Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.

Ειχα κάποιες μέρες να διαβάσω τα νέα σας γιατί έχω άρρωστα τα μικρά μου και λυπήθηκα σήμερα που έμαθα τις εξελίξεις στην προσπάθεια της Rallia...

Γλυκο μου κορίτσι, έχε πίστη και πείσμα όπως είπαν και οι φίλες μας παραπάνω και θα πετύχεις. Θα αναφέρω πάλι ένα παράδειγμα μιας φίλης μου που πέτυχε με την 4η προσπάθεια με δανεικά στα 49 της και τώρα είναι έγκυος. Όλα θα πάνε καλά στην πορεια, θα δεις. Η ζωή σου χρωστάει αυτή τη χαρά! 

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

9 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Ειχα κάποιες μέρες να διαβάσω τα νέα σας γιατί έχω άρρωστα τα μικρά μου και λυπήθηκα σήμερα που έμαθα τις εξελίξεις στην προσπάθεια της Rallia...

Γλυκο μου κορίτσι, έχε πίστη και πείσμα όπως είπαν και οι φίλες μας παραπάνω και θα πετύχεις. Θα αναφέρω πάλι ένα παράδειγμα μιας φίλης μου που πέτυχε με την 4η προσπάθεια με δανεικά στα 49 της και τώρα είναι έγκυος. Όλα θα πάνε καλά στην πορεια, θα δεις. Η ζωή σου χρωστάει αυτή τη χαρά! 

Περαστικα στα μικρούλια σου! Έχει πολλές ιώσεις τώρα Γεωργία μου! Αυτή την ιστορία με τη φίλη σου να μας την υπενθυμίζεις γιατί μας αρεσει πολύ:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Πέρασες κ εσυ πολλά τελευταία. Πραγματικά μετά από εξωμητριο χρειάζεται μια καλή αποτοξίνωση το ξερω! Πήρες overdose!!!!!

Άστα!!! Τώρα ηρεμώ και προετοιμάζομαι για νέες περιπέτειες!!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Άστα!!! Τώρα ηρεμώ και προετοιμάζομαι για νέες περιπέτειες!!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ

Ναι τώρα κουλ με πλέξιμο καφεδάκια κ βιβλία . Μετά πάμε παρακάτω . Κάνε τώρα τα χόμπι κ την ξεκούραση σου γιατί μετά θα τρέχεις με πάνες ξενύχτια κ μπιμπερό! Όχι πλέξιμο ούτε να κοιμηθείς δε θα προλαβαίνεις χαχαχαχ 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα .

SOS ζηταω τα φωτα σας Διαβασα οτι καποιες εχουν προβλημα με το ζαχαρο και φανταζομαι οτι μπορουν να βοηθησουν. Πηρα μηχανακι ζακχαου επειδη εχουμε ιστορικο ζακχαρου στην οικογενεια και διαπιστωσα οτι εχω ανεβασμενες τιμες το πρωι οταν ξυπναω (νυστικη δηλαδη)  Οι τιμες μου ειναι απο 110 - 120 και αυτο δεν ειναι καλο . Οι υπολοιπες τιμες του μεταγευματικου ειναι καλες . Αυτο μπορει να ειναι προβλημα στην προσπαθεια ? Το 2015 η ενδοκρινολογος με ειχε βαλει προληπτικα να κανω  καμπυλη ζαχαρου  με 75 γρ γλυκοζης και ειχα 95 νυστιας και ολα τα αλλα καλα. Μου ειχε πει οτι ηταν καλη. Εκανα τοτε και καμπυλη ινσουλινης Δεν καταλαβα τιποτα απο τα αποτελεματα. Λετε να παω ξανα να της το πω ή τα μηχανακια ειναι αναξιοπιστα? 

