Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Μπαίνω να μοιραστώ τα νέα μας. Γέννησα και γω με καισαρική στις 10 Νοεμβριου ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι. Είμασταν στην 36 εβδομαδα + 3 μερες. Ο τελευταιος υπέρηχος ειχε δειξει ότι το αγορακι δεν είχε την αναπτυξη που επρεπε και έμεινε λίγο πισω οποτε προχωρησαμε στην καισαρική νωριτερα από το προφραμματισμένο. Ο μικρος μας γεννηθηκε 1850 γρ και η μικρή μας 2185 γρ. Σήμερα είναι 10 ημερών!
Ειμαστε  σπιτι με τη μικρή και το αγορακι μας το κρατησαν στην νεογνολογική κλινική για να το υποστηρίξουν στη σίτιση. Δεν εχει καποιο άλλο πρόβλημα και δεν τον βαλσνε στην θερμοκοιτιδα. Ήδη παει καλυτερα και πήρε λίγο βάρος.

Η χαρά μας απερίγραπτη! Μας εχει συνεπαρει ο ερχομός των μωρών μας. Μόνο αν ζήσει κανεις αυτή την εμπειρία μπορεί να καταλαβει τί νιώθω...Μαζί με τη χαρά βεβαια λυπάμαι που δεν εχουμε σπιτι τον μπεμπη μας αλλα ξέρω ότι είναι για το καλο του και σίγουρα τον προσεχουν πολυ καλά στην κλινική. Υπομονή...

Καλή δύναμη και καλή επιτυχια σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν. Αξίζει πραγματικά καθε προσπάθεια που καταβάλλετε... Μην το βάζετε κάτω!

Καλή δύναμη και πολύ υπομονή @solena73 . Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου. Καταλαβαίνω πως νιώθεις κορίτσι μου. Θα δεις οτι θα βγει νικητρια η κοπέλα σας μετα από μερικες βδομάδες!!! Η σκέψη μου είναι μαζί σου. Και συ μην το βάλεις κάτω, σε χρειάζεται τόσο πολυ αυτο το κοριτσακι...δυνατή και γερή.

Φιλιά πολλά από εμάς!

Να σας ζήσουν διδυμομανουλα! Γερά και καλότυχα να είναι! Καλα αναθρεματα! 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

17 ώρες πρίν, solena73 είπε:

Έχω μια κόρη 10 ημερών, γεννήθηκε στις 23+6 ή 24+1, γιατί δεν συμφωνούν ακριβώς κ οι γιατροί στα συστήματα μέτρησης... 580 γραμμάρια, δεν μπορεί να αναπνεύσει μόνη της. Για άγνωστο λόγο ξαφνικά έσπασαν τα νερά και μάλιστα με μικρές διαρροές, έκανα λίγες μέρες να ανησυχήσω, μετά τον υπέρηχο με κράτησαν για εισαγωγή, οροί με αντιβιώσεις, crp 10, τη ρίξαμε σε 2-3 μέρες, αλλά με τη μήτρα άδεια σχεδόν από αμνιακό υγρό, η μπέμπα βγήκε στον κόλπο μόνη της και την πήραν με καισαρική. Ο γιατρός που με χειρούργησε μου είχε δώσει την ίδια μέρα 75% πιθανότητες να γεννηθεί νεκρή και 25% ζωντανή. Δεν έχω χρόνο να διαβάζω τίποτα αυτόν τον καιρό, πάμε στο νοσοκομείο δυο φορές τη μέρα κ βγάζω κάθε τόσο σταγόνες γάλα μ το θήλαστρο. Θα σας πω την εξέλιξη, αν όλα πάνε καλά έχουμε να φάμε 3-4 μήνες μέχρι να μεγαλώσει.

