Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα. Μπορείς να την κάνεις επικόλληση? Θα μου είναι πιο εύκολο. 

μισο να την βρω .

Just now, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα. Μπορείς να την κάνεις επικόλληση? Θα μου είναι πιο εύκολο. 

@Thia1985

Κοριτσια μ καλησπέρα σε όλες σας....καποιες με ξέρετε κάποιες όχι κ με κάποιες έχουμε γίνει φιλες....θα ξεκινήσω να σας πω κ γω  την ιστορία μ όσο πιο συνοπτικά μπορώ...ελπίζω μέσα από αυτό το μνμ να μπορέσω να βοηθήσω κάποια κοπέλα έστω κ στο ελάχιστο...για μένα θα ήταν ότι καλητερο μια κ ξέρω πολύ καλά τι περνάτε κ τι κάνετε όπως τα έκανα κ γω.

Είμαι 38 αυτήν την στιγμή....προσπαθούσα για παιδάκι πολλά πολλά χρόνια....εχω στο ιστορικό μ ενα εξωμητριο με αφαίρεση σαλπιγγας  κ ωοοθηκης από 2δυμη κυηση ....μεγάλο χειρουργείο που δυστηχως έγινε από χασάπη κ εκεί άρχισε η κάτω βόλτα μ...

με τον καιρό ξαναβάλω μπρος για παιδάκι....πιανω κ παθαίνω μια παλλινδρομμη 8 βδομάδα....έτυχε μ λέει ο ντοκ...περνά ο καιρός παρα παρα πολυ τίποτα εγώ...κοντεψαμε 2 χρόνια κ έτσι απραγη...υποτίθεται ότι όλα μ ήταν οκ..μετά από σαλπιγγογραφια κάνω λαμπαροσκοπηση ( ρομποτική χειρουργική λέγεται) δηλ με μονο 3 ραμματα μιλρα απο αφαλο για να φτιάξω την άλλη μ σαλπιγγα κ να καθαρισω τος συμφησεις μμμ....τέλεια όλα περνά ο καιρός τσουπ ξανά έγκυος εγω ....βιοχημική....τυχαίο είπαν....να μη μ τα πολυλογώ 3 βιοχημικες απανωτές είχα ανα μήνα....κάτι άρχισε να μ βρωμάει....αποφασίζω ν σπάω σε εξωσωματικη.....με τα πολλά μαθαίνω ότι ποιότητα κ αποθεμα γιοκ σε ηλικία 36....να με φαν τα φίδια ήθελα....αλαλ δεν το έβαλα κάτω ποτέ...ηξερα ότι θα γίνω μάνα...μια διεργεση 7 αυγα 3 μειναν τα 2 3ημερας το 1 στον χαμό....λογο πρόβλημα ενδομητριου από τα πολλά χειρουργια αφήνω τον οργανισμό να ηρεμήση κ ξεκινά με φυσικούς κύκλους με τον ντοκ για να πάρω κ αλλά αυγα ...1....2....3....4....5....6 στην σειρά όλα κλουβια ...μ τα από την τελευταία βάζουμε τα κατεψυγμένα μ.πιανω με την πρώτη ....έφτασα σχεδόν 10 βδομαδες....το χάνω απόξεση καρυοτυπο κ όλα οκ ήταν...έτυχε ....δεν πειράζει λεω παμε πάλι...άλλη μαι διεργεση έκανα κ πήρα 1....βάζω το ένα με το άλλο που είχε μείνει τίποτα...όλο αυτό το διάστημα ήξερα ότι δεν είχα πολύ χρόνο ως προς τα δικά μ αυγα ....οσπου αποφάσισα την δοτρια στο πίτα φυτίλι...δεν με ένοιαζε παιδί ήθελα άλλωστε κ ποτέ δεν με προβλημάτισε τίποτα...δικό μ θα ήταν....

κ ναι βρήκαμε μια δοτρια με τον γιατρό μ...κ ναι έπιασα με την πρώτη κ ναι ειμαι έγκυος κ μάλιστα πολύ....ειμαι 5 μηνών πλέον κ περιμένω τον θησαυρό μ..το χρυσάφι μ τη κ κόρη μ....ποτέ δεν φοβήθηκα ποτέ δεν αναρωτήθηκα τι κ πως κ  ποτέ δεν ασχολήθηκα με τα τ γιατρου μ....

