Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Fleabag είπε:

Λέω αυτο που μου ειπε κι εμενα φίλη απο το φόρουμ,αφου τα κατάφερα εγω όλες θα τα καταφέρουν! Το πιστεύω!

Καταλαβα ποια εννοεις:ph34r:. Κι εμενα αυτη μου εδωσε κουραγιο οταν ημουν κομματια

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Fleabag είπε:

Λέω αυτο που μου ειπε κι εμενα φίλη απο το φόρουμ,αφου τα κατάφερα εγω όλες θα τα καταφέρουν! Το πιστεύω!

δεν ξερω τι περιπτωση σου αλλα απο οτι  καταλαβαινω αγωνιστηκες πολυ και για πολυ καιρο μπραβο σου λοιπον για την πιστη και την θεληση σου..!!!μονο ετσι μπορουμε να καταφερουμε αυτα που θελουμε με πιστη και επιμονη.!:)

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rallia said:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά. Μετά απο μια πολύ άσχημη εβδομάδα κατάφερα να ψιλο-μαζέψω τα κομμάτια μου και να σας γράψω. Σας ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου για όλη τη συμπαράσταση..Τα νέα μου φυσικά δεν ήταν καλά, η χοριακή ξεκίνησε χαμηλά, υποδιπλασιάστηκε, μετά μας χάρισε ενα πρώτο και τελευταίο διπλασιασμό και μετά πήρε την κατιούσα. Επειδή δεν είχα στάλα αίμα έπρεπε να κάνω μια διήμερη φαρμακευτική αγωγή ωστε να αποβληθεί το έμβρυο (ή οτι πρόλαβε τελοσπάντων να σχηματιστεί, ευτυχώς μέσα στη μήτρα μου και όχι απ'έξω όπως φοβηθ'ηκαμε). Με τα φάρμακα αποβολής την άκουσα κανονικά, 2 μέρες πέρασαν σε φρικτούς πόνους περιόδου και απο χθες ξεκίνησε μια πολύ βαριά περίοδος που μάλλον καλό μου έκανε ψυχικά αφού κάθε ώρα που περνάει νιώθω πως οι ορμόνες ξαναγυρνάνε στα φυσιολογικά επίπεδα και όλος ο πόνος που νιώθω μαλακώνει. Αυτή η  αποτυχία με πείραξε περισσότερο απο κάθε προηγούμενη. Ήταν η πρώτη μου προσπάθεια με τα δανεικά ωάρια - το υγιές γενετικό υλικό που πίστεψα πως θα κάνει τη διαφορά σε αντίθεση με το δικό μου το μπαγιάτικο αφού εγώ και τα ωάρια μου "φταίγανε", όλοι οι άλλοι ύποπτοι παράγοντες (αυτοάνοσα, θρομβοφιλία, μήτρα) είχαν ελεγχθεί και τίποτα δεν βρέθηκε (και ότι βρεθηκε πχ πολυποδάκι το διορθώσαμε). Τώρα τι? Τι έφταιξε? Είναι το σώμα μου που δεν κρατάει μωρά? Φτάιω εγώ? Και τι θα αλλάξει την επόμενη φορά? Γιατί να ελπίσω? Πως να "πιστεψω" το γιατρό που λέει πως όλες οι γυναίκες που προσπαθούν με δανεικά θα κάνουνε παιδί - θέλω πολύ να τον πιστεψω αλλά πως..Είναι τυχαίο λέει. Τυχαίο. Ίσως ο τεχνητός συγχρονισμός με τη δότρια δεν μου πήγε, θα προσπαθήσουμε την επόμενη φορά σε φυσικό, ίσως δεν ταίριαξα με τη δότρια, ίσως η μήτρα μου δεν είχε συνέλθει απο την υστεροσκόπηση, ισως ισως ισως. Την άλλη φορά με κατεψυγμένα λοιπον. Εχω τρελαθεί να διαβάζω μελέτες και δημοσιεύσεις. "Εως και 10% λιγότερες οι πιθανότητες με κατεψυγμένα δανεικά VS φρέσκα" . "Εώς και 70% η πιθανότητα για αποβολή σε γυναικες με πάνω απο 3 συνεχόμενες αποβολές". Προσπαθώ να χωρέσω σε στατιστικές, να βρώ το δικό μου ποσοστ'ό ελπίδας. Πόσο να μου δωσω την άλλη φορά? 20?30? πόσο τις εκατό?  Πόσες κοπέλες άραγε απο εσάς έχετε βρεθεί σε αυτή τη θέση? Να αποτύχατε με δανεικά και να βρήκατε το κουράγιο να ξανασυνεχίσετε? Πόσο δύσκολο Θεε μου είναι να ξεκινάς με τα δικά σου ωαρια και στην πρώτη αποτυχία να σου λένε "τυχαίο" ξαναπροσπάθησε, μετά να περνάει ο καιρός, να σε ψάχνουν απο δω, απο κεί, όλα καλά, μετά να βγαίνει το πόρισμα " τα ωάρια σας φταίνε" μετά να το παίρνεις απόφαση να πάς με τα δανεικά ωάρια, τα "σιγουράκια" και μετά να ξανακούς "τυχαίο, ξαναπροσπάθησε" και να γυρίζεις στην αρχ'η...Λυπάμαι αν σας κούρασα κορίτσια μου.. Σας ευχαριστώ για όλα...  