Ξέρω ότι κ να σου πω δε θες να το ακούσεις τώρα αυτή τη στιγμή δε θες να ακούς ιστορίες άλλων κ ότι όλα πήγαν καλά γιατί σκέφτεσαι ότι ίσως με σένα δε πάνε καλά το ίδιο σκεφτόμουν κ εγω σε νιώθω το μόνο που με ενοιαζε ήταν να μάθω νέα του τιποτα αλλο όμως όταν είσαι έτοιμη κράτησε τα στο μυαλό σου.γεννησα 25 κ 4 πέρυσι 12νοεμβριου δε θα σου πω ότι είναι εύκολα τα πράγματα έχετε μεγάλο αγώνα κ πολύ δρόμο μπροστά σας περάσαμε παρά πολλά άλλα η μικρή ήθελε να ζήσει κ μας το έδειχνε κάθε μέρα.μη μετράς μήνες κ Πόσο καιρό θα μείνει να σκέφτεσαι μόνο ότι θα την πάρεις σπίτι κάποια στιγμή ίσως αργήσει αυτή η στιγμή αλλά θα γίνει να έχεις πίστη στο μωρό σου κ να πηγαίνεις πάντα χαρούμενη κ αισιόδοξη να το βλέπεις σε νιώθει να το ξέρεις σου δίνει περισσότερη δύναμη από ότι θα του δίνεις εσύ στο λέω με σιγουριά αυτό.Έχω ανοίξει θέμα "μωράκια στη ΜΕΝΝ" αν θες κάτι γράψε εκεί η στείλε μου μνμ δεν έχω κανένα πρόβλημα.εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να το περάσετε όσο πιο ανωδυνα γίνεται όλο αυτό εγώ αυτή τη στιγμή την έχω διπλα μου κ κοιμάται δε ξεχνάω αλλά είμαι ευγνώμων κ περήφανη γι αυτό το πλάσμα που είχε θέληση για ζωή. Σε ποια μενν είσαι αν επιτρέπεται?

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο το ευχαριστώ για τα σχόλια σας, αλλά δεν ξέρω τι άλλο να πω, είναι πολύ συγκινητικό, να είστε όλες καλά, παρόλο που εγώ έχω καιρό να μπω κ να είμαι εδώ για σας... με βοηθάει να κλαίω, γιατί μπροστά στον άντρα μου δεν μπορώ, δεν το αντέχει. Βάσω, το δικό μου είναι πιο μικρό, αλλά χαίρομαι πολύ να ακούω για ιστορίες άλλων που πάνε καλά, μου δίνει ελπίδα. Ήμουν στο Παπαγεωργίου, σε γενικές γραμμές ήταν εξαιρετικό το προσωπικό μαζί μου στους χειρισμούς τους -εξαιρώντας αυτά που μ λέγανε κάθε μέρα πριν γεννηθεί η κόρη μου ότι δεν θα ζήσει, δεν είμαστε αισιόδοξοι ή θα έχει σοβαρή αναπηρία κατά 60% ή η παγερή σιωπή τους σε κάθε ερώτηση που την αφορούσε. Μου ρίξανε τη λοίμωξη κι ας μην το πιστεύανε ότι το καταφέρανε, μου βγάλανε την κόρη ζωντανή κι ας μην το πιστεύανε ότι θα το κάνανε κ τώρα παλεύουν να την κρατήσουν ζωντανή με ένα σωρό σωληνάκια κ να τη μεγαλώσουν.

Γίνανε όμως κ άλλα περίεργα, είχα δυο μέρες δίπλα μου μια εγκυμονούσα νοσηλεύτρια η οποία διαβάζοντας το εορτολόγιο μου είπε ότι ήταν γιορτή του Αγίου Λουκά του ιατρού και του έταξα τη μικρή μου Λουκία. Μετά που γέννησα διάβασα ότι η γιορτή του δεν είναι αυτό το μήνα, λάθος έκανε η κοπέλα. Εντωμεταξύ, το νοσοκομείο στην είσοδο του είναι γεμάτο με πίνακες του αγίου, κάτι που επίσης δεν είχα δει, γιατί με πήγαν εκεί με το ασθενοφόρο μετά από νοσηλεία σε άλλη κλινική. Καλή δύναμη κ ευλογία σε όλες κ όλα τα μωράκια.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

