Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, island1 είπε:

Τα κριτήρια καλώς είναι αυστηρά.Μακαρι να ήταν κ στη φίλη μας τοτε .Ο χρόνος είναι ανασταλτικός παράγοντας.Μακαρι να ψάχνουν δίπλα κ τριπλά που δίνονται το παιδιά.Αλλα σε πιο σύντομο διάστημα..Ωστόσο Μαίρη μου για να λεμε κ αλήθειες,αρκουμαστε σε ένα" η υιοθεσία αργεί" κ οι περισσότεροι δεν κάνουν καν αίτηση.Κι όταν αυτή γίνεται διαλέγουν παιδί.Δεν το λέω έξω από το χώρο.Εκανα 3 αιτήσεις το 2015 ( τότε γινόταν ξεχωριστα στα ιδρύματα) όταν συμπλήρωνα ηλικία με κοιτούσαν έκπληκτοι.Στα 33 υιοθεσία με ρωτούσαν.Στην πραγματικότητα είναι εσχατη λύση...Το θυμόμαστε μόνο αν κ εφ όσων έχουμε εξαντλήσει δική μας προσπάθεια με κάθε τρόπο κ φυσικά ισχύει κ για εμένα αυτο

Για μένα η υιοθεσία είναι ακόμη πιο ιερό πραγμα από αυτό που βιώνω τώρα στο σώμα μου. Ήθελα πολύ να υιοθετήσω κ να μην καταφύγω στις εξωσωματικές αλλά ο αντρας μου ήταν αρνητικός. Το είχα σαν πρώτη επιλογή κ θα ήθελα να πάρω κ λίγο μεγαλύτερο παιδακι

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 17/1/2020 at 11:23 ΜΜ, Papy είπε:

Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!Οπότε μετά προχωράτε σε εμβρυομεταφορά??

Ας δούμε πρώτα τι θα γίνει! Και μετά θα κάνουμε και εμβρυομεταφορα! 

@boukitsa123 διάβασα τα μηνύματα σου και δεν ξέρω τι να σου πω κοριτσάκι μου! Σου εύχομαι να είσαι γερή και να χαίρεσαι την οικογένειά σου, βρες την δύναμη να συγχωρεσεις αυτούς τους ανθρώπους που σε μεγάλωσαν και προχωρά την ζωή σου μόνο με αγάπη, άστα όλα πίσω σου! Εγώ μεγάλωσα με ένα  αδερφό 12 χρόνια μεγαλύτερό μου, στα 22 τον έχασα από αυτοκινητιστικό δυστύχημα, έχω ήμουν 11, έμαθα ότι δεν είναι αδερφός μου εξ αίματος πριν την κηδεία, ήταν μια πληροφορία για εμένα άχρηστη, η αγάπη δεν γεννιέται με το αίμα, τον λάτρευα τον αδερφό μου και εγώ και οι γονείς μου, από τότε έλεγα ότι όταν μεγαλώσω θα κάνω 1 παιδί και ένα θα υιοθετήσω, ακόμα δεν τα έχω καταφέρει, δεν είχα κανέναν ενδοιασμό για τα δανεικά, είναι το ίδιο πράγμα κορίτσια, η αγάπη διδάσκεται, τα παιδιά είναι αυτά που βιώνουν

  • Μου αρέσει 5

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Ας δούμε πρώτα τι θα γίνει! Και μετά θα κάνουμε και εμβρυομεταφορα! 

@boukitsa123 διάβασα τα μηνύματα σου και δεν ξέρω τι να σου πω κοριτσάκι μου! Σου εύχομαι να είσαι γερή και να χαίρεσαι την οικογένειά σου, βρες την δύναμη να συγχωρεσεις αυτούς τους ανθρώπους που σε μεγάλωσαν και προχωρά την ζωή σου μόνο με αγάπη, άστα όλα πίσω σου! Εγώ μεγάλωσα με ένα  αδερφό 12 χρόνια μεγαλύτερό μου, στα 22 τον έχασα από αυτοκινητιστικό δυστύχημα, έχω ήμουν 11, έμαθα ότι δεν είναι αδερφός μου εξ αίματος πριν την κηδεία, ήταν μια πληροφορία για εμένα άχρηστη, η αγάπη δεν γεννιέται με το αίμα, τον λάτρευα τον αδερφό μου και εγώ και οι γονείς μου, από τότε έλεγα ότι όταν μεγαλώσω θα κάνω 1 παιδί και ένα θα υιοθετήσω, ακόμα δεν τα έχω καταφέρει, δεν είχα κανέναν ενδοιασμό για τα δανεικά, είναι το ίδιο πράγμα κορίτσια, η αγάπη διδάσκεται, τα παιδιά είναι αυτά που βιώνουν

Καλά να τους συγχωρήσω δεν παίζει απλά εκπαιδεύομαι πλέον στο να είμαι γονέας του εαυτού μου (self-parenting για όποια θέλει να το γκουγκλάρει). Λυπάμαι για τον αδερφό σου. Σου εύχομαι το 2020 να σε κάνει μανούλα με ένα γερό παιδάκι. 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλά να τους συγχωρήσω δεν παίζει απλά εκπαιδεύομαι πλέον στο να είμαι γονέας του εαυτού μου (self-parenting για όποια θέλει να το γκουγκλάρει). Λυπάμαι για τον αδερφό σου. Σου εύχομαι το 2020 να σε κάνει μανούλα με ένα γερό παιδάκι. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Καλη κ ευτυχισμενη εβδομαδα σε ολες!!