Λυπάμαι πολύ που δεν πήγε καλά. Σου έδωσε ελπίδα και δεν προχώρησε. Λογικό να σε ρίχνει. Προσπάθησε να μην σε παίρνει από κάτω. Είναι απόλυτα αποδεκτό μα στεναχωρηθείς και να νευριάσεις και ό,τι άλλο σου βγαίνει. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και μετά ξαναπροσπάθησε. Υπάρχουν τόσα παραδείγματα που έχουν πετύχει κι ας είχαν αποτυχίες. Κι εγώ πέτυχα με τη 2η προσπάθεια με ωάρια δότριας. Με τα δικά μου δεν έφτασα ποτέ στην εμβρυομεταφορά. Κι εγώ είχα πέσει από τα σύννεφα με την αρνητική χοριακή. Για κάποιο λόγο το έχουμε δεδομένο ότι θα γίνει με την πρώτη... δεν ξέρω γιατί.

Τα στατιστικά υπάρχουν για να βοηθάνε τους γιατρούς κι όχι τόσο εμάς. Δεν ξέρεις σε ποια πλευρά της στατιστικής θα είσαι κάθε φορά.ακόμα και 50-50 να είναι οι πιθανότητες, μπορεί όντως τυχαία να βρεθείς στο ένα ή στο άλλο ποσοστό. Αν είσαι στο ένα η επιτυχία για σένα προσωπικά θα είναι 100% κι αν είσαι στο άλλο θα είναι 0%. Δεν το ξέρεις. Όσο περισσότερο προσπαθείς τόσο πιο πιθανό είναι να μείνεις. Μην τα παρατάς! Και ζευγάρια χωρίς θέματα υπογονιμότητας δεν πετυχαίνουν με την πρώτη. Μπορεί να τους πάρει καιρό.

Εδώ δεν τα παρατάμε και συνεχίζουμε και παίζουμε τζόκερ που ας μη μιλήσω για το πόσες πιθανότητες έχουμε...

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Κοριτσακια μου διαβαστε τη συνεντευξη της ηθοποιου Μαρινας Ασλανογλου για τις εξωσωματικες. Δινει πολυ κουραγιο κ ελπιδα!

τη διαβασα κι εχω να πω οτι τη βρηκα ατκετα τυπικη. οι ιστοριες απο κοριτσια εδω μεσα που αγωνιζονται χρονια κ εχουν περασει πολλες ατυχιες, με εχουν αγγιξει/συγκινησει/πεισμωσει πολυ περισσοτερο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Artemis20 είπε:

τη διαβασα κι εχω να πω οτι τη βρηκα ατκετα τυπικη. οι ιστοριες απο κοριτσια εδω μεσα που αγωνιζονται χρονια κ εχουν περασει πολλες ατυχιες, με εχουν αγγιξει/συγκινησει/πεισμωσει πολυ περισσοτερο. 

