Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Papaki@ είπε:

εμας ο γιατρος παρολο που δεν ειχαμε ποτε θεμα με το σπερμα ο σύζυγος έκανε όλες τις εξετάσεις πριν δώσει δειγμα, μας ειπε εφοσον κανουμε τετοια διαδικασία πρέπει να ειμαστε σιγουροι 100% για το σπέρμα

στο τελοσ εμεισ θα γινουμε γιατροι...κ χωρισ πτυχια...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Papaki@ είπε:

εμας ο γιατρος παρολο που δεν ειχαμε ποτε θεμα με το σπερμα ο σύζυγος έκανε όλες τις εξετάσεις πριν δώσει δειγμα, μας ειπε εφοσον κανουμε τετοια διαδικασία πρέπει να ειμαστε σιγουροι 100% για το σπέρμα

Εμάς ο δικός μας μας το είπε μετά... Άσε....τέλος πάντων τώρα θα την κάνουμε!!

Just now, natassaki2006 είπε:

μαλιστα...ωραια..και εχεισ παει σε καποιον στην αθηνα ειδικο??

Έχει στο εμβρυογεννεσης ανδρολογικη μονάδα. Έτσι θα κάνουμε δύο σε ένα και ραντεβού και εξέταση!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Εμάς ο δικός μας μας το είπε μετά... Άσε....τέλος πάντων τώρα θα την κάνουμε!!

Έχει στο εμβρυογεννεσης ανδρολογικη μονάδα. Έτσι θα κάνουμε δύο σε ένα και ραντεβού και εξέταση!!

μια χαρα ωραια..

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

στο τελοσ εμεισ θα γινουμε γιατροι...κ χωρισ πτυχια...!

το κακό είναι ότι μας βάζουν σε κατάσταση αμφιβολίας αν κάνουν καλά την δουλειά τους! και δεν παίρνουν και λίγα.. θέλει παραπάνω σεβασμό και προσοχή σε κάθε περίπτωση


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

το κακό είναι ότι μας βάζουν σε κατάσταση αμφιβολίας αν κάνουν καλά την δουλειά τους! και δεν παίρνουν και λίγα.. θέλει παραπάνω σεβασμό και προσοχή σε κάθε περίπτωση

Πολύ σωστά!!!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, natassaki2006 είπε:

μαιρη αστο απο οπου κ αν το πιασεισ δε σωζεται...!!!εγω οταν εμεινα εγκυοσ στο γιο μου 9 μηνεσ τιποτα...ασε...!!σε νιωθω φιλεναδα!!σνιφ σνιφ...

Nαι ρε παιδι μου, ασκητικη ζωη.

πρίν από 28 λεπτά , Sofoulis είπε:

Θα πάμε με δοτρια ναι!! Αλλά μας έβαλε την ιδέα ο προηγούμενος γιατρός ότι κάτι μπορεί να έχει το σπέρμα...κι ενώ είχαμε κάνει σπερμοδιαγραμμα είπαμε να κάνουμε τώρα όλο το πακέτο για να αποκλείσουμε ξανα τον αντρικό παραγωντα!!!

Θα κάνουμε εμείς για όλες κορίτσια!!! Χαχαχχαχααα

Ετσι δωστε του να καταλαβει. Βουρ....

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Πολύ σωστά!!!! 

Στον πρώτο γιατρό που έκανα εξωσωματική, είχα θετική χοριακη  μετα απο 2 ημερες πολαπλασιασμο  από την επόμενη ειχα αιμα και μετά βιοχημική και όταν πήγα στο ιατρείο του μου είπε οτι δεν ήταν και πολύ καλής ποιότητας τα  έμβρυα (3ης μερας με βαθμολογία  3 και 3,1), και του λεω γιατι δεν μας το ειπατε? μου λεει ε ενταξει δεν ηταν και για πεταμα!! και μου λεει ε ενταξει εκανες μια προσπαθεια σιγα! για την ακρίβεια χρισημοποιησε την λέξη κουραφεξαλα!

  • Μπερδεμένη/-ος 2

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

το κακό είναι ότι μας βάζουν σε κατάσταση αμφιβολίας αν κάνουν καλά την δουλειά τους! και δεν παίρνουν και λίγα.. θέλει παραπάνω σεβασμό και προσοχή σε κάθε περίπτωση

Εξατομικευση λεγεται αυτο αλλα λιγοι το κανουν .

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εξατομικευση λεγεται αυτο αλλα λιγοι το κανουν .

Μαιρη τωρα αυτος που παω συνεργαζεται με το κεντρο αλλα πια αναλαμβάνει μονο τα ζευγαρια που τον ζητάνε ειδικά, μου ειπε οτι ειχε τοσο πολυ δουλεια που δεν ειχε τον αναλογο χρονο για καθε περίπτωση 

ελπίζω να πανε όλα καλα


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Μαιρη τωρα αυτος που παω συνεργαζεται με το κεντρο αλλα πια αναλαμβάνει μονο τα ζευγαρια που τον ζητάνε ειδικά, μου ειπε οτι ειχε τοσο πολυ δουλεια που δεν ειχε τον αναλογο χρονο για καθε περίπτωση 

ελπίζω να πανε όλα καλα

Aυτο ειναι το κακο με τα μεγαλα κεντρα , εχουν πολυ κοσμο κ δεν μπορουν να εξατομικευσουν


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papaki@ είπε:

Στον πρώτο γιατρό που έκανα εξωσωματική, είχα θετική χοριακη  μετα απο 2 ημερες πολαπλασιασμο  από την επόμενη ειχα αιμα και μετά βιοχημική και όταν πήγα στο ιατρείο του μου είπε οτι δεν ήταν και πολύ καλής ποιότητας τα  έμβρυα (3ης μερας με βαθμολογία  3 και 3,1), και του λεω γιατι δεν μας το ειπατε? μου λεει ε ενταξει δεν ηταν και για πεταμα!! και μου λεει ε ενταξει εκανες μια προσπαθεια σιγα! για την ακρίβεια χρισημοποιησε την λέξη κουραφεξαλα!

