Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Stamatia123 είπε:

Κορίτσια η χοριακη δεν πως καλά... 108 από 67 προχτες.. 

Εγω το παρτυ όμως θα το κάνω?!!!! Να μη λείψει καμία:x

Κριμα βρε κοριτσι!Μιλα κ με τον ντοκ σου! Ομως ετσι μπραβο, ηθικο ακμαιοτατο!

Just now, Mary H είπε:

Κριμα βρε κοριτσι!Μιλα κ με τον ντοκ σου! Ομως ετσι μπραβο, ηθικο ακμαιοτατο!

Κινητο δεν εχει ο ντοκ σου? 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Κριμα βρε κοριτσι!Μιλα κ με τον ντοκ σου! Ομως ετσι μπραβο, ηθικο ακμαιοτατο!

Κινητο δεν εχει ο ντοκ σου? 

Με τον μαστρομηνά θα μιλησω... Άσε τον άνθρωπο τώρα να ηρεμήσει. Μήπως θα αλλάξει κάτι αν μιλήσω αύριο; με όλες εμας τις τρελες όλη μέρα.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Με τον μαστρομηνά θα μιλησω... Άσε τον άνθρωπο τώρα να ηρεμήσει. Μήπως θα αλλάξει κάτι αν μιλήσω αύριο; με όλες εμας τις τρελες όλη μέρα.... 

Κοιταξε η χοριακη σου δεν ειναι καλη και δεν μιλω για την αυξηση μονο αλλα συνολικα. Σου το λεω γιατι το θριλερ των χοριακων το ειχα περασει πριν δυο χρονια κ εγω. Μα τους ελεγα επιασε το 80% μου ελεγαν οτι κοιταμε συνολικα τη συγκεκριμενη μερα. δηλ ξεκινησε και πολυ χαμηλα και δεν σου αυξηθηκε καλα σημερα. Οποτε πρεπει να εισαι προετοιμασμενη ... Ομως εισαι δυνατο κ αισιοδοξο κοριτσι κ αν δε μας κατσει τωρα , θα κατσει σιγουρα

ΥΓ. Χιλια sorry που σε προσγειωνω τοσο ανωμαλα, αλλα καλυτερα τωρα κ σιγα σιγα παρα αποτομα ....

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Κοιταξε η χοριακη σου δεν ειναι καλη και δεν μιλω για την αυξηση μονο αλλα συνολικα. Σου το λεω γιατι το θριλερ των χοριακων το ειχα περασει πριν δυο χρονια κ εγω. Μα τους ελεγα επιασε το 80% μου ελεγαν οτι κοιταμε συνολικα τη συγκεκριμενη μερα. δηλ ξεκινησε και πολυ χαμηλα και δεν σου αυξηθηκε καλα σημερα. Οποτε πρεπει να εισαι προετοιμασμενη ... Ομως εισαι δυνατο κ αισιοδοξο κοριτσι κ αν δε μας κατσει τωρα , θα κατσει σιγουρα

ΥΓ. Χιλια sorry που σε προσγειωνω τοσο ανωμαλα, αλλα καλυτερα τωρα κ σιγα σιγα παρα αποτομα ....

Mary μετά από 6 εξωσωματικες + αυτη την 7η είμαι προετοιμασμενη για όλα! 

Σιγά να μην με προσγείωσες εσύ... Χα χα χα. Απλά δεν θα πεθάνω κιόλας. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stamatia123 said:

Κορίτσια η χοριακη δεν πήγε και πιλυ καλά... 108 από 67 προχτες.. 

Το κέντρο έχει κλείσει δεν μπόρεσα να μιλήσω με τον γιατρό

Εγω το παρτυ όμως θα το κάνω?!!!! Να μη λείψει καμία:x

Κάτσε να δούμε τι θα σου πει ο γιατρός σου. Δεν έχει χαθεί ακόμη το παιχνίδι! Όντως, δεν έχεις τον αριθμό του κινητού τηλεφώνου του γιατρού??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Mary μετά από 6 εξωσωματικες + αυτη την 7η είμαι προετοιμασμενη για όλα! 

