Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Tsini είπε:

Στην 1η υστερο βρηκαμε φλεγμονη,οποτε εκανα θεραπεια κ μετα μια επαναληπτικη κ προχωρησαμε σε ετ. 8 μηνες μετα ξανακανα υστερο (3η) γτ θα εκανα την 2η ετ. Τωρα, μεχρι να περασει αυτη η φαση θα χουν περασει κ 3 μηνες τουλαχιστον,οποτε πονταρω θα μου ξαναζητησει υστερο να δουμε αν εχει υποχωρησει η φλεγμονη..

Σου εκανε βιοψια εσενα; Εμενα οχι, μονο ιστολογικη...

Ααα για αυτο κατι υπηρχε για να σ κανει.εγω εχω κανει 2 φορες λογω πολυποδα φλεγμονη δ βρηκε το ειδε στο dvd γτ εχω κανει κ λαπαροσκοπηση.αχ κοριτσια ειμαι στενοχωρημενη σημερα ειχα 5 μερες καθυστερηση κ αδιαθετησα και οχι οτι ηλπιζΑ αφου ξερω οτι με τα ωαρια που εχω δεν μενω εγκυος τωρα θα γινοταν το θαυμα ;!αλλα το μυαλο γμτ κανει παιχνιδια δυστηχως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

@Rafaelatarzan μόλις είδα στην ενότητα της εξωσωματικής ότι γέννησες!!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να σου ζήσει η κουκλίτσα σου, να είναι γερή δυνατή, πάντα υγιής, χαρούμενη, ευτυχισμένη και τυχερή! Και εσείς οι γονείς της να την χαίρεστε και να την καμαρώνετε!!!! Εσύ είσαι καλά; πήγαν όλα τέλεια; έχετε πολλά φιλιά και από τις τρεις μας (έχω ήδη ενημερώσει τα κορίτσια ότι γεννήθηκε η μικρή τους φίλη)!!!

Κορίτσια, χρόνια πολλά σήμερα! Υπομονή και προσοχή, υψηλό φρόνημα και αγωνιστικότητα εύχομαι

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2020 at 5:40 ΜΜ, Mary H είπε:

Στην 22η εβδομαδα. Θα την κανω στην προγεννητικη διαγνωση

ωχ στον Αθανασιαδη??? φορα χαλαρα ρουχα ανετα παπουτσια παρε κανενα τοστ μαζι σου μην πεινασεις παρε κανενα βιβλιο να διαβασεις.!! θα κανεις κανενα 3ωρο καλως ερχοντων των πραγματων, οποτε να εχεις πολυ υπομονη.


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

ωχ στον Αθανασιαδη??? φορα χαλαρα ρουχα ανετα παπουτσια παρε κανενα τοστ μαζι σου μην πεινασεις παρε κανενα βιβλιο να διαβασεις.!! θα κανεις κανενα 3ωρο καλως ερχοντων των πραγματων, οποτε να εχεις πολυ υπομονη.

Ωχ, ναι ? Την αλλη φορα ξεμπερδεψα νωρις. Ελπιζω και τωρα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά κορίτσια κ εύχομαι σύντομα να βγούμε απ'αυτή τη δοκιμασία κ να αποκτήσουνε την κανονικότητά μας!!Συγχαρητήρια στην @Rafaelatarzan που έγινε μανούλα κ της εύχομαι το μωράκι της να έχει όλα τα καλά του κόσμου..

Ήθελα επίσης να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία κοπέλα πως υπολογίζεις σε ποια βδομάδα κύησης βρίσκεσαι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2020 at 1:48 ΠΜ, Sofoulis είπε:

Έχουμε κάνει ξανά αυτή τη συζήτηση και δεν κατέληξε καλά...θα σε παρακαλούσα λοιπόν να κρατήσεις τις απόψεις σου για τον εαυτό σου! Κι αν δεν συμφωνείς με την διαδικασία απλά μην την κάνεις...

Απλά για να ξέρεις μιας και φαίνεται δεν  είσαι ενημερωμένη σωστά, ένα παιδί που βγαίνει απ' τα σπλάχνα σου και τρέφεται με.το αίμα σου δεν γίνεται να μην είναι δικό σου παιδιά...