Είναι λίγο το ευχαριστώ για τα σχόλια σας, αλλά δεν ξέρω τι άλλο να πω, είναι πολύ συγκινητικό, να είστε όλες καλά, παρόλο που εγώ έχω καιρό να μπω κ να είμαι εδώ για σας... με βοηθάει να κλαίω, γιατί μπροστά στον άντρα μου δεν μπορώ, δεν το αντέχει. Βάσω, το δικό μου είναι πιο μικρό, αλλά χαίρομαι πολύ να ακούω για ιστορίες άλλων που πάνε καλά, μου δίνει ελπίδα. Ήμουν στο Παπαγεωργίου, σε γενικές γραμμές ήταν εξαιρετικό το προσωπικό μαζί μου στους χειρισμούς τους -εξαιρώντας αυτά που μ λέγανε κάθε μέρα πριν γεννηθεί η κόρη μου ότι δεν θα ζήσει, δεν είμαστε αισιόδοξοι ή θα έχει σοβαρή αναπηρία κατά 60% ή η παγερή σιωπή τους σε κάθε ερώτηση που την αφορούσε. Μου ρίξανε τη λοίμωξη κι ας μην το πιστεύανε ότι το καταφέρανε, μου βγάλανε την κόρη ζωντανή κι ας μην το πιστεύανε ότι θα το κάνανε κ τώρα παλεύουν να την κρατήσουν ζωντανή με ένα σωρό σωληνάκια κ να τη μεγαλώσουν.

Γίνανε όμως κ άλλα περίεργα, είχα δυο μέρες δίπλα μου μια εγκυμονούσα νοσηλεύτρια η οποία διαβάζοντας το εορτολόγιο μου είπε ότι ήταν γιορτή του Αγίου Λουκά του ιατρού και του έταξα τη μικρή μου Λουκία. Μετά που γέννησα διάβασα ότι η γιορτή του δεν είναι αυτό το μήνα, λάθος έκανε η κοπέλα. Εντωμεταξύ, το νοσοκομείο στην είσοδο του είναι γεμάτο με πίνακες του αγίου, κάτι που επίσης δεν είχα δει, γιατί με πήγαν εκεί με το ασθενοφόρο μετά από νοσηλεία σε άλλη κλινική. Καλή δύναμη κ ευλογία σε όλες κ όλα τα μωράκια.

Το ξέρω αλλά να έχεις πίστη κ να είσαι δυνατή δεν έχουν να  κάνουν μονο οι εβδομάδες κ το βάρος γέννησης είναι πολλά ακόμα που παίζουν ρόλο σίγουρα κάθε εβδομάδα είναι κέρδος δε το συζητώ κ τη δική μου ξεγραμμενη την είχαν στην αρχη πήγαμε να τη χάσουμε τις πρώτες μέρες αλλά τελικά Τ κατάφερε έχουν πολλές επιπλοκές τα τόσο πρόωρα δε θα σου πω ψέματα αλλά Τ καταφέρνουν στο τέλος. Υπάρχει μια ομαδα στο fb αν θες να γίνει μέλος Θ σε βοηθήσουν πολύ ανάλογες εμπειρίες εγώ δυστυχως την ανακαλυψα αργά αλλά κ πάλι Μ βοήθησαν πολύ λέγετε μενν μόνο για γονείς αν εχεις απορίες η έστω για συμπαράσταση Γίνε μέλος κ ότι χρειαστεις είμαστε εδώ για σενα

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, solena73 είπε:

Είναι λίγο το ευχαριστώ για τα σχόλια σας, αλλά δεν ξέρω τι άλλο να πω, είναι πολύ συγκινητικό, να είστε όλες καλά, παρόλο που εγώ έχω καιρό να μπω κ να είμαι εδώ για σας... με βοηθάει να κλαίω, γιατί μπροστά στον άντρα μου δεν μπορώ, δεν το αντέχει. Βάσω, το δικό μου είναι πιο μικρό, αλλά χαίρομαι πολύ να ακούω για ιστορίες άλλων που πάνε καλά, μου δίνει ελπίδα. Ήμουν στο Παπαγεωργίου, σε γενικές γραμμές ήταν εξαιρετικό το προσωπικό μαζί μου στους χειρισμούς τους -εξαιρώντας αυτά που μ λέγανε κάθε μέρα πριν γεννηθεί η κόρη μου ότι δεν θα ζήσει, δεν είμαστε αισιόδοξοι ή θα έχει σοβαρή αναπηρία κατά 60% ή η παγερή σιωπή τους σε κάθε ερώτηση που την αφορούσε. Μου ρίξανε τη λοίμωξη κι ας μην το πιστεύανε ότι το καταφέρανε, μου βγάλανε την κόρη ζωντανή κι ας μην το πιστεύανε ότι θα το κάνανε κ τώρα παλεύουν να την κρατήσουν ζωντανή με ένα σωρό σωληνάκια κ να τη μεγαλώσουν.

Γίνανε όμως κ άλλα περίεργα, είχα δυο μέρες δίπλα μου μια εγκυμονούσα νοσηλεύτρια η οποία διαβάζοντας το εορτολόγιο μου είπε ότι ήταν γιορτή του Αγίου Λουκά του ιατρού και του έταξα τη μικρή μου Λουκία. Μετά που γέννησα διάβασα ότι η γιορτή του δεν είναι αυτό το μήνα, λάθος έκανε η κοπέλα. Εντωμεταξύ, το νοσοκομείο στην είσοδο του είναι γεμάτο με πίνακες του αγίου, κάτι που επίσης δεν είχα δει, γιατί με πήγαν εκεί με το ασθενοφόρο μετά από νοσηλεία σε άλλη κλινική. Καλή δύναμη κ ευλογία σε όλες κ όλα τα μωράκια.

Σου εύχομαι δύναμη,προπαντός ψυχική. Εχω φίλη που γέννησε στις 25 εβδομάδες,κοριτσάκι.Ηταν κι αυτοί στο Παπαγεωργιου,πέρασαν πολυ δύσκολα. Η μικρή ηταν 550γρ. Τωρα ειναι 2 χρόνων κουκλίτσα! Ειναι πολυ δυνατό τιμ στο Παπαγεωργιου.Ειμαστε μαζί σου,πιστεύω όλες σε σκεφτόμαστε και ευχόμαστε ολα να πάνε καλα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/11/2019 at 6:48 ΜΜ, Clue είπε:

Λυπάμαι πολύ που δεν πήγε καλά. Σου έδωσε ελπίδα και δεν προχώρησε. Λογικό να σε ρίχνει. Προσπάθησε να μην σε παίρνει από κάτω. Είναι απόλυτα αποδεκτό μα στεναχωρηθείς και να νευριάσεις και ό,τι άλλο σου βγαίνει. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και μετά ξαναπροσπάθησε. Υπάρχουν τόσα παραδείγματα που έχουν πετύχει κι ας είχαν αποτυχίες. Κι εγώ πέτυχα με τη 2η προσπάθεια με ωάρια δότριας. Με τα δικά μου δεν έφτασα ποτέ στην εμβρυομεταφορά. Κι εγώ είχα πέσει από τα σύννεφα με την αρνητική χοριακή. Για κάποιο λόγο το έχουμε δεδομένο ότι θα γίνει με την πρώτη... δεν ξέρω γιατί.

