Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 hours ago, Taggeris said:

Είχες ευρήματα από αυτές τις εξετάσεις;

Ναι. Οι ανοσολογικές ήταν οκ. Μόνο τα nk-like όπως είπε ήταν λίγο ανεβασμένα. Απλά πήρα λίγη παραπάνω κορτιζόνη πριν και μετά την εμβρυομεταφορά. Από την υστεροσκόπηση βρήκαμε ότι είχα χρόνια ενδομητρίτιδα. Πήρα ένα σχήμα με 3 αντιβιώσεις κι όλα καλά!

Just now, Andri M said:

Είμαι εκτός θέματος, αλλά ήθελα να ρωτήσω, 4 βλαστοκύστες είχες συνολικά από τα δανεικά? Με το Μακράκη δεν ήσουν? Συστεγάζεται με τον Τσιριγώτη (σκέφτομαι να πάω σε αυτόν).

Άντε με το καλό να το γιορτάσουμε !!

Ναι. Εκεί ήμουν. Η δότρια έδωσε 5 ωάρια που γονιμοποιήθηκαν και τα 5. Τα 2 τα βάλαμε τρίτης μέρας και 2 έγιναν βλαστοκύστες που της βάλαμε τη 2η φορά. Ένα δεν κατάφερε να γίνει βλαστοκύστη. Παρόλο που δε ρώτησα θεωρώ ότι τα μοιράσανε. Αλλά θα σε γελάσω.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Clue είπε:

Ναι. Οι ανοσολογικές ήταν οκ. Μόνο τα nk-like όπως είπε ήταν λίγο ανεβασμένα. Απλά πήρα λίγη παραπάνω κορτιζόνη πριν και μετά την εμβρυομεταφορά. Από την υστεροσκόπηση βρήκαμε ότι είχα χρόνια ενδομητρίτιδα. Πήρα ένα σχήμα με 3 αντιβιώσεις κι όλα καλά!

Ναι. Εκεί ήμουν. Η δότρια έδωσε 5 ωάρια που γονιμοποιήθηκαν και τα 5. Τα 2 τα βάλαμε τρίτης μέρας και 2 έγιναν βλαστοκύστες που της βάλαμε τη 2η φορά. Ένα δεν κατάφερε να γίνει βλαστοκύστη. Παρόλο που δε ρώτησα θεωρώ ότι τα μοιράσανε. Αλλά θα σε γελάσω.

και εμεινες εγκυουλα τη 2η???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue said:

Ναι. Οι ανοσολογικές ήταν οκ. Μόνο τα nk-like όπως είπε ήταν λίγο ανεβασμένα. Απλά πήρα λίγη παραπάνω κορτιζόνη πριν και μετά την εμβρυομεταφορά. Από την υστεροσκόπηση βρήκαμε ότι είχα χρόνια ενδομητρίτιδα. Πήρα ένα σχήμα με 3 αντιβιώσεις κι όλα καλά!

Ναι. Εκεί ήμουν. Η δότρια έδωσε 5 ωάρια που γονιμοποιήθηκαν και τα 5. Τα 2 τα βάλαμε τρίτης μέρας και 2 έγιναν βλαστοκύστες που της βάλαμε τη 2η φορά. Ένα δεν κατάφερε να γίνει βλαστοκύστη. Παρόλο που δε ρώτησα θεωρώ ότι τα μοιράσανε. Αλλά θα σε γελάσω.

Ναι και εγώ το ίδιο θα σκεφτόμουν, 5 ωάρια είναι πολύ λίγα, εκτός και αν η τιμή το "δικαιολογεί". Πάντως τα κατάφερες!!!Αυτό έχει σημασία! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

και εμεινες εγκυουλα τη 2η???

Ναι! Πάει τώρα! Τελείωσε! Ανυπομονώ για το 2ο!!! 

Just now, Andri M said:

Ναι και εγώ το ίδιο θα σκεφτόμουν, 5 ωάρια είναι πολύ λίγα, εκτός και αν η τιμή το "δικαιολογεί". Πάντως τα κατάφερες!!!Αυτό έχει σημασία! 

