Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω Κ εγώ ότι δεν το δικαιουσε. Απτήν στιγμή που έχεις παντρευτεί έτσι Κ αλλιώς τα φορολογικά ειναι κοινά άσχετα αν κάνετε χωριστή δήλωση το ότι φαίνετε γάμος ειναι το ίδιο πράγμα. Απλά πληρώνει ο καθένας τα δικά του μερίδια στο τέλος στα υπόλοιπα είναι το ίδιο . 

      και γω αυτό νομίζω αλλά η κοπέλα στο 1555 μου είπε είναι ανεξάρτητο και την ρώτησα και 2 φορες ! θα με πάρουν εκείνοι είπαν! απ ότι ξέρω μόνο το κυοφορίας ,το λοχείας, και μετά αν κάνω το 9μηνο δικαιουμαι

       

       

       

       

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Suzukaki είπε:

Με πηρε η κοπελα το ιακεντρο οτι τους πηγε εντολη να κλεισουν ως μο ναδα εως 15 μαη.ποσο πισωωω θα παω ακομα;;;!!!κ δεν την εχουν βρει καν ακομα ετσι βαλτε και ποσο καιρο θα θελουν να την βρουν καλο σεπρτεβρη η μεταφορα και αν......

Αχ, σε καταλαβαινω απόλυτα!!στο δικό μου κέντρο είχε πάει αυτό το χαρτί πολύ νωρίτερα! Τελικά Ιούνιο βλέπω να την κάνουμε....Υπομονή!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H said:

Λοιπόν για Αθήνα μπορεί να σε βοηθήσουν κάποια κορίτσια εδώ πχ η Σοφούλις είναι σε καλό γιατρό κ κέντρο. Ο Σφακιανουδης πολύ καλός κ ο Τσιριγωτης. Θα σου πουν κ αλλά κορίτσια  τις εμπειρίες τος από γιατρούς της Αθηνας

Μακάρι , Μαίρη μου!

να ήξερες ποσό θάρρος μου δίνει το παράδειγμα σου!

με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα την κορούλα σου!

Just now, Καντι said:

Πω πω όντως σεντόνι και τι να πρωτοσχολιασω...

το γεγονός οτι ο Μ σας ρώτησε ποσα να βάλετε το βρίσκω θετικο βεβαια αυτη η συνεννόηση δεν γινεται με τα πόδια ανοιχτά. Σε καλεί στο γραφείο και σου λέει οτι τα έμβρυα δεν φαίνονται τοσο ποιοτικά και ισως θα έπρεπε να αυξήσουμε τον αριθμό στην μεταφορά. Επισης με τι δικαίωμα δεν κράτησε τις υπόλοιπες βλαστοκυστες;;;; Δεν καταλαβαινω αφου ειχε αυτην την εντύπωση οτι έχουν χρωμοσωμικα θέματα γιατι δεν τις έστειλε για προεμφυτευτικο για να επιβεβαιωθεί ή όχι. Το ποσο ειναι το ενδομητριο νομιζω αν και δεν ειμαι σιγουρη οτι δεν το μετράνε την μερα τις ετ αλλα πιο νωρίς για ξέρουν ποσο εχει φτασει, εξάλλου δεν προκειται να πέσει αλλα μονο να ανεβαίνει την 19η μερα.

 Τωρα οσον αφορα τον Π απο που κι ως που σε είδε η κόρη; Η ειδίκευση της ποια ειναι; Για την ψυχολόγο κι εγω εχω ακουσει αρνητικα σχόλια απο κοπέλες. Ειναι καπως πιεστική. Και συγκεκριμένα μια φιλη μου που την προσανατόλιζε προς δανεικά οταν της ειπε την επιφύλαξη της η φιλη μου της απαντησε οτι αυτα που σκέφτεται ανήκουν στην σφαίρα της φαντασίας.

 Τωρα τελευταια ακούγονται συνεχώς καλα σχόλια για τον Μακρακη αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια.

Τις ίδιες απορίες (τώρα που ξέρω περισσότερα) έχω κι εγώ...

θα τον ψάξω τον Μακρακη δεν τον έχω ακούσει.

ευχαριστω!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Πέρασε ναι ...

Η μικρή μεγαλώνει! Έκλεισε τους 6 μήνες κι άρχισε να τρώει σιγά σιγά!