On 11/11/2019 at 12:46 ΜΜ, Taggeris είπε:

Ναι είναι εντελώς ολόιδια

Καλημέρα κορίτσια Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει σχετικά με το σπερμοδιάγραμμα που ζητά Η επιτροπή εξωσωματικών; Καταρχήν αυτό γράφεται και μπορεί να γίνει με ΕΟΠΥΥ; Πού να πάμε να το κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε πολλά χρήματα και να το δέχεται η επιτροπή;

Ναι γραφεται ειτε απο ανδρολογο ειτε απο το κεντρο εξωσωματικης .Απο ανδρολογο σιγουρα . Ιδιωτικα κοστιζει 25 ε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Just now, s@m. said:

Κοριτσια καλημερα .

SOS ζηταω τα φωτα σας Διαβασα οτι καποιες εχουν προβλημα με το ζαχαρο και φανταζομαι οτι μπορουν να βοηθησουν. Πηρα μηχανακι ζακχαου επειδη εχουμε ιστορικο ζακχαρου στην οικογενεια και διαπιστωσα οτι εχω ανεβασμενες τιμες το πρωι οταν ξυπναω (νυστικη δηλαδη)  Οι τιμες μου ειναι απο 110 - 120 και αυτο δεν ειναι καλο . Οι υπολοιπες τιμες του μεταγευματικου ειναι καλες . Αυτο μπορει να ειναι προβλημα στην προσπαθεια ? Το 2015 η ενδοκρινολογος με ειχε βαλει προληπτικα να κανω  καμπυλη ζαχαρου  με 75 γρ γλυκοζης και ειχα 95 νυστιας και ολα τα αλλα καλα. Μου ειχε πει οτι ηταν καλη. Εκανα τοτε και καμπυλη ινσουλινης Δεν καταλαβα τιποτα απο τα αποτελεματα. Λετε να παω ξανα να της το πω ή τα μηχανακια ειναι αναξιοπιστα? 

Ναι γραφεται ειτε απο ανδρολογο ειτε απο το κεντρο εξωσωματικης .Απο ανδρολογο σιγουρα . Ιδιωτικα κοστιζει 25 ε

Θα έλεγα να της το πεις. Τα μηχανάκια έχουν μια μικρή απόκλιση γύρω στις 10 μονάδες πάνω ή κάτω. Κινείται πολύ κοντά στα όρια. Δε νομλιζω να πρέπει να ανησυχείς αλλά καλό είναι να της το πεις και να ακολουθήσεις μια διατροφή για κάποιο διάστημα.

Εγώ είχα διαβήτη κύησης οπότε έκανα διατροφή. Τώρα έχουν πέσει οι τιμές μου στο 80

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s@m. είπε:

Κοριτσια καλημερα .

SOS ζηταω τα φωτα σας Διαβασα οτι καποιες εχουν προβλημα με το ζαχαρο και φανταζομαι οτι μπορουν να βοηθησουν. Πηρα μηχανακι ζακχαου επειδη εχουμε ιστορικο ζακχαρου στην οικογενεια και διαπιστωσα οτι εχω ανεβασμενες τιμες το πρωι οταν ξυπναω (νυστικη δηλαδη)  Οι τιμες μου ειναι απο 110 - 120 και αυτο δεν ειναι καλο . Οι υπολοιπες τιμες του μεταγευματικου ειναι καλες . Αυτο μπορει να ειναι προβλημα στην προσπαθεια ? Το 2015 η ενδοκρινολογος με ειχε βαλει προληπτικα να κανω  καμπυλη ζαχαρου  με 75 γρ γλυκοζης και ειχα 95 νυστιας και ολα τα αλλα καλα. Μου ειχε πει οτι ηταν καλη. Εκανα τοτε και καμπυλη ινσουλινης Δεν καταλαβα τιποτα απο τα αποτελεματα. Λετε να παω ξανα να της το πω ή τα μηχανακια ειναι αναξιοπιστα? 

 

Καλο ειναι να της το πεις.

Οσο για το μηχανακι,απλα για να το τσεκαρεις κανε μια αιματολογικη για σακχαρο σε ενα διαγνωστικο κ ταυτοχρονα μετρα κ το σακχαρο με το μηχανακι (απο αιμα στο δαχτυλο). Ετσι θα ξερεις αν εχει αποκλιση κ ποση. Εχω τσεκαρει το δικο μου κ δεν ειχε αποκλιση. Αν σε ενδιαφερει χρησιμοποιω το one touch verio.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, s@m. είπε:

Κοριτσια καλημερα .

