Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Στο μητερα....Καλή επυτιχια. 

Εχεις ξεκινησει εσυ διαδικασιες εκει;να σαι καλα!

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αν δεν είσαι τρολ σήκω κ φύγε από δω μέσα  μην σ πω τίποτα πιο βαρύ....

 

Καλη επιτυχια!η πρωτη σου φορα;ποσες βλαστοκυστες εβγαλε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αν δεν είσαι τρολ σήκω κ φύγε από δω μέσα  μην σ πω τίποτα πιο βαρύ....

Ταρζανιτσα μου, σε περίμενα....λέω δεν μπορεί...θα τη δει και θα την σιχτηρησει σίγουρα!!!! Χαχαχχαχααα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Εχεις ξεκινησει εσυ διαδικασιες εκει;να σαι καλα!

Είμαι ειδη έγκυος κούκλα μ...34 βδομάδες...γενναω όπου να ναι...ειναι καλο κέντρο κ μπορείς να ρωτήσεις πολλά κ φυσικά κ εμας κ να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε....όλα θα πάνε καλά...μπραβο σ για την απόφαση σ...εισια δύναμη 

Just now, Sofoulis είπε:

Ταρζανιτσα μου, σε περίμενα....λέω δεν μπορεί...θα τη δει και θα την σιχτηρησει σίγουρα!!!! Χαχαχχαχααα

έτοιμη ειμαι....να ξες...αχχαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Είμαι ειδη έγκυος κούκλα μ...34 βδομάδες...γενναω όπου να ναι...ειναι καλο κέντρο κ μπορείς να ρωτήσεις πολλά κ φυσικά κ εμας κ να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε....όλα θα πάνε καλά...μπραβο σ για την απόφαση σ...εισια δύναμη 

έτοιμη ειμαι....να ξες...αχχαχαχ

είμαι σίγουρη!!!!!!! Χαχααχαχζαχαχχαχαχαχαχαα!

  • Χαχα 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Είμαι ειδη έγκυος κούκλα μ...34 βδομάδες...γενναω όπου να ναι...ειναι καλο κέντρο κ μπορείς να ρωτήσεις πολλά κ φυσικά κ εμας κ να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε....όλα θα πάνε καλά...μπραβο σ για την απόφαση σ...εισια δύναμη 

έτοιμη ειμαι....να ξες...αχχαχαχ

Τι ωραια με το καλο σου ευχομαι!η πρωτη φορα με δανεικα;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αν δεν είσαι τρολ σήκω κ φύγε από δω μέσα  μην σ πω τίποτα πιο βαρύ....

Δεν είμαι τρολ. Είπα είναι θέμα βιοηθικής. Ενημερώθηκα ότι έχει ξαναγίνει τέτοια συζήτηση στο φόρουμ.

Επίσης είπα ότι αποσύρομαι από την συζήτηση. Οπότε δεν χρειάζεται να μου απαντάτε.Όντως ο καθένας χαράζει την ζωή του.

Συγνώμη.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ναι ήταν η πρώτη μ φορά...με το καλό μα έρθεις εδώ που είμαι στο ευχομαι...

Μακαρι να τελιωνω γτ εχω περασει 2 χρονια κολαση κ μου εχει στοιχισει ολο αυτο και ηλικιακα πολυ δεν το περιμενα να με βρει κατι τετοιο αλλα αποδεχτηκα πως υπαρχει προβλημα κ οτι ειναι μια λυση!!

Just now, Clouds είπε:

Δεν είμαι τρολ. Είπα είναι θέμα βιοηθικής. Ενημερώθηκα ότι έχει ξαναγίνει τέτοια συζήτηση στο φόρουμ.

Επίσης είπα ότι αποσύρομαι από την συζήτηση. Οπότε δεν χρειάζεται να μου απαντάτε.Όντως ο καθένας χαράζει την ζωή του.

Συγνώμη.

 

Εγω ειμαι καινουρια δεν καταλαβα εχεις κανει με δωρεα;ο καθενας παιδια ειναι πως το βλεπει και αν θα το πει κ πως θα το πει στο παιδι του δικο του θεμα δεν υπαρχει λογος να αρπαζεστε δηλ για αυτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clouds είπε:

Δεν είμαι τρολ. Είπα είναι θέμα βιοηθικής. Ενημερώθηκα ότι έχει ξαναγίνει τέτοια συζήτηση στο φόρουμ.

Επίσης είπα ότι αποσύρομαι από την συζήτηση. Οπότε δεν χρειάζεται να μου απαντάτε.Όντως ο καθένας χαράζει την ζωή του.

Συγνώμη.

 

γαμω την βιοηθική μ μέσα ετσι βραδιάτικα....

Ότι γουστάρουμε θα κάνουμε δεν  σε έχουμε δερβέναγας στο βρακί μας.

άσε μας από κει....να μην γράφεις μα μην σ απαντάμε...

