Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, nasia11 είπε:

@Andri M σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες που μου δινεις...αυτοανοσα κ θρομβοφιλια εχω κανει , δεν εκανα τπτ οσον αφορα τπ ενδομητριο...με προβληματισες αρκετε γιατι το κεντρο επιμενει οτι ηταν τυχαιο γεγονος...θα το ξανασυζητησω κ παλι σε ευχαριστω πολυ

@Rafaelatarzan σε ευχαριστω πολυ κ  σε σενα ευχομαι με το καλοοοο!!!! κ γω αυτα εκανα πανω κατω εκτος απο την υστεροσκοπηση, που δεν την προτεινε ποτε κανενας ενω βλεπω οτι ολες εχετε κανει σχεδον:(

@Mary H   σημερα που μιλησα πιο ψυχραιμα μαζι τους μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να κανουμε κατι....εχω προβληματιστει πολυ...αιματολογικα ανοσολογικα τα εκανα κ γω ολα, στην παρακολουθηση ομως ενδομητριου εκανα μονο υπερηχους δεν μετρησα ορμονες....τι μετρουσανε σε σενα?

Απαραιτήτως ορμόνες! Σε μένα 2η μερα του κύκλου με σικλακουρ, γύρω στη 10η μερα νομίζω και μια μερα πριν ξεκινήσω Προγεστερονη. Τώρα που θυμαμαι τέσσερις φορές με μέτρησαν. Στις δυο τελευταίες μου είπε ο γιατρός αν δεν βγουν καλές οι ορμόνες δεν προχωράμε! Είναι απαραίτητο γιατί αν πχ η Προγεστερονη είναι ψηλή δεν πρέπει να προχωρήσεις. Αυτά συζήτησε τα με το γιατρό κ πίεσε τον να τα κανεις αλλιώς άλλαξε γιατρό! Επίσης σε μένα μετά το πρώτο αρνητικό με έστειλε για υστεροσκοπηση. Που ξέρει δηλ ο γιατρός σου ότι ήταν τυχαίο; Να δώσεις δηλ αλλά λεφτά , να κάψεις κ άλλες βλαστοκυστες κ μετά α, να ψάξουνε κ το ενδομήτριο; Γενικά περίεργα σου τα λέει ο τύπος...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Απαραιτήτως ορμόνες! Σε μένα 2η μερα του κύκλου με σικλακουρ, γύρω στη 10η μερα νομίζω και μια μερα πριν ξεκινήσω Προγεστερονη. Τώρα που θυμαμαι τέσσερις φορές με μέτρησαν. Στις δυο τελευταίες μου είπε ο γιατρός αν δεν βγουν καλές οι ορμόνες δεν προχωράμε! Είναι απαραίτητο γιατί αν πχ η Προγεστερονη είναι ψηλή δεν πρέπει να προχωρήσεις. Αυτά συζήτησε τα με το γιατρό κ πίεσε τον να τα κανεις αλλιώς άλλαξε γιατρό! Επίσης σε μένα μετά το πρώτο αρνητικό με έστειλε για υστεροσκοπηση. Που ξέρει δηλ ο γιατρός σου ότι ήταν τυχαίο; Να δώσεις δηλ αλλά λεφτά , να κάψεις κ άλλες βλαστοκυστες κ μετά α, να ψάξουνε κ το ενδομήτριο; Γενικά περίεργα σου τα λέει ο τύπος...

Έτσι ακριβώς! Οπωσδηποτε ορμόνες και ψάξιμο το ενδομήτριο! Μετα απο μια αποτυχία με δανεικά επιβάλλεται διαγνωστική υστεροσκοπηση.Αλλιως πάτε στα τυφλά και πετάτε τα χρήματα σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nasia11 είπε:

@Andri M σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες που μου δινεις...αυτοανοσα κ θρομβοφιλια εχω κανει , δεν εκανα τπτ οσον αφορα τπ ενδομητριο...με προβληματισες αρκετε γιατι το κεντρο επιμενει οτι ηταν τυχαιο γεγονος...θα το ξανασυζητησω κ παλι σε ευχαριστω πολυ

@Rafaelatarzan σε ευχαριστω πολυ κ  σε σενα ευχομαι με το καλοοοο!!!! κ γω αυτα εκανα πανω κατω εκτος απο την υστεροσκοπηση, που δεν την προτεινε ποτε κανενας ενω βλεπω οτι ολες εχετε κανει σχεδον:(

@Mary H   σημερα που μιλησα πιο ψυχραιμα μαζι τους μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να κανουμε κατι....εχω προβληματιστει πολυ...αιματολογικα ανοσολογικα τα εκανα κ γω ολα, στην παρακολουθηση ομως ενδομητριου εκανα μονο υπερηχους δεν μετρησα ορμονες....τι μετρουσανε σε σενα?