Σιγά να μην με προσγείωσες εσύ... Χα χα χα. Απλά δεν θα πεθάνω κιόλας. 

Εννοειται δε θα πεθανεις κ ολας! Κοιταμε μπροστα κ εχουμε επιμονη κ υπομονη! 


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Κάτσε να δούμε τι θα σου πει ο γιατρός σου. Δεν έχει χαθεί ακόμη το παιχνίδι! Όντως, δεν έχεις τον αριθμό του κινητού τηλεφώνου του γιατρού??

Δεν απογοητευομαι... Αληθεια! Όντως τίπιτε δεν χάθηκε. Το θέμα δεν είναι ότι ξεκίνησα με πολύ χαμηλή γιατί σε αυτόματη σύλληψη ξεκίνησα και με  πολλή υψηλή που ανεβαίνει με γοργούς ρυθμούς και όλα σουπερ ( και μου είχε πει ο μικροβιολογος ότι ήταν συνδεμένη η υψηλή χοριακη η με διδυμη κυηση η με σύνδρομο Down... Έ σε εκείνη την τέλεια χοριακη έκανα σύνδρομο Down. 

Και σε άλλη εγκυμοσυνη έως την 14η εβδομάδα πάλι αργά ανέβαινε. Μου είπε ο γιατρος να σταματήσω την αγωγή την 6η εβδομάδα και θα αδιάθετησω. Ε σας πληροφορώ ότι σταμάτησα τα φάρμακα... Και μετά από 15  μέρες έφυγα ταξίδι στο εξωτερικο 3 βδομάδες , χειμώνα καιρό  με κρύο και ταλαιπωρία και γυρίζω και άφαντη η περίοδος. Κάνω χοριακη και είναι στα ύψη... Πηγαίνω για υπέρηχο και ακούμε καρδια  και απλά το εμβρυο ήταν μια βδομάδα πίσω σε ανάπτυξη.. Τότε ξεκίνησα ξανά φάρμακα αλλά τελικά πηγε μέχρι την 14η. 

Οπότε επειδή έχω δει όλα τα σενάρια κάνω υπομονή και βλέπουμε... 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Δεν απογοητευομαι... Αληθεια! Όντως τίπιτε δεν χάθηκε. Το θέμα δεν είναι ότι ξεκίνησα με πολύ χαμηλή γιατί σε αυτόματη σύλληψη ξεκίνησα και με  πολλή υψηλή που ανεβαίνει με γοργούς ρυθμούς και όλα σουπερ ( και μου είχε πει ο μικροβιολογος ότι ήταν συνδεμένη η υψηλή χοριακη η με διδυμη κυηση η με σύνδρομο Down... Έ σε εκείνη την τέλεια χοριακη έκανα σύνδρομο Down. 

Και σε άλλη εγκυμοσυνη έως την 14η εβδομάδα πάλι αργά ανέβαινε. Μου είπε ο γιατρος να σταματήσω την αγωγή την 6η εβδομάδα και θα αδιάθετησω. Ε σας πληροφορώ ότι σταμάτησα τα φάρμακα... Και μετά από 15  μέρες έφυγα ταξίδι στο εξωτερικο 3 βδομάδες , χειμώνα καιρό  με κρύο και ταλαιπωρία και γυρίζω και άφαντη η περίοδος. Κάνω χοριακη και είναι στα ύψη... Πηγαίνω για υπέρηχο και ακούμε καρδια  και απλά το εμβρυο ήταν μια βδομάδα πίσω σε ανάπτυξη.. Τότε ξεκίνησα ξανά φάρμακα αλλά τελικά πηγε μέχρι την 14η. 

Οπότε επειδή έχω δει όλα τα σενάρια κάνω υπομονή και βλέπουμε... 

