Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

      περαστικά τους μωρέ τα ψυχακια 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Papaki@ είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Και σε λίγες μέρες να μας πεις μια τεράστια χοριακη! 

Εμάς μας πήρανε Σήμερα να μας πούνε ότι την Τρίτη θα κάνει η δοτρια ωοληψια.. τελειώσανε τα ψέματα κορίτσια! Έχω αγωνία τι θα γίνει!

Τόσο γρήγορα μπραβο όλα να πανε καλά καλές γονιμοποιήσει να έχετε ! Η Παναγία μαζί σας!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Τόσο γρήγορα μπραβο όλα να πανε καλά καλές γονιμοποιήσει να έχετε ! Η Παναγία μαζί σας!

Ευχαριστώ πολύ Μαίρη! Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Papaki@ είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Και σε λίγες μέρες να μας πεις μια τεράστια χοριακη! 

Εμάς μας πήρανε Σήμερα να μας πούνε ότι την Τρίτη θα κάνει η δοτρια ωοληψια.. τελειώσανε τα ψέματα κορίτσια! Έχω αγωνία τι θα γίνει!

Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!Οπότε μετά προχωράτε σε εμβρυομεταφορά??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/13/2020 at 10:09 AM, Tsini said:

Καλημερα κοριτσια!!

Ποσες απο εσας πηγατε με κατεψυγμενα εμβρυα δοτριας κ πετυχατε;; 

Εγώ με 2 κατεψυγμένες βλαστοκύστες έκανα την κόρη μου!

On 1/14/2020 at 3:20 PM, Thia1985 said:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας και το εννοώ, ότι για μένα είναι πολύτιμη. Όπως βλέπω, θα οδηγηθώ στα 34 μου στην επιλογή της δωρεάς ωαριων με την ελπίδα να γίνω μαμά. Μου είναι δύσκολο κορίτσια να το αποδεχτώ, έχω διαφορές σκέψεις στο μυαλό μου και μόνο όσες το έχετε περάσει Κ ζήσει γνωρίζετε οποτε θα το εκτιμούσα οποία κοπέλα θέλει εδώ η σε πριβε να καθησυχάσει τους φόβους μου. 

Κι εγώ είμαι 33 και πήρα ωάριο δότριας. Αν θέλεις κάτι συγκεκριμένο ρωτάς. Εγώ οδηγήθηκα σε ωάρια δότριας γιατί πέρασα καρκίνο στα 19 και τελικά μου καταστρέψανε τα ωάρια οι χημειοθεραπείες. Είχα περίοδο μόνο με αντισυλληπτικά τα τελευταία 10 χρόνια. Όποτε τα έκοβα έμπαινα σε εμμηνόπαυση! Δοκίμασα 2 φορές με δικά μου ωάρια αλλά ήταν τζούφια και μετά την ωοληψία διαλύονταν. Έκανα το μπεμπάκι μου με τη 2η προσπάθεια με ωάρια δότριας και έχει φτιάξει και η περίοδός μου! Παρόλο που τη θηλάζω αποκλειστικά και υποτίθεται αργεί η περίοδος. Ήρθε το μωρό μου και με ίσιωσε!!!

Σκέφτομαι να προσπαθήσω για 2ο κάποια στιγμή αν και δεν έχουν μείνει άλλα κατεψυγμένα.

On 1/16/2020 at 6:24 PM, Thia1985 said:

Καλησπέρα. Όπως μου χε πει εμβρυολογος σε δημόσιο νοσοκομείο, ο μόνος τρόπος να μάθει ένα παιδι ότι προέρχεται από δότη ή δότρια είναι η ομάδα αίματος γι αυτό και τα κέντρα κοιτάζουν να έχει η ληπτρια την ίδια ομάδα με τη δότρια. Και γι αυτό αλλά και γιατί με αυτό τον τρόπο, η ληπτρια δέχεται πιο καλά το Μοσχευμα(ετσι το είχε ονομάσει, δε του άρεσε η λέξη δανεικό ή δωρεά) εφόσον το DNA έχει διαφορά. Έτσι μου είχε πει. Οπότε μην ανησυχείς, το φροντίζουν βέβαια για να σαι ήσυχη, ρώτησε 

Εγώ δεν το ζήτησα ούτε συζητήσαμε κάτι τέτοιο και η μικρή έχει διαφορετική ομάδα αίματος. Θεωρώ πως αν κάποια θέλει θα πρέπει να το ζητήσει. Το σημαντικό είναι το ρέζους. Η ομάδα δεν επηρεάζει σε κάτι. Ίσως το ότι μπορεί να φανεί από εξετάσεις αλλά εμείς ούτως ή άλλως θα της πούμε πως ήρθε στον κόσμο.