Απορια που εχω: σε εσας που προχωρησατε με δανεικα ωαρια (ή κ εμβρυα) ο γιατρος σας εδωσε κορτιζονη κατα την ετ για να αποφευχθει η πιθανοτητα αποβολης (λογω αγνωστου γενετικου υλικου που εισηχθη στον οργανισμο σας; ) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tsini είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Καλη κ ευτυχισμενη εβδομαδα σε ολες!!

Απορια που εχω: σε εσας που προχωρησατε με δανεικα ωαρια (ή κ εμβρυα) ο γιατρος σας εδωσε κορτιζονη κατα την ετ για να αποφευχθει η πιθανοτητα αποβολης (λογω αγνωστου γενετικου υλικου που εισηχθη στον οργανισμο σας; ) 

καλημερα κοριτσακι!!εμενα μου εδινε με δικα μου για αυτο το λογο.φανταζομαι το ιδιο θα ειναι και στα δανεικα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

καλημερα κοριτσακι!!εμενα μου εδινε με δικα μου για αυτο το λογο.φανταζομαι το ιδιο θα ειναι και στα δανεικα...

Επειδη δεν θα μου δωσει ειπε, γι αυτο παιρνω γνωμες!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Επειδη δεν θα μου δωσει ειπε, γι αυτο παιρνω γνωμες!!

α...ναι ε?τοτε ας σου απαντησουν κοριτσια που το εχουν κανει...να μαθουμε ολεσ..

Just now, natassaki2006 είπε:

α...ναι ε?τοτε ας σου απαντησουν κοριτσια που το εχουν κανει...να μαθουμε ολεσ..

ποτε ξεκινας???

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια έφτασε η μέρα για το ραντεβού με το γιατρό!! Είμαι έξω και περιμένω!!!!! Άντε και καλές ειδήσεις να έχουμε!!! Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια!!!!

  • Μου αρέσει 9

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Κοριτσια έφτασε η μέρα για το ραντεβού με το γιατρό!! Είμαι έξω και περιμένω!!!!! Άντε και καλές ειδήσεις να έχουμε!!! Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια!!!!

αχ καλη επιτυχια κοριτσακι μου...καλη αρχη...!!εχεισ ολη μασ την θετικη σκεψη εννοειται!!περιμενουμε τα νεα σου!!!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, natassaki2006 είπε:

καλημερα κοριτσακι!!εμενα μου εδινε με δικα μου για αυτο το λογο.φανταζομαι το ιδιο θα ειναι και στα δανεικα...

Δίνουν κορτιζόνη σε κάθε προσπάθεια 

Όλες οι φίλες μου πηραν

Στο προηγούμενο που ήμουν δεν έδιναν και μου χε κάνει εντυπωση

Όταν είχα ρωτήσει μήπως πρέπει να πάρω μου είπε όχι χωρίς να το αιτιολογησει


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Δίνουν κορτιζόνη σε κάθε προσπάθεια 

Όλες οι φίλες μου πηραν

Στο προηγούμενο που ήμουν δεν έδιναν και μου χε κάνει εντυπωση

Όταν είχα ρωτήσει μήπως πρέπει να πάρω μου είπε όχι χωρίς να το αιτιολογησει

και εγω αυτο πιστευω...εμενα και στισ 2 ετ μου την ξεκινησε απο την αρχη απο τη 2η μερα μαζι με τισ αντιπηκτικεσ και το φολλικο οξυ κ την d3 και τα dermestril

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Tsini είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Καλη κ ευτυχισμενη εβδομαδα σε ολες!!

Απορια που εχω: σε εσας που προχωρησατε με δανεικα ωαρια (ή κ εμβρυα) ο γιατρος σας εδωσε κορτιζονη κατα την ετ για να αποφευχθει η πιθανοτητα αποβολης (λογω αγνωστου γενετικου υλικου που εισηχθη στον οργανισμο σας; ) 

Καλημέρα κοπέλα...κ εγω επερνα κορτιζόνη κ μάλιστα πριν την μετά φορά κ μέχρι την 15 βδομαδα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Tsini είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Καλη κ ευτυχισμενη εβδομαδα σε ολες!!

Απορια που εχω: σε εσας που προχωρησατε με δανεικα ωαρια (ή κ εμβρυα) ο γιατρος σας εδωσε κορτιζονη κατα την ετ για να αποφευχθει η πιθανοτητα αποβολης (λογω αγνωστου γενετικου υλικου που εισηχθη στον οργανισμο σας; ) 

Ναι.. Από την 2η μέρα του κύκλου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...