Αυτή είναι η σύντομη ιστορία μ με πολλά ενδιάμεσα ανάμεσα....

Ευχαριστώ τις κοπέλες που ήταν δίπλα μ όλο αυτό το διάστημα...κ ευχαριστώ τον θεό κ τον γιατρο μ για αυτό το θαύμα που εχω  εχω μέσα μ....κ ευχαριστώ κ το φόρουμ γιατί μέσα από δω γνώρισα τις 4 αδερφές ψυχές μ...γνώρισα τις κολλητές μ κ μεγάλωσε  η οικογένεια μ...

Φιλάκια σε όλες κ να θυμάστε κοιταμαι μπροστά κ μόνο μπροστά...ηρθε η ωρα σας να γκρεμισετε κ σεις το δικό σας βουνό...να το πίστεψε τε...

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας και το εννοώ, ότι για μένα είναι πολύτιμη. Όπως βλέπω, θα οδηγηθώ στα 34 μου στην επιλογή της δωρεάς ωαριων με την ελπίδα να γίνω μαμά. Μου είναι δύσκολο κορίτσια να το αποδεχτώ, έχω διαφορές σκέψεις στο μυαλό μου και μόνο όσες το έχετε περάσει Κ ζήσει γνωρίζετε οποτε θα το εκτιμούσα οποία κοπέλα θέλει εδώ η σε πριβε να καθησυχάσει τους φόβους μου. 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι 35 χρόνων και έχω πρόωρη εμμηνόπαυση... άρα δεν μπορώ να βγάλω ωάρια. Όταν το έμαθα έπαθα απανωτά σοκ αλλά έτσι είναι η ζωή... μου είπε η τότε γιατρός μου για δωρεά. Δεν ήθελα με τπτ. Πήγα σε άλλον γιατρό που τον εμπιστεύτηκα αμέσως! Κι αυτός δωρεά μου είπε. Δεν το σκέφτηκα και πολύ απλά το αποφασίσαμε με τον μέλλων σύζυγό μου. Όλα έγιναν αρκετά γρήγορα κι τώρα είμαι έγκυος στην 15η εβδομάδα και την Δευτέρα περιμένουμε να μάθουμε και το φύλο. Πίστεψέ με το παιδί είναι δικό σου! Εσύ το νιώθεις! Εσύ αγωνιάς για να ακούσεις την καρδούλα του. Εσύ το έχεις μέσα σου!!! Είναι το παιδί σου και αυτό δεν αλλάζει με τπτ!!!!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

μισο να την βρω .

@Thia1985

Κοριτσια μ καλησπέρα σε όλες σας....καποιες με ξέρετε κάποιες όχι κ με κάποιες έχουμε γίνει φιλες....θα ξεκινήσω να σας πω κ γω  την ιστορία μ όσο πιο συνοπτικά μπορώ...ελπίζω μέσα από αυτό το μνμ να μπορέσω να βοηθήσω κάποια κοπέλα έστω κ στο ελάχιστο...για μένα θα ήταν ότι καλητερο μια κ ξέρω πολύ καλά τι περνάτε κ τι κάνετε όπως τα έκανα κ γω.

Είμαι 38 αυτήν την στιγμή....προσπαθούσα για παιδάκι πολλά πολλά χρόνια....εχω στο ιστορικό μ ενα εξωμητριο με αφαίρεση σαλπιγγας  κ ωοοθηκης από 2δυμη κυηση ....μεγάλο χειρουργείο που δυστηχως έγινε από χασάπη κ εκεί άρχισε η κάτω βόλτα μ...

