Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Sofoulis είπε:

Καλός γάιδαρος κι αυτός!!! Αν δεν ψαχνομαστε μόνες μας χαθήκαμε!!!!! Τι να πω...ας ελπίσουμε ότι αυτό θα είναι το τελευταίο βήμα!

Εμένα ο γιατρός μου για τα δανικά δεν με πήγε σε κέντρο....η κοπέλα ήταν δική του (τη βρήκε αυτός) και υποτίθεται ότι είχε την αποκλειστική ευθύνη...χαζομάρες...

Δεν ξέρουμε τι να πιστέψουμε με τους χαζογιατρους

Just now, Sofoulis είπε:

Δεν ξέρω μάτια μου το να σου πω...εμείς θα πάμε με.δανικα υποτίθεται τα ωάρια θα είναι καλά....στο χέρι μας είναι μόνο το σπέρμα και ότι μπορούμε θα κανουμε αν τελικά χρειαστεί...μακάρι να μην χρειαστεί!!!!

Αν τα ωάρια είναι νεανικά κ πολύ καλά επιδιορθώνουν τις βλάβες του σπέρματος 

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

23 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Α!!! Πότε θα πάτε??

Να σε ρωτήσω κάτι...τώρα που τα ουτροτζισταν καταργούνται ποια σου εδώ ο γιατρός για προγεστερόνη?

Καταργούνται τα ουτροτζεσταν;;;εμενα μόλις τωρα την Τριτη μου εγραψε ο γυναικολόγος 3 κουτια. 

Αποσύρεται μια συγκεκριμένη παρτίδα:  Στην ανάκληση της υπ. αριθμ.180357 παρτίδας. Για προληπτικούς λόγους. Δεν σημαίνει οτι αποσύρεται το φαρμακο απο την αγορά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Καταργούνται τα ουτροτζεσταν;;;εμενα μόλις τωρα την Τριτη μου εγραψε ο γυναικολόγος 3 κουτια. 

Αποσύρεται μια συγκεκριμένη παρτίδα:  Στην ανάκληση της υπ. αριθμ.180357 παρτίδας. Για προληπτικούς λόγους. Δεν σημαίνει οτι αποσύρεται το φαρμακο απο την αγορά.

Αλήθεια??? Δεν το είχα καταλάβει έτσι! Εγώ νόμιζα όλα!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

Σοφακι μου γλυκό τι κανεις; Ετοιμάζεσαι; Άντε ένας νέος κύκλος ξεκινάει για σας με νέα μπεμπέ που θα ειναι power. Με διδυμάκια σε βλεπω κ εσένα. Εγω σήμερα έχω καφέ αλλά λίγα ευτυχώς όμως δεν έχω ζαλάδες κ αναγούλες. Πήγαμε κ για καφεδάκι, ε χυμό ήθελα να πω, με το αγορι στην παραλια κ ήταν ομορφς

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Σοφακι μου γλυκό τι κανεις; Ετοιμάζεσαι; Άντε ένας νέος κύκλος ξεκινάει για σας με νέα μπεμπέ που θα ειναι power. Με διδυμάκια σε βλεπω κ εσένα. Εγω σήμερα έχω καφέ αλλά λίγα ευτυχώς όμως δεν έχω ζαλάδες κ αναγούλες. Πήγαμε κ για καφεδάκι, ε χυμό ήθελα να πω, με το αγορι στην παραλια κ ήταν ομορφς

Μπράβο Μαιρουλα μου καλά κάνατε!!! Λίγες μέρες μας έμειναν...

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου....

καλη χρονια σε ολες.....

ειχαμε φυγει για τις γιορτες εξωτερικό γιαυτο και δεν σας εστειλα νωρίτερα....

@dimitra19 να δεις που η επομενη θα ειναι και η τυχερή μας........

το νεο έτος θα μας φερει πολλα πολλα χαμόγελα...

ειμαι σιγουρη......

εγω λογικα αρχές Φλεβάρη θα κανω την τριτη μου προσπάθεια.....

μακαρι ολα να πανε καλα......

@Mary H χαίρομαι τοσο πολυ για σενα...........

Ολα θα πανε τελεια για λες μας.....!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου....

καλη χρονια σε ολες.....

ειχαμε φυγει για τις γιορτες εξωτερικό γιαυτο και δεν σας εστειλα νωρίτερα....

@dimitra19 να δεις που η επομενη θα ειναι και η τυχερή μας........

το νεο έτος θα μας φερει πολλα πολλα χαμόγελα...

ειμαι σιγουρη......

εγω λογικα αρχές Φλεβάρη θα κανω την τριτη μου προσπάθεια.....

μακαρι ολα να πανε καλα......

@Mary H χαίρομαι τοσο πολυ για σενα...........

Ολα θα πανε τελεια για λες μας.....!