 

Επειδη η μονη διεξοδος που εχω για παιδι ειναι η δωρεα εμβρυου κ ας πληρωνω ακριβα ψυχολογικα σωματικα κ οικονομικα το εμποριο λεω ευχαριστω που εστω ετσι εχω πιθανοτητα να τα καταφερω ισως εαν σταθω τυχερη κ θα ειναι δικο μου παιδι γιατι θα το εχω νοιωσει εγω απο το σωληνακι μεψρι να το γεννησω εγω θα αγωνιω κ ο αντρας μου για να μεγαλωσει το ιδιο οποτε απο τις επιλογες κ τις προσπαθειες που εχουμε κανει ολες ολες ηερουμε οτι τα παιδια μας θα ειναι η καρδια μας εξω απο το σωμα μας ΑΝΤΕ κ μην βιαζομαστε να πουμε ΟΧΙ σε κατι ποτε κ Sofoulis δεν παει σε εσενα...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mary H είπε:

Ωχ, ναι ? Την αλλη φορα ξεμπερδεψα νωρις. Ελπιζω και τωρα

αστα εγω ειχα ραντεβου 7 και εφυγα 12 παρα απο εκει.!! και ταν πηγα για τον επανελεγχο ειχα ραντεβου 12,30 και η γιατρος ηρθε 2 παρα και με εβαλε μεσα 2,15.. απλα απαραδεκτοι το ειπα και στον γιατρο μου για να με στειλει σε αλλον την επομενη φορα


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Επειδη η μονη διεξοδος που εχω για παιδι ειναι η δωρεα εμβρυου κ ας πληρωνω ακριβα ψυχολογικα σωματικα κ οικονομικα το εμποριο λεω ευχαριστω που εστω ετσι εχω πιθανοτητα να τα καταφερω ισως εαν σταθω τυχερη κ θα ειναι δικο μου παιδι γιατι θα το εχω νοιωσει εγω απο το σωληνακι μεψρι να το γεννησω εγω θα αγωνιω κ ο αντρας μου για να μεγαλωσει το ιδιο οποτε απο τις επιλογες κ τις προσπαθειες που εχουμε κανει ολες ολες ηερουμε οτι τα παιδια μας θα ειναι η καρδια μας εξω απο το σωμα μας ΑΝΤΕ κ μην βιαζομαστε να πουμε ΟΧΙ σε κατι ποτε κ Sofoulis δεν παει σε εσενα...

Ναι Δήμητρα μου έχεις απόλυτο δίκιο!!! Στην ίδια κατάσταση είμαστε όλα τα κορίτσια εδώ!!! Εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά για όλες μας και σύντομα θα κραταμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Rafaelatarzan να σου ζήσει η κόρη υγεία στην ζωή της καλή ανάρρωση σε σένα καλή λοχεία σου εύχομαι και καλά θρέμματα απόλαυσε το όνειρο που πλέον έγινε πραγματικότητα για σένα και τον άντρα σου :)

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Τζινα38 είπε:

αστα εγω ειχα ραντεβου 7 και εφυγα 12 παρα απο εκει.!! και ταν πηγα για τον επανελεγχο ειχα ραντεβου 12,30 και η γιατρος ηρθε 2 παρα και με εβαλε μεσα 2,15.. απλα απαραδεκτοι το ειπα και στον γιατρο μου για να με στειλει σε αλλον την επομενη φορα

Καταλαβα, ταλαιπωρηθηκες. Σε μενα πηγε πολυ καλα την προηγουμενη φορα και ο γιατρος ηταν πολυ ευγενικος και συμπαθης, οποτε δεν αλλαζω.

2 ώρες πρίν, Papy είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια κ εύχομαι σύντομα να βγούμε απ'αυτή τη δοκιμασία κ να αποκτήσουνε την κανονικότητά μας!!Συγχαρητήρια στην @Rafaelatarzan που έγινε μανούλα κ της εύχομαι το μωράκι της να έχει όλα τα καλά του κόσμου..

Ήθελα επίσης να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία κοπέλα πως υπολογίζεις σε ποια βδομάδα κύησης βρίσκεσαι!!!

Καλησπερα, για την εβδομαδα κυησης θα σου το πουν στον πρωτο υπερηχο. Επισης υπαρχουν ιατρικες σελιδες στο διαδικτυο που βαζεις ημερομηνια ετ και σου το βγαζουν

1 ώρα πρίν, DIMITRAS είπε:

Επειδη η μονη διεξοδος που εχω για παιδι ειναι η δωρεα εμβρυου κ ας πληρωνω ακριβα ψυχολογικα σωματικα κ οικονομικα το εμποριο λεω ευχαριστω που εστω ετσι εχω πιθανοτητα να τα καταφερω ισως εαν σταθω τυχερη κ θα ειναι δικο μου παιδι γιατι θα το εχω νοιωσει εγω απο το σωληνακι μεψρι να το γεννησω εγω θα αγωνιω κ ο αντρας μου για να μεγαλωσει το ιδιο οποτε απο τις επιλογες κ τις προσπαθειες που εχουμε κανει ολες ολες ηερουμε οτι τα παιδια μας θα ειναι η καρδια μας εξω απο το σωμα μας ΑΝΤΕ κ μην βιαζομαστε να πουμε ΟΧΙ σε κατι ποτε κ Sofoulis δεν παει σε εσενα...

