Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Mary H είπε:

Στην πρώτη ετ είχα εξωμητριο.,Το έμβρυο εμφυτεύτηκε στη σαλπιγγα. Ήταν τυχαίο μπορεί να συμβεί κ σε φυσικη σύλληψη. Τη δεύτερη φορά είχα αρνητικό κ με την Τρίτη φορά πέτυχα δυδιμακια απλώς το ένα δεν προχώρησε. Αν δηλ δεν ήμουν τόσο άτυχη θα είχα μωράκι με την πρωτη

Αλήθεια το είδατε; Ξανά πήγατε δηλαδή; Και φαίνεται προσωπάκι κανονικά σαν μωράκι; Γιατί η δικιά μου ακόμη 18 η εβδομάδα μοιάζει με εξωγήινα κι χαχαχα

Μαίρη μου καλησπέρα. Την πρώτη φορά που είχες εξωμήτριο πώς το αντιμετωπίσατε; Πόσο χοριακή έφτασες; Έκανες επέμβαση για να αφαιρέσεις το εξωμήτριο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Μαίρη μου καλησπέρα. Την πρώτη φορά που είχες εξωμήτριο πώς το αντιμετωπίσατε; Πόσο χοριακή έφτασες; Έκανες επέμβαση για να αφαιρέσεις το εξωμήτριο;

Καλησπερα. Το εξωμητριο δεν φανηκε απ την αρχη γιατι οι χοριακες μου εκτος απο μια ηταν καλες Η μια ηταν χαλια..Με παρακολουθουσαν με χοριακες μερα παρα μερα. Οταν στον πρωτο υπερηχο ο εξωσωματικος δεν ειδε ενδομητρια κυηση μου μιλησε για εξωμητριο κ οτι πρεπει να κανω λαπαροσκοπηση. Εγω δεν ηθελα να το πιστεψω, μου ηρθε καπως και για μια βδομαδα κλειστηκα σπιτι μου. Εκει μ επιασε αιμοραγια κ εκανα επειγοντως ανοιχτο χειρουργειο σαν καισαρικη. Περασα δυσκολες καταστασεις. Ηταν ατυχια μεγαλη


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Δεν είμαι τρολ. Είπα είναι θέμα βιοηθικής. Ενημερώθηκα ότι έχει ξαναγίνει τέτοια συζήτηση στο φόρουμ.

Επίσης είπα ότι αποσύρομαι από την συζήτηση. Οπότε δεν χρειάζεται να μου απαντάτε.Όντως ο καθένας χαράζει την ζωή του.

Συγνώμη.

 

Οταν μιλησα πρωτη φορα με γιατρο για δωρεα μου ειπε τα εξης λογια και απο τοτε τα κρατησα στο μυαλο μου: Αυτο το παιδι που θα προκυψει θα ειναι δικο σου γιατι ΕΣΥ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙΣ /Α ΖΗΤΗΣΕΙΣ τη δημιουργια του. Αν δεν υπαρχει η ληπτρια το ωαριο αυτο ή θα απορριφθει ή θα καταστραφει. 

Αυτα να τα θυμαται καθε κοπελα που ειναι διστακτικη στο θεμα αλλα και οσες σκεφτονται σαν την Clouds. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Είναι το παιδί του συζύγου με κάποια άλλη γυναίκα. Αυτή είναι η αλήθεια. 

Αλλά το θέμα δεν είναι μόνο αυτό.Αισθάνομαι ευθύνη για τον άνθρωπο που φέρνω στον κόσμο.Ο οποίος δεν είναι ένα γλυκούλι μωρό για πάντα.Μεγαλώνει  και πρέπει να ξέρει την αλήθεια,την προέλευσή του. Είναι δικαίωμα του. Ειναι η ζωή του!

Θα μου πείτε...δεν θα του πω την αλήθεια..

Δλδ θα χτίσουμε την σχέση με αυτόν τον άνθρωπο μέσω ενός τεράστιου ψέματος;

Μήπως η απόφαση αυτή έχει να κάνει με τον δικό μας εγωισμό και όχι για την αγάπη προς τον άνθρωπο αυτόν;

Και όσο μεγαλώνει και κάτι δεν πάει καλά θα βλέπουμε το  πρόσωπο μιας άλλης γυναίκας; Και μετά;

Μιλάμε λοιπόν για έναν "άλλον" άνθρωπο. Εμείς είμαστε λοιπόν οι μόνοι υπεύθυνοι που έρχεται έτσι στην ζωή.Οπότε όταν θα ρωτήσει αν άξιζε να γεννηθεί , να του πούμε ότι ήταν η ΔΙΚΗ μας απόφαση να γεννηθεί με αυτόν τον τρόπο.

Με λίγα λόγια , αποφασίζουμε για την ζωή του άλλου.

