Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Και τα δικά σ αυγα πληρώνεις...δεν έχει διαφορά....απλώς αλλάζει το όνομα....αυτό κ μόνο....Καλή σ επυτυχια σε ότι κ αν κανεις

 

Ναι αυτο το ξερω το κοστος. Ευχαριστώ 

Just now, Sofoulis είπε:

Α!!! Να σου πω την αλήθεια δεν τους ξέρω...αλλά θα σου πω ένα πράγμα γιατί την πάτησα εγώ πολύ άσχημα...πριν κάνεις οτιδήποτε ρωτά πόσο θα κοστίσει και τι βλαστοκυστες θα σου δώσουν...

Εγω ξερω πως αν παρει ωαρια θα προσπαθησει να τα γονιμοποιησει. Ξερω οτι θελω με μικρογονιμοποιηση οταν θα φθασω σε εκεινο το ευλογημενο σημειο. Τωρα παραπανω δεν μου εχουν πει καθολου.. ουτε εγινε συζητηση.. αφου 2 λεπτα σε βλεπει ο καθηγητης τι να πρωτοπει.. τι εννοεις τι βλαστοκυστες θα μου δωσουν?  Πρέπει κατι να ρωτησωη να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, CATHRINE είπε:

Καλη δυναμη σε ολες..  θα ηθελα να ρωτησω γιατι το λενε δωρεα ωαριων αφου μου ειπε η γυναικολογος οτι τα πληρωνω.. το ποσο ομως δεν το ανέφερε.. ετσι δεν ειναι η καταλαβα λαθος?

πληρωνουμε για τις  εξετασεις της και υπερηχους που κανει και με βαση τον νομο πρεπει να παρει ενα ποσο το οποιο το καθοριζει καθε κεντρο γιατι βαζει σε " κυνδινο" την ζωη της.. αυτο μου το ειχαν πει απο το κεντρο..!!δοτριες και δοτες πληρωνονται κανονικα και με τον νομο.. οι μονες που δεν πληρωνονται ειναι αυτες που κανουν ηδη προσπαθεια και εχουν πολλα ωαρια και τα δινουν στο κεντρο

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CATHRINE είπε:

 

Ναι αυτο το ξερω το κοστος. Ευχαριστώ 

Εγω ξερω πως αν παρει ωαρια θα προσπαθησει να τα γονιμοποιησει. Ξερω οτι θελω με μικρογονιμοποιηση οταν θα φθασω σε εκεινο το ευλογημενο σημειο. Τωρα παραπανω δεν μου εχουν πει καθολου.. ουτε εγινε συζητηση.. αφου 2 λεπτα σε βλεπει ο καθηγητης τι να πρωτοπει.. τι εννοεις τι βλαστοκυστες θα μου δωσουν?  Πρέπει κατι να ρωτησωη να προσεξω?

Πολλά πρέπει να ρωτήσεις...κόστος για όλο αυτό...πόσα αυγα θα σ δώσουν κ πόσο θα πληρώσεις...κ τι θα θα είναι.. πχ.βλαστοκυστες ...αν  μέσα στην τιμή περιλαμβάνεται η καταψυξη η τιμή της μεταφοράς..πόσο χρονών είναι η κοπέλα...αν έχει περάσει από τις απαραίτητες εξετάσεις... αν έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη ( πχ εμένα είναι 19 κ έχει ειδη ένα παιδί) 

Πόσο καιρό θα παριε όλο αυτό...τι πρέπει να πάρεις εσύ κ τι να κάνεις...

τι εννοείς σ μιλάει 2λ...μόνο,???? απαράδεκτο κ σορρυ κιολας 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, CATHRINE είπε:

 

Ναι αυτο το ξερω το κοστος. Ευχαριστώ 

Εγω ξερω πως αν παρει ωαρια θα προσπαθησει να τα γονιμοποιησει. Ξερω οτι θελω με μικρογονιμοποιηση οταν θα φθασω σε εκεινο το ευλογημενο σημειο. Τωρα παραπανω δεν μου εχουν πει καθολου.. ουτε εγινε συζητηση.. αφου 2 λεπτα σε βλεπει ο καθηγητης τι να πρωτοπει.. τι εννοεις τι βλαστοκυστες θα μου δωσουν?  Πρέπει κατι να ρωτησωη να προσεξω?

