Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

49 minutes ago, Joka said:

Καλώς το το κοριτσι.Ομοιοπαθουσα κι εγω,1 χρονο μικροτερη με αρκετες προσπαθειες.Γιατρο δυστυχως δεν εχω να προτεινω αλλα ναι οι μεγαλογιατροι και οι φιρμες ειναι περιπου οπως περιγραφεις.

Καταρχην εχεις παρα πολυ καλη ανταποκριση για την ηλικια σου.Μην απογοητευεσαι,εδω ειμαστε αρκετες που δυστυχως αναγκαστηκαμε να κανουμε αρκετες επαναληψεις.

Για το Μ.που ειπες τον πρωτο γιατρο με μπερδεψες λιγο.Εγραψες οτι ειχες 12 βλαστοκυστες κι εβαλες 4?

Βλαστοκυστες μεχρι 3 δε βαζουν?Βαζουν και 4? Κι ολες οι άλλες ήταν πολύ κακης ποιοτητας?

Εντυπωση μου κανει.

Για τον Π.ναι ζηταει σχεδον παντα λαπαροσκοπηση και τα ποσα ειναι αστρονομικα.

Μην το βαλεις κατω,επιμονη κι υπομονη.

Λόγω ηλικίας (43) μπορούν να βάλουν 4. Πραγματικά κι εμένα με παραξένεψε αφού είχα μεγάλο αριθμό υπολοίπων βλαστοκυστεων πως δεν μπορέσαμε να καταψύξουμε... μου είπαν δεν είναι η ποιότητα τους ικανή για απόψυξη.

μακαρι να τα καταφέρουμε όλες!!!

  • Μου αρέσει 2

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 3/31/2020 at 4:03 PM, Mary H said:

Α, το πουλάκι μου μεγάλωσε! Θα τρώει κ κρεμούλες τωρα

Μεγάλωσε ναι! Ξεκίνησε να ψιλοτρώει εδώ και μία εβδομάδα. Κι όταν λέω ψιλό, άντε να καταπίνει 2-3 κουταλάκια. Σιγά σιγά όμως!

On 3/31/2020 at 6:22 PM, Ele@n said:

Σίγουρα μετά τον Ιούλη, να περάσει 6μηνο γιατί έκανα καισαρική αλλά πριν χρονίσει ο μικρός. Με την καραντίνα δεν πρόλαβα να πάω ούτε για τον υπέρηχο μετά τη γέννα. Αλλά ήδη θα είμαι κοντά 41, θέλουμε και μία άλφα διαδικασία μέχρι να ολοκληρωθεί όλο το κομμάτι εξετάσεων και διαδικασιών, οπότε όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα. 

Εγώ επειδή θέλω να θηλάσω μέχρι το χρόνο, ιδανικά θα ήθελα να μην είμαι έγκυος ως τότε γιατί είναι πρόωρη η μικρή και ο θηλασμός κάνει συσπάσεις. Αλλά ακόμα δεν το έχουμε συζητήσει. Είναι που θέλουμε και μια περιουσία πάλι...

On 3/31/2020 at 10:36 PM, Fleabag said:

Γεια σου Μαίρη,εχω. χαθει,τωρα είδα το μηνυμα.Σχετικα με την καισαρική,καλα θα ηταν να μας ενημέρωναν οτι ναι,πονάει μετα,μου έβγαλαν τον καθετήρα την επόμενη το πρωί και μου ηταν πολυ δύσκολο να σηκώνομαι απο το κρεβάτι και να πηγαίνω τουαλέτα. Αντέχω τον πόνο,οποτε δεν υπερβάλω.Παυσιπονο δεν κανει παρα μονο παρακεταμόλη η οποια δεν βοηθάει καθόλου. Επισης,θα χαιρόμουν πολυ αν μου είχαν πει οτι αμέσως μετα εχεις μια κοιλιά σαν 5 μηνων,σαν να ειχα ενα τρίτο παιδάκι που το αφησαμε μεσα να ωριμάσει λιγο:grin: Θελει χρόνο να ξεπροστεις,θελει χρόνο να μπουν στη θεςη τους τα εσωτερικά οργανα που είχαν εκτοπιστεί,θελει περιπου 10 -15 μέρες να αισθανθείς καλα. Τώρα βέβαια,ολα υποκειμενικά ειναι,εχω γνωστές που δεν είχαν κανέναν θεμα μετα την καισαρική.Η αλήθεια βέβαια ειναι οτι τα ξεχνάς ολα! Τα μωρα ειναι καλα,μαμ κακα και νάνι με αρκετα κλάματα ενδιάμεσα οταν τις πιάνει κοίλο πόνος. Αν μου μοιάζουν; Η μια καθόλου! Η άλλη εχει λιγο τα χρώματα μου. Αλλα,ειλικρινά,δεν με νοιάζει καθόλου! Ειναι πανέμορφες και γερές! Αυτο εχει σημασία! Και είμαι η μαμά τους και τις λατρεύω!

