Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, GatoulaM είπε:

@Ydroxoos76 ειμαι στο ακεσω .....

την πρωτη φορα πηρα αρνητικό...

τη δεύτερη πηρα ενα τεστ φαρμακείου και μου έδειξε θετικό... εκανα δευτερο μετα απο δυο μερες και αυτο θετικό.....

αλλα η χοριακη μου την 11η μερα ηταν χαμηλή..... 33μοναδες... μετα απο δυο μερες ειχε πεσει κιαλλο.............

ο γιατρος μου θεωρεί οτι ειναι τυχαίο....

εχω κανει τις εξετασεις που χρειαζεται....

κοριτσια ξέρετε καποια κοπελα που να προσπαθούσε με δανεικα και ενω ηταν ολα καλα να μην κατάφερε να γινει μανούλα....?

φοβαμαι πολυ.......

και τωρα με τον κορονοϊο και ολα αυτα με εχει παει πισω...

σημερα ενω ηταν τα ξεκινήσω τα cyclacur με ενημέρωσαν οτι δεν γινονται ετ.....

@Mary H σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...

Να είναι όλα καλά και να μην τα έχει καταφέρει με.δανικα όχι, εγώ δεν ξέρω...ατυχίες φυσικά και συμβαινουν!!!

Πάντως αν έχεις εστω και την παραμικρή αμφιβολία για το οτιδήποτε...άλλαξε γιατρό...μην περιμένεις να δεις τι θα γίνει!!!

Αν επιτρέπετε ποσες βλαστοκυστες σας έδωσε ο γιατρός και τι ποιότητα?? 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

21 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Είναι το παιδί του συζύγου με κάποια άλλη γυναίκα. Αυτή είναι η αλήθεια. 

Αλλά το θέμα δεν είναι μόνο αυτό.Αισθάνομαι ευθύνη για τον άνθρωπο που φέρνω στον κόσμο.Ο οποίος δεν είναι ένα γλυκούλι μωρό για πάντα.Μεγαλώνει  και πρέπει να ξέρει την αλήθεια,την προέλευσή του. Είναι δικαίωμα του. Ειναι η ζωή του!

Θα μου πείτε...δεν θα του πω την αλήθεια..

Δλδ θα χτίσουμε την σχέση με αυτόν τον άνθρωπο μέσω ενός τεράστιου ψέματος;

Μήπως η απόφαση αυτή έχει να κάνει με τον δικό μας εγωισμό και όχι για την αγάπη προς τον άνθρωπο αυτόν;

Και όσο μεγαλώνει και κάτι δεν πάει καλά θα βλέπουμε το  πρόσωπο μιας άλλης γυναίκας; Και μετά;

Μιλάμε λοιπόν για έναν "άλλον" άνθρωπο. Εμείς είμαστε λοιπόν οι μόνοι υπεύθυνοι που έρχεται έτσι στην ζωή.Οπότε όταν θα ρωτήσει αν άξιζε να γεννηθεί , να του πούμε ότι ήταν η ΔΙΚΗ μας απόφαση να γεννηθεί με αυτόν τον τρόπο.

Με λίγα λόγια , αποφασίζουμε για την ζωή του άλλου.

Η υιοθεσία είναι άλλη ιστορία. Εκεί έχει προσφορά, είναι πέραν του εγωισμού μας  και φυσικά έχει αγάπη μόνο για τον άλλον. Είναι κρίμα να ναι τόσο δύσκολη η διαδικασία. Πόσα παιδιά χρειάζονται ένα σπιτικό με αγάπη!

 

Εγωισμός νομίζεις ότι είναι η αγάπη προς έναν άνθρωπο που δεν έχει το δικό σου dna?? ποια η διαφορά με την υιοθεσία ..;

πήρες ήδη τις απαντήσεις που σου αξίζουνε από τα κορίτσια, αλλά δεν μπορούσα να μην σου πω : βρε ούστ!! 