Δεν το είχα σκεφτεί εξ αρχής αλλιώς θα είχα ρωτήσει. Η τιμή ήταν κανονική.

Αλλά ναι! Τα κατάφερα! Χαίρομαι πάρα πολύ! Αν και θα ήθελα να έχω στην κατάψυξη και για 2ο. Τώρα θα πρέπει να τα κάνω όλα από την αρχή. Νέο δότη και νέα δότρια...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Ναι! Πάει τώρα! Τελείωσε! Ανυπομονώ για το 2ο!!! 

Δεν το είχα σκεφτεί εξ αρχής αλλιώς θα είχα ρωτήσει. Η τιμή ήταν κανονική.

Αλλά ναι! Τα κατάφερα! Χαίρομαι πάρα πολύ! Αν και θα ήθελα να έχω στην κατάψυξη και για 2ο. Τώρα θα πρέπει να τα κάνω όλα από την αρχή. Νέο δότη και νέα δότρια...

μπραβο σου γλυκια μανουλα!!!βουρ για το 2ο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια . την δευτερα ειχαμε ραντεβου με το γιατρο μετα την αρνιτικι χοριακη . αποφασισαμε στον επομενο κυκλο να κανουμε υστεροσκοπηση ξανα και  βιοψια ενδομητριου και μετα θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορα ειπαμε πως θα κανουμε καταστολη αυτη τη φορα και το διαφορετικό που θα κανουμε απο την μερα που θα αρχίσω την προγεστερονη θα παρω και κορτιζονη . υπολογιζουμε εμβρυομεταφορα περιπου απριλιο .προχωραμε και ελπιζουμε                                                                                                                  Stamatia 123 περιμένουμε τα νέα σου 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Καλημερα κοριτσια . την δευτερα ειχαμε ραντεβου με το γιατρο μετα την αρνιτικι χοριακη . αποφασισαμε στον επομενο κυκλο να κανουμε υστεροσκοπηση ξανα και  βιοψια ενδομητριου και μετα θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορα ειπαμε πως θα κανουμε καταστολη αυτη τη φορα και το διαφορετικό που θα κανουμε απο την μερα που θα αρχίσω την προγεστερονη θα παρω και κορτιζονη . υπολογιζουμε εμβρυομεταφορα περιπου απριλιο .προχωραμε και ελπιζουμε                                                                                                                  Stamatia 123 περιμένουμε τα νέα σου 

Καλημερα κι ολα καλα να πανε αυτη τη φορα! Ποιος ειναι ο γιατρος σου?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Κυριακιδης Embryolab

Ειναι πολυ καλος γιατρος, τον εχω πετυχει πολλες φορε;ς στο κεντρο και τον ειχα ρωτησει και κατι γαι την ετ. Ολα καλα θα πανε την επομενη φορα!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ειναι πολυ καλος γιατρος, τον εχω πετυχει πολλες φορε;ς στο κεντρο και τον ειχα ρωτησει και κατι γαι την ετ. Ολα καλα θα πανε την επομενη φορα!

εγω ειμαι ευχαριστημενη  παρολ την αποτυχια ειναι πολυ συζητήσιμος πας για μιση ωρα και τελικα κάθεσαι και συζητας 2 ωρες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ba_lily είπε:

εγω ειμαι ευχαριστημενη  παρολ την αποτυχια ειναι πολυ συζητήσιμος πας για μιση ωρα και τελικα κάθεσαι και συζητας 2 ωρες

Eιναι προσεκτικος και οι εξετασεις που σου ζητησε σωστες. Θα δεις που θα παει πολυ καλα η δευτερη φορα. Εισαι σε καλα χερια 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Που εισαι καλε Σταματια? Παλι βολοδερνεις σε αλλο φορουμ????????

Κορίτσια η χοριακη δεν πήγε και πιλυ καλά... 108 από 67 προχτες.. 

Το κέντρο έχει κλείσει δεν μπόρεσα να μιλήσω με τον γιατρό

Εγω το παρτυ όμως θα το κάνω?!!!! Να μη λείψει καμία:x

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...