Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, dimitra19 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι μετά τη συνομιλία μας αγχώθηκα πάρα πολύ ! Με έπιασαν τα κλάματα κι ένα βάρος στο στήθος. 

Δεν έχω κοιμηθεί καθόλου.

Εν τω μεταξύ η αλήθεια είναι ότι πήγα ακριβώς επειδή οι περισσότερες εδώ μου είπαν καλά λόγια. 

Στα 2 ραντεβού που πήγα,  μου έδειχνε διαρκώς πως θα έπρεπε  να είναι οι ωοθήκες μου ή πως θα έπρεπε να είναι το ενδομήτριο. 

Μου  είπε ότι οι ωοθήκες είναι νεκρές κ έπρεπε να είχα ασχοληθει με εξωσωματικες νωρίτερα. Ήταν λίγο απότομος κ με μένα κ με τον άντρα μου .

Ωστόσο δεν είπα κάτι γιατί υποτίθεται ότι είναι πολύ καλός κ είπα να το καταπιώ...

Χθες ξύπνησε ο άντρας μου κ με βρήκε σε άθλια κατάσταση. Του εξήγησα όσα είπαμε κ μου είπε να χαλαρώσω,  ότι κι εκείνους του άρεσε ο τρόπος που μιλούσε γιατί δεν ήταν απλά ειλικρινής ...ότι δεν μας βοήθησε ψυχολογικά κλπ.

Εν τέλει μου είπε. Γάμησέ τους όλους , όλοι τα λεφτά τους θέλουν να πάρουν.ας κάνουμε τις 2 προσπάθειες εκεί αφού το αποφασίσαμε κ βλέπουμε πως θα πάει. Μπορεί κ να πετύχει. 

Ότι πρέπει να φτιάξω την ψυχολογία μου κ να αποδεχτώ το πρόβλημα μου...Ίσως κ να μη τα καταφέρουμε ποτέ. Απλά μου λέει ότι αφού έχουμε τα λεφτα κουτσά στραβά ας συνεχίσουμε τις προσπάθειες κ βλέπουμε. 

Να κοιτάξω τον εαυτό μου κ να μην ασχολούμαι αλλο με τους γιατρούς ...

Κ αλλά τέτοια..

Τεσπα ...Θα δείξει. Θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι κ όταν έρθει ο Μάιος βλέπουμε .

Αν αποτύχουμε πάλι ο άντρας μου θέλει να επιστρέψουμε στον Ξυδιά, του είχε φανεί ο καλύτερος από όλους. 

Θα δούμε τι να πω ....σ ευχαριστώ πάντως .

 

Λυπάμαι πολυ που σου δημιούργησα αυτα τα συναισθήματα. Σίγουρα δεν ειχα τέτοια πρόθεση αλλωστε οπως σου εγραψα ειναι πολλα τα κοριτσια εδώ μεσα που ειναι ευχαριστημένα μαζι του γιατι πέτυχαν.

εφ οσον λοιπόν τα χρηματα υπάρχουν δώσε την ευκαιρία και σ αυτόν. Και ύστερα το ξανασυζητατε


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

9 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ουάου!!! Δεν ξέρω από τις τιμές με δωρεά, αλλά μου ακούγεται πολύ πολύ καλή!!! 

Κι εγω τόσο περίπου πλήρωσα 

Just now, dimitra19 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι μετά τη συνομιλία μας αγχώθηκα πάρα πολύ ! Με έπιασαν τα κλάματα κι ένα βάρος στο στήθος. 

Δεν έχω κοιμηθεί καθόλου.

Εν τω μεταξύ η αλήθεια είναι ότι πήγα ακριβώς επειδή οι περισσότερες εδώ μου είπαν καλά λόγια. 

Στα 2 ραντεβού που πήγα,  μου έδειχνε διαρκώς πως θα έπρεπε  να είναι οι ωοθήκες μου ή πως θα έπρεπε να είναι το ενδομήτριο. 

Μου  είπε ότι οι ωοθήκες είναι νεκρές κ έπρεπε να είχα ασχοληθει με εξωσωματικες νωρίτερα. Ήταν λίγο απότομος κ με μένα κ με τον άντρα μου .

Ωστόσο δεν είπα κάτι γιατί υποτίθεται ότι είναι πολύ καλός κ είπα να το καταπιώ...