Κι εγώ που γέννησα φυσιολογικά πάντως, 6 μήνες μετά και είναι σα να έχω 2ο παιδάκι. Όχι σα να το αφήσαμε μέσα, μάλλον σα να το έφαγα! Χεχε

Βέβαια δεν προσέχω καθόλου και γι αυτό δεν έχω χάσει παρόλο που θηλάζω και λένε ότι καις πιο εύκολα...

Η αρχή τελικά, αν εξαιρέσεις την αυπνία και το σοκ ότι έχεις παιδί(α) είναι η πιο εύκολη. Μαμ κακά και νάνι! Μετά συνεχίζουν τα ίδια αλλά προσθέτεις και γκρίνια, γκρίνια και γκρίνια ενδιάμεσα!

10 hours ago, dimitra19 said:

Καλημέρα σε όλες , 

Να ρωτησω κάτι? 

Καπνίζει καμία ή μόνο εγώ είμαι το μαύρο πρόβατο ? 

Αν ναι , πόσα κάνετε/ ημέρα? 

Εγώ κάπνιζα περίπου ένα καπνό κάθε 2 μέρες. Πάνω από 20 τσιγάρα. Μέχρι τον Μάιο του 18. Ιούλιο έκανα την τελευταία προσάθεια με δικά μου. Δεν πήγε καλά και ξανακάπνισα πάλι Αύγουστο και Σεπτέμβρη. 30 Σεπτεμβρίου του 2018 ήταν το τελευταίο μου τσιγάρο. Το Νοέμβρη έκανα την πρώτη προσπάθεια με δότρια που δεν πέτυχε και το Φλεβάρη έμεινα έγκυος στη μικρή. Δεν το έχω ζητήσει καθόλου και κάπνιζα από τα 16 μου. Φανατικά και φουλ εθισμένη.

@Rafaelatarzan πως πάει η μικρή? Εσύ πως είσαι?

  • Μου αρέσει 4

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Μεγάλωσε ναι! Ξεκίνησε να ψιλοτρώει εδώ και μία εβδομάδα. Κι όταν λέω ψιλό, άντε να καταπίνει 2-3 κουταλάκια. Σιγά σιγά όμως!

Εγώ επειδή θέλω να θηλάσω μέχρι το χρόνο, ιδανικά θα ήθελα να μην είμαι έγκυος ως τότε γιατί είναι πρόωρη η μικρή και ο θηλασμός κάνει συσπάσεις. Αλλά ακόμα δεν το έχουμε συζητήσει. Είναι που θέλουμε και μια περιουσία πάλι...

Κι εγώ που γέννησα φυσιολογικά πάντως, 6 μήνες μετά και είναι σα να έχω 2ο παιδάκι. Όχι σα να το αφήσαμε μέσα, μάλλον σα να το έφαγα! Χεχε

Βέβαια δεν προσέχω καθόλου και γι αυτό δεν έχω χάσει παρόλο που θηλάζω και λένε ότι καις πιο εύκολα...

Η αρχή τελικά, αν εξαιρέσεις την αυπνία και το σοκ ότι έχεις παιδί(α) είναι η πιο εύκολη. Μαμ κακά και νάνι! Μετά συνεχίζουν τα ίδια αλλά προσθέτεις και γκρίνια, γκρίνια και γκρίνια ενδιάμεσα!

Εγώ κάπνιζα περίπου ένα καπνό κάθε 2 μέρες. Πάνω από 20 τσιγάρα. Μέχρι τον Μάιο του 18. Ιούλιο έκανα την τελευταία προσάθεια με δικά μου. Δεν πήγε καλά και ξανακάπνισα πάλι Αύγουστο και Σεπτέμβρη. 30 Σεπτεμβρίου του 2018 ήταν το τελευταίο μου τσιγάρο. Το Νοέμβρη έκανα την πρώτη προσπάθεια με δότρια που δεν πέτυχε και το Φλεβάρη έμεινα έγκυος στη μικρή. Δεν το έχω ζητήσει καθόλου και κάπνιζα από τα 16 μου. Φανατικά και φουλ εθισμένη.

@Rafaelatarzan πως πάει η μικρή? Εσύ πως είσαι?

Μπραβο το πουλάκι μου που τρώει! Τι καλά!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Clue είπε:

Μεγάλωσε ναι! Ξεκίνησε να ψιλοτρώει εδώ και μία εβδομάδα. Κι όταν λέω ψιλό, άντε να καταπίνει 2-3 κουταλάκια. Σιγά σιγά όμως!

Εγώ επειδή θέλω να θηλάσω μέχρι το χρόνο, ιδανικά θα ήθελα να μην είμαι έγκυος ως τότε γιατί είναι πρόωρη η μικρή και ο θηλασμός κάνει συσπάσεις. Αλλά ακόμα δεν το έχουμε συζητήσει. Είναι που θέλουμε και μια περιουσία πάλι...

