Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, natassaki2006 είπε:

ειδεσ ρε παιδι μου...αν ειναι να κολλησουν τελοσ....!

Αυτα τα εμβρυα τα ειχα χαμενη υποθεση. Μαλιστα μου ελεγε η ψυχολογος δειξε κ σ αυτα λιγη εμπιστοσυνη, ε,  λεω,  καταψυγμενα 3 χρονια τελευταια , ληγμενα θα ειναι. Τη μερα της ετ ειχα ενα παλιοβηχα ασε. Και μετα απο λιγες μερες πυρετο. Αν ειναι δυνατα ομως δεν καταλαβαινουν Χριστο...

  • Μου αρέσει 5

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Αυτα τα εμβρυα τα ειχα χαμενη υποθεση. Μαλιστα μου ελεγε η ψυχολογος δειξε κ σ αυτα λιγη εμπιστοσυνη, ε,  λεω,  καταψυγμενα 3 χρονια τελευταια , ληγμενα θα ειναι. Τη μερα της ετ ειχα ενα παλιοβηχα ασε. Και μετα απο λιγες μερες πυρετο. Αν ειναι δυνατα ομως δεν καταλαβαινουν Χριστο...

αυτο ρε συ...αν ειναι δυνατα τελοσ!φαντασου εμενα ο γιατροσ μου οταν εμεινα εγκυοσ στο αγορακι μου μου λεει κανε οτι θελεισ μεχρι να γεννησεισ.μπανιο στη θαλασσα..κανε κ θαλασσια σπορ οπωσ μπανανα...και λεω γιατρε τι λετε??κ μου λεει ειναι τοσο γερο εμβρυο αυτο κ εκει που πηγε κ φωλιασε δεν προκειται να παθει τιποτα.κ ετσι κ εγινε.ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη..κοντεψα να γεννησω στο καφε που πηγαινα καθε μερα...!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

αυτο ρε συ...αν ειναι δυνατα τελοσ!φαντασου εμενα ο γιατροσ μου οταν εμεινα εγκυοσ στο αγορακι μου μου λεει κανε οτι θελεισ μεχρι να γεννησεισ.μπανιο στη θαλασσα..κανε κ θαλασσια σπορ οπωσ μπανανα...και λεω γιατρε τι λετε??κ μου λεει ειναι τοσο γερο εμβρυο αυτο κ εκει που πηγε κ φωλιασε δεν προκειται να παθει τιποτα.κ ετσι κ εγινε.ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη..κοντεψα να γεννησω στο καφε που πηγαινα καθε μερα...!!!

Καλημέρα, θεωρητικά βέβαια πάντα, δεν είναι λογικό να προτιμούν να μεταφέρουν τα καλύτερα πρώτα οπότε αυτά που μένουν για επόμενες μεταφορές είναι υποδεέστερα ή τελικά δεν έχουν και αυτοί πλήρη εικόνα από την ποιότητα στο εργαστήριο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαμογέλα είπε:

Καλημέρα, θεωρητικά βέβαια πάντα, δεν είναι λογικό να προτιμούν να μεταφέρουν τα καλύτερα πρώτα οπότε αυτά που μένουν για επόμενες μεταφορές είναι υποδεέστερα ή τελικά δεν έχουν και αυτοί πλήρη εικόνα από την ποιότητα στο εργαστήριο?

καλημερα !!εγω οταν εμεινα εγκυοσ δεν ηταν απο καταψυξη.ηταν εμβρυα κατευθειαν...τωρα για την καταψυξη δεν νομιζω οτι επιλεγουν.μια φιλη μου προσφατα η οποια εμεινε κ εγκυοσ με τη πρωτη εβγαλε 23ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 16 και προχωρησαν σε 12 αριστεσ βλαστοκυστεσ.τισ εβαλε 2 επιασε διδυμα και τωρα εχει αλλεσ 10 στην καταψυξη.για ολεσ ειχε πει ο γιατροσ τησ κ οι εμβρυολογοι οτι ηταν 5ΑΑΑ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαμογέλα είπε:

Καλημέρα, θεωρητικά βέβαια πάντα, δεν είναι λογικό να προτιμούν να μεταφέρουν τα καλύτερα πρώτα οπότε αυτά που μένουν για επόμενες μεταφορές είναι υποδεέστερα ή τελικά δεν έχουν και αυτοί πλήρη εικόνα από την ποιότητα στο εργαστήριο?

Κι εγω ετσι νομιζα . Ομως αν ειναι ολα αριστα ή πολυ καλα δεν εχει καμια σημασια- σε μενα τα τελευταια ηταν τα πιο δυνατα. Αν ομως δεν ειναι ολα ιδιας ποιοτητας βαζουν πρωτα τα αριστα ή πολυ καλα και μετα αφηνουν τα μετρια κλπ. Αυτο νομιζω


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Tsini είπε:

@Mary H ειδικα ο γιατρος μου μου ειπε τσαμπα λεφτα οι εξετασεις, να παρει βιταμινες αν θελει επικουρικα. 