Θα σου πω τη δική μου εμπειρία... Ο προηγούμενος γιατρός που είχα..μεγάλο λαμόγιο μου πήρε 5000 για να μου δώσει 4 βλαστοκυστες 1 τέλεια και οι υπόλοιπες απλά καλες...( Μεγάλο λαμόγιο!!!!) 

Μετά την προτροπή της αγαπημένης μου ταρζανιτσας πήγα στο δικό της γιατρό και τώρα που μιλαμε με τα ίδια χρήματα έχω στην κατάψυξη 10 άριστες βλαστοκυστες που θα τις βάλουμε με το καλό όταν τελειώσει όλο αυτό με τον κορονοιο...

Πήγα και στο Μαστρομηνα...πριν πάω στο γιατρό της ταρζανιτσας και μου ζήτησε 5000 για μόλις δύο βλαστοκυστες αμφιβόλου ποιότητας...

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ρέπει να ρωτήσεις...κόστος για όλο αυτό...πόσα αυγα θα σ δώσουν κ πόσο θα πληρώσεις...κ τι θα θα είναι.. πχ.βλαστοκυστες ...αν  μέσα στην τιμή περιλαμβάνεται η καταψυξη η τιμή της μεταφοράς..πόσο χρονών είναι η κοπέλα...αν έχει περάσει από τις απαραίτητες εξετάσεις... αν έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη ( πχ εμένα είναι 19 κ έχει ειδη ένα παιδί) 

Πόσο καιρό θα παριε όλο αυτό...τι πρέπει να πάρεις εσύ κ τι να κάνεις...

τι εννοείς σ μιλάει 2λ...μόνο,???? απαράδεκτο κ σορρυ κιολας 

 @CATHRINE Συμφωνώ απόλυτα με την ταρζανιτσα...να τα ρωτήσεις όλα...μην ντραπεις...τους πληρώνουμε...και όσο για το ότι σε βλέπει μόνο δύο λεπτά...εμένα μου φαίνεται εξωφρενικό...κι όλα αυτά τα λέω γιατί έχω ζήσει κι εγώ μαλακές γιατρούς....


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2020 at 9:13 AM, Mary H said:

Γεια σου κορίτσι απ την ομορφη Γαλλία. Πολλά φιλια στο γιο σου. Από μένα κ τη μικρή μπεμπα που έχει κατασκηνώσει για τα καλά στην κοιλιτσα μου:wub:

Αχ τι ωραία νεα!! Όλα θα πάνε σούπερ, με το καλό.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τζινα38 είπε:

πληρωνουμε για τις  εξετασεις της και υπερηχους που κανει και με βαση τον νομο πρεπει να παρει ενα ποσο το οποιο το καθοριζει καθε κεντρο γιατι βαζει σε " κυνδινο" την ζωη της.. αυτο μου το ειχαν πει απο το κεντρο..!!δοτριες και δοτες πληρωνονται κανονικα και με τον νομο.. οι μονες που δεν πληρωνονται ειναι αυτες που κανουν ηδη προσπαθεια και εχουν πολλα ωαρια και τα δινουν στο κεντρο

Ευχαριστώ πολυ θα το γνωριζω αν χρειαστεί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2020 at 4:29 AM, Nefeliap said:

@lennio οταν λες ακυρωθηκε τι εννοεις; Δεν τα καταψυχουν τα ωαρια ως εμβρυα για να κανεις εμβρυομεταφορα μετα; 

Καλημέρα, στη Γαλλία εάν δεν έχεις 4 ωριμα, το ελάχιστο, δεν κάνουν ωοληψια κ χάνεται κι ότι είχες.