Ξέρω καλά κάτι ξερόλες σαν και σένα

αχ συγχύστηκα και είχα καιρό να μπω

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

@GatoulaM σε καταλαβαινω απολυτα... Κ συμπασχω... Εχω κανει 1 ετ με δικα μου,αρνητικη,κ τωρα θα εκανα την 1η μου με δοτρια. Εχω φλεγμονη ενδομητριου, ποτε θεραπευεται ποτε ξαναφουντωνει, κ ειναι ο φοβος μου αν κ με δανεικα δεν τα καταφερω;; Κ τωρα ολη αυτη η παραταση της προσμονης μας,μου ειναι βαρος ασηκωτο!! Φυσικα ευχομαι ολα να πανε καλα με τον κορονοϊο,αλλα μεγαλο αγχος, αν θα τα καταφερω ποτε.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με πρόλαβε ο κορονοιος, άγχος μεγάλο και αγωνία μέχρι πότε θα αναβάλεται η επόμενη ετ.

με άγχος πρόλαβα στο τσακ να μιλήσω με τον εξωσωματικό μου, ο οποίος μου είπε ότι θεωρεί πως δεν έχω κάποιο μικρόβιο ή λοίμωξη, θα το έδειχνε η υστεροσκοππηση λέει ..

για την επόμενη φορά μου πρότεινε το prp ( αν το θυμάμαι καλά..) που μπορεί να βοηθήσει με το ενδομήτριό μου

και να κάνω και μία εξέταση που παίρνουν δείγμα από το ενδομήτριο και το στέλνουν στην Ισπανία , και δείχνει ποια μέρα είναι η ιδανική για εμφύτευση. Ακριβή και χρονοβόρα εξέταση βέβαια.. 

Είμαι πολύ μπερδεμένη κορίτσια..

και η όλη κατάσταση αυτές τις μέρες δεν βοηθάει καθόλου

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Κι εμένα με πρόλαβε ο κορονοιος, άγχος μεγάλο και αγωνία μέχρι πότε θα αναβάλεται η επόμενη ετ.

με άγχος πρόλαβα στο τσακ να μιλήσω με τον εξωσωματικό μου, ο οποίος μου είπε ότι θεωρεί πως δεν έχω κάποιο μικρόβιο ή λοίμωξη, θα το έδειχνε η υστεροσκοππηση λέει ..

για την επόμενη φορά μου πρότεινε το prp ( αν το θυμάμαι καλά..) που μπορεί να βοηθήσει με το ενδομήτριό μου

και να κάνω και μία εξέταση που παίρνουν δείγμα από το ενδομήτριο και το στέλνουν στην Ισπανία , και δείχνει ποια μέρα είναι η ιδανική για εμφύτευση. Ακριβή και χρονοβόρα εξέταση βέβαια.. 

Είμαι πολύ μπερδεμένη κορίτσια..

και η όλη κατάσταση αυτές τις μέρες δεν βοηθάει καθόλου

 

Θα προτεινα να κανεις το ΕΡΑ τεστ, ετσι λέγεται αυτο που στέλνεις το δείγμα στην Ισπανία.  Εμενα δυστυχως το prp δεν με βοήθησε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Θα προτεινα να κανεις το ΕΡΑ τεστ, ετσι λέγεται αυτο που στέλνεις το δείγμα στην Ισπανία.  Εμενα δυστυχως το prp δεν με βοήθησε.

Το σκέφτομαι αλλά.. δεν θα μου δώσει τις απαντήσεις που ψάχνω στο γιατί έχω τις παλίνδρομες.. η δυσκολία μου μέχρι τώρα δεν ήταν τόσο στο να μείνω έγκυος , αλλά να κρατήσω το μωρό....