Καλή επιτυχία στα κορίτσια που ετοιμάζονται και σε αυτά που περιμένουν χοριακές και τηλέφωνα!

  • Μου αρέσει 10

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Clue συγχαρητήρια για τη δύναμη σου και να χαίρεσαι το παιδάκι σου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κι εσένα που μοιράστηκες την εμπειρία σου. Εμένα κανένας γιατρός δεν έχει βρει που οφείλεται το θέμα μου. Τουλάχιστον να το αποδώσω κάπου. Μόνο θα ήθελα να μου πεις τι πληροφορίες γνώριζες για την δότρια. Ηλικία?  Χρώμα ματιών, μαλλιών, ύψος? Είναι το μόνο που με τρομάζει, το ότι δεν θα ξέρω τι θα αντιμετωπίσω... Τι θα απαντώ όταν πχ με ρωτάει ο παιδίατρος το οικογενειακό ιστορικό??? Πως θα είναι στην εφηβεία? Εγώ πέρασα πολύ ήρεμη Κ τα αδέρφια μου το ίδιο. Κι άλλα τέτοια που μπορεί να σας ακούγονται χαζά αλλά τα μοιράζομαι μαζί σας γιατί κανένας γιατρός δε μπορεί να τα καταλάβει, μόνο κάποια που τα έχει περάσει. 

Just now, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσια αδιαθέτησα χθες περιμένω τηλ απο τον γιατρο ουπς 1 εβδομαδα νωριτερα

Καλημέρα. Είσαι σε αναμονή? 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημέρα. 

Clue συγχαρητήρια για τη δύναμη σου και να χαίρεσαι το παιδάκι σου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κι εσένα που μοιράστηκες την εμπειρία σου. Εμένα κανένας γιατρός δεν έχει βρει που οφείλεται το θέμα μου. Τουλάχιστον να το αποδώσω κάπου. Μόνο θα ήθελα να μου πεις τι πληροφορίες γνώριζες για την δότρια. Ηλικία?  Χρώμα ματιών, μαλλιών, ύψος? Είναι το μόνο που με τρομάζει, το ότι δεν θα ξέρω τι θα αντιμετωπίσω... Τι θα απαντώ όταν πχ με ρωτάει ο παιδίατρος το οικογενειακό ιστορικό??? Πως θα είναι στην εφηβεία? Εγώ πέρασα πολύ ήρεμη Κ τα αδέρφια μου το ίδιο. Κι άλλα τέτοια που μπορεί να σας ακούγονται χαζά αλλά τα μοιράζομαι μαζί σας γιατί κανένας γιατρός δε μπορεί να τα καταλάβει, μόνο κάποια που τα έχει περάσει. 

Σε νοιωθω εαν κ ειναι τωρα τεκευταια οριστικη η αποφαση ολοκληρωσης της οικογενειας μου με δωρεα υλικου κ των 2 πιστευω απλα οτι ειναι λιγο καλυτερα απτην αποψη οτι θα εχουμε κυοφορησει τα μωρα μας κ ας μην εχουν δικο μας υλικο η καρδουλα τους θα χτυπησει μεσα μας οποτε μας μαθαινουν κ τα μαθαινουμε νωρις εγω ακομα δεν ηερω εαν θα το πω στο παιδι εαν τα καταφερω με το καλο κ ξερω σιγουρα οτι κ φυσιολογικα να εκανα ενα παιδι θα το πηγαινα το μεγαλωμα του βημα βημα ανησυχω για ολα κ ελπιζω να τα καταφερουμε το ενστικτο κ κανας ψυχολογος θα μας βοηθησει σιγουρα

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημέρα. 