Καλός γάιδαρος κι αυτός!!! Αν δεν ψαχνομαστε μόνες μας χαθήκαμε!!!!! Τι να πω...ας ελπίσουμε ότι αυτό θα είναι το τελευταίο βήμα!

Just now, Mary H είπε:

Aυτο ειναι το κακο με τα μεγαλα κεντρα , εχουν πολυ κοσμο κ δεν μπορουν να εξατομικευσουν

Εμένα ο γιατρός μου για τα δανικά δεν με πήγε σε κέντρο....η κοπέλα ήταν δική του (τη βρήκε αυτός) και υποτίθεται ότι είχε την αποκλειστική ευθύνη...χαζομάρες...

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Papaki@, @Sofoulis, ειμαι κ εγω υπερ του να κανουμε εξετασεις κ να ψαχνομαστε. Ακομα κ για το σπερμα. Αλλα εχω απορια, σε περιπτωση κατακερματισμου ή κακου σπερματος εκτος απο βιταμινες (ειδικες, ξε-ειδικες) σας εχουν πει καποια αλλη αποδοτικη θεραπεια; Γτ με τον Λυμπεροπουλο που μιλησα, παρ ολο που βρηκε καλο το σπερμοδιαγραμμα, μου ειπε οτι καλο θα ηταν να κανουμε κ κατακερματισμο. Βεβαια εμεις μικρογονιμοποιηση θα κανουμε, ακομα κ κατακερματισμος να υπαρχει κανεις δεν μου βεβαιωνει οτι κ στη μικρο θα διαλεξουν καλο σπερματοζωαριο. Οποτε γτ στην τελικη να μην παιρνουν βιταμινες προληπτικα αφου οτι κ να δειξουν οι εξετασεις παλι στην ιδια θεραπεια θα καταληξουμε... Ρητορικη η ερωτηση μου,αλλα καλο θα ηταν να διαβασω γνωμες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

@Papaki@, @Sofoulis, ειμαι κ εγω υπερ του να κανουμε εξετασεις κ να ψαχνομαστε. Ακομα κ για το σπερμα. Αλλα εχω απορια, σε περιπτωση κατακερματισμου ή κακου σπερματος εκτος απο βιταμινες (ειδικες, ξε-ειδικες) σας εχουν πει καποια αλλη αποδοτικη θεραπεια; Γτ με τον Λυμπεροπουλο που μιλησα, παρ ολο που βρηκε καλο το σπερμοδιαγραμμα, μου ειπε οτι καλο θα ηταν να κανουμε κ κατακερματισμο. Βεβαια εμεις μικρογονιμοποιηση θα κανουμε, ακομα κ κατακερματισμος να υπαρχει κανεις δεν μου βεβαιωνει οτι κ στη μικρο θα διαλεξουν καλο σπερματοζωαριο. Οποτε γτ στην τελικη να μην παιρνουν βιταμινες προληπτικα αφου οτι κ να δειξουν οι εξετασεις παλι στην ιδια θεραπεια θα καταληξουμε... Ρητορικη η ερωτηση μου,αλλα καλο θα ηταν να διαβασω γνωμες...

Εμάς το πρώτο σπερμοδιαγραμμα ήταν μια χαρά!!! Πολύ καλό!!! Κάναμε και μικρογονιμοποιηση αλλά πάντα 12 ωάρια...μόνο τα 7 ( αν θυμάμαι καλά) γονιμοποιηθηκαν....αυτό θα πει ότι ή το σπέρμα δεν ήταν τελικά καλό ή τα ωάρια...αν με ρωτάς εγώ νομίζω ότι έφταιγαν τα ωάρια...για αυτό και δεν συνεχίζω στον ίδιο...!!!

Αλλά είπαμε αφού πάμε τώρα σε νέο να κοιτάξουμε κι αυτό...και να μην υπάρχει πια καμιά δικαιολογία!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γτ κ εμας 3 εξωσωμ κ ο Λυμπε, κανεις δεν σταθηκε στο σπερμα. Κ μαλιστα, γνωστης μου με υψηλο κατακερματισμο, ο εξωσωμ της ειπε να προσπαθησουν ελευθερα κ αν δεν το βλεπουν για εξωσωματικη. Τελικα επιασε ελευθερα κ διανυει τον 5ο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Ρωταω γτ κ εμας 3 εξωσωμ κ ο Λυμπε, κανεις δεν σταθηκε στο σπερμα. Κ μαλιστα, γνωστης μου με υψηλο κατακερματισμο, ο εξωσωμ της ειπε να προσπαθησουν ελευθερα κ αν δεν το βλεπουν για εξωσωματικη. Τελικα επιασε ελευθερα κ διανυει τον 5ο...

Δεν ξέρω μάτια μου το να σου πω...εμείς θα πάμε με.δανικα υποτίθεται τα ωάρια θα είναι καλά....στο χέρι μας είναι μόνο το σπέρμα και ότι μπορούμε θα κανουμε αν τελικά χρειαστεί...μακάρι να μην χρειαστεί!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...