Χθες ξύπνησε ο άντρας μου κ με βρήκε σε άθλια κατάσταση. Του εξήγησα όσα είπαμε κ μου είπε να χαλαρώσω,  ότι κι εκείνους του άρεσε ο τρόπος που μιλούσε γιατί δεν ήταν απλά ειλικρινής ...ότι δεν μας βοήθησε ψυχολογικά κλπ.

Εν τέλει μου είπε. Γάμησέ τους όλους , όλοι τα λεφτά τους θέλουν να πάρουν.ας κάνουμε τις 2 προσπάθειες εκεί αφού το αποφασίσαμε κ βλέπουμε πως θα πάει. Μπορεί κ να πετύχει. 

Ότι πρέπει να φτιάξω την ψυχολογία μου κ να αποδεχτώ το πρόβλημα μου...Ίσως κ να μη τα καταφέρουμε ποτέ. Απλά μου λέει ότι αφού έχουμε τα λεφτα κουτσά στραβά ας συνεχίσουμε τις προσπάθειες κ βλέπουμε. 

Να κοιτάξω τον εαυτό μου κ να μην ασχολούμαι αλλο με τους γιατρούς ...

Κ αλλά τέτοια..

Τεσπα ...Θα δείξει. Θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι κ όταν έρθει ο Μάιος βλέπουμε .

Αν αποτύχουμε πάλι ο άντρας μου θέλει να επιστρέψουμε στον Ξυδιά, του είχε φανεί ο καλύτερος από όλους. 

Θα δούμε τι να πω ....σ ευχαριστώ πάντως .

 

Δήμητρα καλημέρα. Μην αγχωνεσαι κορίτσι μου. Ο γιατρός δεν μας ενδιαφερει να είναι απότομος η όχι αλλά να φέρει αποτέλεσμα. Κι ο δικός μου γυναικολόγος είναι απότομος κ νευρικός αλλά είναι καλός γιατρός. Ο Τσιρι ... έχει δώσει πολλά μωράκια εδώ στο φόρουμ σε κοπέλες που σε άλλους δεν είχαν αποτέλεσμα. Αυτό κράτησε κ προχωρά. Επίσης δείξε του εμπιστοσύνη. Γενικά για κάθε γιατρό θα ακούς πολλά κ διαφορετικά. Κλείσε τα αυτια σου κ άκου τη δίκη σου διαίσθηση. Και προσπάθησε να μην επηρεάζεσαι τόσο από τις διαφορετικές γνώμες. Νομίζω ότι ο αντρας σου πολύ καλά σου τα ειπε

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Λυπάμαι πολυ που σου δημιούργησα αυτα τα συναισθήματα. Σίγουρα δεν ειχα τέτοια πρόθεση αλλωστε οπως σου εγραψα ειναι πολλα τα κοριτσια εδώ μεσα που ειναι ευχαριστημένα μαζι του γιατι πέτυχαν.

εφ οσον λοιπόν τα χρηματα υπάρχουν δώσε την ευκαιρία και σ αυτόν. Και ύστερα το ξανασυζητατε

Δεν φταις εσύ καλέ!!! 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες 

Θα δούμε  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα,

σας διαβάζω καθημερινά και ανελλιπώς!! Με αγωνία για τις αγωνίες σας και με χαρά για τις χαρές σας!

είμαι 43 έκανα την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής τον προηγούμενο Ιούνιο. Έκανα ένα ραντεβού με Σφακιανούδη και ένα με Μ.. και εντελώς τυχαία αποφασίσαμε να συνεχίσουμε με Μ... (ναι, είναι ένας από τους γνωστούς δυο Μ). Η εμπειρία μου είναι άσχημη... ίσως γιατί δεν πέτυχα? Μπορεί...

Εκανα υστεροσκοπιση και σκρατσιν μαζί του και μετά αφαίρεσα και από 1 καλοήθη ογκίδιο από το κάθε στήθος και μετά κατευθείαν εξωσωματικη!

Την ημέρα της ετ πάνω σε αυτή την υπέροχη καρέκλα με τα πόδια ανοιχτά μου λέει «ποσά να βάλουμε? Εγώ σου λέω 4, αλλά αποφασίστε με τον άντρα σου» «ε, βάλτε μας 4 γιατρέ...» 

Την ώρα που μου τα μετέφερε μου λέει: «Φούλ στις χρωμοσωμιακες ανωμαλίες είναι τώρα αυτά!» Δεν περιγράφω την ψυχολογία μου...