Ίσως ανοίξω θέμα για το ERA test στο forum να καταλάβω περισσότερα πράγματα για αυτό. Αλήθεια πιστεύεις κάντυ ότι θα με βοηθούσε ;

 

Με την ευκαιρία να πω τα συγχαρητήρια μου στη @Fleabag μπράβο κοπέλα μου χαίρομαι που ήρθε η ώρα να ζήσεις την μεγαλύτερη χαρά!! Και σύντομα έρχεται και η ώρα της @Rafaelatarzan!! Όλες οι θετικές μας σκέψεις μαζί σου γλυκιά μου

@Pinguσυγχαρητήρια και σε σένα , 

φιλιά πολλά

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Tsini είπε:

Κοριτσακι λυπαμαι... Κανεις δυστυχως δεν μας εγγυαται τιποτα. Εχεις κανει εξετασεις για ελεγχο ενδομητριου; Ηταν η 1η σου με δωρεα; Αν επιτρεπεται, σε ποιο κεντρο εισαι;

@Suzukaki ελπιζω να μας καταφερει με τη μια! Ειναι εξαιρετικος γιατρος

Κ εγω ελπιζω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Tsini είπε:

@GatoulaM σε καταλαβαινω απολυτα... Κ συμπασχω... Εχω κανει 1 ετ με δικα μου,αρνητικη,κ τωρα θα εκανα την 1η μου με δοτρια. Εχω φλεγμονη ενδομητριου, ποτε θεραπευεται ποτε ξαναφουντωνει, κ ειναι ο φοβος μου αν κ με δανεικα δεν τα καταφερω;; Κ τωρα ολη αυτη η παραταση της προσμονης μας,μου ειναι βαρος ασηκωτο!! Φυσικα ευχομαι ολα να πανε καλα με τον κορονοϊο,αλλα μεγαλο αγχος, αν θα τα καταφερω ποτε.....

Πόσο σας νιώθω !.. Και η αναβολή λόγω της κατάστασης μεγαλώνει το άγχος.. Θα περάσει κι αυτό. Όλα περνάνε.

και θα τα καταφέρουμε κι εμείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2020 at 2:06 ΠΜ, Clouds είπε:

Οκ .Περί βιοηθικής ο λόγος.Εφόσον λοιπόν είναι έτσι να λέμε όλη την αλήθεια σε όλους αλλά και στο ίδιο το παιδί αργότερα.

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά το θεωρώ επικίνδυνο. Μην τα βρούμε μπροστά μας και πούμε κατι άλλο μετά

Αποσύρομαι από την συζήτηση.

Και πολύ καλά κάνεις κ άντε στο καλό κοπέλα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 23/3/2020 at 2:38 ΠΜ, Rafaelatarzan είπε:

γαμω την βιοηθική μ μέσα ετσι βραδιάτικα....

Ότι γουστάρουμε θα κάνουμε δεν  σε έχουμε δερβέναγας στο βρακί μας.

άσε μας από κει....να μην γράφεις μα μην σ απαντάμε...

 

Όχι ακόμα αγαπη μ...3 βδομάδες το πολύ θέλω...εφτάσααααααα

Ταρζανίτσα ρισπεκτ!!Σήμερα μπήκα κ διάβασα τα νέα σας κ συγχύστηκα η γυναίκα με την "αποτύπωση ηθικής" της "κυρίας".Γέλασα όμως πολύ με αυτά που έγραψες κ δε θα της κάνω τη χάρη να χαλάσω τη ζαχαρένια μου!!

Φιλιά κορίτσια μου με ηθικό ακμαίο κ χαμόγελο στην καρδιά κ τα χείλη:x

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Το σκέφτομαι αλλά.. δεν θα μου δώσει τις απαντήσεις που ψάχνω στο γιατί έχω τις παλίνδρομες.. η δυσκολία μου μέχρι τώρα δεν ήταν τόσο στο να μείνω έγκυος , αλλά να κρατήσω το μωρό....