με τον καιρό ξαναβάλω μπρος για παιδάκι....πιανω κ παθαίνω μια παλλινδρομμη 8 βδομάδα....έτυχε μ λέει ο ντοκ...περνά ο καιρός παρα παρα πολυ τίποτα εγώ...κοντεψαμε 2 χρόνια κ έτσι απραγη...υποτίθεται ότι όλα μ ήταν οκ..μετά από σαλπιγγογραφια κάνω λαμπαροσκοπηση ( ρομποτική χειρουργική λέγεται) δηλ με μονο 3 ραμματα μιλρα απο αφαλο για να φτιάξω την άλλη μ σαλπιγγα κ να καθαρισω τος συμφησεις μμμ....τέλεια όλα περνά ο καιρός τσουπ ξανά έγκυος εγω ....βιοχημική....τυχαίο είπαν....να μη μ τα πολυλογώ 3 βιοχημικες απανωτές είχα ανα μήνα....κάτι άρχισε να μ βρωμάει....αποφασίζω ν σπάω σε εξωσωματικη.....με τα πολλά μαθαίνω ότι ποιότητα κ αποθεμα γιοκ σε ηλικία 36....να με φαν τα φίδια ήθελα....αλαλ δεν το έβαλα κάτω ποτέ...ηξερα ότι θα γίνω μάνα...μια διεργεση 7 αυγα 3 μειναν τα 2 3ημερας το 1 στον χαμό....λογο πρόβλημα ενδομητριου από τα πολλά χειρουργια αφήνω τον οργανισμό να ηρεμήση κ ξεκινά με φυσικούς κύκλους με τον ντοκ για να πάρω κ αλλά αυγα ...1....2....3....4....5....6 στην σειρά όλα κλουβια ...μ τα από την τελευταία βάζουμε τα κατεψυγμένα μ.πιανω με την πρώτη ....έφτασα σχεδόν 10 βδομαδες....το χάνω απόξεση καρυοτυπο κ όλα οκ ήταν...έτυχε ....δεν πειράζει λεω παμε πάλι...άλλη μαι διεργεση έκανα κ πήρα 1....βάζω το ένα με το άλλο που είχε μείνει τίποτα...όλο αυτό το διάστημα ήξερα ότι δεν είχα πολύ χρόνο ως προς τα δικά μ αυγα ....οσπου αποφάσισα την δοτρια στο πίτα φυτίλι...δεν με ένοιαζε παιδί ήθελα άλλωστε κ ποτέ δεν με προβλημάτισε τίποτα...δικό μ θα ήταν....

κ ναι βρήκαμε μια δοτρια με τον γιατρό μ...κ ναι έπιασα με την πρώτη κ ναι ειμαι έγκυος κ μάλιστα πολύ....ειμαι 5 μηνών πλέον κ περιμένω τον θησαυρό μ..το χρυσάφι μ τη κ κόρη μ....ποτέ δεν φοβήθηκα ποτέ δεν αναρωτήθηκα τι κ πως κ  ποτέ δεν ασχολήθηκα με τα τ γιατρου μ....

Αυτή είναι η σύντομη ιστορία μ με πολλά ενδιάμεσα ανάμεσα....

Ευχαριστώ τις κοπέλες που ήταν δίπλα μ όλο αυτό το διάστημα...κ ευχαριστώ τον θεό κ τον γιατρο μ για αυτό το θαύμα που εχω  εχω μέσα μ....κ ευχαριστώ κ το φόρουμ γιατί μέσα από δω γνώρισα τις 4 αδερφές ψυχές μ...γνώρισα τις κολλητές μ κ μεγάλωσε  η οικογένεια μ...

Φιλάκια σε όλες κ να θυμάστε κοιταμαι μπροστά κ μόνο μπροστά...ηρθε η ωρα σας να γκρεμισετε κ σεις το δικό σας βουνό...να το πίστεψε τε...

