υπογονιμότητας σε νοσοκομειο των Βρυξελλών;

@Καντι στον σφακ να υποθεσω αναφερεσαι;

Ρωταω,γτ λογω ολων αυτων τον εμπιστευομαι κ στο αντρικο θεμα..

Ναι στον Σφακ

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ακομα κι αν εχει ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα απο τα νοσοκομεία στο Μονπελιέ και Τουλούζη και μετα ηταν καιεπιστημονικός υπεύθυνος ανδρικης και γυναικείας υπογονιμότητας σε νοσοκομειο των Βρυξελλών;

Δεν τον ρωτήσατε γιατι καλε;;;; Όχι στο Λυμπεροπουλο.

εγω παντως καντι μου διαφωνω σε αυτο μαζι σου. οσο καταρτισμενος να ειναι ο γυναικολογος γιατρος στην υπογονιμοτητα κι ειδικα ανδρων, ανδρολογος δεν ειναι. οκ εχει κανει καποια εξειδικευση, μετεκπαιδευση κι εχει μια α πειρα, απο την αλλη ομως υπαρχει ολοκληρη συγκεκριμενη ειδικοτητα, που ασχολειται με το ανδρολογικο ουρολογικο κομματι. με αυτη τη λογικη εχοντας εναν καταρτισμενο γυναικολογο, δεν θα χρειαζόταν να δουμε ουτε ενδοκρινολογο, ουτε αιματολογο πχ, που ξερουμε καλα οτι οι γνωσεις, οι συμβουλες κ οι "συνταγες" των γυναικολογων ειναι πανω κατω οι ιδιες σε αυτα τα κομματια κι απεχουν πολυ απο των αντιστοιχων ειδικοτητων.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

εγω παντως καντι μου διαφωνω σε αυτο μαζι σου. οσο καταρτισμενος να ειναι ο γυναικολογος γιατρος στην υπογονιμοτητα κι ειδικα ανδρων, ανδρολογος δεν ειναι. οκ εχει κανει καποια εξειδικευση, μετεκπαιδευση κι εχει μια α πειρα, απο την αλλη ομως υπαρχει ολοκληρη συγκεκριμενη ειδικοτητα, που ασχολειται με το ανδρολογικο ουρολογικο κομματι. με αυτη τη λογικη εχοντας εναν καταρτισμενο γυναικολογο, δεν θα χρειαζόταν να δουμε ουτε ενδοκρινολογο, ουτε αιματολογο πχ, που ξερουμε καλα οτι οι γνωσεις, οι συμβουλες κ οι "συνταγες" των γυναικολογων ειναι πανω κατω οι ιδιες σε αυτα τα κομματια κι απεχουν πολυ απο των αντιστοιχων ειδικοτητων.

Οπως το θέτεις εχεις δίκιο και καταλήγουμε σ αυτο που εχουμε πει πολλές φορές μόνες μας κοριτσια αν θελουμε κατι έξτρα πρεπει να τρέξουμε στις έξτρα ειδικότητες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Οπως το θέτεις εχεις δίκιο και καταλήγουμε σ αυτο που εχουμε πει πολλές φορές μόνες μας κοριτσια αν θελουμε κατι έξτρα πρεπει να τρέξουμε στις έξτρα ειδικότητες.

Εγώ ξέρω οτι τελικά πληρώνουμε άπειρα λεφτά και στο τέλος κάνουμε μόνες μας τους γιατρούς οταν ο κάθε γιατρός έχει πόσες ασθενείς? 100 και λίγες λέω τέλοσπάντων πέσαμε στην ανάγκη τους πληρώνουμε και αυτούς και όλους του άλλους περιφεριακούς γιατρούς.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Anania είπε:

Κορίτσια καλό κουράγιο σε όλες μας!!! Εμένα βγήκε ο κατακερματισμός του συζύγου 33 δλδ 3 πάνω από το όριο και ιδού το ερώτημα τώρα περιμένω να πάρει αντιοξειδωτικά και μετά να προχωρήσω πάλι σε ωοληψια η να συνεχισω οι γιατροί λένε στο όριο είναι δεν πειράζει αφού έχεις κάνει βλαστοκύστη ο λυμπεροπουλος μου είπε ότι πρέπει να βελτιωθεί άντε βγάλε άκρη. Τόσο καιρό δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο δεν μου είχε πει κανείς να το κάνω. Τι να πω. Απελπισία. Μας έφαγε το άγχος. Άμα ξέρει καμία κοπέλα από προσωπική εμπειρία και μπορεί να βοηθήσει.

Επειδη εχω μπερδευτει με αυτον τον κατακερματισμο Εμεις δεν τον εχουμε κανει ποτε . Προσφατα που ρωτησα ανδρολογο μου ειπε οτι αφου εχει πολυ καλη ποσοτητα δεν χρειαζεται . Ο γυναικολογος μου ομως μου λεει πως θα πας με δανεικα χωρις κατακερματισμο κριμα δεν ειναι? Τι να κανω ? Εσεις πως και την κανατε? Εμενα μου ειπαν οτι πλεον στα εργαστηρια εξωσωματικης εχουν πολυ καλα μηχανηματα και παιρνουν τα καλυτερα γι αυτο δεν χρειαζετε

Link to comment
Share on other sites

Just now, s@m. είπε:

Επειδη εχω μπερδευτει με αυτον τον κατακερματισμο Εμεις δεν τον εχουμε κανει ποτε . Προσφατα που ρωτησα ανδρολογο μου ειπε οτι αφου εχει πολυ καλη ποσοτητα δεν χρειαζεται . Ο γυναικολογος μου ομως μου λεει πως θα πας με δανεικα χωρις κατακερματισμο κριμα δεν ειναι? Τι να κανω ? Εσεις πως και την κανατε? Εμενα μου ειπαν οτι πλεον στα εργαστηρια εξωσωματικης εχουν πολυ καλα μηχανηματα και παιρνουν τα καλυτερα γι αυτο δεν χρειαζετε

να σου πω την αληθεια και εγω πρωτη φορα εδω το ακουσα αυτο και δεν ξερω καν τι ειναι και σε τι βοηθαει το αποτελεσμα... κανεις δεν μας ειπε οτι πρεπει να γινει και αυτη η εξεταση για να προσωρησουμε σε δανεικα.!! μηπως επειδη ειχαμε καλο σπερμα?? δεν ξερω


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

μια απλή εξέταση είναι να την κάνετε μέσα σε όλα και αυτό, εγώ τόσο καιρό αν την είχα κάνει σίγουρα θα είχα σε κάποιες ωοληψίες καλύτερα αποτελέσματα, δεν έχει σχέση με την ποσότητα του σπέρματος και εμείς έχουμε πολύ μεγάλη ποσότητα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

να σου πω την αληθεια και εγω πρωτη φορα εδω το ακουσα αυτο και δεν ξερω καν τι ειναι και σε τι βοηθαει το αποτελεσμα... κανεις δεν μας ειπε οτι πρεπει να γινει και αυτη η εξεταση για να προσωρησουμε σε δανεικα.!! μηπως επειδη ειχαμε καλο σπερμα?? δεν ξερω

Εχεις δικιο Εμενα αυτο που γινετε και αλλα λεει ο ενας γιατρος και αλλα ο αλλος και οταν υπαρχουν και αλλοι σε μπερδευουν αντι να σε ξεμπερδευουν Με ξεπερναει.....  Ρε φιλε αν ηθελα να μπερδευτω θα το εκανα απο μονη μου και δεν θα πληρωνα ενα καρο λεφτα. Εδω πληρωνω και δεν εχετε μια κοινη γραμμη. Εχεις αυτο πρεπει να κανεις αυτες τις εξετασεις. Μα τοσο δυσκολο ειναι.? 

