Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, nasia11 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας, σας διαβαζω καθε μερα ανελλιπως απλα δεν  ημουν τοσο ενεργη....εκανα εμβρυομεταφορα 2 αψογες βλαστοκυστες κ σημερα πηρα μια ωραιοτατη αρνητικη χοριακη....θα ήθελα σας παρακαλω πολυ να μου πειτε την γνωμη σας...με μια συντομη κουβεντα με το κεντρο( διοτι δεν ειχα κουραγιο για παραπανω) η γιατρος μου μου ειπε η επομενη εμβρυομεταφορα να γινει αμεσα λογω του οτι εχει δυναμωσει το ενδομητριο..ισχυει κατι τετοιο? γιατι εγω προσωπικα θα ηθελα να ηρεμησω το εχω μεγαλη αναγκη κ να το αφησω για λιγο αργοτερα....εσεις τι λετε;;;σας ευχαριστω πολυ!!!!

Καλησπερα και λυπαμαι για το αρνητικο αποτελεσμα. Με δανεικα? Αυτο που σου ειπε ο γιατρος πρωτη φορα το ακουω εγω μετα απο ενα χρονο τα εβαλα. Ουτως η αλλως θα κανεις προετοιμασια ενδομητριου με φαρμακα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα. Τι εννοεί ακριβώς έχει δυναμώσει? Πόσο χρονών είσαι? Επίσης έχεις ψάξει το ενδομητριο για φλεγμονες? Ήταν η πρώτη σου αποτυχημένη εμβρυομεταφορα?? 

Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά εγώ προσωπικά που εκανα καπάκι τέσσερις εμβρυομεταφορες, εβαλα κιλά, οι ορμόνες χτύπησαν κόκκινο Κ μέχρι να συνέλθω δύο μήνες δεν είχα περίοδο ενώ είχα κανονικοτατη ωορρηξία... 

ειμαι 35 με δανεικα πρωτη εμβρυομεταφορα, οχι περα απο υπερηχους για το παχος υποθετω πιο πολυ δεν κοιταξαμε κατι αλλο...θεωρητικα φανταζομαι γιατι ημουν ισως μια ευκολη περιπτωση...πολυ καλο σπερμα , πολυ καλα ωαρια...κ το αποτελεσμα σας το ειπα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Mary H πως πάει η ημικρανία κορίτσι; Έχεις θέμα με ημικρανίες και άνευ εγκυμοσύνης ή τώρα λόγω ορμονών; 

Kαλα ειμαι τωρα. Ειχα παντα θεμα με ημικρανιες πολυ συχνα και χαπακωνομουν

  • Λυπημένη/-ος 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, nasia11 είπε:

ειμαι 35 με δανεικα πρωτη εμβρυομεταφορα, οχι περα απο υπερηχους για το παχος υποθετω πιο πολυ δεν κοιταξαμε κατι αλλο...θεωρητικα φανταζομαι γιατι ημουν ισως μια ευκολη περιπτωση...πολυ καλο σπερμα , πολυ καλα ωαρια...κ το αποτελεσμα σας το ειπα....

Πέρα από το σπέρμα και τα Ωαρια πολλά παίζουν ρόλο και φυσικά δεν αρκεί ένα καλό πάχος ενδομητριου...χωρις να θέλω να σε αναστατώσω αλλά πραγματικά κι εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό... Γνώμη μου μην προβεί σε καμμια κίνηση αν δεν πάρεις μια άλλη γνώμη κι αν φυσικά δεν ελέγξεις το ενδομητριο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Stamatia123 είπε:

Μου είπε ότι είναι ευχαριστημένος και ότι αν και την Τετάρτη έχουμε ανάλογο αποτέλεσμα πάμε καλά. Και επειδή πονάω μου είπε ξεκούραση... Μήπως τι κάνω όμως; ένα φαγητό μόνο.... 

Νταξ... Ευχαριστημένη είμαι :)

Ευχαριστημένος λέει. Αν την Τετάρτη έχουμε ανάλογο αποτέλεσμα πάμε καλά. 