 

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

@Rafaelatarzan γέννησες κορίτσι σε έχω στο μυαλό μου 

Όχι ακόμα αγαπη μ...3 βδομάδες το πολύ θέλω...εφτάσααααααα

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

@Rafaelatarzanαντε με το καλό σου εύχομαι

@Clouds εγώ είμαι υιοθετημένη και έχω φάει στο πετσί μου την απόρριψη από την κούνια μου η θετή μου μάνα με έδιωξε από το σπίτι μου (έτσι το νόμιζα δλδ) και μου είπε να γυρίσω σε αυτούς που "ανήκω" όχι μόνο δλδ με ακύρωσε αλλά ήταν σαν να αρνιόταν ότι είμαι το παιδί της. Θα σου πω κάτι ακόμα φίλη έχω 3 παιδιά το 1 από αυτά εκτός από το χρώμα των ματιών που είναι πράσινα-μπλε σαν τα δικά μου είναι ίδιο ο άντρας μου με τον οποίο δεν τα πάμε "τέλεια" εδώ και χρόνια δεν ταύτισα λεπτό το παιδί με τον πατέρα του γτ αν το έκανα αυτό θα ήταν σαν να αρνούμαι το ίδιο το παιδί μου. Άσε λοιπόν γτ η ζωή μπορεί να φέρει αναποδιές σε όλους μας άμα δεν πατήσεις τον εγωισμό σου κάτω το DNA δεν θα σε αξιώσει να είσαι γονέας. Και δεν υποστηρίζω το να μην εξαντλήσεις δικό σου DNA πριν τα δανεικά αλλά φαντάζομαι οι κοπέλες που καταλήγουν εκεί έχουν εξαντλήσει όλες τις ευκαιρίες με δικά τους πολλές φορές ακόμα και μέσα από την οδυνηρή διαδικασία των συνεχόμενων αποβολών. Στο 2020 βρισκόμαστε ευτυχώς η επιστήμη έχει προχωρήσει. Δεν κάνουν όλοι παιδιά με ένα σεξ και τέλος. Είναι το λιγότερο ντροπή να κρίνουμε την ανάγκη του κάθε ζευγαριού στην γονεικότητα. Όσο για την υιοθεσία πίστεψε με θέλει πολύ γερό στομάχι. Γτ εκεί οι ταυτίσεις του θετού γονέα είναι εν δυνάμει κακοποιητικές. Κάτι ξέρουν τα ιδρύματα που κάνουν τόσα ψυχολογικά τεστ στους ενδιαφερόμενους γονείς. Αν δεν είσαι τρολ τότε θα ήταν ωφέλιμο να βγεις λίγο έξω από το κουτάκι σου. Με όλο το θάρρος στα γράφω χωρίς καμία πρόθεση να σου επιτεθώ. 

 

(Η θετή μητέρα μου όποτε τα έβρισκε σκούρα μου έλεγε αυτολεξεί "έχεις το DNA του πατέρα σου και κουβαλάς την τρέλα του" μια τέτοια μάνα που λέει σε ένα παιδί δημοτικού τότε τέτοια π#πα αν είχε δικό της βιολογικά παιδί πίστεψε με θα του έλεγε την άλλη π#πα που κυκλοφορεί "δεν μπορεί σε αλλάξανε στο μαιευτήριο") 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου....

καλημερα....

Με το καλο οι νέες μανουλες.......

και όσες έφεραν στον κοσμο το μωρακι τους......

να σας ζήσει.....

 

ειμαι και εγω στην αναμονή νέας δοτριας...

ειχα δυο αποτυχίες με δανεικα....

αυτο που ηθελα να σας ρωτησω......

Τι διαφορα εχει να παρουμε ωάρια απο τραπεζα δωρεάς ωαρίων αποτι να παρουμε φρέσκα απο καποια δότρια.....?

η κοπελα που μιλησαμε απο το κεντρο μου ειπε οτι ειναι ακριβως το ιδιο.....

Θα παρουμε λεει τέσσερις άριστες βλαστοκυστες για δυο εμβρυομεταφορες δηλαδη.........

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου....

καλημερα....

Με το καλο οι νέες μανουλες.......

και όσες έφεραν στον κοσμο το μωρακι τους......

να σας ζήσει.....

 

ειμαι και εγω στην αναμονή νέας δοτριας...

ειχα δυο αποτυχίες με δανεικα....

αυτο που ηθελα να σας ρωτησω......

Τι διαφορα εχει να παρουμε ωάρια απο τραπεζα δωρεάς ωαρίων αποτι να παρουμε φρέσκα απο καποια δότρια.....?

η κοπελα που μιλησαμε απο το κεντρο μου ειπε οτι ειναι ακριβως το ιδιο.....

Θα παρουμε λεει τέσσερις άριστες βλαστοκυστες για δυο εμβρυομεταφορες δηλαδη.........

 

Καλημέρα κορίτσι. Σε ποιο κέντρο είσαι; Τις αποτυχίες με τα δανεικά πού τις απέδωσαν; Συγνώμη που ρωτάω αλλά βιώνω κάτι ανάλογο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Είναι το παιδί του συζύγου με κάποια άλλη γυναίκα. Αυτή είναι η αλήθεια. 