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς να αγιάσει το στόμα σου σιγά πόσες εξετάσεις είναι 5? 7? κάντες όλες αυτό μας μάρανε πρέπει να ψάχνουμε στα site 

ειδικά οταν πάς με δανεικά και πληρώνεις και δότρια δλδ δεν θα ξεσκονίσεις το σπέρμα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μα ναι τοσο δυσκολο ειναι? Γιατι να ψαχνω στα sait  ? Εγω οταν παω σε ενα γιατρο θελω να μου λεει τι εξετασεις πρεπει να κανω και να εχει επιχειρηματα.  Παρεπιπτοντως οι χυμοι απο φυσικο ροδι και το σελινο βοηθανε παρα πολυ το σπερμα. Το ροδι βοηθαει να φευγουν οι τοξινες. Παντως γνωστη μας ειδαν φοβερα αποτελεσματα με αυτον τον τροπο στον κατακερματισμο. Υπαρχουν και μαγαζια που σου φτιαχνουν φυσικο χυμο ροδι αν δεν μπορεις στο σπιτι απλα πρεπει να πινει καθε μερα. Δεν θυμαμαι για ποσο διαστημα το εκαναν αλλα σιγουρα πανω απο μηνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Εγώ ξέρω οτι τελικά πληρώνουμε άπειρα λεφτά και στο τέλος κάνουμε μόνες μας τους γιατρούς οταν ο κάθε γιατρός έχει πόσες ασθενείς? 100 και λίγες λέω τέλοσπάντων πέσαμε στην ανάγκη τους πληρώνουμε και αυτούς και όλους του άλλους περιφεριακούς γιατρούς.

Ούτε σε εμάς συστήθηκε κατακερματισμός!  Μήπως κάτι βλέπουν σε άλλες εξετάσεις και σε κάποιους τον συστήνουν ενώ σε άλλους όχι; Μήπως είναι το ίδιο με τον καρυότυπο, που σε κάποιους τον ζητάνε και σε κάποιους όχι; Εγώ από εσάς τον έμαθα και όταν ακόμα κάναμε τη διέγερση έστειλα τον σύζυγο σε ανδρολόγο να την κάνει και γύρισε άπραγος. Θυμάμαι που του είχε πει ότι δεν υπάρχει λόγος να την κάνει επειδή κοστίζει και πολλά. Ούτε καν όταν του είπε ότι πάμε για εξωσωματική.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε κορίτσια ειλικρινά δεν ξέρω εμενα ο σφάκ δεν μου το είπε ποτέ! οι άλλοι γιατροί που πήγα μετά μου το είπανε όλοι οτι πρέπει να το κάνω αφού έχω αποτυχίες οι οποίες δεν απαικονιζονται στις εξετάσεις μου για να βγεί η γνωμάτευση της κακής ποιότητας ωαρίων, αυτά, βέβαια εμάς είναι οριακό 33 αλλά ο λυμπερόπουλος μου το είπε ξεκάθαρα οτι έχει συμβάλει σε ένα βαθμό στην αποτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

τι να πω ρε κορίτσια ειλικρινά δεν ξέρω εμενα ο σφάκ δεν μου το είπε ποτέ! οι άλλοι γιατροί που πήγα μετά μου το είπανε όλοι οτι πρέπει να το κάνω αφού έχω αποτυχίες οι οποίες δεν απαικονιζονται στις εξετάσεις μου για να βγεί η γνωμάτευση της κακής ποιότητας ωαρίων, αυτά, βέβαια εμάς είναι οριακό 33 αλλά ο λυμπερόπουλος μου το είπε ξεκάθαρα οτι έχει συμβάλει σε ένα βαθμό στην αποτυχία.

Δεν ειχες καλο ποσοστο γονιμοποιησεων? Ή αρνητικες ετ?


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...