Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ε γι αυτο τον αγαπάμε ολες! Το χω πει αλλωστε μονο fan club που δεν του εχουμε φτιάξει, μας συμπεριφέρεται σαν να ειναι ο μπαμπάς μας ή οπως θα συμπεριφερόταν στην γυναίκα του. Εγω ετσι τον νιώθω. Αλλα αυτο μπορείς να το εκτιμήσεις μονο αν εχεις δει τα χειρότερα... και πίστεψε με ειναι πολλοί εκεί έξω που δεν βλέπουν την ασθενή απέναντι τους αλλα κανουν φασόν εξωςωματικες για να πέφτουν τα χιλιάρικα.

Aυτο ακριβως ενιωθα με τον δικο μου εξωσωματικο. Πηγαινα για ετ μεσα στο αγχος και με χαλαρωνε τοοοσο πολυ που ηταν σαν να ειχα παει στο κομμωτηριο για βαφη μαλλιων. Πιαναμε τις συζητησεις, σαν φιλος συμπεριφεροταν. Ειναι πολυ σημαντικο κ απ οτι εχω καταλαβει αυτη την ικανοτητα την εχουν λιγοι, μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, dimitra19 είπε:

Καλημέρα σε όλες , 

Να ρωτησω κάτι? 

Καπνίζει καμία ή μόνο εγώ είμαι το μαύρο πρόβατο ? 

Αν ναι , πόσα κάνετε/ ημέρα? 

Καλημέρα! Εγω έκανα ένα με δυο τσιγάρα τη μερα. Μετά που έμεινα έγκυος το έκοψα!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλημέρα! Εγω έκανα ένα με δυο τσιγάρα τη μερα. Μετά που έμεινα έγκυος το έκοψα!

Εγώ κορίτσια το έκοψα μόλις ξεκίνησα τις εξωσωματικες...δηλαδή εδώ και 5 χρόνια!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

51 minutes ago, dimitra19 said:

Καλημέρα σε όλες , 

Να ρωτησω κάτι? 

Καπνίζει καμία ή μόνο εγώ είμαι το μαύρο πρόβατο ? 

Αν ναι , πόσα κάνετε/ ημέρα? 

Κάνω 4-5 την ημέρα και έχω τύψεις...

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitra19 είπε:

Καλημέρα σε όλες , 

Να ρωτησω κάτι? 

Καπνίζει καμία ή μόνο εγώ είμαι το μαύρο πρόβατο ? 

Αν ναι , πόσα κάνετε/ ημέρα? 

Εγω κάπνιζα 10 την ημέρα κ το έκοψα όταν έμεινα έγκυος στην μικρή μου. Δλδ πέντε χρόνια πριν. Με λίγη προσπάθεια θα το καταφέρετε.. Όλα στο μυαλό είναι.. Είναι δύσκολο το ξέρω αλλά το κόψετε θα νιώσετε μεγάλη διαφορά σε πολλά πράγματα! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pingu είπε:

Εγω κάπνιζα 10 την ημέρα κ το έκοψα όταν έμεινα έγκυος στην μικρή μου. Δλδ πέντε χρόνια πριν. Με λίγη προσπάθεια θα το καταφέρετε.. Όλα στο μυαλό είναι.. Είναι δύσκολο το ξέρω αλλά το κόψετε θα νιώσετε μεγάλη διαφορά σε πολλά πράγματα! 

Όντως ειναι ολα στο μυαλό. Οταν κανω τις ετ το κόβω μαχαίρι κι ουτε καν το σκέφτομαι.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2020 at 1:33 ΜΜ, AndMosch είπε:

Καλημέρα κι από εμένα,

σας διαβάζω καθημερινά και ανελλιπώς!! Με αγωνία για τις αγωνίες σας και με χαρά για τις χαρές σας!

είμαι 43 έκανα την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής τον προηγούμενο Ιούνιο. Έκανα ένα ραντεβού με Σφακιανούδη και ένα με Μ.. και εντελώς τυχαία αποφασίσαμε να συνεχίσουμε με Μ... (ναι, είναι ένας από τους γνωστούς δυο Μ). Η εμπειρία μου είναι άσχημη... ίσως γιατί δεν πέτυχα? Μπορεί...

Εκανα υστεροσκοπιση και σκρατσιν μαζί του και μετά αφαίρεσα και από 1 καλοήθη ογκίδιο από το κάθε στήθος και μετά κατευθείαν εξωσωματικη!

Την ημέρα της ετ πάνω σε αυτή την υπέροχη καρέκλα με τα πόδια ανοιχτά μου λέει «ποσά να βάλουμε? Εγώ σου λέω 4, αλλά αποφασίστε με τον άντρα σου» «ε, βάλτε μας 4 γιατρέ...» 

Την ώρα που μου τα μετέφερε μου λέει: «Φούλ στις χρωμοσωμιακες ανωμαλίες είναι τώρα αυτά!» Δεν περιγράφω την ψυχολογία μου...

Μόλις τελείωσε την μεταφορά τον ρωτάω «ποσό είναι το ενδομήτριο, γιατρε» «καλό είναι» η απάντηση, «κάτσε να το μετρήσουμε. Α, μόνο 6,5 αλλά δεν πειράζει καλό είναι!»

Να σημειώσω ότι έκανα 17 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 16 έφτασαν βλαστοκυστες τα 12, μεταφέραμε τα 4 και μου είπε ότι τα υπόλοιπα δεν είναι καλά και δεν θα κρατήσουμε κατάψυξη κανένα!