Σε ποια ηλικία του μικρού λέτε να ξεκινήσετε για 2ο?

Α, το πουλάκι μου μεγάλωσε! Θα τρώει κ κρεμούλες τωρα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini said:

Καλησπερα κοριτσι!! 

Δεν θα σχολιασω τις εμπειριες σου...

Θα σου προτεινα τον σφακιανουδη,ειναι στο ιδιο κεντρο με τον παντο (αν καταλαβα σε αυτον πηγες). Ο σφακ ειναι επιστημονας,φιλικος, ηρεμος κ τα ψαχνει ολα. Εγω που τον πρηζω με ερωτησεις απορω πως δεν με εχει σιχτιρισει....χαχα επισης,αν αποφασισεις για δανεικα ο σφακ συνεργαζεται με ιακεντρο, εγω ετσι θα προχωρησω εν τελει. Ο αλλοςπου ακουω να ειναι πολλα κοριτσια ευχαριστημενα εδω ειναι ο τσιριγωτης.

Αν σε παιρνει κανε κ με τους 2 ραντεβου κ αποφασιζεις. Σιγουρα κανεμας δεν ειναι μονο τελειος αλλα κ ο πιο καλος σιγουρα εχει κ αποτυχιες. Αυτο το λεω κ για την @dimitra19 που εχει αγχωθει. Πιστευω πως πολλες κοπελες ηρθαμε αντιμετωπες με αμφιβολιες στους γιατρους που ηδη ειμαστε, αλλα εγω τουλαχιστον, στο τελος ελαβα υποψιν μου ολα τα θετικα σχολια που εχω ακουσει,τις θετικες εμπειριες που εχω κ το γεγονος οτι κανεις τους δεν ειναι θεος!

Είχα κλείσει ραντεβού με Σφακ αλλά μου το ακύρωσαν λόγω τις κατάστασης...

ελπιζω τον Μάιο να μπορέσω να τον δω 

ευχαριστω που μοιράστηκες τις σκέψεις σου μαζί μου!

Just now, Καντι said:

Α νόμιζα οτι πηγές Σφακιανουδη και δεν σου άρεσε σαν επιλογή οτι συγκρίνοντας προτίμησες τον Μ. Αν δεν πηγές θα άξιζε να κανεις ενα ραντεβού μαζι του.

 

Just now, Καντι said:

Α νόμιζα οτι πηγές Σφακιανουδη και δεν σου άρεσε σαν επιλογή οτι συγκρίνοντας προτίμησες τον Μ. Αν δεν πηγές θα άξιζε να κανεις ενα ραντεβού μαζι του.

Ναι ναι θα πάω όταν ανοίξει πάλι.

Just now, Sofoulis said:

Καλησπέρα και καλωσόρισες στην παρέα μας!!!! Εγώ προσωπικά στον Πα...το δεν έχω πάει αλλά η εμπειρία μου από το Μαστρ...να είναι η χειρότερη...( Μακριά από μένα!!!!) Είναι ένας έμπορος και τίποτε άλλο!!!!! 

Όσο για γιατρό ψαξ το καλά πριν καταλήξεις κάπου κι αν θες πες μας το όνομα του να σε βοηθήσουμε με την εμπειρία μας!!! Αν τον ξέρουμε φυσικά!!!! Ο;ντβς απ' αυτούς τους δύο που ανέφερες για μένα προσωπικά δεν είναι γιατροί είναι απλοί έμποροι...

Σου έστειλα π.μ για να μη διαβάζουν τα κορίτσια συνέχεια τα ίδια!!!!

Για να αποφύγω να στεναχωρήσω ενδεχόμενος κάποια κοπέλα να διευκρινήσω ότι το δικό μου το Μ δεν είναι το ίδιο με το δικό σου!!

  • Μου αρέσει 2

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

 

Για να αποφύγω να στεναχωρήσω ενδεχόμενος κάποια κοπέλα να διευκρινήσω ότι το δικό μου το Μ δεν είναι το ίδιο με το δικό σου!!