Clue συγχαρητήρια για τη δύναμη σου και να χαίρεσαι το παιδάκι σου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κι εσένα που μοιράστηκες την εμπειρία σου. Εμένα κανένας γιατρός δεν έχει βρει που οφείλεται το θέμα μου. Τουλάχιστον να το αποδώσω κάπου. Μόνο θα ήθελα να μου πεις τι πληροφορίες γνώριζες για την δότρια. Ηλικία?  Χρώμα ματιών, μαλλιών, ύψος? Είναι το μόνο που με τρομάζει, το ότι δεν θα ξέρω τι θα αντιμετωπίσω... Τι θα απαντώ όταν πχ με ρωτάει ο παιδίατρος το οικογενειακό ιστορικό??? Πως θα είναι στην εφηβεία? Εγώ πέρασα πολύ ήρεμη Κ τα αδέρφια μου το ίδιο. Κι άλλα τέτοια που μπορεί να σας ακούγονται χαζά αλλά τα μοιράζομαι μαζί σας γιατί κανένας γιατρός δε μπορεί να τα καταλάβει, μόνο κάποια που τα έχει περάσει. 

Καλημέρα. Είσαι σε αναμονή? 

Ναι....μαλλον αρχιζωωω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!

Πας με δανεικό εμβρυο ,κατάλαβα σωστά? 

 

Οι ψυχολόγοι ναι, βοηθάνε. Εγώ τουλάχιστον έχω βοηθηθεί πολύ κι εκείνη μου είπε, να μοιράζομαι τα άγχη και τις αγωνίες μου με γυναίκες που έχουν περάσει το ίδιο Κ να μην ντρέπομαι να ρωτήσω το οτιδήποτε. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Με το καλό!

Πας με δανεικό εμβρυο ,κατάλαβα σωστά? 

 

Οι ψυχολόγοι ναι, βοηθάνε. Εγώ τουλάχιστον έχω βοηθηθεί πολύ κι εκείνη μου είπε, να μοιράζομαι τα άγχη και τις αγωνίες μου με γυναίκες που έχουν περάσει το ίδιο Κ να μην ντρέπομαι να ρωτήσω το οτιδήποτε. 

Σωστα με δανεικο απλα δεν ξερω αν θα προχωρησω τωρα παιζει να κατεβηκε περιοδος λογω της εξετασης που εκανα θα δειξει ουφ αγχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Με το καλό!

Πας με δανεικό εμβρυο ,κατάλαβα σωστά? 

 

Οι ψυχολόγοι ναι, βοηθάνε. Εγώ τουλάχιστον έχω βοηθηθεί πολύ κι εκείνη μου είπε, να μοιράζομαι τα άγχη και τις αγωνίες μου με γυναίκες που έχουν περάσει το ίδιο Κ να μην ντρέπομαι να ρωτήσω το οτιδήποτε. 

Οι προβληματισμοί σου ειναι απολύτως φυσιολογικοί,όλες πιστεύω τα εχουμε σκεφτεί και τα εχουμε συζητήσει. Προσωπικά με βοήθησε πολυ η ψυχολόγος μου απο την άποψη του να μην προτρέχω. Το τι θα συμβεί στην εφηβεία ειναι κάτι που θα έρθει σε 12-14 χρονια,δεν εχει νόημα να αγχωνόμαστε για κάτι τοςο μακρινό. Προσωπικά,έχοντας 2 μηνες μεχρι να γεννήσω το μονο που με ενδιαφέρει ειναι να ειναι υγιή. Μετα,βήμα βήμα,μερα με τη μερα θα αντιμετωπίσουμε οτι προκύψει. Το δικο μας γενετικό υλικό Επισης δεν ειναι εγγύηση οτι τα παιδια μας θα μας μοιάσουν ή οτι θα συμπεριφέρονται οπως εμεις ή τα αδέλφια μας. Το βλέπω σε φίλους και στα παιδια τους.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Οι προβληματισμοί σου ειναι απολύτως φυσιολογικοί,όλες πιστεύω τα εχουμε σκεφτεί και τα εχουμε συζητήσει. Προσωπικά με βοήθησε πολυ η ψυχολόγος μου απο την άποψη του να μην προτρέχω. Το τι θα συμβεί στην εφηβεία ειναι κάτι που θα έρθει σε 12-14 χρονια,δεν εχει νόημα να αγχωνόμαστε για κάτι τοςο μακρινό. Προσωπικά,έχοντας 2 μηνες μεχρι να γεννήσω το μονο που με ενδιαφέρει ειναι να ειναι υγιή. Μετα,βήμα βήμα,μερα με τη μερα θα αντιμετωπίσουμε οτι προκύψει. Το δικο μας γενετικό υλικό Επισης δεν ειναι εγγύηση οτι τα παιδια μας θα μας μοιάσουν ή οτι θα συμπεριφέρονται οπως εμεις ή τα αδέλφια μας. Το βλέπω σε φίλους και στα παιδια τους.