Το να βγαινει ομως μια επωνυμη/γνωστη κ να παραδεχεται οτι πετυχε με την τριτη κ εχει το παιδακι της , ειναι σημαντικο. Σιγουρα αν σ εκεινη τη φαση εγραφε εδω τα ποστ της θα αγγιζαν περισσοτερο. Η συνεντευξη ειναι πιο ψυχρη εφοσον ειναι χρονικα πιο μακρια απο τα συμβαντα κ τα συναισθηματα που γεννουν

Just now, Clue είπε:

Λυπάμαι πολύ που δεν πήγε καλά. Σου έδωσε ελπίδα και δεν προχώρησε. Λογικό να σε ρίχνει. Προσπάθησε να μην σε παίρνει από κάτω. Είναι απόλυτα αποδεκτό μα στεναχωρηθείς και να νευριάσεις και ό,τι άλλο σου βγαίνει. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και μετά ξαναπροσπάθησε. Υπάρχουν τόσα παραδείγματα που έχουν πετύχει κι ας είχαν αποτυχίες. Κι εγώ πέτυχα με τη 2η προσπάθεια με ωάρια δότριας. Με τα δικά μου δεν έφτασα ποτέ στην εμβρυομεταφορά. Κι εγώ είχα πέσει από τα σύννεφα με την αρνητική χοριακή. Για κάποιο λόγο το έχουμε δεδομένο ότι θα γίνει με την πρώτη... δεν ξέρω γιατί.

Τα στατιστικά υπάρχουν για να βοηθάνε τους γιατρούς κι όχι τόσο εμάς. Δεν ξέρεις σε ποια πλευρά της στατιστικής θα είσαι κάθε φορά.ακόμα και 50-50 να είναι οι πιθανότητες, μπορεί όντως τυχαία να βρεθείς στο ένα ή στο άλλο ποσοστό. Αν είσαι στο ένα η επιτυχία για σένα προσωπικά θα είναι 100% κι αν είσαι στο άλλο θα είναι 0%. Δεν το ξέρεις. Όσο περισσότερο προσπαθείς τόσο πιο πιθανό είναι να μείνεις. Μην τα παρατάς! Και ζευγάρια χωρίς θέματα υπογονιμότητας δεν πετυχαίνουν με την πρώτη. Μπορεί να τους πάρει καιρό.

Εδώ δεν τα παρατάμε και συνεχίζουμε και παίζουμε τζόκερ που ας μη μιλήσω για το πόσες πιθανότητες έχουμε...

 

Αυτα τα ατιμα τα στατιστικα φταινε! Για την ελπιδα , τη ματαιωση, την καταθλιψη! Σ εμενα θελανε στην 1η ετ να βαλουνε ενα εμβρυο γιατι λεει ειχα 60% να πετυχω. Τρομαρα τους!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, tzina_liana είπε:

καλημερα κοριτσι μου... λυπαμαι πολυ για αυτο που περασες.! ειμαστε πολλες που περασαμε το ιδιο με σενα η σχεδον το ιδιο, εγω ημουν τυχερη απο την αποψη οτι δεν χρειαστηκε να παρω φαρμακα αποβολης και ουτε να κανω αποξηση, το απεβαλα απο μονη μου ενα απογευματακι την ωρα που πηγα να κατουρησω... ειναι πολυ δυσκολο το ξερω το βιωσα πονεσα εκλαψα (κρυφα απο τους αλλους για Ν δειχνω δυνατη) , χαιδευα την κοιλια μου για 3 μηνες σιγουρα και το εψαχνα η μαλλον εψαχνα το γιατι... γιατι η πρωτη μου προσπαθεια να χαθει ετσι γιατι και γιατι..η πρωτη προσπαθεια με δανεικα και γενικα η πρωτη προσπαθεια γιατι τα δικα μου ωαρια ποτε δεν εφταναν ως το τελος, στην ωοληψια δηλαδη,  μεγαλωναν λιγο και μετα μικρενανε.. οταν μπηκε ο Δεκεμβρης του 18 ημουν στα μαυρα μου τα χαλια τοτε θα γεννουσα, αλλα κανενας δεν μπορουσε να με καταλαβει... αυτες τις σκεψεις τις ειχα και εγω μηπως αυτο το σωμα  δεν κραταει μωρα και πολλα αλλα και νομιζω ειναι λογικο μιας και δεν περναμε λιγα...εγω βρηκα το κουραγιο να ξανα κανω προσπαθεια βεβαια περασε ενας χρονος απο την 1η αλλα ηταν λογοι υγειας που προεκυψαν και καθυστερσα τοσο... 

θα περασει ο καιρος και θα ηρεμισεις εγω πλεον αστειευομαι με την αποβολη μου... λεω αγορι ηταν και δεν ηθελε να ζοριστει γι αυτο και δεν αναπτυχθηκε, σιγα μην κατσει να σκασει το αρσενικο χαχαχαχχαχα.!!!

θα βρεις το κουραγιο και θα συνεχισεις γιατι ετσι πρεπει μην το βαλεις κατω μην το αφησεις να σε παρει απο κατω.. ειμαστε δυνατες οι γυναικες και τα βγαζουμε περα πιο ευκολα απο τους αντρες.!

σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα στην επομενη προσπαθεια σου.!

 

Όλα να σου πάνε τέλεια όμως τώρα γλυκια μου..όλα καλά..! Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για όλα όσα γράφεις..

8 ώρες πρίν, Chrisla είπε:

Λυπαμαι... Μην το βάζεις κάτω και εγώ τώρα θα κάνω δεύτερη φορά με δανεικά διότι η πρώτη τίποτα... Κράτα γερά και προχώρα... ΘΑ ΈΡΘΕΙ... 

Chrisla μου..Αντε να τα καταφέρουμε..Μακάρι...Πότε θα προχωρήσεις στη δεύτερη κορίτσι μου? πόσος χρόνος πέρασε απο την πρώτη?

8 ώρες πρίν, Ntinaki76 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό εμείς τα έχουμε πει αλλά θα σου ξαναπώ ότι είναι θέμα χρόνου να έρθει το θαύμα και για σένα. Θα δεις η επομενη φορά θα είναι και η τυχερή. Κράτα τα θετικά (είχες θετική χοριακη με την πρώτη προσπάθεια δανεικών, έχεις πολύ καλό γιατρό) και προχώρα. Θετική διάθεση και πίστη.... 

Ντινάκι μου..Αχ μακάρι..Σ'ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Όλα να σου πάνε τέλεια όμως τώρα γλυκια μου..όλα καλά..! Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για όλα όσα γράφεις..

Chrisla μου..Αντε να τα καταφέρουμε..Μακάρι...Πότε θα προχωρήσεις στη δεύτερη κορίτσι μου? πόσος χρόνος πέρασε απο την πρώτη?

αύριο πάω για οιστραδιολη προγεστερονη και μετά ξεκινάμε αν είναι Οκ οι εξετάσεις ... Την τελευταία την έκανα 4/10...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Αγαπημένη μου Ραλια πραγματικά λυπάμαι πολύ για όσα πέρασες και πίστεψε με σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας κι εγώ πριν ένα μήνα αντιμετωπισα  μια εξωμήτρια κύηση.... Κι εγώ με δανικα...κι εμένα ήταν η πρώτη μου προσπάθεια! 

Ένα πράγμα θα σου πω μόνο ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!! κι εγώ πιστεύω ότι είναι τυχαίο περιστατικό αυτό που σου συμβαίνει κι αν μπορούσα να σου δώσω μια συμβουλή αυτή θα ήταν ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΣΤO INTERNET ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ... όλα θα πάνε καλα!!! Πιστεψε το κάνε το σταυρό σου και όλα θα πάνε καλά!!!!

Αχ Θεε μου..το πέρασα κι εγω το εξωμήτριο με την πρώτη μου προσπάθεια πριν δύο χρόνια, με τα δικά μου..Πήρες μεθοτρεξάτη? Η μηδένισε μόνο του? ΥΓ: πολύυυ δύσκολο να μην διαβάζεις, πάει το χέρι σου ρε παιδάκι μου, συμπτώματα, στατιστικά, κτλ κτλ...Την επόμενη φορά ορκίστηκα πως δεν θα το κάνω. Και θα αφήσω τον εαυτό μου στη φάση καναπές-κρεβάτι-υστερία με την σωστή διατροφή-ανανάδες-κτλ, ΜΟΝΟ για 2 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά, μάξιμουμ τρεις. Γιατί μ αυτην την προσπάθεια ακυρώθηκα εντελώς, δεν δούλεψα, δεν βγήκα απο το σπίτι, δεν δεν δεν, προσπαθώντας να τα κάνω όλα ΤΕΛΕΙΑ για να πετύχει απο την εμβρυομεταφορά ως το τεστ...Και πήρα το μακρύτερο - σόρι κιόλας..

Just now, Chrisla είπε:

αύριο πάω για οιστραδιολη προγεστερονη και μετά ξεκινάμε αν είναι Οκ οι εξετάσεις ... Την τελευταία την έκανα 4/10...