Κι εγώ που γέννησα φυσιολογικά πάντως, 6 μήνες μετά και είναι σα να έχω 2ο παιδάκι. Όχι σα να το αφήσαμε μέσα, μάλλον σα να το έφαγα! Χεχε

Βέβαια δεν προσέχω καθόλου και γι αυτό δεν έχω χάσει παρόλο που θηλάζω και λένε ότι καις πιο εύκολα...

Η αρχή τελικά, αν εξαιρέσεις την αυπνία και το σοκ ότι έχεις παιδί(α) είναι η πιο εύκολη. Μαμ κακά και νάνι! Μετά συνεχίζουν τα ίδια αλλά προσθέτεις και γκρίνια, γκρίνια και γκρίνια ενδιάμεσα!

Εγώ κάπνιζα περίπου ένα καπνό κάθε 2 μέρες. Πάνω από 20 τσιγάρα. Μέχρι τον Μάιο του 18. Ιούλιο έκανα την τελευταία προσάθεια με δικά μου. Δεν πήγε καλά και ξανακάπνισα πάλι Αύγουστο και Σεπτέμβρη. 30 Σεπτεμβρίου του 2018 ήταν το τελευταίο μου τσιγάρο. Το Νοέμβρη έκανα την πρώτη προσπάθεια με δότρια που δεν πέτυχε και το Φλεβάρη έμεινα έγκυος στη μικρή. Δεν το έχω ζητήσει καθόλου και κάπνιζα από τα 16 μου. Φανατικά και φουλ εθισμένη.

@Rafaelatarzan πως πάει η μικρή? Εσύ πως είσαι?

καλημετα  @Clue m....η μικρή μ ειναο πολύ καλά κ εγώ επίσης....περιμενω να την πάρω σπίτι από βδομάδα....ειναι μια τοσοδουλα δυνατή ...τρωωει μαμ.κακα νάνι κ τσιρίζει μ.ειπαν..χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

καλημετα  @Clue m....η μικρή μ ειναο πολύ καλά κ εγώ επίσης....περιμενω να την πάρω σπίτι από βδομάδα....ειναι μια τοσοδουλα δυνατή ...τρωωει μαμ.κακα νάνι κ τσιρίζει μ.ειπαν..χαχαχαχαχα

Ταρζανακι,να σας ζήσει! Ποτε γέννησες; Έχασα επεισόδια με την δίκη μου γεννα! Πως ειναι η μικρή;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Ταρζανακι,να σας ζήσει! Ποτε γέννησες; Έχασα επεισόδια με την δίκη μου γεννα! Πως ειναι η μικρή;

σε ευχαριστώ αγάπη μ...γέννησα πριν 10 μερες 24 τ μήνα....προωρακι η μικρούλα μ στις 34 βδομάδες...είναι καλά όμως...ήταν μενν κ βγήκε τώρα σε θάλαμο κ τρώει να πάρει βάρος...είναι 1860 σήμερα....σε καμία βδομάδα θα την πάρω σπίτι...

να σ ζήσουν κ τα δικά σ μωράκια...μόνο υγεία σε όλες μας...

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

σε ευχαριστώ αγάπη μ...γέννησα πριν 10 μερες 24 τ μήνα....προωρακι η μικρούλα μ στις 34 βδομάδες...είναι καλά όμως...ήταν μενν κ βγήκε τώρα σε θάλαμο κ τρώει να πάρει βάρος...είναι 1860 σήμερα....σε καμία βδομάδα θα την πάρω σπίτι...

να σ ζήσουν κ τα δικά σ μωράκια...μόνο υγεία σε όλες μας...

Μπράβο κορίτσι,πολυ χαιρομαι! Ολα καλα θα πάνε,να πάτε σπιτι σας σε λιγο,να βρείτε τους ρυθμούς σας! Πολλα Φιλια και στην μπεμπουλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Όταν βάλεις τα έμβρυα σταμάτησε το. Εγω έτσι έκανα. Είναι δύσκολο αλλά αξίζει τον κοπο

Ε καλά εννοείται!!! 

Προσπαθώ να κάνω 2- 3 αλλά λυσσάω ρε γαμώτο!!!

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Rafaelatarzan said:

σε ευχαριστώ αγάπη μ...γέννησα πριν 10 μερες 24 τ μήνα....προωρακι η μικρούλα μ στις 34 βδομάδες...είναι καλά όμως...ήταν μενν κ βγήκε τώρα σε θάλαμο κ τρώει να πάρει βάρος...είναι 1860 σήμερα....σε καμία βδομάδα θα την πάρω σπίτι...

να σ ζήσουν κ τα δικά σ μωράκια...μόνο υγεία σε όλες μας...

Κι εγώ στις 34 ακριβώς! Με καισαρική? Το προγραμματίσατε ή ξεκίνησε ο τοκετός?

Κι εμένα έκατσε 2 εβδομάδες στη μενν και την πήραμε σπίτι. Με το καλό και στα δικά σας!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...