Ένα βήμα τη φορά... Σήμερα θα έχουμε στο γλέντι του διπλασιασμού Depeche Mode και το πάρτυ θα το ανοίξει ο Σαλεας.... Χα χα χα χα

Συγχαρητήρια Σταματία!!Εύχομαι να κυλήσουν όλα ομαλά κ να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα γερό μωράκι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Συγχαρητήρια Σταματία!!Εύχομαι να κυλήσουν όλα ομαλά κ να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα γερό μωράκι!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Εύχομαι και για σένα τα καλύτερα :)

1 ώρα πρίν, nasia11 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας, σας διαβαζω καθε μερα ανελλιπως απλα δεν  ημουν τοσο ενεργη....εκανα εμβρυομεταφορα 2 αψογες βλαστοκυστες κ σημερα πηρα μια ωραιοτατη αρνητικη χοριακη....θα ήθελα σας παρακαλω πολυ να μου πειτε την γνωμη σας...με μια συντομη κουβεντα με το κεντρο( διοτι δεν ειχα κουραγιο για παραπανω) η γιατρος μου μου ειπε η επομενη εμβρυομεταφορα να γινει αμεσα λογω του οτι εχει δυναμωσει το ενδομητριο..ισχυει κατι τετοιο? γιατι εγω προσωπικα θα ηθελα να ηρεμησω το εχω μεγαλη αναγκη κ να το αφησω για λιγο αργοτερα....εσεις τι λετε;;;σας ευχαριστω πολυ!!!!

Λυπάμαι παρα πολύ για το αποτέλεσμα. Εκτος του ότι συμφωνώ απόλυτα με τις φίλες που σου είπα ότι πρέπει να κάνεις έναν έλεγχο παραπάνω θα σου πω επιπλέον ότι η ψυχολογία είναι το άλφα και το ωμέγα. Δεν γίνεται να λες εσύ ότι έχεις ανάγκη να ηρεμησεις και να επιμένει η γιατρο σου ότι τώρα πρέπει! 

Με κρυοσυντηρημενα θα κάνεις προετοιμασία ενδομητριου και όποτε είσαι έτοιμη οργανικα προχωράς σε εμβρυομεταφορά. 

Κοίτα την ψυχολογία σου. Για μένα είναι SOS. Δεν έχεις καλή ψυχολογία... Αυτό μεταφέρεται και στην σχέση. 

Έχω κάνει πολλές προσπάθειες όπως και οι περισσότερες εδώ μέσα και σου τα γράφω με πολλη αγάπη. 

Εύχομαι να πάρεις την καλύτερη απόφαση για σένα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Stamatia123 συγχαρητήρια!!!

On 2/3/2020 at 2:36 AM, Tsini said:

Οταν λες καρτουλα με το αιμα της;; Τι καρτουλα; Εχετε διαφορετικη ομαδα αιματος να υποθεσω...

Κοριτσια την προσοχη σας... Ειναι καμμια απο εδω μεσα που να ειχε ενδομητρια φλεγμονη κ να εμεινε εγκυος μετα απο θεραπεια;

Εγώ έκανα υστεροσκόπηση και φάνηκε ότι είχα χρόνια ενδομητδίτιδα. Πήρα ένα σχήμα με 3 αντιβιωσεις για 10 μέρες και στον επόμενο κύκλο έμεινα έγκυος!

10 hours ago, Andri M said:

Και καλά κάνεις και την καμαρώνεις!! Εγώ χρόνια τώρα φοράω φαρδιά ρούχα. Έλεγα σε μία φίλη, ότι αν πετάξω κοιλιά εγκύου, θα φοράω εφαρμοστά!! 

Κι εγώ το ίδιο έκανα! Έψαχνα κάθε μέρα με ποια μπλούζα φαίνεται πιο πολύ η κοιλιά! Τώρα το έχω γυρίσει πάλι στα φαρδιά παρόλο που έχω σχεδόν την ίδια κοιλιά!χαχαχ

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Clue είπε:

@Stamatia123 συγχαρητήρια!!!