Τα στατιστικά υπάρχουν για να βοηθάνε τους γιατρούς κι όχι τόσο εμάς. Δεν ξέρεις σε ποια πλευρά της στατιστικής θα είσαι κάθε φορά.ακόμα και 50-50 να είναι οι πιθανότητες, μπορεί όντως τυχαία να βρεθείς στο ένα ή στο άλλο ποσοστό. Αν είσαι στο ένα η επιτυχία για σένα προσωπικά θα είναι 100% κι αν είσαι στο άλλο θα είναι 0%. Δεν το ξέρεις. Όσο περισσότερο προσπαθείς τόσο πιο πιθανό είναι να μείνεις. Μην τα παρατάς! Και ζευγάρια χωρίς θέματα υπογονιμότητας δεν πετυχαίνουν με την πρώτη. Μπορεί να τους πάρει καιρό.

Εδώ δεν τα παρατάμε και συνεχίζουμε και παίζουμε τζόκερ που ας μη μιλήσω για το πόσες πιθανότητες έχουμε...

 

 

On 15/11/2019 at 6:48 ΜΜ, Clue είπε:

Λυπάμαι πολύ που δεν πήγε καλά. Σου έδωσε ελπίδα και δεν προχώρησε. Λογικό να σε ρίχνει. Προσπάθησε να μην σε παίρνει από κάτω. Είναι απόλυτα αποδεκτό μα στεναχωρηθείς και να νευριάσεις και ό,τι άλλο σου βγαίνει. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και μετά ξαναπροσπάθησε. Υπάρχουν τόσα παραδείγματα που έχουν πετύχει κι ας είχαν αποτυχίες. Κι εγώ πέτυχα με τη 2η προσπάθεια με ωάρια δότριας. Με τα δικά μου δεν έφτασα ποτέ στην εμβρυομεταφορά. Κι εγώ είχα πέσει από τα σύννεφα με την αρνητική χοριακή. Για κάποιο λόγο το έχουμε δεδομένο ότι θα γίνει με την πρώτη... δεν ξέρω γιατί.

Τα στατιστικά υπάρχουν για να βοηθάνε τους γιατρούς κι όχι τόσο εμάς. Δεν ξέρεις σε ποια πλευρά της στατιστικής θα είσαι κάθε φορά.ακόμα και 50-50 να είναι οι πιθανότητες, μπορεί όντως τυχαία να βρεθείς στο ένα ή στο άλλο ποσοστό. Αν είσαι στο ένα η επιτυχία για σένα προσωπικά θα είναι 100% κι αν είσαι στο άλλο θα είναι 0%. Δεν το ξέρεις. Όσο περισσότερο προσπαθείς τόσο πιο πιθανό είναι να μείνεις. Μην τα παρατάς! Και ζευγάρια χωρίς θέματα υπογονιμότητας δεν πετυχαίνουν με την πρώτη. Μπορεί να τους πάρει καιρό.

Εδώ δεν τα παρατάμε και συνεχίζουμε και παίζουμε τζόκερ που ας μη μιλήσω για το πόσες πιθανότητες έχουμε...

 

Καλησπέρα..απο ότι βλέπω και η δική μου περίπτωση δεν πηγαίνει τόσο καλά. Καταπληκτικά, τέλεια (κατά τα λεγόμενα της εμβρυολογος) ωάρια από δοτρια αλλά η χοριακη ανεβαίνει αλλά είναι πολύ χαμηλή...απογοητευμένη πάρα πολύ.. Οι ελπίδες μου στηρίζονται μόνο σε αυτό. Περίμενα ότι θα ηταν καλύτερα τα πράγματα με αυτή την επιλογή. Φοβάμαι για δεύτερη φορά... Υπάρχουν ελπίδες;;;; συμπάσχω στον πόνο... Θέλω πολυ μια συμβουλή σας... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi@@ είπε:

 

Καλησπέρα..απο ότι βλέπω και η δική μου περίπτωση δεν πηγαίνει τόσο καλά. Καταπληκτικά, τέλεια (κατά τα λεγόμενα της εμβρυολογος) ωάρια από δοτρια αλλά η χοριακη ανεβαίνει αλλά είναι πολύ χαμηλή...απογοητευμένη πάρα πολύ.. Οι ελπίδες μου στηρίζονται μόνο σε αυτό. Περίμενα ότι θα ηταν καλύτερα τα πράγματα με αυτή την επιλογή. Φοβάμαι για δεύτερη φορά... Υπάρχουν ελπίδες;;;; συμπάσχω στον πόνο... Θέλω πολυ μια συμβουλή σας... 