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!! ολα να σου πάνε ΣΟΥΠΕΡ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rallia είπε:

Αχ Θεε μου..το πέρασα κι εγω το εξωμήτριο με την πρώτη μου προσπάθεια πριν δύο χρόνια, με τα δικά μου..Πήρες μεθοτρεξάτη? Η μηδένισε μόνο του? ΥΓ: πολύυυ δύσκολο να μην διαβάζεις, πάει το χέρι σου ρε παιδάκι μου, συμπτώματα, στατιστικά, κτλ κτλ...Την επόμενη φορά ορκίστηκα πως δεν θα το κάνω. Και θα αφήσω τον εαυτό μου στη φάση καναπές-κρεβάτι-υστερία με την σωστή διατροφή-ανανάδες-κτλ, ΜΟΝΟ για 2 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά, μάξιμουμ τρεις. Γιατί μ αυτην την προσπάθεια ακυρώθηκα εντελώς, δεν δούλεψα, δεν βγήκα απο το σπίτι, δεν δεν δεν, προσπαθώντας να τα κάνω όλα ΤΕΛΕΙΑ για να πετύχει απο την εμβρυομεταφορά ως το τεστ...Και πήρα το μακρύτερο - σόρι κιόλας..

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!! ολα να σου πάνε ΣΟΥΠΕΡ!!!

Ευχαριστώ... Θα τα καταφέρουμε θα δεις... 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rallia είπε:

Αχ Θεε μου..το πέρασα κι εγω το εξωμήτριο με την πρώτη μου προσπάθεια πριν δύο χρόνια, με τα δικά μου..Πήρες μεθοτρεξάτη? Η μηδένισε μόνο του? ΥΓ: πολύυυ δύσκολο να μην διαβάζεις, πάει το χέρι σου ρε παιδάκι μου, συμπτώματα, στατιστικά, κτλ κτλ...Την επόμενη φορά ορκίστηκα πως δεν θα το κάνω. Και θα αφήσω τον εαυτό μου στη φάση καναπές-κρεβάτι-υστερία με την σωστή διατροφή-ανανάδες-κτλ, ΜΟΝΟ για 2 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά, μάξιμουμ τρεις. Γιατί μ αυτην την προσπάθεια ακυρώθηκα εντελώς, δεν δούλεψα, δεν βγήκα απο το σπίτι, δεν δεν δεν, προσπαθώντας να τα κάνω όλα ΤΕΛΕΙΑ για να πετύχει απο την εμβρυομεταφορά ως το τεστ...Και πήρα το μακρύτερο - σόρι κιόλας..

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!! ολα να σου πάνε ΣΟΥΠΕΡ!!!

Όχι εγώ έκανα λαπαροσκοπιση...βγάλαμε και τις δύο σαλπιγγες( καλά η μία ήταν υποπλαστικη...ήταν χαλασμένη έτσι κι αλλιώς δηλαδή...) Ήθελε ο γιατρός μου να.μη μου συμβεί ξανά, αυτός ήταν ουσιαστικά ο λόγος!!

Εγω ξεκίνησα το πλέξιμο... Κι έτσι με κάτι ασχολούμαι όλη μέρα.και ξεχνιέμαι... Δεν μας κάνει καλό να σκεφτόμαστε συνέχεια τα ίδια!!! Εμένα το πλέξιμο με χαλαρώνει...

 

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Όχι εγώ έκανα λαπαροσκοπιση...βγάλαμε και τις δύο σαλπιγγες( καλά η μία ήταν υποπλαστικη...ήταν χαλασμένη έτσι κι αλλιώς δηλαδή...) Ήθελε ο γιατρός μου να.μη μου συμβεί ξανά, αυτός ήταν ουσιαστικά ο λόγος!!

Εγω ξεκίνησα το πλέξιμο... Κι έτσι με κάτι ασχολούμαι όλη μέρα.και ξεχνιέμαι... Δεν μας κάνει καλό να σκεφτόμαστε συνέχεια τα ίδια!!! Εμένα το πλέξιμο με χαλαρώνει...

 

Mπραβο βρε Σοφακι, καλα κανεις και ασχολεισαι με κατι που σε χαλαρωνει!Να μην ειναι κ το μυαλο μας συνεχεια κολλημενο στους γιατρους!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Mπραβο βρε Σοφακι, καλα κανεις και ασχολεισαι με κατι που σε χαλαρωνει!Να μην ειναι κ το μυαλο μας συνεχεια κολλημενο στους γιατρους!

Πραγματικά!!!! Δεν πήγαινε άλλο... 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Πραγματικά!!!! Δεν πήγαινε άλλο... 

Πέρασες κ εσυ πολλά τελευταία. Πραγματικά μετά από εξωμητριο χρειάζεται μια καλή αποτοξίνωση το ξερω! Πήρες overdose!!!!!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...