Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ναι και εγω επειδη ρωτησα κ αλλου νομιζω οτι εκει βρηκα οργανωση ευγενια κ ασχοληθηκαν να μ εξηγησουν κ η τιμη νορμαλ σε σχεση με αλλα που ακουσα.τελικα δεν ηταν ο ιδιος ο γιατρος ε;

Εγω εκει εμεινα ευχαριστημενη μεχρι στιγμης

Ναι άλλον έχω εγώ! Τώρα λόγω της κατάστασης μπορεί να αργήσει λίγο η διαδικασία. Εμένα μου βρήκαν δοτρια σε ένα μήνα.. Στο τσακ πρόλαβα δλδ.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

11 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Το σκέφτομαι αλλά.. δεν θα μου δώσει τις απαντήσεις που ψάχνω στο γιατί έχω τις παλίνδρομες.. η δυσκολία μου μέχρι τώρα δεν ήταν τόσο στο να μείνω έγκυος , αλλά να κρατήσω το μωρό....

Ίσως ανοίξω θέμα για το ERA test στο forum να καταλάβω περισσότερα πράγματα για αυτό. Αλήθεια πιστεύεις κάντυ ότι θα με βοηθούσε ;

 

Με την ευκαιρία να πω τα συγχαρητήρια μου στη @Fleabag μπράβο κοπέλα μου χαίρομαι που ήρθε η ώρα να ζήσεις την μεγαλύτερη χαρά!! Και σύντομα έρχεται και η ώρα της @Rafaelatarzan!! Όλες οι θετικές μας σκέψεις μαζί σου γλυκιά μου

@Pinguσυγχαρητήρια και σε σένα , 

φιλιά πολλά

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!! Εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις!!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Tsini είπε:

@Pingu εχουμε τον ιδιο γιατρο!! Κ εγω ιακεντρο ειμαι, ηταν να κανω ετ αλλα με προλαβε ο κορονοιος..... Εσυ πετυχες με την 1η προσπαθεια στο ιακεντρο;; Σου ευχομαι με το καλο να τα κρατησεις στην αγκαλια σου!!!! 

@Suzukaki εσυ με ποιον γιατρο εισαι;

 

Γυναικολόγο εννοείς? Ναι με την πρώτη προσπάθεια! Εύχομαι να περάσει σύντομα όλο αυτό και να προχωρήσεις! Σε ευχαριστώ πολύ!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, thalasa είπε:

Το δεύτερο μόνο και ηταν εντάξει , δεν έδειξε κατι

Μάλιστα, θα ελεγα για προεμφυτευτικο, αλλα δεν εχει ουσία ουτε αυτο.

 Θα αρκεστείς μάλλον στο τυχαίο γεγονός, το οποιο δεν το πίστευα, αλλα μετα απο τρεις παλινδρομες και μια βιοχημική που ειχε η κολλητή μου έφερε εναν υπερτελειο μπεμπουλη στην ζωή! Και ηταν ολες φυσικές συλλήψεις.

ψηλα το κεφάλι και με αισιοδοξία θα έρθει και η σειρά σου που θα εχεις τελειομηνη εγκυμοσυνη!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μάλιστα, θα ελεγα για προεμφυτευτικο, αλλα δεν εχει ουσία ουτε αυτο.

 Θα αρκεστείς μάλλον στο τυχαίο γεγονός, το οποιο δεν το πίστευα, αλλα μετα απο τρεις παλινδρομες και μια βιοχημική που ειχε η κολλητή μου έφερε εναν υπερτελειο μπεμπουλη στην ζωή! Και ηταν ολες φυσικές συλλήψεις.

ψηλα το κεφάλι και με αισιοδοξία!

Να είσαι καλά. Είναι ενθαρρυντική η ιστορία της φίλης σου 

Θα εστιάσω και στο θέμα του ενδομητρίου την άλλη φορα , γιατί λόγω πρόωρης εμμηνόπαυσης πιστεύω , δεν αυξάνεται το πάχος αρκετά και ίσως να είναι και αυτό ένας λόγος για τις ατυχίες μου..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Να είσαι καλά. Είναι ενθαρρυντική η ιστορία της φίλης σου 

Θα εστιάσω και στο θέμα του ενδομητρίου την άλλη φορα , γιατί λόγω πρόωρης εμμηνόπαυσης πιστεύω , δεν αυξάνεται το πάχος αρκετά και ίσως να είναι και αυτό ένας λόγος για τις ατυχίες μου..

 

Σίγουρα να κάνετε βιοψία για φλεγμονές και συχνές μετρήσεις προγεστερονης.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pingu είπε:

Ναι άλλον έχω εγώ! Τώρα λόγω της κατάστασης μπορεί να αργήσει λίγο η διαδικασία. Εμένα μου βρήκαν δοτρια σε ένα μήνα.. Στο τσακ πρόλαβα δλδ.. 