Μόλις τελείωσε την μεταφορά τον ρωτάω «ποσό είναι το ενδομήτριο, γιατρε» «καλό είναι» η απάντηση, «κάτσε να το μετρήσουμε. Α, μόνο 6,5 αλλά δεν πειράζει καλό είναι!»

Να σημειώσω ότι έκανα 17 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 16 έφτασαν βλαστοκυστες τα 12, μεταφέραμε τα 4 και μου είπε ότι τα υπόλοιπα δεν είναι καλά και δεν θα κρατήσουμε κατάψυξη κανένα!

Εμεινα έγκυος, κάναμε 3 χοριακές με σούπερ τιμές αλλά πριν την 3 είχα φοβερή αιμορραγία που όταν μου είπαν την τιμή της 3 λέω με κοροϊδεύουν... τους λέω αφού έχω αίμα πολύ μου λέει δεν είναι τίποτα μου έκανε ένεση προγεστερονης και μου είπε να συνεχίσω την δουλειά και την ζωή μου κανονικά, να μην μείνω κρεβάτι? ρώτησα όχι μου είπε αυτά είναι παλιομοδίτικα κανονικά την ζωή σου και όλα θα πάνε καλά...

Δεν πήγαν φυσικά και ταλαιπωρήθηκα πολύ γιατί έκανα την απόξεση το αίμα συνέχισε και μαζί με μια ωραία υπερδιέγερση έκανα 38 πυρετό και συνήλθα τον Σεπτέμβριο..  

Περι τα τέλη Οκτωβρίου επισκέφτηκα τον κορυφαίο του είδους Π τον γνωστό!

Το ραντεβού κόστισε 250€. Πρώτα με είδε η κόρη του που μου εξήγησε ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκοπιση γιατί αλλιώς ότι και να κάνω δεν θα πετύχω αφού έχω ενδομητριωση. Ύστερα με είδε μια ψυχολόγος που προσπάθησε να με πείσει για τα δανεικά... της εξήγησα ότι εμείς μάλλον είμαστε περισσότερο της υιοθεσίας αλλά ωστόσο θα ήθελα την γνώμη του Π. Συνέχιζε να με πιέζει για δανεικά και ότι δεν είναι το ίδιο με την υιοθεσία και μόνο από τα δανεικά θα νιώσω το παιδί δικό μου! Η ψυχολόγος τώρα αυτά!!!

Τελος με είδε ο μεγάλος Π (με μια γιγάντια φωτό του Νεκτάριου Σφυρακη στο γραφείο του με το παιδί και τη γυναίκα του για διαφήμιση) αφού περίμενα περί την 1 ώρα να μιλάει για προσωπικές υποθέσεις στο τηλέφωνο του και τις νοσοκόμες να τον διακόπτουν συνέχεια για ερωτήσεις για άλλες γυναίκες μου είπε εν ταχύ ότι χρειάζομαι λαπαροσκοπιση (3000€) και δεν θα πάμε με δανεικά αφού όλα είναι τέλεια και θα μένω μόνη μου έγκυος μετά... στα 43 των ρωτάω... γιατρέ δεν έχω χρόνο να πάμε με εξωσωματικη...

τον ρώτησα η λαπαροσκοπιση χρειάζεται αφού θα πάω με εξωσωματικη? Μου είπε όχι μόνο αν ήθελες να προσπαθήσεις μόνη σου...

η κόρη του πριν λίγη ώρα μου είχε πει το ακριβώς αντίθετο...

ασχοληθηκε 10’ μαζί μου στην 1 ώρα ούτε τις εξετάσει είδε και έδωσε εντολή για 300 μονάδες gonal γιατρέ αφού με 250 έκανα 17 αυγά... α! Ναι εσυ κάνεις πολλά, ε δώσε της 250... σημειώνω το κόστος της εξωσωματικής 5000€ χωριά η λαπαροσκοπιση...

Ψάχνω για γιατρό όπως καταλάβατε για την τελευταία μου προσπάθεια... και δεν ξέρω που να πάω...

 Συγγνώμη για το σεντόνι!

  • Λυπημένη/-ος 2

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Καλημέρα κι από εμένα,

σας διαβάζω καθημερινά και ανελλιπώς!! Με αγωνία για τις αγωνίες σας και με χαρά για τις χαρές σας!