Καλησπερα κοριτσι. Οταν λες για δευτερη φορα σου εχει ξανατυχει με τα δικα σου?Παρολα αυτα περιμενε μπορει να παρει μπρος η χοριακη!Το καλο ειναι οτι εχεις καλο χωραφι οπως λεει κ ο γιατρος μου. Αληθεια ποσων ετων κ σε ποιο γιατρο εισαι?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

1 hour ago, Sofi@@ said:

 

Καλησπέρα..απο ότι βλέπω και η δική μου περίπτωση δεν πηγαίνει τόσο καλά. Καταπληκτικά, τέλεια (κατά τα λεγόμενα της εμβρυολογος) ωάρια από δοτρια αλλά η χοριακη ανεβαίνει αλλά είναι πολύ χαμηλή...απογοητευμένη πάρα πολύ.. Οι ελπίδες μου στηρίζονται μόνο σε αυτό. Περίμενα ότι θα ηταν καλύτερα τα πράγματα με αυτή την επιλογή. Φοβάμαι για δεύτερη φορά... Υπάρχουν ελπίδες;;;; συμπάσχω στον πόνο... Θέλω πολυ μια συμβουλή σας... 

Πόσο είναι η χοριακή σου? Ακόμα κι αν δεν προχωρήσει προσπάθησέ το πάλι. Θα δεις ότι η ελπίδα δεν τελειώνει... Πάνω που νομίζουμε πως έχουν τελειώσει όλα τα αποθέματα, τελικά έχουμε λίγο ακόμα να το παλέψουμε. Σε όλα τα ζητήματα. Πόσο μάλλον όταν αυτό θα έχει και τόσο μεγάλη ανταμοιβή!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Καλησπερα κοριτσι. Οταν λες για δευτερη φορα σου εχει ξανατυχει με τα δικα σου?Παρολα αυτα περιμενε μπορει να παρει μπρος η χοριακη!Το καλο ειναι οτι εχεις καλο χωραφι οπως λεει κ ο γιατρος μου. Αληθεια ποσων ετων κ σε ποιο γιατρο εισαι?

Ναι μου έχει τύχει και με δικά μου ωάρια. Είμαι 40 χρονων. Είμαι εδώ και ένα χρόνο με τον Χριστόδουλο Παπανικοπουλο. 

6 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλησπέρα

Πόσο είναι η χοριακή σου? Ακόμα κι αν δεν προχωρήσει προσπάθησέ το πάλι. Θα δεις ότι η ελπίδα δεν τελειώνει... Πάνω που νομίζουμε πως έχουν τελειώσει όλα τα αποθέματα, τελικά έχουμε λίγο ακόμα να το παλέψουμε. Σε όλα τα ζητήματα. Πόσο μάλλον όταν αυτό θα έχει και τόσο μεγάλη ανταμοιβή!

Πρώτη χοριακη 19.02. Δεύτερη 57.31.

6 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλησπέρα

Πόσο είναι η χοριακή σου? Ακόμα κι αν δεν προχωρήσει προσπάθησέ το πάλι. Θα δεις ότι η ελπίδα δεν τελειώνει... Πάνω που νομίζουμε πως έχουν τελειώσει όλα τα αποθέματα, τελικά έχουμε λίγο ακόμα να το παλέψουμε. Σε όλα τα ζητήματα. Πόσο μάλλον όταν αυτό θα έχει και τόσο μεγάλη ανταμοιβή!