Κορίτσια σας φιλώ όλες κ σας στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς από Γαλλία :) που κ που μπαίνω στα γρήγορα να δω κάποια νέα σας. Καλή δύναμη κ συνέχεια. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, CATHRINE είπε:

Καλη δυναμη σε ολες..  θα ηθελα να ρωτησω γιατι το λενε δωρεα ωαριων αφου μου ειπε η γυναικολογος οτι τα πληρωνω.. το ποσο ομως δεν το ανέφερε.. ετσι δεν ειναι η καταλαβα λαθος?

Βάση νομοθεσίας απαγορεύεται η αγορά οργάνων και τα ωάρια εκεί κατατάσσονται. Επομενως ενα παραθυράκι στον νόμο ειναι οτι αποζημιώνεις την δότρια για τον χρόνο που δαπάνησε γι αυτην την διαδικασία πχ άδεια απο την δουλειά της ή μετακίνηση και για τα φαρμακα που χρησιμοποίησε στην διέγερση. Ετσι οπως το εχω στο μυαλό μου απο τις τιμές που επικρατούν στην αγορά τα δανεικά κοστίζουν περιπου 1000 ευρώ παραπανω απ οτι αν πήγαινες με δικά σου. Κι αν αφαιρέσεις απο αυτα τα 1000 ευρώ τα φαρμακα τελικα δεν ειναι μεγάλο το ποσο για την δότρια. Θεωρω οτι και οι γιατροι παιρνουν λιγότερα χρηματα απ οτι αν κανεις προσπαθεια με δικά σου. Και τους δίνει και η κλινικη κατι.

 Θα ειχε παντως μεγάλο ενδιαφέρον να μάθουμε τι χρηματα παιρνουν τελικα οι δοτριες. Γιατι αν παιρνουν 200-300 ευρώ ειναι ντροπή.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Θα σου πω τη δική μου εμπειρία... Ο προηγούμενος γιατρός που είχα..μεγάλο λαμόγιο μου πήρε 5000 για να μου δώσει 4 βλαστοκυστες 1 τέλεια και οι υπόλοιπες απλά καλες...( Μεγάλο λαμόγιο!!!!) 

Μετά την προτροπή της αγαπημένης μου ταρζανιτσας πήγα στο δικό της γιατρό και τώρα που μιλαμε με τα ίδια χρήματα έχω στην κατάψυξη 10 άριστες βλαστοκυστες που θα τις βάλουμε με το καλό όταν τελειώσει όλο αυτό με τον κορονοιο...

Πήγα και στο Μαστρομηνα...πριν πάω στο γιατρό της ταρζανιτσας και μου ζήτησε 5000 για μόλις δύο βλαστοκυστες αμφιβόλου ποιότητας...

 @CATHRINE Συμφωνώ απόλυτα με την ταρζανιτσα...να τα ρωτήσεις όλα...μην ντραπεις...τους πληρώνουμε...και όσο για το ότι σε βλέπει μόνο δύο λεπτά...εμένα μου φαίνεται εξωφρενικό...κι όλα αυτά τα λέω γιατί έχω ζήσει κι εγώ μαλακές γιατρούς....

Πωπω τι λετε τωρα!!ουτε καν τα φανταζομουν..   σας ευχαριστω πολυ.. θα κανω μια προσπαθεια με δικα μου και μια θεραπεια που σκεφτομαι να συζητησω με καποιον αλλο γιατρο που κανει αναωογονηση ωοθηκων μηπως και παρω τιποτα φρεσκα.. απλα εχουν ανασταλει ακομη και τα ραντεβου τους και μετα βλεπουμε.