Ίσως ανοίξω θέμα για το ERA test στο forum να καταλάβω περισσότερα πράγματα για αυτό. Αλήθεια πιστεύεις κάντυ ότι θα με βοηθούσε ;

 

Με την ευκαιρία να πω τα συγχαρητήρια μου στη @Fleabag μπράβο κοπέλα μου χαίρομαι που ήρθε η ώρα να ζήσεις την μεγαλύτερη χαρά!! Και σύντομα έρχεται και η ώρα της @Rafaelatarzan!! Όλες οι θετικές μας σκέψεις μαζί σου γλυκιά μου

@Pinguσυγχαρητήρια και σε σένα , 

φιλιά πολλά

Όχι δεν θα σε βοηθούσε το ΕΡΑ τεστ. Δεν βρίσκω κανέναν λόγο να το κανεις εφ οσον εχεις παλινδρομες. Υστεροσκοπηση για φλεγμονές και για την κατάσταση που ειναι η μήτρα σου εχεις κανει;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Όχι δεν θα σε βοηθούσε το ΕΡΑ τεστ. Δεν βρίσκω κανέναν λόγο να το κανεις εφ οσον εχεις παλινδρομες. Υστεροσκοπηση για φλεγμονές και για την κατάσταση που ειναι η μήτρα σου εχεις κανει;

Υστεροσκοπηση είχα κάνει πριν την τελευταία εγκυμοσύνη που παλινδρομησε και ήταν εντάξει , δεν έδειξε κατι

από την άλλη , θα ήτανε καλό να μεγαλώναμε τις πιθανότητες για επιτυχή έμβρυομεταφορά την επόμενη φορα, γιατι έχω 3 τελευταία έμβρυα στην κατάψυξη .. Και στο παρελθόν είχα και μια αποτυχημένη ετ. Από τις τρεις ετ που εκανα η μία ηταν αποτυχία και οι άλλες δύο έδωσαν παλίνδρομη κυηση..

για αυτό είμαι πολύ μπερδεμενη

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Υστεροσκοπηση είχα κάνει πριν την τελευταία εγκυμοσύνη που παλινδρομησε και ήταν εντάξει , δεν έδειξε κατι

από την άλλη , θα ήτανε καλό να μεγαλώναμε τις πιθανότητες για επιτυχή έμβρυομεταφορά την επόμενη φορα, γιατι έχω 3 τελευταία έμβρυα στην κατάψυξη .. Και στο παρελθόν είχα και μια αποτυχημένη ετ. Από τις τρεις ετ που εκανα η μία ηταν αποτυχία και οι άλλες δύο έδωσαν παλίνδρομη κυηση..

για αυτό είμαι πολύ μπερδεμενη

Τα έμβρυα που παλινδρομησαν τα στείλατε για κάρυοτυπο;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Όχι δεν θα σε βοηθούσε το ΕΡΑ τεστ. Δεν βρίσκω κανέναν λόγο να το κανεις εφ οσον εχεις παλινδρομες. Υστεροσκοπηση για φλεγμονές και για την κατάσταση που ειναι η μήτρα σου εχεις κανει;

Συμφωνω κ εγω για το ερα

Just now, thalasa είπε:

Υστεροσκοπηση είχα κάνει πριν την τελευταία εγκυμοσύνη που παλινδρομησε και ήταν εντάξει , δεν έδειξε κατι

από την άλλη , θα ήτανε καλό να μεγαλώναμε τις πιθανότητες για επιτυχή έμβρυομεταφορά την επόμενη φορα, γιατι έχω 3 τελευταία έμβρυα στην κατάψυξη .. Και στο παρελθόν είχα και μια αποτυχημένη ετ. Από τις τρεις ετ που εκανα η μία ηταν αποτυχία και οι άλλες δύο έδωσαν παλίνδρομη κυηση..

για αυτό είμαι πολύ μπερδεμενη

Θυμησε μας σε ποιον ντοκ εισαι;


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...