Η υιοθεσία είναι άλλη ιστορία. Εκεί έχει προσφορά, είναι πέραν του εγωισμού μας  και φυσικά έχει αγάπη μόνο για τον άλλον. Είναι κρίμα να ναι τόσο δύσκολη η διαδικασία. Πόσα παιδιά χρειάζονται ένα σπιτικό με αγάπη!

 

Όταν μια γυναίκα έχει βιώσει τον πόνο κ την απώλεια όπως πολλές από εμάς,όταν έχει χιλιοτρυπηθει κ μέτρα τις βδομάδες σε ραντεβού γιατρών τότε το παιδί που φέρνει στον κόσμο,με όποιο τρόπο κ να το φέρει είναι παιδί της.Γιατι αν πέρασες δια πυρός κ σιδήρου κ ακόμα δεν έχεις αντιληφθεί την αξία αυτή καθ' αυτή της μητρότητας είσαι αξία της μοίρας σου( κ το λέω για όλες)

Στο δεύτερο σκέλος της αλήθειας ναι συμφωνώ .αλλά τι ακριβώς αλλάζει ; Η διαχείριση; Δεν πήρες μωρό πήρες κύτταρα...τα οποία το πιθανότερο θα κατέληγαν σε μια λεκάνη ή σε σερβιετα...τους έδωσες σπέρμα κ μήτρα..τα έκανες άνθρωπο..ναι κι εγώ δεν πιστεύω ότι παίρνουν κάτι γονιδιακά από τη μητέρα αλλά πίστεψέ με εάν γύριζε ο χρόνος πίσω μετρώντας 6 συνολικά απώλειες με δανεικά θα πήγαινα.Γιατο όταν πήρα αγκαλιά το παιδί μου ήταν το παιδί μου όχι γιατί μου μοιάζει αλλά για τον αγώνα που έδωσε η καθεμία μας μέχρι να καταλήξουμε στην αγκαλιά..κι αν θες μια φιλική συμβουλή ,εάν ποτέ βρεθείς σε αυτό το μονόδρομο( πράγμα που απευχομαι) μην αφήσεις την αγκαλιά σου άδεια για έναν εγωισμό...μάθε στο παιδί σου έμπρακτα ότι η αγάπη δε γνωρίζει γενετικά χαρακτηριστικά...μάθε το να αγαπά τον ανθρωπο

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλησπερα. Το εξωμητριο δεν φανηκε απ την αρχη γιατι οι χοριακες μου εκτος απο μια ηταν καλες Η μια ηταν χαλια..Με παρακολουθουσαν με χοριακες μερα παρα μερα. Οταν στον πρωτο υπερηχο ο εξωσωματικος δεν ειδε ενδομητρια κυηση μου μιλησε για εξωμητριο κ οτι πρεπει να κανω λαπαροσκοπηση. Εγω δεν ηθελα να το πιστεψω, μου ηρθε καπως και για μια βδομαδα κλειστηκα σπιτι μου. Εκει μ επιασε αιμοραγια κ εκανα επειγοντως ανοιχτο χειρουργειο σαν καισαρικη. Περασα δυσκολες καταστασεις. Ηταν ατυχια μεγαλη

Τελικά το έμβρυο πού είχε πάει; Βιώνω παρόμοια κατάσταση αυτή την στιγμή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Όταν μια γυναίκα έχει βιώσει τον πόνο κ την απώλεια όπως πολλές από εμάς,όταν έχει χιλιοτρυπηθει κ μέτρα τις βδομάδες σε ραντεβού γιατρών τότε το παιδί που φέρνει στον κόσμο,με όποιο τρόπο κ να το φέρει είναι παιδί της.Γιατι αν πέρασες δια πυρός κ σιδήρου κ ακόμα δεν έχεις αντιληφθεί την αξία αυτή καθ' αυτή της μητρότητας είσαι αξία της μοίρας σου( κ το λέω για όλες)

Στο δεύτερο σκέλος της αλήθειας ναι συμφωνώ .αλλά τι ακριβώς αλλάζει ; Η διαχείριση; Δεν πήρες μωρό πήρες κύτταρα...τα οποία το πιθανότερο θα κατέληγαν σε μια λεκάνη ή σε σερβιετα...τους έδωσες σπέρμα κ μήτρα..τα έκανες άνθρωπο..ναι κι εγώ δεν πιστεύω ότι παίρνουν κάτι γονιδιακά από τη μητέρα αλλά πίστεψέ με εάν γύριζε ο χρόνος πίσω μετρώντας 6 συνολικά απώλειες με δανεικά θα πήγαινα.Γιατο όταν πήρα αγκαλιά το παιδί μου ήταν το παιδί μου όχι γιατί μου μοιάζει αλλά για τον αγώνα που έδωσε η καθεμία μας μέχρι να καταλήξουμε στην αγκαλιά..κι αν θες μια φιλική συμβουλή ,εάν ποτέ βρεθείς σε αυτό το μονόδρομο( πράγμα που απευχομαι) μην αφήσεις την αγκαλιά σου άδεια για έναν εγωισμό...μάθε στο παιδί σου έμπρακτα ότι η αγάπη δε γνωρίζει γενετικά χαρακτηριστικά...μάθε το να αγαπά τον ανθρωπο

Υποκλίνομαι στα λόγια σου...!!!ακριβώς έτσι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Pingu εχουμε τον ιδιο γιατρο!! Κ εγω ιακεντρο ειμαι, ηταν να κανω ετ αλλα με προλαβε ο κορονοιος..... Εσυ πετυχες με την 1η προσπαθεια στο ιακεντρο;; Σου ευχομαι με το καλο να τα κρατησεις στην αγκαλια σου!!!! 