 

Σταματια μ.απο μονη σ ξέρεις τι σημαίνει ο κάθε αριθμος αν κ αυτός είναι λολος απο μόνος τ ...για την κάθε μία μας παίζει διαφορετικά. ορι κ να γίνει είμαστε εδώ...κ το ξέρεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stamatia123 είπε:

Δεν απογοητευομαι... Αληθεια! Όντως τίπιτε δεν χάθηκε. Το θέμα δεν είναι ότι ξεκίνησα με πολύ χαμηλή γιατί σε αυτόματη σύλληψη ξεκίνησα και με  πολλή υψηλή που ανεβαίνει με γοργούς ρυθμούς και όλα σουπερ ( και μου είχε πει ο μικροβιολογος ότι ήταν συνδεμένη η υψηλή χοριακη η με διδυμη κυηση η με σύνδρομο Down... Έ σε εκείνη την τέλεια χοριακη έκανα σύνδρομο Down. 

Και σε άλλη εγκυμοσυνη έως την 14η εβδομάδα πάλι αργά ανέβαινε. Μου είπε ο γιατρος να σταματήσω την αγωγή την 6η εβδομάδα και θα αδιάθετησω. Ε σας πληροφορώ ότι σταμάτησα τα φάρμακα... Και μετά από 15  μέρες έφυγα ταξίδι στο εξωτερικο 3 βδομάδες , χειμώνα καιρό  με κρύο και ταλαιπωρία και γυρίζω και άφαντη η περίοδος. Κάνω χοριακη και είναι στα ύψη... Πηγαίνω για υπέρηχο και ακούμε καρδια  και απλά το εμβρυο ήταν μια βδομάδα πίσω σε ανάπτυξη.. Τότε ξεκίνησα ξανά φάρμακα αλλά τελικά πηγε μέχρι την 14η. 

Οπότε επειδή έχω δει όλα τα σενάρια κάνω υπομονή και βλέπουμε... 

 

Η τιμη της χοριακης δείχνει κατά ποσό φυσιολογική είναι μια κύηση. Όχι δηλ μόνο αν θα προχωρήσει μια κύηση αλλά και πως θα προχωρήσει δηλ αν είναι όλα οκ η όχι βιοχημική εξωμητριο η παλινδρομη. Στην κύηση που ειχες μέχρι 14 η εβδομάδα ανέβαινε αργά κ όχι σωστά γιατί κατέληξε σε παλινδρομη. Γι αυτό η χοριακη είναι σημαντικός δείκτης γιατί δείχνει κ την ανάπτυξη κ εξέλιξη της κύησης. Φυσικα ποτε δεν ξέρεις κ οι γιατροί έχουν δει πολλά...


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Η τιμη της χοριακης δείχνει κατά ποσό φυσιολογική είναι μια κύηση. Όχι δηλ μόνο αν θα προχωρήσει μια κύηση αλλά και πως θα προχωρήσει δηλ αν είναι όλα οκ η όχι βιοχημική εξωμητριο η παλινδρομη. Στην κύηση που ειχες μέχρι 14 η εβδομάδα ανέβαινε αργά κ όχι σωστά γιατί κατέληξε σε παλινδρομη. Γι αυτό η χοριακη είναι σημαντικός δείκτης γιατί δείχνει κ την ανάπτυξη κ εξέλιξη της κύησης. Φυσικα ποτε δεν ξέρεις κ οι γιατροί έχουν δει πολλά...

Ναι έχεις δίκιο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σταματίνα  εύχομαι όλα να πάνε καλά α

Ειπαρχουν κορίτσια που έχουν κάνει βιοψία ενδομήτριο στο embryolab και ποσο πλιροσατε ξέρετε αν γράφετε. Εγώ έχω ξανακάνει μια φορά στο γενεσης θιμαμε έκανα αφερεση πολυποδα και πήραμε και δείγμα για βιοψία ενδομήτριο.  Μου το είχαν δώσει σε ένα κουτάκι και το πήγα στο μικροβιολογικο που συνεργαζόταν ο γιατρός μου τότε μαζί με παραπεμπτικο και θιμαμε πώς πλήρωσα πολύ λίγα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Stamatia123 μακάρι να γίνει το θαύμα κορίτσι μου, αλλά και να μην γίνει τώρα θα γίνει την επόμενη φορά, 

Πραγματικά θαυμάζω το κουράγιο και το  τρόπο αντιμετώπισης σου, εμένα μου δίνεις ένα καλό μάθημα,  σε φιλώ καλό βράδυ 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...