SOS ζηταω τα φωτα σας Διαβασα οτι καποιες εχουν προβλημα με το ζαχαρο και φανταζομαι οτι μπορουν να βοηθησουν. Πηρα μηχανακι ζακχαου επειδη εχουμε ιστορικο ζακχαρου στην οικογενεια και διαπιστωσα οτι εχω ανεβασμενες τιμες το πρωι οταν ξυπναω (νυστικη δηλαδη)  Οι τιμες μου ειναι απο 110 - 120 και αυτο δεν ειναι καλο . Οι υπολοιπες τιμες του μεταγευματικου ειναι καλες . Αυτο μπορει να ειναι προβλημα στην προσπαθεια ? Το 2015 η ενδοκρινολογος με ειχε βαλει προληπτικα να κανω  καμπυλη ζαχαρου  με 75 γρ γλυκοζης και ειχα 95 νυστιας και ολα τα αλλα καλα. Μου ειχε πει οτι ηταν καλη. Εκανα τοτε και καμπυλη ινσουλινης Δεν καταλαβα τιποτα απο τα αποτελεματα. Λετε να παω ξανα να της το πω ή τα μηχανακια ειναι αναξιοπιστα? 

Ναι γραφεται ειτε απο ανδρολογο ειτε απο το κεντρο εξωσωματικης .Απο ανδρολογο σιγουρα . Ιδιωτικα κοστιζει 25 ε

 καλο θα ηταν να ενημερωσεις την ενδοκρινολογο σου γι τα πρωινα σου ζαχαρα ισως σου δωσει κατι προλυοτικα.!

συνηθως δεν εχουν μεγαλη αποκλισει τα μηχανακια απο την αιματολογικη,, το πολυ 5 μοναδες πχ μετραω πριν δωσω αιμα και ειχα 101 κανω την εξεταση και ειχα 98.!

Just now, Tsini είπε:

Καλο ειναι να της το πεις.

Οσο για το μηχανακι,απλα για να το τσεκαρεις κανε μια αιματολογικη για σακχαρο σε ενα διαγνωστικο κ ταυτοχρονα μετρα κ το σακχαρο με το μηχανακι (απο αιμα στο δαχτυλο). Ετσι θα ξερεις αν εχει αποκλιση κ ποση. Εχω τσεκαρει το δικο μου κ δεν ειχε αποκλιση. Αν σε ενδιαφερει χρησιμοποιω το one touch verio.

το καλυτερο μηχανακι χρησιμοποιεις.. το βεριο και τον κοντουρ νεξτ ουαν ειναι τα καλυτερα... ειχα το βεριο για 3 χρονια και τωρα εχω το κοντουρ αλλα σκεφτομαι να γυρισω παλι στο βεριο,,

το εγχρωμο εχεις σωστα?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!

Φίλη S@m, πριν από μία προσπάθεια μου έκαναν καμπύλη ζαχάρου προληπτικά και έκανα εξετάσεις αιματολογικές για ζάχαρο και γλυκοζυλιωμενη. Στην καμπύλη είχε βγει πάνω από το όριο η τιμή της 1ης ώρας και προληπτικά ο γιατρός (εξωσωματικός) μου είπε να πάρω γλουκοφάζ. Στην πετυχημένη προσπάθεια δεν πήρα γλουκοφάζ αλλά πρόσεχα τη διατροφή με οδηγίες ενδοκρινολόγου. Η καμπύλη ζαχάρου κατά τη διάρκεια της κύησης κρίθηκε από τους γυναικολόγους, παθολογική και με τις οδηγίες ενδοκρινολόγου κάνω διατροφή (δεν μου έδωσαν καν γλουκοφάζ πόσω μάλλον ινσουλίνη) και κάνω συστηματικό έλεγχο με το μηχανάκι οπότε διαπιστώσαμε ότι με τη διατροφή και μόνο δεν υπερέβηκα ποτέ τα όρια εκτός τις μέρες που μου έκανε ο γυναικολόγος τις ενέσεις κορτιζόνης. Συμπέρασμα. συμφωνώ με την Tsini, να κάνεις αιματολογικές και να συζητήσεις και με τον εξωσωματικό και με ενδοκρινολόγο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας αυχαριστω πολυ ολες σας . Το προβλημα δεν ειναι στο μεταγευματικο εκει οι μετρησεις ειναι παρα πολυ καλες Το προβλημα ειναι στο πρωτο πρωινο εκει τι διατροφη μπορω να κανω . Τα δοκιμασα ολα μεχρι και να μην φαω για 12 ωρες πριν ξυπνησω και η χαμηλοτερη τιμη που εβγαλα ηταν 110 Η γλυκοζιομενη μου βγαινει καλα προφανως γιατι το ζακχαρο μου μεσα στη μερα ειναι καλο. Θα την παρω τηλεφωνο να δω τι θα μου πει .