Α μάλιστα κι εγω νόμιζα οτι ήσουν στο αλλο Μ. Υποτίθεται οτι σ αυτόν που πηγές ειναι ο ακριβότερος της αγοράς. Απο καθαρή περιέργεια ποσο σου στοίχισε η όλη διαδικασία;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Α μάλιστα κι εγω νόμιζα οτι ήσουν στο αλλο Μ. Υποτίθεται οτι σ αυτόν που πηγές ειναι ο ακριβότερος της αγοράς. Απο καθαρή περιέργεια ποσο σου στοίχισε η όλη διαδικασία;

3500€ χωρίς κατάψυξη και εννοείτε προεμφυτευτικό 


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Με πηρε η κοπελα το ιακεντρο οτι τους πηγε εντολη να κλεισουν ως μο ναδα εως 15 μαη.ποσο πισωωω θα παω ακομα;;;!!!κ δεν την εχουν βρει καν ακομα ετσι βαλτε και ποσο καιρο θα θελουν να την βρουν καλο σεπρτεβρη η μεταφορα και αν......

Ωραια.... Βεβαια σε 1 το πολυ 2 μηνες λογικα θα στην εχουν βρει.

Παντως γενικα,πριν τον ιουνη και εφ οσον τα πραγματα πηγαινουν καλα με τον ιο, δεν βλεπω να γινονται δουλειες... Κ εγω ιουνη ιουλη με βλεπω..... Τουλαχιστον ας ελπισουμε οτι τον αυγουστο δεν θα κλεισουν οι κλινικες, μετα απο τοσα που μας εχουν βρει!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

3500€ χωρίς κατάψυξη και εννοείτε προεμφυτευτικό 

Ειναι λίγα πριν κανα δυο χρόνια ζητούσε 5000. 

Τι εννοείς εννοειται προεμφυτευτικο; Οτι δεν κανατε;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Ειναι λίγα πριν κανα δυο χρόνια ζητούσε 5000. 

Τι εννοείς εννοειται προεμφυτευτικο; Οτι δεν κανατε;

Όχι δεν κάναμε μου είπε δεν χρειάζεται...

η καλη μου η Λευκού μου είπε «με ευθύνη δικιά μου θα απαιτήσεις προεμφυτευτικο τώρα, κι ας σου πουν ότι θέλουν»


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Clue είπε:

Πέρασε ναι ...

Η μικρή μεγαλώνει! Έκλεισε τους 6 μήνες κι άρχισε να τρώει σιγά σιγά!

Σε ποια ηλικία του μικρού λέτε να ξεκινήσετε για 2ο?

Σίγουρα μετά τον Ιούλη, να περάσει 6μηνο γιατί έκανα καισαρική αλλά πριν χρονίσει ο μικρός. Με την καραντίνα δεν πρόλαβα να πάω ούτε για τον υπέρηχο μετά τη γέννα. Αλλά ήδη θα είμαι κοντά 41, θέλουμε και μία άλφα διαδικασία μέχρι να ολοκληρωθεί όλο το κομμάτι εξετάσεων και διαδικασιών, οπότε όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, AndMosch είπε:

Όχι δεν κάναμε μου είπε δεν χρειάζεται...

η καλη μου η Λευκού μου είπε «με ευθύνη δικιά μου θα απαιτήσεις προεμφυτευτικο τώρα, κι ας σου πουν ότι θέλουν»

Καλώς όρισες κορίτσι!!! Έμεινα με το στόμα ανοιχτό με τις εμπειρίες σου. Μην το βάζεις όμως κάτω. Τώρα έχεις το χρόνο να τα διαχειριστείς όλα αυτά και να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς. Το θέμα του γιατρού είναι υποκειμενικό. Ο Μ δεν κατάλαβα ποιος είναι, αλλά στον Π ούτε εγώ θα πήγαινα, αν και η κολλητή μου έμεινε έγκυος με την πρώτη σε αυτόν. Βέβαια πριν από 4 χρόνια. Τώρα με όσα ακούω από τα κορίτσια, δεν μου εμπνέει ασφάλεια. Εγώ ξεκίνησα και τελείωσα με τον Σφακιανούδη. Και εκεί θα ξαναπάω. Είναι άρτιος επιστήμονας, πράος ως άνθρωπος και πολύ συζητήσιμος. Ακόμα και με εμένα που δεν ήξερα και δεν ξέρω τόσα όσα τα κορίτσια εδώ, ό,τι ήθέλα τον ρωτούσα σε μέιλ, γιατί δεν είμαι και Αθήνα, και αργά το βράδυ μου απαντούσε πάντα. Ακόμα και για θέματα που δεν είναι αρμόδιος μου απαντούσε και με παρέπεμπε σε άλλη ειδικότητα. Εγώ έκανα προεμφυτευτικό. Εσένα γιατί σε παραπέμπουν σε προεμφυτευτικό; Προληπτικά; Δες και Τσιριγώτη, βλέπω ότι έχει πολλές επιτυχίες στα δανεικά, αν και ως άνθρωπος πρέπει να είναι λίγο απόμακρος. Τώρα έμαθα από την Ταρζανίτσα για τον Παπαθανάκο. Μάζεψε πληροφορίες και γι αυτόν.  Πολύ καλή απόδοση πάντως σε βλαστοκύστες, μπράβο σου!!!!