Εγώ έκανα υστεροσκόπηση και φάνηκε ότι είχα χρόνια ενδομητδίτιδα. Πήρα ένα σχήμα με 3 αντιβιωσεις για 10 μέρες και στον επόμενο κύκλο έμεινα έγκυος!

Κι εγώ το ίδιο έκανα! Έψαχνα κάθε μέρα με ποια μπλούζα φαίνεται πιο πολύ η κοιλιά! Τώρα το έχω γυρίσει πάλι στα φαρδιά παρόλο που έχω σχεδόν την ίδια κοιλιά!χαχαχ

Εγω ρε κορίτσια ειμαι η μόνη που κρύβω την κοιλιτσα; Έχω παρά πολύ μικρή, σαν να περιμένω περίοδο κ χαίρομαι που μου λένε ότι δε φαίνομαι! Θέλω η κοιλιά μου να φαίνεται μόνο στους δυο τελευταίους μήνες! Βέβαια το καρότσι θα το δείχνω με καμάρι!

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Stamatia123 είπε:

Μου είπε ότι είναι ευχαριστημένος και ότι αν και την Τετάρτη έχουμε ανάλογο αποτέλεσμα πάμε καλά. Και επειδή πονάω μου είπε ξεκούραση... Μήπως τι κάνω όμως; ένα φαγητό μόνο.... 

Νταξ... Ευχαριστημένη είμαι :)

Ευχαριστημένος λέει. Αν την Τετάρτη έχουμε ανάλογο αποτέλεσμα πάμε καλά. 

Ένα βήμα τη φορά... Σήμερα θα έχουμε στο γλέντι του διπλασιασμού Depeche Mode και το πάρτυ θα το ανοίξει ο Σαλεας.... Χα χα χα χα

Stamatia ξεκούραση και όλα καλά θα πάνε. Ούτε εγώ είχα μεγάλα νούμερα. 71 ή 73 η πρωτη, 145 η δεύτερη και τρίτη δεν έκανα. Μου είπαν δεν χρειάζεται. Κατευθείαν μετά από καμιά βδομάδα μετά την δεύτερη είδαμε σάκο στον υπέρηχο με εμβρυϊκά στοιχεία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, alina80 είπε:

Stamatia ξεκούραση και όλα καλά θα πάνε. Ούτε εγώ είχα μεγάλα νούμερα. 71 ή 73 η πρωτη, 145 η δεύτερη και τρίτη δεν έκανα. Μου είπαν δεν χρειάζεται. Κατευθείαν μετά από καμιά βδομάδα μετά την δεύτερη είδαμε σάκο στον υπέρηχο με εμβρυϊκά στοιχεία. 

Απλα θα κανει 3η για να παει 100 κ πανω αφορμη για παρτυυυυυυ ψαχνει καλε το παιδακι της δεν της χαλαει χατηρια

Just now, Mary H είπε:

Εγω ρε κορίτσια ειμαι η μόνη που κρύβω την κοιλιτσα; Έχω παρά πολύ μικρή, σαν να περιμένω περίοδο κ χαίρομαι που μου λένε ότι δε φαίνομαι! Θέλω η κοιλιά μου να φαίνεται μόνο στους δυο τελευταίους μήνες! Βέβαια το καρότσι θα το δείχνω με καμάρι!

Καλε συ τι κοιλια να κανεις τωρα απο τον 6ο κ αν τοσο αδυνατο που εισαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Απλα θα κανει 3η για να παει 100 κ πανω αφορμη για παρτυυυυυυ ψαχνει καλε το παιδακι της δεν της χαλαει χατηρια

Καλε συ τι κοιλια να κανεις τωρα απο τον 6ο κ αν τοσο αδυνατο που εισαι

Nαι απ τον 6ο και μετα!Καλυτερα!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Stamatia123 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Εύχομαι και για σένα τα καλύτερα :)

Λυπάμαι παρα πολύ για το αποτέλεσμα. Εκτος του ότι συμφωνώ απόλυτα με τις φίλες που σου είπα ότι πρέπει να κάνεις έναν έλεγχο παραπάνω θα σου πω επιπλέον ότι η ψυχολογία είναι το άλφα και το ωμέγα. Δεν γίνεται να λες εσύ ότι έχεις ανάγκη να ηρεμησεις και να επιμένει η γιατρο σου ότι τώρα πρέπει! 