Εμεινα έγκυος, κάναμε 3 χοριακές με σούπερ τιμές αλλά πριν την 3 είχα φοβερή αιμορραγία που όταν μου είπαν την τιμή της 3 λέω με κοροϊδεύουν... τους λέω αφού έχω αίμα πολύ μου λέει δεν είναι τίποτα μου έκανε ένεση προγεστερονης και μου είπε να συνεχίσω την δουλειά και την ζωή μου κανονικά, να μην μείνω κρεβάτι? ρώτησα όχι μου είπε αυτά είναι παλιομοδίτικα κανονικά την ζωή σου και όλα θα πάνε καλά...

Δεν πήγαν φυσικά και ταλαιπωρήθηκα πολύ γιατί έκανα την απόξεση το αίμα συνέχισε και μαζί με μια ωραία υπερδιέγερση έκανα 38 πυρετό και συνήλθα τον Σεπτέμβριο..  

Περι τα τέλη Οκτωβρίου επισκέφτηκα τον κορυφαίο του είδους Π τον γνωστό!

Το ραντεβού κόστισε 250€. Πρώτα με είδε η κόρη του που μου εξήγησε ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκοπιση γιατί αλλιώς ότι και να κάνω δεν θα πετύχω αφού έχω ενδομητριωση. Ύστερα με είδε μια ψυχολόγος που προσπάθησε να με πείσει για τα δανεικά... της εξήγησα ότι εμείς μάλλον είμαστε περισσότερο της υιοθεσίας αλλά ωστόσο θα ήθελα την γνώμη του Π. Συνέχιζε να με πιέζει για δανεικά και ότι δεν είναι το ίδιο με την υιοθεσία και μόνο από τα δανεικά θα νιώσω το παιδί δικό μου! Η ψυχολόγος τώρα αυτά!!!

Τελος με είδε ο μεγάλος Π (με μια γιγάντια φωτό του Νεκτάριου Σφυρακη στο γραφείο του με το παιδί και τη γυναίκα του για διαφήμιση) αφού περίμενα περί την 1 ώρα να μιλάει για προσωπικές υποθέσεις στο τηλέφωνο του και τις νοσοκόμες να τον διακόπτουν συνέχεια για ερωτήσεις για άλλες γυναίκες μου είπε εν ταχύ ότι χρειάζομαι λαπαροσκοπιση (3000€) και δεν θα πάμε με δανεικά αφού όλα είναι τέλεια και θα μένω μόνη μου έγκυος μετά... στα 43 των ρωτάω... γιατρέ δεν έχω χρόνο να πάμε με εξωσωματικη...

τον ρώτησα η λαπαροσκοπιση χρειάζεται αφού θα πάω με εξωσωματικη? Μου είπε όχι μόνο αν ήθελες να προσπαθήσεις μόνη σου...

η κόρη του πριν λίγη ώρα μου είχε πει το ακριβώς αντίθετο...

ασχοληθηκε 10’ μαζί μου στην 1 ώρα ούτε τις εξετάσει είδε και έδωσε εντολή για 300 μονάδες gonal γιατρέ αφού με 250 έκανα 17 αυγά... α! Ναι εσυ κάνεις πολλά, ε δώσε της 250... σημειώνω το κόστος της εξωσωματικής 5000€ χωριά η λαπαροσκοπιση...

Ψάχνω για γιατρό όπως καταλάβατε για την τελευταία μου προσπάθεια... και δεν ξέρω που να πάω...

 Συγγνώμη για το σεντόνι!

Καλώς το το κοριτσι.Ομοιοπαθουσα κι εγω,1 χρονο μικροτερη με αρκετες προσπαθειες.Γιατρο δυστυχως δεν εχω να προτεινω αλλα ναι οι μεγαλογιατροι και οι φιρμες ειναι περιπου οπως περιγραφεις.

Καταρχην εχεις παρα πολυ καλη ανταποκριση για την ηλικια σου.Μην απογοητευεσαι,εδω ειμαστε αρκετες που δυστυχως αναγκαστηκαμε να κανουμε αρκετες επαναληψεις.

Για το Μ.που ειπες τον πρωτο γιατρο με μπερδεψες λιγο.Εγραψες οτι ειχες 12 βλαστοκυστες κι εβαλες 4?

Βλαστοκυστες μεχρι 3 δε βαζουν?Βαζουν και 4? Κι ολες οι άλλες ήταν πολύ κακης ποιοτητας?

Εντυπωση μου κανει.

Για τον Π.ναι ζηταει σχεδον παντα λαπαροσκοπηση και τα ποσα ειναι αστρονομικα.

Μην το βαλεις κατω,επιμονη κι υπομονη.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλό μήνα. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Δεν προλαβαίνω να σας διαβάζω. Μπήκα να σας πω πως η φίλη που σας έλεγα τόσον καιρό πως έκανε με δανεικά στα 50 της την τελευταία προσπάθεια, γέννησε προχθές ένα υγιέστατο κοριτσάκι, ίδιο ο μπαμπάς του και σήμερα πηγαίνουν στο σπιτάκι τους! Αυτό για να σας δίνει ελπίδα και δύναμη. Καλή συνέχεια σε όλες και να προσέχετε την υγεία σας. Σας φιλω! 

Γεωργία ευχαριστούμε πολύ για το κουράγιο που δίνεις σε όλες. Να εισαι καλά Εσυ  κ η οικογένεια σου κ να προσεχεις!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...