 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , AndMosch είπε:

Όχι δεν κάναμε μου είπε δεν χρειάζεται...

η καλη μου η Λευκού μου είπε «με ευθύνη δικιά μου θα απαιτήσεις προεμφυτευτικο τώρα, κι ας σου πουν ότι θέλουν»

Θα συμφωνήσω για τον προεμφυτευτικο, απλα εχε στο νου σου οτι ξεφεύγει πολυ το κόστος.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2020 at 12:19 ΜΜ, Mary H είπε:

Τι ωραια, επιστρεφετε σπιτι με τα μωρακια! Πως νιωθεις μετα την καισαρικη? Πονας? Σου μοιαζει καποιο απ τα δυο μωρα? Οχι τιποτα αλλο μας λενε οτι η δοτρια θα μας μοιαζει λιγο, χαχα

Γεια σου Μαίρη,εχω. χαθει,τωρα είδα το μηνυμα.Σχετικα με την καισαρική,καλα θα ηταν να μας ενημέρωναν οτι ναι,πονάει μετα,μου έβγαλαν τον καθετήρα την επόμενη το πρωί και μου ηταν πολυ δύσκολο να σηκώνομαι απο το κρεβάτι και να πηγαίνω τουαλέτα. Αντέχω τον πόνο,οποτε δεν υπερβάλω.Παυσιπονο δεν κανει παρα μονο παρακεταμόλη η οποια δεν βοηθάει καθόλου. Επισης,θα χαιρόμουν πολυ αν μου είχαν πει οτι αμέσως μετα εχεις μια κοιλιά σαν 5 μηνων,σαν να ειχα ενα τρίτο παιδάκι που το αφησαμε μεσα να ωριμάσει λιγο:grin: Θελει χρόνο να ξεπροστεις,θελει χρόνο να μπουν στη θεςη τους τα εσωτερικά οργανα που είχαν εκτοπιστεί,θελει περιπου 10 -15 μέρες να αισθανθείς καλα. Τώρα βέβαια,ολα υποκειμενικά ειναι,εχω γνωστές που δεν είχαν κανέναν θεμα μετα την καισαρική.Η αλήθεια βέβαια ειναι οτι τα ξεχνάς ολα! Τα μωρα ειναι καλα,μαμ κακα και νάνι με αρκετα κλάματα ενδιάμεσα οταν τις πιάνει κοίλο πόνος. Αν μου μοιάζουν; Η μια καθόλου! Η άλλη εχει λιγο τα χρώματα μου. Αλλα,ειλικρινά,δεν με νοιάζει καθόλου! Ειναι πανέμορφες και γερές! Αυτο εχει σημασία! Και είμαι η μαμά τους και τις λατρεύω!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n said:

Καλώς όρισες κορίτσι!!! Έμεινα με το στόμα ανοιχτό με τις εμπειρίες σου. Μην το βάζεις όμως κάτω. Τώρα έχεις το χρόνο να τα διαχειριστείς όλα αυτά και να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς. Το θέμα του γιατρού είναι υποκειμενικό. Ο Μ δεν κατάλαβα ποιος είναι, αλλά στον Π ούτε εγώ θα πήγαινα, αν και η κολλητή μου έμεινε έγκυος με την πρώτη σε αυτόν. Βέβαια πριν από 4 χρόνια. Τώρα με όσα ακούω από τα κορίτσια, δεν μου εμπνέει ασφάλεια. Εγώ ξεκίνησα και τελείωσα με τον Σφακιανούδη. Και εκεί θα ξαναπάω. Είναι άρτιος επιστήμονας, πράος ως άνθρωπος και πολύ συζητήσιμος. Ακόμα και με εμένα που δεν ήξερα και δεν ξέρω τόσα όσα τα κορίτσια εδώ, ό,τι ήθέλα τον ρωτούσα σε μέιλ, γιατί δεν είμαι και Αθήνα, και αργά το βράδυ μου απαντούσε πάντα. Ακόμα και για θέματα που δεν είναι αρμόδιος μου απαντούσε και με παρέπεμπε σε άλλη ειδικότητα. Εγώ έκανα προεμφυτευτικό. Εσένα γιατί σε παραπέμπουν σε προεμφυτευτικό; Προληπτικά; Δες και Τσιριγώτη, βλέπω ότι έχει πολλές επιτυχίες στα δανεικά, αν και ως άνθρωπος πρέπει να είναι λίγο απόμακρος. Τώρα έμαθα από την Ταρζανίτσα για τον Παπαθανάκο. Μάζεψε πληροφορίες και γι αυτόν.  Πολύ καλή απόδοση πάντως σε βλαστοκύστες, μπράβο σου!!!!

 

Ευχαριστω πολύ για το καλωσόρισμα και τις συμβουλές σου!

ειμαι ανάμεσα σε αυτούς που αναφέρεις. Σίγουρα Σφακιανουδη και μετά ανάμεσα σε Τσιριγώτη και Παπαθανάκο... πόσες επισκέψεις πια να πληρώσεις...

καλος ο αριθμός στους βλαστοκυστες ναι κι εγώ είχα ελπίδες... αλλά τι να το κανείς αφού δεν έχω καμία τώρα... 

13 minutes ago, Καντι said:

Θα συμφωνήσω για τον προεμφυτευτικο, απλα εχε στο νου σου οτι ξεφεύγει πολυ το κόστος.

Ναι το ξέρω αλλά στην ηλικία μου πως να βρω τα καλά έμβρυα?

δεν έχω αντοχές οικονομικά για επόμενη φορά και είπα όλα για όλα...

ισως πάω και με δανεικά όποτε σε αυτή την περίπτωση που η δότρια θα είναι νέα δεν θα χρειαστεί...

θα δούμε...

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Αχ, σε καταλαβαινω απόλυτα!!στο δικό μου κέντρο είχε πάει αυτό το χαρτί πολύ νωρίτερα! Τελικά Ιούνιο βλέπω να την κάνουμε....Υπομονή!

Εγω δ ξερω ποτε θα την κανω.θελουν κ χρονο να την βρουν

6 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Καλησπέρα και καλωσόρισες στην παρέα μας!!!! Εγώ προσωπικά στον Πα...το δεν έχω πάει αλλά η εμπειρία μου από το Μαστρ...να είναι η χειρότερη...( Μακριά από μένα!!!!) Είναι ένας έμπορος και τίποτε άλλο!!!!! 

Όσο για γιατρό ψαξ το καλά πριν καταλήξεις κάπου κι αν θες πες μας το όνομα του να σε βοηθήσουμε με την εμπειρία μας!!! Αν τον ξέρουμε φυσικά!!!! Ο;ντβς απ' αυτούς τους δύο που ανέφερες για μένα προσωπικά δεν είναι γιατροί είναι απλοί έμποροι...

Σου έστειλα π.μ για να μη διαβάζουν τα κορίτσια συνέχεια τα ίδια!!!!

Εγω ειμαι με σφακιανουδη μετα απο μαστρομηνα ο σφακιαν ασχολειται τα ψαχνει ολα δ τον ενιωσα καθολου εμπορο με αγκαλιασε με φιλησε με θυμαται με το μικρο μ ονομα μολις στειλω μειλ μ απανταει σε 3 λεπτα.για τον  μαστρομηνα τι να πω ....... κακη εμπειρια θελω να ξεχασω το ποσο τιποτα ενιωσα μαζι του δεν ασχοληθηκε ποτε δεν κοιταξε ποτε εξετασεις μου μεσα στην ωοληψια μου ειπε κατι απαραδεκτο για την στιγμη και γενικως πιο αδιαφορο γιατρο δ ξερω αν θα συναντησω ποτε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...