σε ευχαριστώ πολύ αγαπη να σαι καλά..σ εύχομαι τα καλητερα. 

Just now, Stamatia123 είπε:

Ε όχι δα!!!! 

Οι προηγούμενες ήταν με δικά μου (και προκοψα... Χα χα χα) 

με τα δικά μας ολες προκοψαμε.χαχαχαχχα ας είναι καλα οι τσπουπρες που μας βοηθούν με όποιο τροπο

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μετά την πρώτη αποτυχία με ωάρια δότριας μου είπε να κάνουμε υστεροσκόπηση και ανοσολογικές εξετάσεις. Λέει είναι πρωτόκολλο μετά από 2 αποτυχίες αλλά ας τα κάνουμε τώρα. Εγώ σκέφτομαι ότι θα ήθελα να μου το είχε πει πριν την πρώτη φορά... Τώρα θα είχα ίσως άλλη μια προσπάθεια στην κατάψυξη...

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

Κι εμένα μετά την πρώτη αποτυχία με ωάρια δότριας μου είπε να κάνουμε υστεροσκόπηση και ανοσολογικές εξετάσεις. Λέει είναι πρωτόκολλο μετά από 2 αποτυχίες αλλά ας τα κάνουμε τώρα. Εγώ σκέφτομαι ότι θα ήθελα να μου το είχε πει πριν την πρώτη φορά... Τώρα θα είχα ίσως άλλη μια προσπάθεια στην κατάψυξη...

Είχες ευρήματα από αυτές τις εξετάσεις;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια !διαβάζω μαζεμένες τις σελίδες  έχω πάρα πολύ δουλειά και δεν προλαβαίνω να πάρω μέρος στην κουβέντα!

@Stamatia123 πήγες να δόσεις αίμα? για σένα μπήκα περιμένω με αγονία! 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

καλημέρα κορίτσια !διαβάζω μαζεμένες τις σελίδες  έχω πάρα πολύ δουλειά και δεν προλαβαίνω να πάρω μέρος στην κουβέντα!

@Stamatia123 πήγες να δόσεις αίμα? για σένα μπήκα περιμένω με αγονία! 

κ εγω το ιδιο....!!καλημερα σε ολες....σταματια  τι εγινε πηγεσ????

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Να προσθέσω στη λίστα των εξετάσεων ότι έχουμε κάνει και καρυότυπο ζεύγους

Με προβληματίζει κάτι που μου είπε η μαία στο Ακεσω. Στη δωρεά ωαρίων κάνουν αποκλειστικά μικρογονιμοποίηση. Ο λογος είναι για να μην χάσουν ούτε ένα έμβρυο. Τί γίνεται σε άλλα κέντρα?

Ως επί το πλείστον μικρογονιμοποιηση κάνουν, ειδικά αν το σπέρμα δεν είναι άριστο. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stamatia123 είπε:

Καλημέρα!!! Πήγα το πρωί έδωσα αίμα περιμένω αποτελέσματα μετά τις 15:00 #€&%? :"*#€_

Έτσι και είναι όλα καλά ετοιμαστείτε γκαστροφιλες για μεγάλο πάρτυ. Βάλτε κροπ τοπ, πουλιες, χάντρες και φτερά. 8 παλικάρια σαν τα κρύα τα νερά από την Δανία θα μας διασκεδάσουν το βράδυ  μετά τις 22:00  στο baltazar. Θα έχουμε την χαρά να τους απολαύσουμε σε ένα άκρως αποκαλυπτικό   stripshow. Η βραδυα θα κρύβει και ένα δώρο έκπληξη. Η εγκυμονουσα  με την μεγαλύτερη κοιλιά θα έχει την ευκαιρία να πάρει οποίο από τα αγορια θέλει σπιτι της( με την προϋπόθεση να τον αφήσει να φύγει μετά από κάνα δυο μέρες το πολύ..... Χα χα χα χα) 

Κλαιω απο τα γέλια.... Καφενέ το καταντησα το μαγαζάκι εδώ  μέσα... 

Καλημέρα γκαστροφιλη μου... Μπυαχαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημέρα κοπελιά!! 

Ετοίμασε τα πιο σεξυ κροπ τοπ που έχεις και αναμένουμε την απάντηση του μικροβιολογικού για το αν θα κάνουμε πάρτυ η όχι... Keep in touch baby

Just now, Papaki@ είπε:

καλημέρα κορίτσια !διαβάζω μαζεμένες τις σελίδες  έχω πάρα πολύ δουλειά και δεν προλαβαίνω να πάρω μέρος στην κουβέντα!

@Stamatia123 πήγες να δόσεις αίμα? για σένα μπήκα περιμένω με αγονία! 