Εμενα περασε ο μηνας ρε γμτ και ακομα δεν μου ειπαν τιποτα.ποσο ετων ειναι η δοτρια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pingu είπε:

Γυναικολόγο εννοείς? Ναι με την πρώτη προσπάθεια! Εύχομαι να περάσει σύντομα όλο αυτό και να προχωρήσεις! Σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Ναι,με τον σφακ δεν εισαι;;;

Just now, Suzukaki είπε:

Εμενα περασε ο μηνας ρε γμτ και ακομα δεν μου ειπαν τιποτα.ποσο ετων ειναι η δοτρια;

Εμενα σε 2 μηνες την ειχαν βρει,στο ιακεντρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Ναι,με τον σφακ δεν εισαι;;;

Εμενα σε 2 μηνες την ειχαν βρει,στο ιακεντρο.

Mε σφακιανουδη ναι.σε καλουν ατο τηλ και σου λενε την βρηκαμε;γτ γενικως δεν εχει επικοινωνησει για κατι αλλο μαζι μου η μπελεγρη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Mε σφακιανουδη ναι.σε καλουν ατο τηλ και σου λενε την βρηκαμε;γτ γενικως δεν εχει επικοινωνησει για κατι αλλο μαζι μου η μπελεγρη.

Κανονικα ναι,σε καλουν οι ιδιοι.. εγω αφου ειδα να κοντευει το 2μηνο, πηρα ενα πρωι να ρωτησω κ μου ειπαν "το μεσημερι θα σε παιρναμε να σου πουμε οτι την βρηκαμε αλλα μας προλαβες".

Γενικα ειχα ενα μικρο θεμα με την ενημερωση, παντα τους προλαβαινα 8)

Και για να ρωτησω ποτε ξεκιναει την διεγερση παλι εγω τους προλαβα κ πηρα να μαθω.. Ακομα κ για το ποτε να παει ο αντρας μου για σπερμα.. Αλλα κατα τ αλλα ειμαι ευχαριστημενη, δλδ οταν ζητησα να μιλησω με εμβρυολογο για καποιες αποριες που ειχα με καλεσε αμεσως ο εμβρυολογος ο οποιος ηταν αναλυτικοτατος κ φιλικοτατος!

Παντως,το εχω ξαναπει σε ποστ, επειδη ο σφακ πριν την ετ κανει υστεροσκοπηση, γνωμη μου ειναι πρωτα να δωσει ο αντρας σου σπερμα,να δεις αν εχεις ικανοποιητικο αριθμο βλαστοκυστεων κ μετα να κανεις υστεροσκοπηση. Κ ας πας με κατεψυγμενα. Εγω ετσι εκανα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Κανονικα ναι,σε καλουν οι ιδιοι.. εγω αφου ειδα να κοντευει το 2μηνο, πηρα ενα πρωι να ρωτησω κ μου ειπαν "το μεσημερι θα σε παιρναμε να σου πουμε οτι την βρηκαμε αλλα μας προλαβες".

Γενικα ειχα ενα μικρο θεμα με την ενημερωση, παντα τους προλαβαινα 8)

Και για να ρωτησω ποτε ξεκιναει την διεγερση παλι εγω τους προλαβα κ πηρα να μαθω.. Ακομα κ για το ποτε να παει ο αντρας μου για σπερμα.. Αλλα κατα τ αλλα ειμαι ευχαριστημενη, δλδ οταν ζητησα να μιλησω με εμβρυολογο για καποιες αποριες που ειχα με καλεσε αμεσως ο εμβρυολογος ο οποιος ηταν αναλυτικοτατος κ φιλικοτατος!

Παντως,το εχω ξαναπει σε ποστ, επειδη ο σφακ πριν την ετ κανει υστεροσκοπηση, γνωμη μου ειναι πρωτα να δωσει ο αντρας σου σπερμα,να δεις αν εχεις ικανοποιητικο αριθμο βλαστοκυστεων κ μετα να κανεις υστεροσκοπηση. Κ ας πας με κατεψυγμενα. Εγω ετσι εκανα..

Εχω κανει υστεροσκοπηση και λαπαροσκοπηση οχι τωρα αλλα πριν ενα χρονο.δεν ξανακανω ετσι για πλακα δηλ χειρουργειο σε καμια περιπτωση.ουτε μου ανεφερε κατι.ποσο ετων ηταν η δοτρια;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Κι εμένα με πρόλαβε ο κορονοιος, άγχος μεγάλο και αγωνία μέχρι πότε θα αναβάλεται η επόμενη ετ.

με άγχος πρόλαβα στο τσακ να μιλήσω με τον εξωσωματικό μου, ο οποίος μου είπε ότι θεωρεί πως δεν έχω κάποιο μικρόβιο ή λοίμωξη, θα το έδειχνε η υστεροσκοππηση λέει ..

για την επόμενη φορά μου πρότεινε το prp ( αν το θυμάμαι καλά..) που μπορεί να βοηθήσει με το ενδομήτριό μου

και να κάνω και μία εξέταση που παίρνουν δείγμα από το ενδομήτριο και το στέλνουν στην Ισπανία , και δείχνει ποια μέρα είναι η ιδανική για εμφύτευση. Ακριβή και χρονοβόρα εξέταση βέβαια.. 

Είμαι πολύ μπερδεμένη κορίτσια..

και η όλη κατάσταση αυτές τις μέρες δεν βοηθάει καθόλου

 

Έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Μένω έγκυος, αλλά δεν προχωράει (2 βιοχημικές/1 παλίνδρομη). Έχω βέβαια λεπτό ενδομήτριο. Τι πάχος ενδομητρίου είχες εσύ στις προσπάθειες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...