Με κρυοσυντηρημενα θα κάνεις προετοιμασία ενδομητριου και όποτε είσαι έτοιμη οργανικα προχωράς σε εμβρυομεταφορά. 

Κοίτα την ψυχολογία σου. Για μένα είναι SOS. Δεν έχεις καλή ψυχολογία... Αυτό μεταφέρεται και στην σχέση. 

Έχω κάνει πολλές προσπάθειες όπως και οι περισσότερες εδώ μέσα και σου τα γράφω με πολλη αγάπη. 

Εύχομαι να πάρεις την καλύτερη απόφαση για σένα

@Stamatia123 σε ευχαριστω πολυ συμφωνω απολυτα μαζι σου , δεν θα προχωρησω σε καμια περιπτωση, δεν μπορω ουτε να σκεφτω αυτη τη στιγμη κ αλλη προετοιμασια....οταν λες επιπλεον ελεγχο εννοεις καποια υστεροσκοπηση πχ; ευχομαι ολοψυχα για σενα να πανε ολα καλα!!!!

12 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Καλησπερα και λυπαμαι για το αρνητικο αποτελεσμα. Με δανεικα? Αυτο που σου ειπε ο γιατρος πρωτη φορα το ακουω εγω μετα απο ενα χρονο τα εβαλα. Ουτως η αλλως θα κανεις προετοιμασια ενδομητριου με φαρμακα

@Mary H καλημερα δεν ξερω αν καταφερα χθες να σου απαντησω...το παλεψα 2 φορες αλλα μαλλον ειχα καποιο θεμε με το ιντερνετ

...με δανεικα ναι πρωτη φορα, πρωτη προσπαθεια γενικοτερα...κ γω διαβαζοντας σας ειδα κοπελες να προσπαθουν ξανα μετα απο πολυ καιρο για αυτο κ μου εκανε πολλη μεγαλη εντυπωση!!! χαρηκα πολυ παντως με την επιτυχια σου, ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε τελεια!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nasia11 είπε:

@Stamatia123 σε ευχαριστω πολυ συμφωνω απολυτα μαζι σου , δεν θα προχωρησω σε καμια περιπτωση, δεν μπορω ουτε να σκεφτω αυτη τη στιγμη κ αλλη προετοιμασια....οταν λες επιπλεον ελεγχο εννοεις καποια υστεροσκοπηση πχ; ευχομαι ολοψυχα για σενα να πανε ολα καλα!!!!

@Mary H καλημερα δεν ξερω αν καταφερα χθες να σου απαντησω...το παλεψα 2 φορες αλλα μαλλον ειχα καποιο θεμε με το ιντερνετ

...με δανεικα ναι πρωτη φορα, πρωτη προσπαθεια γενικοτερα...κ γω διαβαζοντας σας ειδα κοπελες να προσπαθουν ξανα μετα απο πολυ καιρο για αυτο κ μου εκανε πολλη μεγαλη εντυπωση!!! χαρηκα πολυ παντως με την επιτυχια σου, ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε τελεια!!!

Καλημέρα. Θα πρότεινα να ξεκουραστεί ο οργανισμός σου, σ εμενα ο γιατρός μου έλεγε ενάμιση με δυο μήνες για ξεκούραση από ορμόνες. Σ αυτούς τους μήνες κάνε κ μια υστεροσκοπηση να δεις αν είναι όλα οκ. Καλό είναι να σου την κάνει ο εξωσωματικος σου. Αιματολογικά ανοσολογικα σίγουρα σ εμενα αυτά ζήτησε . Μετά θα ξέρεις ότι εισαι καθαρή κ είναι θέμα εμβρύων. Όταν βάλετε τα έμβρυα θέλει στενή παρακολούθηση σε ορμόνες κατά την προετοιμασία ενδομητριου για να μην ξεφύγει κατικάτι

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...