Καλημέρα!!! Πήγα το πρωί έδωσα αίμα περιμένω αποτελέσματα μετά τις 15:00 #€&%? :"*#€_

Έτσι και είναι όλα καλά ετοιμαστείτε γκαστροφιλες για μεγάλο πάρτυ. Βάλτε κροπ τοπ, πουλιες, χάντρες και φτερά. 8 παλικάρια σαν τα κρύα τα νερά από την Δανία θα μας διασκεδάσουν το βράδυ  μετά τις 22:00  στο baltazar. Θα έχουμε την χαρά να τους απολαύσουμε σε ένα άκρως αποκαλυπτικό   stripshow. Η βραδυα θα κρύβει και ένα δώρο έκπληξη. Η εγκυμονουσα  με την μεγαλύτερη κοιλιά θα έχει την ευκαιρία να πάρει οποίο από τα αγορια θέλει σπιτι της( με την προϋπόθεση να τον αφήσει να φύγει μετά από κάνα δυο μέρες το πολύ..... Χα χα χα χα) 

Κλαιω απο τα γέλια.... Καφενέ το καταντησα το μαγαζάκι εδώ  μέσα... 

Γράφω σε δύο φόρουμ και τα έχω χάσει..... 

Just now, DIMITRAS είπε:

Ρε Σταματια οπου γραφεις εγραψα που είσαι πουλάκι μου???

Καλημέρα!!! Ετοιμάζομαι για το πάρτυ... Ψάχνω ρούχα να είμαι έτοιμη... 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clue said:

Κι εμένα μετά την πρώτη αποτυχία με ωάρια δότριας μου είπε να κάνουμε υστεροσκόπηση και ανοσολογικές εξετάσεις. Λέει είναι πρωτόκολλο μετά από 2 αποτυχίες αλλά ας τα κάνουμε τώρα. Εγώ σκέφτομαι ότι θα ήθελα να μου το είχε πει πριν την πρώτη φορά... Τώρα θα είχα ίσως άλλη μια προσπάθεια στην κατάψυξη...

Είμαι εκτός θέματος, αλλά ήθελα να ρωτήσω, 4 βλαστοκύστες είχες συνολικά από τα δανεικά? Με το Μακράκη δεν ήσουν? Συστεγάζεται με τον Τσιριγώτη (σκέφτομαι να πάω σε αυτόν).

Just now, Stamatia123 said:

Ετοίμασε τα πιο σεξυ κροπ τοπ που έχεις και αναμένουμε την απάντηση του μικροβιολογικού για το αν θα κάνουμε πάρτυ η όχι... Keep in touch baby

Καλημέρα!!! Πήγα το πρωί έδωσα αίμα περιμένω αποτελέσματα μετά τις 15:00 #€&%? :"*#€_

Έτσι και είναι όλα καλά ετοιμαστείτε γκαστροφιλες για μεγάλο πάρτυ. Βάλτε κροπ τοπ, πουλιες, χάντρες και φτερά. 8 παλικάρια σαν τα κρύα τα νερά από την Δανία θα μας διασκεδάσουν το βράδυ  μετά τις 22:00  στο baltazar. Θα έχουμε την χαρά να τους απολαύσουμε σε ένα άκρως αποκαλυπτικό   stripshow. Η βραδυα θα κρύβει και ένα δώρο έκπληξη. Η εγκυμονουσα  με την μεγαλύτερη κοιλιά θα έχει την ευκαιρία να πάρει οποίο από τα αγορια θέλει σπιτι της( με την προϋπόθεση να τον αφήσει να φύγει μετά από κάνα δυο μέρες το πολύ..... Χα χα χα χα) 

Κλαιω απο τα γέλια.... Καφενέ το καταντησα το μαγαζάκι εδώ  μέσα... 

Γράφω σε δύο φόρουμ και τα έχω χάσει..... 

Καλημέρα!!! Ετοιμάζομαι για το πάρτυ... Ψάχνω ρούχα να είμαι έτοιμη... 

Άντε με το καλό να το γιορτάσουμε !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Είμαι εκτός θέματος, αλλά ήθελα να ρωτήσω, 4 βλαστοκύστες είχες συνολικά από τα δανεικά? Με το Μακράκη δεν ήσουν? Συστεγάζεται με τον Τσιριγώτη (σκέφτομαι να πάω σε αυτόν).

Άντε με το καλό να το γιορτάσουμε !!

Πάντα υπάρχει λόγος για ένα γλέντι. Αν τυχών και δεν μας δώσει το λόγο η χοριακη για baltazar θα πάμε σε ένα από τα πιο παλιά ρεμπεταδικα της Αθήνα στην "αυλή" στη πλατεία θεάτρου να κλάψω στον ώμο σας... ... Τα παιδιά από την Δανία θα μας κάνουν του μποτιγκαρντς διότι αλλιώς από  εκεί δεν φεύγουμε εύκολα. 

Plan b λεμε για την κάθε μέρα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...