 

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2019 at 3:03 ΠΜ, solena73 είπε:

Είναι λίγο το ευχαριστώ για τα σχόλια σας, αλλά δεν ξέρω τι άλλο να πω, είναι πολύ συγκινητικό, να είστε όλες καλά, παρόλο που εγώ έχω καιρό να μπω κ να είμαι εδώ για σας... με βοηθάει να κλαίω, γιατί μπροστά στον άντρα μου δεν μπορώ, δεν το αντέχει. Βάσω, το δικό μου είναι πιο μικρό, αλλά χαίρομαι πολύ να ακούω για ιστορίες άλλων που πάνε καλά, μου δίνει ελπίδα. Ήμουν στο Παπαγεωργίου, σε γενικές γραμμές ήταν εξαιρετικό το προσωπικό μαζί μου στους χειρισμούς τους -εξαιρώντας αυτά που μ λέγανε κάθε μέρα πριν γεννηθεί η κόρη μου ότι δεν θα ζήσει, δεν είμαστε αισιόδοξοι ή θα έχει σοβαρή αναπηρία κατά 60% ή η παγερή σιωπή τους σε κάθε ερώτηση που την αφορούσε. Μου ρίξανε τη λοίμωξη κι ας μην το πιστεύανε ότι το καταφέρανε, μου βγάλανε την κόρη ζωντανή κι ας μην το πιστεύανε ότι θα το κάνανε κ τώρα παλεύουν να την κρατήσουν ζωντανή με ένα σωρό σωληνάκια κ να τη μεγαλώσουν.

Γίνανε όμως κ άλλα περίεργα, είχα δυο μέρες δίπλα μου μια εγκυμονούσα νοσηλεύτρια η οποία διαβάζοντας το εορτολόγιο μου είπε ότι ήταν γιορτή του Αγίου Λουκά του ιατρού και του έταξα τη μικρή μου Λουκία. Μετά που γέννησα διάβασα ότι η γιορτή του δεν είναι αυτό το μήνα, λάθος έκανε η κοπέλα. Εντωμεταξύ, το νοσοκομείο στην είσοδο του είναι γεμάτο με πίνακες του αγίου, κάτι που επίσης δεν είχα δει, γιατί με πήγαν εκεί με το ασθενοφόρο μετά από νοσηλεία σε άλλη κλινική. Καλή δύναμη κ ευλογία σε όλες κ όλα τα μωράκια.

Αχ κοριτσι μου....κανε κουραγιο..στειλε την αγαπη σου συο μωρακι σου νοερα....αγκαλιασε το με την σκεψη σου και ονειρεψου!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Sofi@@ said:

Ναι μου έχει τύχει και με δικά μου ωάρια. Είμαι 40 χρονων. Είμαι εδώ και ένα χρόνο με τον Χριστόδουλο Παπανικοπουλο. 

Πρώτη χοριακη 19.02. Δεύτερη 57.31.

 

Από όσα έχω διαβάσει εδώ, χωρίς να είμαι ειδικός, αυτό που θέλουμε είναι κάθε 2 μέρες να διπλασιάζεται. Εσένα αν έχει απόσταση 2 ημερών είναι πάρα πολύ καλή η τιμή. Απλά φαίνεται να έγινε νωρίς. Πολλές κοπέλες ξεκίνησαν χαμηλά αλλά αυξανόταν κανονικά. Μην απογοητεύεσαι!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Από όσα έχω διαβάσει εδώ, χωρίς να είμαι ειδικός, αυτό που θέλουμε είναι κάθε 2 μέρες να διπλασιάζεται. Εσένα αν έχει απόσταση 2 ημερών είναι πάρα πολύ καλή η τιμή. Απλά φαίνεται να έγινε νωρίς. Πολλές κοπέλες ξεκίνησαν χαμηλά αλλά αυξανόταν κανονικά. Μην απογοητεύεσαι!