@Suzukaki εσυ με ποιον γιατρο εισαι;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

@Pingu εχουμε τον ιδιο γιατρο!! Κ εγω ιακεντρο ειμαι, ηταν να κανω ετ αλλα με προλαβε ο κορονοιος..... Εσυ πετυχες με την 1η προσπαθεια στο ιακεντρο;; Σου ευχομαι με το καλο να τα κρατησεις στην αγκαλια σου!!!! 

@Suzukaki εσυ με ποιον γιατρο εισαι;

 

Με τον σφακιανουδη ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ydroxoos76 είπε:

Τελικά το έμβρυο πού είχε πάει; Βιώνω παρόμοια κατάσταση αυτή την στιγμή!

Ήταν στη αριστερή σαλπιγγα. Έχεις χαμηλές χοριακες;

Just now, χριστινα77 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ . ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΜΒΡΥΩΝ  5ΑΑ  4ΑΑ . ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ .

Κρίμα βρε κορίτσι! Αλλά δεν πιανει με την πρώτη. Ευχομαι στην επόμενη!

1 ώρα πρίν, aurorahope είπε:

Οταν μιλησα πρωτη φορα με γιατρο για δωρεα μου ειπε τα εξης λογια και απο τοτε τα κρατησα στο μυαλο μου: Αυτο το παιδι που θα προκυψει θα ειναι δικο σου γιατι ΕΣΥ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙΣ /Α ΖΗΤΗΣΕΙΣ τη δημιουργια του. Αν δεν υπαρχει η ληπτρια το ωαριο αυτο ή θα απορριφθει ή θα καταστραφει. 

Αυτα να τα θυμαται καθε κοπελα που ειναι διστακτικη στο θεμα αλλα και οσες σκεφτονται σαν την Clouds. 

Παρά πολύ ωραία λόγια!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ναι και εγω επειδη ρωτησα κ αλλου νομιζω οτι εκει βρηκα οργανωση ευγενια κ ασχοληθηκαν να μ εξηγησουν κ η τιμη νορμαλ σε σχεση με αλλα που ακουσα.τελικα δεν ηταν ο ιδιος ο γιατρος ε;

Εγω εκει εμεινα ευχαριστημενη μεχρι στιγμης

Στη Θεσσαλονίκη εγω.. Πρεπει να εχει και στην Αθήνα..   των γιατρων αδελφων Πρ..α εννοω

Link to comment
Share on other sites

Just now, χριστινα77 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ . ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΜΒΡΥΩΝ  5ΑΑ  4ΑΑ . ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ .

Μπορεί να είναι τυχαίο...μη χάνεις το κουράγιο σου!!!! Ήταν η πρώτη σου φορά????


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ydroxoos76 ειμαι στο ακεσω .....

την πρωτη φορα πηρα αρνητικό...

τη δεύτερη πηρα ενα τεστ φαρμακείου και μου έδειξε θετικό... εκανα δευτερο μετα απο δυο μερες και αυτο θετικό.....

αλλα η χοριακη μου την 11η μερα ηταν χαμηλή..... 33μοναδες... μετα απο δυο μερες ειχε πεσει κιαλλο.............

ο γιατρος μου θεωρεί οτι ειναι τυχαίο....

εχω κανει τις εξετασεις που χρειαζεται....

κοριτσια ξέρετε καποια κοπελα που να προσπαθούσε με δανεικα και ενω ηταν ολα καλα να μην κατάφερε να γινει μανούλα....?

φοβαμαι πολυ.......

και τωρα με τον κορονοϊο και ολα αυτα με εχει παει πισω...

σημερα ενω ηταν τα ξεκινήσω τα cyclacur με ενημέρωσαν οτι δεν γινονται ετ.....

@Mary H σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , χριστινα77 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ . ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΜΒΡΥΩΝ  5ΑΑ  4ΑΑ . ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ .

Κοριτσακι λυπαμαι... Κανεις δυστυχως δεν μας εγγυαται τιποτα. Εχεις κανει εξετασεις για ελεγχο ενδομητριου; Ηταν η 1η σου με δωρεα; Αν επιτρεπεται, σε ποιο κεντρο εισαι;

@Suzukaki ελπιζω να μας καταφερει με τη μια! Ειναι εξαιρετικος γιατρος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...