@Anania να σε ρωτησω, αν το σπερμα ειναι κατακερματισμενο δεν σημαινει πως ολα τα σπερματοζωαρια εχουν κατακερματισμο κ κυριως δεν φαινεται οτι το σπερματοζωαριο που γονιμοποιησε το ωαριο εχει κατακερματισμο. Πως λοιπον λενε οι γιατροι οτι η συγκεκριμενη βλαστοκυστη προεκυψε απο κατακερματισμενο ή μη σπερματοζωαριο; Γι αυτο συμφωνω με τον γιατρο μου που τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση (τελικα εχουμε ενα αρκετα καλο σπερμα) προτεινει απ ευθειας την "θεραπεια" χωρις περαιτερω εξετασεις...

Εάν προκύψει κατακερματισμός κανονικλα πρέπει να πάς σε ουρολόγο ανδρολόγο ο οποίος σου προτείνει περεταίρω εξετάσεις δλδ βιταμίνες κτλ και αυτός σου προτείνει ποιές βιταμίνες θα πάρεις δεν χρειάζονται όλοι τις ίδιες εμένα ο σύζυγος ας πούμε είχε έλλειψη μαγγανίου, τώρα τα υπόλοιπα δεν τα ξέρω απο που προέκυψε και τι αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις αλλά και για ποιό λόγο να το διακινδυνεύουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Ποσες απο εσας πηγατε με κατεψυγμενα εμβρυα δοτριας κ πετυχατε;; 

εγω κ πετυχα με την πρώτη δόξα το θεό...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

καλημερα...εγω εκανα με δικα μου 2 ετ με πεντε εμβρυα.δεν πετυχαν.ο αντρασ μου εχει πολυ κακο σπερμα αλλα κανεισ ωσ τωρα δεν το εψαξε περαιτερω.και τωρα περιμενω τηλ για τη δοτρια.θεωρεισ λοιπον οτι πρεπει να ψαξουμε το σπερμα??οτι δεν θα εχουμε πιθανοτητεσ με δοτρια??

Καλησπέρα και συγνώμη που πετάγομαι, αλλά εγώ στη θέση σας θα έφτιαχνα το σπέρμα! Εμείς κάναμε σπερμοδιαγραμμα το 2016 και ήταν πολύ καλό και Παρ όλο αυτά τη Δευτέρα έχουμε ραντεβού με το γιατρό για δανικά και για εξετάσεις σπέρματος...

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Καλησπέρα και συγνώμη που πετάγομαι, αλλά εγώ στη θέση σας θα έφτιαχνα το σπέρμα! Εμείς κάναμε σπερμοδιαγραμμα το 2016 και ήταν πολύ καλό και Παρ όλο αυτά τη Δευτέρα έχουμε ραντεβού με το γιατρό για δανικά και για εξετάσεις σπέρματος...

Σοφακι είναι αναλόγως το πρόβλημα του σπέρματος. Αν πχ έχει πολύ ψηλό κατακερματισμό χρειάζεται θεραπεία ακόμα κ με δανεικά. Αν υπάρχουν πολύ λίγες φυσιολογικές μορφές παλι θέλει φτιάξιμο εκτός αν υπάρχει πολύ μεγάλη ποσότητα. Αν το θέμα είναι μόνο η κινητικότητα η η ποσότητα θεωρώ ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Πάντως έχει κοπέλες σε φόρουμ που ενώ πήγανε με δότρια λόγω κακού σπέρματος είχαν αποτυχίες κ πετύχανε όταν αποκαταστάθηκε η βλαβη

12 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Ναι κορίτσι καταψυγμενα θα βάλω 

Σε ποιο γιατρό εισαι; Καλή επιτυχια

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα. Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας και το εννοώ, ότι για μένα είναι πολύτιμη. Όπως βλέπω, θα οδηγηθώ στα 34 μου στην επιλογή της δωρεάς ωαριων με την ελπίδα να γίνω μαμά. Μου είναι δύσκολο κορίτσια να το αποδεχτώ, έχω διαφορές σκέψεις στο μυαλό μου και μόνο όσες το έχετε περάσει Κ ζήσει γνωρίζετε οποτε θα το εκτιμούσα οποία κοπέλα θέλει εδώ η σε πριβε να καθησυχάσει τους φόβους μου. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Και εγω θα ηθελα να μαθω απο την εμπειρια σας!!! Αν γινεται να την καταθεσετε "δημοσια" θα βοηθηθουν κ αλλες κοπελες που ειναι στην προσπαθεια!!

Ναι, εγώ μίλησα για πμ μήπως κάποια κοπέλα διαβάζει, δεν  έχει πει δημόσια ότι τα κατάφερε έτσι, κατανοει όμως τις δικές μας ανησυχίες και θα θελε να βοηθήσει. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Ναι, εγώ μίλησα για πμ μήπως κάποια κοπέλα διαβάζει, δεν  έχει πει δημόσια ότι τα κατάφερε έτσι, κατανοει όμως τις δικές μας ανησυχίες και θα θελε να βοηθήσει. 

ανέτρεψε στο όνομα μ κ διάβασε την ιστορία μ....οσως σε βοηθήσει πολύ. αν δεν μπορέσεις πες μ να στην κανω επικόλληση ξανα να την δεις ...

2 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Και εγω θα ηθελα να μαθω απο την εμπειρια σας!!! Αν γινεται να την καταθεσετε "δημοσια" θα βοηθηθουν κ αλλες κοπελες που ειναι στην προσπαθεια!!

τι θέλετε να μάθετε κοριτσια μ???? πεοτε οπου μπορώ να βοηθήσω....

@Tsini @Thia1985

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...