σ ευχαριστω για το θετικο σου μηνυμα.. ηθελα να σε ρωτησω καποια πραγματα αν επιτρεπεται

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2019 at 3:03 ΠΜ, solena73 είπε:

Είναι λίγο το ευχαριστώ για τα σχόλια σας, αλλά δεν ξέρω τι άλλο να πω, είναι πολύ συγκινητικό, να είστε όλες καλά, παρόλο που εγώ έχω καιρό να μπω κ να είμαι εδώ για σας... με βοηθάει να κλαίω, γιατί μπροστά στον άντρα μου δεν μπορώ, δεν το αντέχει. Βάσω, το δικό μου είναι πιο μικρό, αλλά χαίρομαι πολύ να ακούω για ιστορίες άλλων που πάνε καλά, μου δίνει ελπίδα. Ήμουν στο Παπαγεωργίου, σε γενικές γραμμές ήταν εξαιρετικό το προσωπικό μαζί μου στους χειρισμούς τους -εξαιρώντας αυτά που μ λέγανε κάθε μέρα πριν γεννηθεί η κόρη μου ότι δεν θα ζήσει, δεν είμαστε αισιόδοξοι ή θα έχει σοβαρή αναπηρία κατά 60% ή η παγερή σιωπή τους σε κάθε ερώτηση που την αφορούσε. Μου ρίξανε τη λοίμωξη κι ας μην το πιστεύανε ότι το καταφέρανε, μου βγάλανε την κόρη ζωντανή κι ας μην το πιστεύανε ότι θα το κάνανε κ τώρα παλεύουν να την κρατήσουν ζωντανή με ένα σωρό σωληνάκια κ να τη μεγαλώσουν.

Γίνανε όμως κ άλλα περίεργα, είχα δυο μέρες δίπλα μου μια εγκυμονούσα νοσηλεύτρια η οποία διαβάζοντας το εορτολόγιο μου είπε ότι ήταν γιορτή του Αγίου Λουκά του ιατρού και του έταξα τη μικρή μου Λουκία. Μετά που γέννησα διάβασα ότι η γιορτή του δεν είναι αυτό το μήνα, λάθος έκανε η κοπέλα. Εντωμεταξύ, το νοσοκομείο στην είσοδο του είναι γεμάτο με πίνακες του αγίου, κάτι που επίσης δεν είχα δει, γιατί με πήγαν εκεί με το ασθενοφόρο μετά από νοσηλεία σε άλλη κλινική. Καλή δύναμη κ ευλογία σε όλες κ όλα τα μωράκια.

καλημερα σολενα μου. ειχαμε μιλησει καποιες φορες στο παρελθον, θυμαμαι ποση λαχταρα περασες κ στηνναρχη με τις αιμορραγιες. διαβασα τα νεα σου, αρχικα να σου ζησει το μωρο σου. σου ευχομαι ολοψυχα να ειναι γερη και δυνατη κι ολα να της πανε κατ ευχην. να μεγαλωσει και να δυναμωσει και να την παρετε σπιτι σας να την χαρειτε οσο το πιο συντομο γινεται. το μονο που μπορω να κανω ειναι να φανταστω ποσο δυσκολο ειναι αυτο που περνας, αλλα οπως λενε κ τα αλλα κοριτσια, να παραμενεις οσο μπορεις αισιοδοξη για να τγης δινεις δυναμη εστω με την σκεψη σου. αφου τα καταφερε ως τωρα κοντρα στις προβλεψεις των γιατρψν, σημαινει οτι ειναι μαχητρια και πολυ πιο ισχυρη απο οτι νομιζετε ολοι. μου γεννηθηκε η απορια αν σε ενημερωσαν που μπορει να οφειλεται το γεγονος οτι εσπασαν ρα νερα τοσο νωρις ή ηταν καθαρα τυχαιο γεγονος. αν θες φυσικα μου απαντας. και παλι καλη δυναμη. η Παναγια μαζι σας κοπελα μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...