Άντε κοπέλα μου πλησιάζει η νέα σου προσπάθεια όλα καλά να πανε αυτή τη φορά!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλή χρόνια με υγεία σε όλες μας και το 2020 να φέρει σε όλες μας επιτυχίες και στις εγκυμονούσες υγιέστατα μωράκια. Είχα καιρό να μπω και γω είχα άδειες και ξεκουράστηκα! Καλή αρχή σε Όσες πάμε για νέες προσπάθειες.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Κορίτσια καλή χρόνια με υγεία σε όλες μας και το 2020 να φέρει σε όλες μας επιτυχίες και στις εγκυμονούσες υγιέστατα μωράκια. Είχα καιρό να μπω και γω είχα άδειες και ξεκουράστηκα! Καλή αρχή σε Όσες πάμε για νέες προσπάθειες.

Καλή χρόνια και καλή αρχηαρχή

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Καταργούνται τα ουτροτζεσταν;;;εμενα μόλις τωρα την Τριτη μου εγραψε ο γυναικολόγος 3 κουτια. 

Αποσύρεται μια συγκεκριμένη παρτίδα:  Στην ανάκληση της υπ. αριθμ.180357 παρτίδας. Για προληπτικούς λόγους. Δεν σημαίνει οτι αποσύρεται το φαρμακο απο την αγορά.

Δεν καταργούνται γενικά τα utrogestan. Ανακλήθηκε μια συγκεκριμένη παρτίδα utrogestan 200mg. Μπορείς να πάρεις, απλά τσέκαρε να μην έχει επάνω αυτό τον αριθμό (που ήδη θα το έχουν ελέγξει στα φαρμακεία), αλλιώς μπορείς να πάρεις utrogestan των 100mg και να παίρνεις 2 αντί για 1.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2020 at 5:02 ΜΜ, Papaki@ είπε:

Στον πρώτο γιατρό που έκανα εξωσωματική, είχα θετική χοριακη  μετα απο 2 ημερες πολαπλασιασμο  από την επόμενη ειχα αιμα και μετά βιοχημική και όταν πήγα στο ιατρείο του μου είπε οτι δεν ήταν και πολύ καλής ποιότητας τα  έμβρυα (3ης μερας με βαθμολογία  3 και 3,1), και του λεω γιατι δεν μας το ειπατε? μου λεει ε ενταξει δεν ηταν και για πεταμα!! και μου λεει ε ενταξει εκανες μια προσπαθεια σιγα! για την ακρίβεια χρισημοποιησε την λέξη κουραφεξαλα!

Έχω μείνει άφωνη!!! 

Ε καλά έκανες μια προσπάθεια σιγά???? 

 

On 10/1/2020 at 6:59 ΜΜ, Tsini είπε:

@Papaki@, @Sofoulis, ειμαι κ εγω υπερ του να κανουμε εξετασεις κ να ψαχνομαστε. Ακομα κ για το σπερμα. Αλλα εχω απορια, σε περιπτωση κατακερματισμου ή κακου σπερματος εκτος απο βιταμινες (ειδικες, ξε-ειδικες) σας εχουν πει καποια αλλη αποδοτικη θεραπεια; Γτ με τον Λυμπεροπουλο που μιλησα, παρ ολο που βρηκε καλο το σπερμοδιαγραμμα, μου ειπε οτι καλο θα ηταν να κανουμε κ κατακερματισμο. Βεβαια εμεις μικρογονιμοποιηση θα κανουμε, ακομα κ κατακερματισμος να υπαρχει κανεις δεν μου βεβαιωνει οτι κ στη μικρο θα διαλεξουν καλο σπερματοζωαριο. Οποτε γτ στην τελικη να μην παιρνουν βιταμινες προληπτικα αφου οτι κ να δειξουν οι εξετασεις παλι στην ιδια θεραπεια θα καταληξουμε... Ρητορικη η ερωτηση μου,αλλα καλο θα ηταν να διαβασω γνωμες...

Οι περισσότεροι γιατροί λένε ότι δε τους νοιάζει το σπέρμα, ειδικά στη μικρογονιμοποιηση. 

Εμένα όμως πολύ δικός μου ανθρωπος(αδελφος πολύ καλής μου φίλης ,γιατρός που ειδικεύεται στο εξωτερικό στην εξωσωματική γονιμοποίηση και που λατρεύει τη δουλειά του) έδειξε τις δικές μου εξετασεις(χαμηλη αμη, υψηλή fsh) και του άντρα μου(θεματα με το σπέρμα και το 2017 υψηλός Κατακερματισμος) στους καθηγητές του και μου είπε ότι στην εξωσωματική παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η ποιότητα του σπέρματος. Η ποσότητα λύνεται, η κινητικότητα επίσης, η ποιότητα θέλει δουλειά. Η γυναίκα ακόμη και σε πρόωρη εμμηνόπαυση ή σε εμμηνόπαυση, κατά διαστήματα έχει Ωαρια και αν το σπέρμα είναι καλό, εγκυμοσύνη υφίσταται αν δεν υπάρχουν περαιτέρω προβλήματα που να την εμποδίζουν. Και μη σας πω ψέμματα, με προβλημάτισε γιατί δεν έχει κανένα όφελος από εμένα.