Θα σταθεις τυχερη και θα τα καταφερεις γλυκια μου θα δεις!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καταλαβα, ταλαιπωρηθηκες. Σε μενα πηγε πολυ καλα την προηγουμενη φορα και ο γιατρος ηταν πολυ ευγενικος και συμπαθης, οποτε δεν αλλαζω.

Καλησπερα, για την εβδομαδα κυησης θα σου το πουν στον πρωτο υπερηχο. Επισης υπαρχουν ιατρικες σελιδες στο διαδικτυο που βαζεις ημερομηνια ετ και σου το βγαζουν

Θα σταθεις τυχερη και θα τα καταφερεις γλυκια μου θα δεις!

καλα μην νομιζεις οτι στην β επιπεδου θα σε δει ο ιδιος εμενα ηταν διαφορετικος γιατρος και τις δυο φορες!! και εγω απο τους γιατρους εμεινα ικανοποιημενη και επεξηγητικοι αλλα αυτη η καθυστερση αλλο πραγμα.!! την δευτερη φορα που πηγα λογω των μετρων ασφαλειας ειμασταν 2 ατομα μεσα στον χορο και οσες ερχοταν τις εδιωχναν και τις επερναν τηλ να ανεβουν στο ιατρειο οταν εφευγε καποια κοπελα.. κατω στα παγκακια ηταν τουλαχιστον 10 κοπελες και περιμεναν και παλι καλα ειχε και καλο καιρο!! 

2 ώρες πρίν, Papy είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια κ εύχομαι σύντομα να βγούμε απ'αυτή τη δοκιμασία κ να αποκτήσουνε την κανονικότητά μας!!Συγχαρητήρια στην @Rafaelatarzan που έγινε μανούλα κ της εύχομαι το μωράκι της να έχει όλα τα καλά του κόσμου..

Ήθελα επίσης να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία κοπέλα πως υπολογίζεις σε ποια βδομάδα κύησης βρίσκεσαι!!!

εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι μετρανε +6 μερες απο την περιοδο. πχ εγω ειχα περιοδο 1/10 και σαν τελευταια περιοδο μου βαζει παντα 7/10 ετσι λεει γινεται στην εξωσωματικη.. αν και να σε πω την αληθεια πλεον οι μετρησεις της μπεμπας αντιστοιχουν σε βδομαδα με βαση την τελευταια μου περιοδο

  • Ευχαριστώ 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Τζινα38 είπε:

καλα μην νομιζεις οτι στην β επιπεδου θα σε δει ο ιδιος εμενα ηταν διαφορετικος γιατρος και τις δυο φορες!! και εγω απο τους γιατρους εμεινα ικανοποιημενη και επεξηγητικοι αλλα αυτη η καθυστερση αλλο πραγμα.!! την δευτερη φορα που πηγα λογω των μετρων ασφαλειας ειμασταν 2 ατομα μεσα στον χορο και οσες ερχοταν τις εδιωχναν και τις επερναν τηλ να ανεβουν στο ιατρειο οταν εφευγε καποια κοπελα.. κατω στα παγκακια ηταν τουλαχιστον 10 κοπελες και περιμεναν και παλι καλα ειχε και καλο καιρο!! 

εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι μετρανε +6 μερες απο την περιοδο. πχ εγω ειχα περιοδο 1/10 και σαν τελευταια περιοδο μου βαζει παντα 7/10 ετσι λεει γινεται στην εξωσωματικη.. αν και να σε πω την αληθεια πλεον οι μετρησεις της μπεμπας αντιστοιχουν σε βδομαδα με βαση την τελευταια μου περιοδο

Εμενα μ εξέτασε κ ο ιδιοσ ο Αθανασιαδης κ ήταν εξαιρετικος ομολογώ! Καλύτερα να μην περιμένω με κόσμο. Το προτιμώ! Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Γνωρίζετε καθόλου για το ποιες χώρες κάνουν εξωσωματική μετα τα 50 με δωρεά ωαρίων; Ξέρετε καμμία τέτοια περιπτωση; Έχω μια φίλη που άρχισε τις εξωσωματικες της από 48 με δωρεά αλλά δεν πέτυχε, οπότε την πρόλαβε η ηλικία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...