Just now, angel23 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!

Φίλη S@m, πριν από μία προσπάθεια μου έκαναν καμπύλη ζαχάρου προληπτικά και έκανα εξετάσεις αιματολογικές για ζάχαρο και γλυκοζυλιωμενη. Στην καμπύλη είχε βγει πάνω από το όριο η τιμή της 1ης ώρας και προληπτικά ο γιατρός (εξωσωματικός) μου είπε να πάρω γλουκοφάζ. Στην πετυχημένη προσπάθεια δεν πήρα γλουκοφάζ αλλά πρόσεχα τη διατροφή με οδηγίες ενδοκρινολόγου. Η καμπύλη ζαχάρου κατά τη διάρκεια της κύησης κρίθηκε από τους γυναικολόγους, παθολογική και με τις οδηγίες ενδοκρινολόγου κάνω διατροφή (δεν μου έδωσαν καν γλουκοφάζ πόσω μάλλον ινσουλίνη) και κάνω συστηματικό έλεγχο με το μηχανάκι οπότε διαπιστώσαμε ότι με τη διατροφή και μόνο δεν υπερέβηκα ποτέ τα όρια εκτός τις μέρες που μου έκανε ο γυναικολόγος τις ενέσεις κορτιζόνης. Συμπέρασμα. συμφωνώ με την Tsini, να κάνεις αιματολογικές και να συζητήσεις και με τον εξωσωματικό και με ενδοκρινολόγο.

Πανω απο το οριο η τιμη την 1η ωρα φανταζομαι εννοεις πανω απο 180 Εγω το πιο πολυ που εχω μετρηθει μετα απο 1 ωρα ειναι 150 και αυτο μονο με μακαρονια αλλα στη 2η ωρα ειχε κατεβει 117 οποτε ολα καλα. Φαντασου σημερα με τσουρεκι και μερεντα (επιτηδες) μετα απο μια ωρα ειχα 120 και να ξυπναω το πρωι και να εχω παλι 120 χωρις να εχω φαει για 8 ωρες. Κατι δεν παει καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πιστεύω ο ενδοκρινολός θα το ερμηνεύσει και σε συνεργασία με τους δύο (ενδοκρινολόγο και γυναικολόγο) θα βρείτε λύση εφόσον ο γυναικολόγος κρίνει ότι πρέπει να έχει αντιμετωπιστεί και αυτό κατά την προσπάθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , s@m. είπε:

Σας αυχαριστω πολυ ολες σας . Το προβλημα δεν ειναι στο μεταγευματικο εκει οι μετρησεις ειναι παρα πολυ καλες Το προβλημα ειναι στο πρωτο πρωινο εκει τι διατροφη μπορω να κανω . Τα δοκιμασα ολα μεχρι και να μην φαω για 12 ωρες πριν ξυπνησω και η χαμηλοτερη τιμη που εβγαλα ηταν 110 Η γλυκοζιομενη μου βγαινει καλα προφανως γιατι το ζακχαρο μου μεσα στη μερα ειναι καλο. Θα την παρω τηλεφωνο να δω τι θα μου πει .