 

Ο άντρας μου παίρνει βιταμινες και έχουμε δει διαφορά στην κινητικότητα, μετά από δύο μήνες. 

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ναι μεν πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στους γιατρούς, να κρατάμε όμως δε μικρό καλάθι και να ψαχνόμαστε και μόνες, να μιλάμε,να λέμε τη γνώμη μας και να προτείνουμε. Γιατί έχω ακούσει Κ περιπτώσεις όπου γυναίκες μικρές ηλικία, δίνουν Ωαρια και καλά αλλά δεν έχουν καλή πορεία τα έμβρυα οπότε εκεί τι έφταιξε? 

Εγώ θα κάνω δυο ακόμη ωοληψιες με δικά μου και αν δεν, θα πάω με δότρια. Αλλά θέλω να διασφαλισω ότι και το σπέρμα θα είναι πολύ καλό, αλλιώς τι να το κάνω?? Απογοητεύομαι που απογοητεύομαι τώρα, να φάω και σε αυτή την περίπτωση χαστούκι?? 

 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Thia1985 είπε:

Έχω μείνει άφωνη!!! 

Ε καλά έκανες μια προσπάθεια σιγά???? 

 

Οι περισσότεροι γιατροί λένε ότι δε τους νοιάζει το σπέρμα, ειδικά στη μικρογονιμοποιηση. 

Εμένα όμως πολύ δικός μου ανθρωπος(αδελφος πολύ καλής μου φίλης ,γιατρός που ειδικεύεται στο εξωτερικό στην εξωσωματική γονιμοποίηση και που λατρεύει τη δουλειά του) έδειξε τις δικές μου εξετασεις(χαμηλη αμη, υψηλή fsh) και του άντρα μου(θεματα με το σπέρμα και το 2017 υψηλός Κατακερματισμος) στους καθηγητές του και μου είπε ότι στην εξωσωματική παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η ποιότητα του σπέρματος. Η ποσότητα λύνεται, η κινητικότητα επίσης, η ποιότητα θέλει δουλειά. Η γυναίκα ακόμη και σε πρόωρη εμμηνόπαυση ή σε εμμηνόπαυση, κατά διαστήματα έχει Ωαρια και αν το σπέρμα είναι καλό, εγκυμοσύνη υφίσταται αν δεν υπάρχουν περαιτέρω προβλήματα που να την εμποδίζουν. Και μη σας πω ψέμματα, με προβλημάτισε γιατί δεν έχει κανένα όφελος από εμένα.

 

Ο άντρας μου παίρνει βιταμινες και έχουμε δει διαφορά στην κινητικότητα, μετά από δύο μήνες. 

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ναι μεν πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στους γιατρούς, να κρατάμε όμως δε μικρό καλάθι και να ψαχνόμαστε και μόνες, να μιλάμε,να λέμε τη γνώμη μας και να προτείνουμε. Γιατί έχω ακούσει Κ περιπτώσεις όπου γυναίκες μικρές ηλικία, δίνουν Ωαρια και καλά αλλά δεν έχουν καλή πορεία τα έμβρυα οπότε εκεί τι έφταιξε? 

Εγώ θα κάνω δυο ακόμη ωοληψιες με δικά μου και αν δεν, θα πάω με δότρια. Αλλά θέλω να διασφαλισω ότι και το σπέρμα θα είναι πολύ καλό, αλλιώς τι να το κάνω?? Απογοητεύομαι που απογοητεύομαι τώρα, να φάω και σε αυτή την περίπτωση χαστούκι?? 

 

Συμφωνω μαζι σου, φυσικα κ το σπερμα παιζει τον ρολο του κ μαλιστα σημαντικο! Η απορια μου ειναι στο αν αξιζει τελικα να το ψαχνουμε τοοοσο πολυ αφου η θεραπεια ως επι το πλειστον ειναι η ιδια (κ αν θα φερει κ αξιοσημειωτα αποτελεσματα..) 

Κ εμενα πηρε τις androfertil για 3 μηνες. Η κινητικοτητα δεν εφτιαξε.. αλλα δε μας νοιαζει κιολας. Κατακερματισμο δεν καναμε, μετα απο ψαξιμο θεωρω τσαμπα λεφτα κ αγχος αφου κ παλι εκ του αποτελεσματος θα κριθουν ολα, κοινως μετα την ετ θα δουμε τι ψαρια πιασαμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...