Το θέμα του να μου μοιάζει δε με απασχολεί. Ούτε αν θα είναι όμορφο η άσχημο. Πιο πολύ με ενδιαφέρει η εσωτερική ομορφιά, η οποία διδάσκεται από πολύ μικρή ηλικία. Ναι, κι εμένα μου είπε να μην προτρεχω αλλά επειδή καταλαβαίνει τα άγχη μου, με συμβουλευσε να μην τα κρατώ μεσα μου. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Οι προβληματισμοί σου ειναι απολύτως φυσιολογικοί,όλες πιστεύω τα εχουμε σκεφτεί και τα εχουμε συζητήσει. Προσωπικά με βοήθησε πολυ η ψυχολόγος μου απο την άποψη του να μην προτρέχω. Το τι θα συμβεί στην εφηβεία ειναι κάτι που θα έρθει σε 12-14 χρονια,δεν εχει νόημα να αγχωνόμαστε για κάτι τοςο μακρινό. Προσωπικά,έχοντας 2 μηνες μεχρι να γεννήσω το μονο που με ενδιαφέρει ειναι να ειναι υγιή. Μετα,βήμα βήμα,μερα με τη μερα θα αντιμετωπίσουμε οτι προκύψει. Το δικο μας γενετικό υλικό Επισης δεν ειναι εγγύηση οτι τα παιδια μας θα μας μοιάσουν ή οτι θα συμπεριφέρονται οπως εμεις ή τα αδέλφια μας. Το βλέπω σε φίλους και στα παιδια τους.

Πόσο είσαι??? κ γω 2 μηνες θέλω να γεννησω...7 Μάρτη μπαίνω στον μηνα μ.

Just now, Thia1985 είπε:

Το θέμα του να μου μοιάζει δε με απασχολεί. Ούτε αν θα είναι όμορφο η άσχημο. Πιο πολύ με ενδιαφέρει η εσωτερική ομορφιά, η οποία διδάσκεται από πολύ μικρή ηλικία. Ναι, κι εμένα μου είπε να μην προτρεχω αλλά επειδή καταλαβαίνει τα άγχη μου, με συμβουλευσε να μην τα κρατώ μεσα μου. 

ειμαι σίγουρη οτι θα τ προσφεριες το καλητερο δυνατό κ η ψυχη τ θα ναι τοσο όμορφη οσο η δικη σ ψυχη κ η δύναμη σ...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Thia1985 είπε:

Καλημέρα. 

Clue συγχαρητήρια για τη δύναμη σου και να χαίρεσαι το παιδάκι σου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κι εσένα που μοιράστηκες την εμπειρία σου. Εμένα κανένας γιατρός δεν έχει βρει που οφείλεται το θέμα μου. Τουλάχιστον να το αποδώσω κάπου. Μόνο θα ήθελα να μου πεις τι πληροφορίες γνώριζες για την δότρια. Ηλικία?  Χρώμα ματιών, μαλλιών, ύψος? Είναι το μόνο που με τρομάζει, το ότι δεν θα ξέρω τι θα αντιμετωπίσω... Τι θα απαντώ όταν πχ με ρωτάει ο παιδίατρος το οικογενειακό ιστορικό??? Πως θα είναι στην εφηβεία? Εγώ πέρασα πολύ ήρεμη Κ τα αδέρφια μου το ίδιο. Κι άλλα τέτοια που μπορεί να σας ακούγονται χαζά αλλά τα μοιράζομαι μαζί σας γιατί κανένας γιατρός δε μπορεί να τα καταλάβει, μόνο κάποια που τα έχει περάσει. 

Καλημέρα. Είσαι σε αναμονή? 