Πανω απο το οριο η τιμη την 1η ωρα φανταζομαι εννοεις πανω απο 180 Εγω το πιο πολυ που εχω μετρηθει μετα απο 1 ωρα ειναι 150 και αυτο μονο με μακαρονια αλλα στη 2η ωρα ειχε κατεβει 117 οποτε ολα καλα. Φαντασου σημερα με τσουρεκι και μερεντα (επιτηδες) μετα απο μια ωρα ειχα 120 και να ξυπναω το πρωι και να εχω παλι 120 χωρις να εχω φαει για 8 ωρες. Κατι δεν παει καλα.

Το υψηλο πρωινο σακχαρο ειναι νομιζω δειγμα αντιστασης στην ινσουλινη.Γιατι το εμφανιζω και εγω..Για την κυηση μετραμε το σακχαρο στην 1 ωρα.Αρα και το γευματικο πρεπει να μην ξεπερναει στη 1 ωρα το πολυ το 130.Θεωρω πολυ δυσκολα το πρωινο να ρυθμιστει με διατροφη..Το ρυθμισμενο σακχαρο ειναι απαραιτηυο για τη συλληψη.Και προφανως ενας ενδοκρινολογος αναπαραγωγης ειναι πολυ καλυτερος απο εναν απλο.Εγω ταλαιπωρηθηκα με απλους ενδοκρινολογους..Η γλυκοζυλιωμενη ειναι σακχαρο τριμηνου αλλα επηρεαζεται πιο πολυ απο το τελευταιο μηνα

Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2019 at 2:42 ΠΜ, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Ειχα κάποιες μέρες να διαβάσω τα νέα σας γιατί έχω άρρωστα τα μικρά μου και λυπήθηκα σήμερα που έμαθα τις εξελίξεις στην προσπάθεια της Rallia...

Γλυκο μου κορίτσι, έχε πίστη και πείσμα όπως είπαν και οι φίλες μας παραπάνω και θα πετύχεις. Θα αναφέρω πάλι ένα παράδειγμα μιας φίλης μου που πέτυχε με την 4η προσπάθεια με δανεικά στα 49 της και τώρα είναι έγκυος. Όλα θα πάνε καλά στην πορεια, θα δεις. Η ζωή σου χρωστάει αυτή τη χαρά! 

Περαστικά στα μικρούλια σου Γεωργία! Σ ευχαριστώ για το κουράγιο..:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, tzina_liana είπε:

 

 καλο θα ηταν να ενημερωσεις την ενδοκρινολογο σου γι τα πρωινα σου ζαχαρα ισως σου δωσει κατι προλυοτικα.!

συνηθως δεν εχουν μεγαλη αποκλισει τα μηχανακια απο την αιματολογικη,, το πολυ 5 μοναδες πχ μετραω πριν δωσω αιμα και ειχα 101 κανω την εξεταση και ειχα 98.!

το καλυτερο μηχανακι χρησιμοποιεις.. το βεριο και τον κοντουρ νεξτ ουαν ειναι τα καλυτερα... ειχα το βεριο για 3 χρονια και τωρα εχω το κοντουρ αλλα σκεφτομαι να γυρισω παλι στο βεριο,,

το εγχρωμο εχεις σωστα?

Ναι το εγχρωμο. Κ εγω ειχα πριν το κοντουρ νεξτ,πολυ καλο,αλλα με το βεριο στα 4 κουτακια ταιμειες εχω 1 δωρο απο την εταιρεια. Ελπιζω να ισχυει ακομα,ρωτα τον φαρμακοποιο σου.

Προς της διαβητικες κ ινσουλινοεξαρτωμενες: ολα αυτα τα φαρμακα (cyclacur utrogestan innohep κλπ κλπ) που παορνουμε στην ετ, σας ανεβασαν το ζαχαρο; Εμενα ανεβαινε,κ γενικα επειδη ειμαι πολυ δραστηρια,αυτη η "ακινησια" στην ετ μου το ανεβασε.. εκτος απο διατροφη κ συνεχεις μετρησεις, τι αλλο κανετε; Επισης που κυμαινονταν τα σακχαρα σας τοτε; Εμενα στην 1η ετ ηταν απο 80-170.. αλλα ειχα κανει κ ενα 300αρι........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...