Πωπω, οσες φορες κι αν το ξαναδιαβαζω συγκινουμαι!Και μονο η ιστορια σου λυνει πολλες αποριες σχετικα με το γιατι με δανεικα ωαρια σε σχετικα μικρη ηλικια!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι 35 χρόνων και έχω πρόωρη εμμηνόπαυση... άρα δεν μπορώ να βγάλω ωάρια. Όταν το έμαθα έπαθα απανωτά σοκ αλλά έτσι είναι η ζωή... μου είπε η τότε γιατρός μου για δωρεά. Δεν ήθελα με τπτ. Πήγα σε άλλον γιατρό που τον εμπιστεύτηκα αμέσως! Κι αυτός δωρεά μου είπε. Δεν το σκέφτηκα και πολύ απλά το αποφασίσαμε με τον μέλλων σύζυγό μου. Όλα έγιναν αρκετά γρήγορα κι τώρα είμαι έγκυος στην 15η εβδομάδα και την Δευτέρα περιμένουμε να μάθουμε και το φύλο. Πίστεψέ με το παιδί είναι δικό σου! Εσύ το νιώθεις! Εσύ αγωνιάς για να ακούσεις την καρδούλα του. Εσύ το έχεις μέσα σου!!! Είναι το παιδί σου και αυτό δεν αλλάζει με τπτ!!!!

Με το καλο να περασει ο καιρος ηρεμα κ απολαυστικα μεχρι να κρατησεις το μωρο σου στην αγκαλια σου!!

Πετυχες με την 1η προσπαθεια με δωρεα; Και αν θυμασαι,ποσες βλαστοκυστες εδωσε η δοτρια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Πωπω, οσες φορες κι αν το ξαναδιαβαζω συγκινουμαι!Και μονο η ιστορια σου λυνει πολλες αποριες σχετικα με το γιατι με δανεικα ωαρια σε σχετικα μικρη ηλικια!

ευχαριστω Μαίρη μ...κ να φανταστεις οτι το προβλημα μ ηταν χρόνια τλεικα κ κανενας σεν το έβρισκε....γιαυτο  κ ολα αυτά...αν ηξερα στα 28 μ οτι αυτο δεν θα έφτιαχνε * μιλαω για τα αυγά μ* θα χα παει από τότε με δοτρια. αλλα καλιο αργα παρα ποτε

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ευχαριστω Μαίρη μ...κ να φανταστεις οτι το προβλημα μ ηταν χρόνια τλεικα κ κανενας σεν το έβρισκε....γιαυτο  κ ολα αυτά...αν ηξερα στα 28 μ οτι αυτο δεν θα έφτιαχνε * μιλαω για τα αυγά μ* θα χα παει από τότε με δοτρια. αλλα καλιο αργα παρα ποτε

απο τη πρωτη στιγμη που ειχα διαβασει την ιστορια σου ειχα κατασυγκινηθει...και παλι τωρα..γλυκουλα μου..μπραβο σου...!!ποσα περασες...και να σαι με το μωρακι σου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ευχαριστω Μαίρη μ...κ να φανταστεις οτι το προβλημα μ ηταν χρόνια τλεικα κ κανενας σεν το έβρισκε....γιαυτο  κ ολα αυτά...αν ηξερα στα 28 μ οτι αυτο δεν θα έφτιαχνε * μιλαω για τα αυγά μ* θα χα παει από τότε με δοτρια. αλλα καλιο αργα παρα ποτε

Δυστυχως οι γιατροι ενω εντοπιζουν το προβλημα, πολλες φορες λογω μικρης ηλικιας δεν προτεινουν τα δανεικα και ταλαιπωρουν τη γυναικα με ασκοπες διεγερσεις και εμβρυομεταφορες

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα μου το είπαν στα 32 αλλά τότε δεν είχα καμμια εμπιστοσύνη στον γιατρό για διάφορους λογους(ειχα δίκιο βέβαια, το διασταύρωσα μετά) αλλά με έκανε τόσο να απεχθάνομαι τα κέντρα που έχασα χρόνο όταν πχ κατέβαζα πέντε και έξι ωοθυλακια δεν πήγα να δω τι είχαν μέσα αλλά ήλπιζα σε φυσική σύλληψη γιατί μας έλεγαν ότι το σπέρμα ήταν Οκ. Έλα όμως που είχαμε θέματα και φυσικη σύλληψη δε θα γινόταν.. 

Αν το γνωρίζαμε τότε ίσως είχα παιδί τώρα. 

Αλλά όλα για κάποιο λόγο γίνονται. 

Και δε μου αρέσει να πορεύομαι με το ίσως. 

Γι αυτό κι εξέφρασα εδώ τους φόβους μου, να βοηθήσω και να μη μένω στάσιμη. 