Just now, Καντι είπε:

Βάση νομοθεσίας απαγορεύεται η αγορά οργάνων και τα ωάρια εκεί κατατάσσονται. Επομενως ενα παραθυράκι στον νόμο ειναι οτι αποζημιώνεις την δότρια για τον χρόνο που δαπάνησε γι αυτην την διαδικασία πχ άδεια απο την δουλειά της ή μετακίνηση και για τα φαρμακα που χρησιμοποίησε στην διέγερση. Ετσι οπως το εχω στο μυαλό μου απο τις τιμές που επικρατούν στην αγορά τα δανεικά κοστίζουν περιπου 1000 ευρώ παραπανω απ οτι αν πήγαινες με δικά σου. Κι αν αφαιρέσεις απο αυτα τα 1000 ευρώ τα φαρμακα τελικα δεν ειναι μεγάλο το ποσο για την δότρια. Θεωρω οτι και οι γιατροι παιρνουν λιγότερα χρηματα απ οτι αν κανεις προσπαθεια με δικά σου. Και τους δίνει και η κλινικη κατι.

 Θα ειχε παντως μεγάλο ενδιαφέρον να μάθουμε τι χρηματα παιρνουν τελικα οι δοτριες. Γιατι αν παιρνουν 200-300 ευρώ ειναι ντροπή.

Κι εγω καταλαβα οτι τοσο παιρνουν 200-400 . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, CATHRINE είπε:

Πωπω τι λετε τωρα!!ουτε καν τα φανταζομουν..   σας ευχαριστω πολυ.. θα κανω μια προσπαθεια με δικα μου και μια θεραπεια που σκεφτομαι να συζητησω με καποιον αλλο γιατρο που κανει αναωογονηση ωοθηκων μηπως και παρω τιποτα φρεσκα.. απλα εχουν ανασταλει ακομη και τα ραντεβου τους και μετα βλεπουμε.

Κι εγω καταλαβα οτι τοσο παιρνουν 200-400 . 

Σου εύχομαι από καρδιάς πολύ καλή επιτυχία και σύντομα να γίνεις μανούλα!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, CATHRINE είπε:

Πωπω τι λετε τωρα!!ουτε καν τα φανταζομουν..   σας ευχαριστω πολυ.. θα κανω μια προσπαθεια με δικα μου και μια θεραπεια που σκεφτομαι να συζητησω με καποιον αλλο γιατρο που κανει αναωογονηση ωοθηκων μηπως και παρω τιποτα φρεσκα.. απλα εχουν ανασταλει ακομη και τα ραντεβου τους και μετα βλεπουμε.

Κι εγω καταλαβα οτι τοσο παιρνουν 200-400 . 

Γεια σας,

Οι δότριες παιρνουν 1.200 ευρώ σύμφωνα με το νόμο. Σε δύο κέντρα που ζήτησα πληροφορίες μου το είπαν. 

Φιλιά σε όλες σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, aurorahope είπε:

Γεια σας,

Οι δότριες παιρνουν 1.200 ευρώ σύμφωνα με το νόμο. Σε δύο κέντρα που ζήτησα πληροφορίες μου το είπαν. 

Φιλιά σε όλες σας.

Ακριβώς αυτό είναι το ποσό... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Πολλά πρέπει να ρωτήσεις...κόστος για όλο αυτό...πόσα αυγα θα σ δώσουν κ πόσο θα πληρώσεις...κ τι θα θα είναι.. πχ.βλαστοκυστες ...αν  μέσα στην τιμή περιλαμβάνεται η καταψυξη η τιμή της μεταφοράς..πόσο χρονών είναι η κοπέλα...αν έχει περάσει από τις απαραίτητες εξετάσεις... αν έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη ( πχ εμένα είναι 19 κ έχει ειδη ένα παιδί) 

Πόσο καιρό θα παριε όλο αυτό...τι πρέπει να πάρεις εσύ κ τι να κάνεις...

τι εννοείς σ μιλάει 2λ...μόνο,???? απαράδεκτο κ σορρυ κιολας 

Καλησπερα σε ποιο κεντρο εχεις ρωτησει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...