Αλλά το θέμα δεν είναι μόνο αυτό.Αισθάνομαι ευθύνη για τον άνθρωπο που φέρνω στον κόσμο.Ο οποίος δεν είναι ένα γλυκούλι μωρό για πάντα.Μεγαλώνει  και πρέπει να ξέρει την αλήθεια,την προέλευσή του. Είναι δικαίωμα του. Ειναι η ζωή του!

Θα μου πείτε...δεν θα του πω την αλήθεια..

Δλδ θα χτίσουμε την σχέση με αυτόν τον άνθρωπο μέσω ενός τεράστιου ψέματος;

Μήπως η απόφαση αυτή έχει να κάνει με τον δικό μας εγωισμό και όχι για την αγάπη προς τον άνθρωπο αυτόν;

Και όσο μεγαλώνει και κάτι δεν πάει καλά θα βλέπουμε το  πρόσωπο μιας άλλης γυναίκας; Και μετά;

Μιλάμε λοιπόν για έναν "άλλον" άνθρωπο. Εμείς είμαστε λοιπόν οι μόνοι υπεύθυνοι που έρχεται έτσι στην ζωή.Οπότε όταν θα ρωτήσει αν άξιζε να γεννηθεί , να του πούμε ότι ήταν η ΔΙΚΗ μας απόφαση να γεννηθεί με αυτόν τον τρόπο.

Με λίγα λόγια , αποφασίζουμε για την ζωή του άλλου.

Η υιοθεσία είναι άλλη ιστορία. Εκεί έχει προσφορά, είναι πέραν του εγωισμού μας  και φυσικά έχει αγάπη μόνο για τον άλλον. Είναι κρίμα να ναι τόσο δύσκολη η διαδικασία. Πόσα παιδιά χρειάζονται ένα σπιτικό με αγάπη!

 

Η υιοθεσία είναι πράξη υπέρτατης αγάπης. Έχεις πάει ποτε να ζητήσεις παιδι για υιοθεσία; Πιστεύεις ότι αν μπορούσαν πόσες γυναίκες εδώ δεν θα κατέφευγαν σε υιοθεσία; Και ποιος σου είπε ότι δεν θα το πω στο παιδι μου κ θα το έχω στο ψέμα; Ποιος σου είπε ότι το μωρό συτο είναι του αντρα κ μιας άλλης γυναίκας; Το παιδι συτο έχει τρεις γονείς. Τον μπαμπά του κ μια μαμά γενετική κ μια μαμά βιολογική και φυσικη. Το μωρό έχει κ δικό μου dna αποδεδειγμένα με έρευνες. Μιτοχονδριακό. Επίσης τρέφεται με το αίμα μου κ μεγαλώνει στο σώμα κ τις ορμόνες μου. Είναι το δικό μου παιδι Όποτε  είναι ένα υπέροχο, ιδιαίτερο προνομιούχο παιδι. Επίσης όσες γυναίκες ξερω που υιοθέτησαν έδωσαν χρήμα για να το κάνουν. Αυτό πως λέγεται δηλαδή; Καλά κάνουν γιατί δεν είχαν επιλογή αφού το σύστημα στις υιοθεσίες είναι ακόμη σπαραδεκτο

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου....

καλημερα....

Με το καλο οι νέες μανουλες.......

και όσες έφεραν στον κοσμο το μωρακι τους......

να σας ζήσει.....

 

ειμαι και εγω στην αναμονή νέας δοτριας...

ειχα δυο αποτυχίες με δανεικα....

αυτο που ηθελα να σας ρωτησω......

Τι διαφορα εχει να παρουμε ωάρια απο τραπεζα δωρεάς ωαρίων αποτι να παρουμε φρέσκα απο καποια δότρια.....?

η κοπελα που μιλησαμε απο το κεντρο μου ειπε οτι ειναι ακριβως το ιδιο.....

Θα παρουμε λεει τέσσερις άριστες βλαστοκυστες για δυο εμβρυομεταφορες δηλαδη.........

 

Καλημέρα. Δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω αλλά όπως κ αν προχωρήσετε σου ευχομαι η Τρίτη να είναι η τυχερή σου γατούλα μου!

  • Μου αρέσει 5

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Γεια σας κοριτσια εγω ειμαι σε λιστα αναμονης για δοτρια στο iakentro στο μαρουσι και επειδη ρωτησα κ σε αλλα ειδα διαφορες σε σημαντικα θεματα.δεν εχεουμε βρει ακομα την δοτρια  γτ ενας μηνας περασε αλλα μου εβγαλαν εμπιστοσυνη κ επειδη συνεργαζεται κ ο γιατρος μου εκει δεν αργησα να το αποφασισω

Με το καλό κοπέλα μου κ καλή αρχή!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Με το καλό κοπέλα μου κ καλή αρχή!

Ευχαριστω πολυ.οποια εχει ηδη κανει ας μου πει την εμπειρια της αν ενιωσε περιεργα μολις ειδε το παιδι εγω εχω τετοιες ανησυχιες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...