Εγώ έχω Ωαρια παρότι ο γιατρός μου λεγε δε θα είχα... Ο πρώτος που σας είπα.. 

Απλά όπως μου πε η ενδοκρινολογος αν το θέμα το έχει η γυναίκα λύνεται, αν το έχει ο άνδρας επίσης, αν το έχουν κι οι δυο ναι αλλά είναι πιο δύσκολο. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2019 at 10:29 ΜΜ, Shinny είπε:

Νομίζω ότι για εκεί με βλέπω. Μπορεί να υπάρχει κάποια ελπίδα αλλά κανείς δεν ξέρει πότε και αν θα έρθει...και η αλήθεια είναι ότι κάπου έχω αρχίσει και απογοητεύομαι

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ αναρωτιέμαι τι σημαίνει κορυφαίος? Σε τι διαφοροποιείται? Αν το προβλήμα είναι στα ωάρια τι άλλο να κάνουν? Τα γονιμοποιούν και τα βάζουν στον κλίβανο από κει και πέρα περιμένουν βλέποντας τα κάθε μέρα. Απλά επειδή όλοι μου λένε να δω και αυτό το κέντρο μπήκα στη διαδικασία να το σκεφτώ και να το μοιραστώ μαζί σας

Shinny στο ΓΕΝ είσαι κι εσύ? 

Εγώ ναι

Κι εμένα το ίδιο μου λέγαν ότι είναι το κορυφαίο εμβρυολογικο όμως εγώ σε αυτό γονιμοποίηση δεν είχα. Την πρώτη φορά γονιμοποιησιμο ωαριο αλλά δε γονιμοποιηθηκε, την δεύτερη πολύ ώριμο το ωάριο για γονιμοποίηση. 

Ίσως βέβαια αυτοί να λένε την αλήθεια. 

Στο προηγούμενο κέντρο στα πέντε Ωαρια σε φυσικούς κύκλους, τα τέσσερα γονιμοποιηθηκαν και είχα τρία μέτρια προς καλά έμβρυα κι ένα άριστο τέταρτης ημέρας αλλά εμφύτευση δεν είχα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

απο τη πρωτη στιγμη που ειχα διαβασει την ιστορια σου ειχα κατασυγκινηθει...και παλι τωρα..γλυκουλα μου..μπραβο σου...!!ποσα περασες...και να σαι με το μωρακι σου!!!

Υπάρχουν πθο δυσκολα κ απ τα δικα μ θεματα που είχα....για μενα ηταν λαιτ ολο αυτο...αλλες περνάνε πιο πολλα....αλλα ευτυχως πανρ. τα βάσανα μ....κ παλι όμως αν μ ξανατυχαιναν θα πέρναγα απ την αρχη για να κανω παιδί....σεευχαριστώγια τα ομπρφα λόγια σ..

1 ώρα πρίν, Mary H είπε:

Δυστυχως οι γιατροι ενω εντοπιζουν το προβλημα, πολλες φορες λογω μικρης ηλικιας δεν προτεινουν τα δανεικα και ταλαιπωρουν τη γυναικα με ασκοπες διεγερσεις και εμβρυομεταφορες

ετσι είναι κ πάει....σε 3 παπάρας έπεσα κ κανενας δεν μ το πε απ την αρχη ότι το θεκα μ ηταν αυτό....πες το ρε ανθρωπε μ σιγα το κεφάλι θα σ παρω...τι κ αν ημουν 28 ??? αλλα που ομως το κάνουν???? να ναι καλα ο ντοκ μ ο τελευταίος που με βοηθησε σε ολο αυτο.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ετσι είναι κ πάει....σε 3 παπάρας έπεσα κ κανενας δεν μ το πε απ την αρχη ότι το θεκα μ ηταν αυτό....πες το ρε ανθρωπε μ σιγα το κεφάλι θα σ παρω...τι κ αν ημουν 28 ??? αλλα που ομως το κάνουν???? να ναι καλα ο ντοκ μ ο τελευταίος που με βοηθησε σε ολο αυτο.

Αν επιτρεπεται ποιος ειναι ο γιατρος σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...