Καλησπέρα σορυ για την παρέμβαση.Ο παιδίατρος μας με ρώτησε εάν είναι από δότη η δοτρια η κόρη μας( ήξερε για την εξωσωματική) όταν του είπα όχι( δεν είναι όντως) τον ρώτησα γιατί τι θα άλλαζε κ μου είπε τίποτα απλά θα ήταν σαν να έχω έναν ασθενή χωρίς ιστορικό κ θα έπρεπε να τον αντιμετωπίσω έτσι. Πχ εσύ έχεις φυσιμα.Μπορει να είναι κληρονομικό πρέπει να σε παραπέμψω.Σε άλλη περίπτωση θα το έκανα μήπως κ υπάρχει.Με απλά λόγια ξέρουν πώς να το χειριστούμε όπως αντίστοιχα σε παιδιά υιοθεσίας.Θεωρω ότι οι γιατροί πρέπει να ξέρουν.Για τη συμπεριφορά θα σου πω ότι δεν μοιάζει σε κανένα μας διότι τη μεγαλώνουμε εμείς κ όχι οι γονείς σε μια διαφορετική εποχή με άλλα πρωτυπα..άλλωστε κι εσύ ίδια εφηβεία είχες με τα αδέρφια σου; Εγώ όχι...τα χαρακτηριστικά επίσης κ σε μια φυσική σύλληψη τραβάνε κ 4-5 γενιές πισω.Η κόρη μου έχει πράσινα μάτια κ σγουρά μαλλιά κ είναι ίδια η προγιαγιά της.

Η φιλη μου με δοτρια έκανε δύο κοριτσάκια .Για λόγους που αφορούν εκείνη δεν θα τους το πει.Μου λέει λοιπόν μια μέρα στον καφέ μας" κι αν με ρωτήσουν ιστορικό γυναικολογικό αφού είναι κορίτσια τι θα πω;" Της λέω ειδικά αυτό τελείως άκυρη σκέψη...ο,τι κι εγώ.Δεν μπορούσα να κάνω παιδί κ έκανα με εξωσωματική ...άλλωστε αυτή η γενιά θα ψάχνετε από τα 25 .Δεν θα ναι σαν εμάς!που εδώ που τα λέμε ούτε εγώ έμοιαζα τη μάνα μου πουπηκε σε εμμηνόπαυση στα 53,ούτε στο ότι έκανε τσακ μπαμ παιδιά.

Το πραγματικό ιστορικό μας ούτε εμείς το ξέρουμε...

Κοριτσιου έφτασα πολύ κοντά στην επιλογή σου μετά από πολλές παλλινδρομες.Δεν έχει καμία διαφορά για μένα εάν έχει το ίδιο υλικό.Την αγαπώ για αυτό που η ίδια είναι όχι για το dna της.Οπως θα έπαιρνα νεφρό αν χρειαζομουν ,καρδιά κτλ έτσι κ ωάριο.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν έχω σκοπό να πω τπτ στο παιδί ή στα παιδια, είναι σύμφωνος κι ο άντρας μου σε αυτό. Από τη στιγμή που θα γίνει, ξεχνιέται, ούτε το ξανασυζητάμε ποτέ οι δυο μας, του το είπα και το σεβάστηκε. Εδώ θα μοιράζομαι σκέψεις, είναι τελείως διαφορετικά .Ξερω πως πολλά που σκέφτομαι τώρα, θα ξεχαστούν όταν γίνει ,μου το είπε και η ψυχολόγος, αλλά δε μπορώ και να μην το κάνω, να μην τα σκέφτομαι εννοώ. 

Αυτό που κάνω τελευταία Κ με έχει βοηθήσει πάρα πολύ είναι το εξής. Όταν πάω για καφέ, βόλτα κλπ Κ οι διπλανοί έχουν παιδάκια, τα παρατηρώ, βλέπω πως αντιδρούν, πως φέρονται και πιάνω τον εαυτό μου να γελάει πολύ συχνά. Τις προάλλες ήμουν στην ουρά για να παραγγείλω καφέ Κ η μπροστινη μου είχε ένα παιδάκι, δε του έδινε πολλή σημασία, γύρναγε αυτό τριγύρω κι έπαιζε και κάποια στιγμή απομακρύνθηκε αρκετά και της λέω συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά δε φοβάστε μη χαθεί από τα μάτια σας? Ξέρει μου λέει φτάνει ως τη τζαμαρία κι επιστρέφει Κ της λέω αν βγει στο δρόμο? Δε μου απάντησε, πήρε τον καφέ της κι έφυγε, το παιδάκι δεν πρέπει να ταν πάνω από τριών ετών.... Όταν απομακρύνθηκα με τον καφέ συνειδητοποίησα ότι το πρόσεχα σα να ταν δικό μου κι εκεί είπα, είναι δυνατόν να μην αγαπήσεις ένα παιδι που θα νιώσεις??? Αυτά με χαλαρώνουν Κ με ηρεμούν αλλά κάποιες στιγμές διστάζω.. 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...