είμαι 43 έκανα την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής τον προηγούμενο Ιούνιο. Έκανα ένα ραντεβού με Σφακιανούδη και ένα με Μ.. και εντελώς τυχαία αποφασίσαμε να συνεχίσουμε με Μ... (ναι, είναι ένας από τους γνωστούς δυο Μ). Η εμπειρία μου είναι άσχημη... ίσως γιατί δεν πέτυχα? Μπορεί...

Εκανα υστεροσκοπιση και σκρατσιν μαζί του και μετά αφαίρεσα και από 1 καλοήθη ογκίδιο από το κάθε στήθος και μετά κατευθείαν εξωσωματικη!

Την ημέρα της ετ πάνω σε αυτή την υπέροχη καρέκλα με τα πόδια ανοιχτά μου λέει «ποσά να βάλουμε? Εγώ σου λέω 4, αλλά αποφασίστε με τον άντρα σου» «ε, βάλτε μας 4 γιατρέ...» 

Την ώρα που μου τα μετέφερε μου λέει: «Φούλ στις χρωμοσωμιακες ανωμαλίες είναι τώρα αυτά!» Δεν περιγράφω την ψυχολογία μου...

Μόλις τελείωσε την μεταφορά τον ρωτάω «ποσό είναι το ενδομήτριο, γιατρε» «καλό είναι» η απάντηση, «κάτσε να το μετρήσουμε. Α, μόνο 6,5 αλλά δεν πειράζει καλό είναι!»

Να σημειώσω ότι έκανα 17 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 16 έφτασαν βλαστοκυστες τα 12, μεταφέραμε τα 4 και μου είπε ότι τα υπόλοιπα δεν είναι καλά και δεν θα κρατήσουμε κατάψυξη κανένα!

Εμεινα έγκυος, κάναμε 3 χοριακές με σούπερ τιμές αλλά πριν την 3 είχα φοβερή αιμορραγία που όταν μου είπαν την τιμή της 3 λέω με κοροϊδεύουν... τους λέω αφού έχω αίμα πολύ μου λέει δεν είναι τίποτα μου έκανε ένεση προγεστερονης και μου είπε να συνεχίσω την δουλειά και την ζωή μου κανονικά, να μην μείνω κρεβάτι? ρώτησα όχι μου είπε αυτά είναι παλιομοδίτικα κανονικά την ζωή σου και όλα θα πάνε καλά...

Δεν πήγαν φυσικά και ταλαιπωρήθηκα πολύ γιατί έκανα την απόξεση το αίμα συνέχισε και μαζί με μια ωραία υπερδιέγερση έκανα 38 πυρετό και συνήλθα τον Σεπτέμβριο..  

Περι τα τέλη Οκτωβρίου επισκέφτηκα τον κορυφαίο του είδους Π τον γνωστό!

Το ραντεβού κόστισε 250€. Πρώτα με είδε η κόρη του που μου εξήγησε ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκοπιση γιατί αλλιώς ότι και να κάνω δεν θα πετύχω αφού έχω ενδομητριωση. Ύστερα με είδε μια ψυχολόγος που προσπάθησε να με πείσει για τα δανεικά... της εξήγησα ότι εμείς μάλλον είμαστε περισσότερο της υιοθεσίας αλλά ωστόσο θα ήθελα την γνώμη του Π. Συνέχιζε να με πιέζει για δανεικά και ότι δεν είναι το ίδιο με την υιοθεσία και μόνο από τα δανεικά θα νιώσω το παιδί δικό μου! Η ψυχολόγος τώρα αυτά!!!

Τελος με είδε ο μεγάλος Π (με μια γιγάντια φωτό του Νεκτάριου Σφυρακη στο γραφείο του με το παιδί και τη γυναίκα του για διαφήμιση) αφού περίμενα περί την 1 ώρα να μιλάει για προσωπικές υποθέσεις στο τηλέφωνο του και τις νοσοκόμες να τον διακόπτουν συνέχεια για ερωτήσεις για άλλες γυναίκες μου είπε εν ταχύ ότι χρειάζομαι λαπαροσκοπιση (3000€) και δεν θα πάμε με δανεικά αφού όλα είναι τέλεια και θα μένω μόνη μου έγκυος μετά... στα 43 των ρωτάω... γιατρέ δεν έχω χρόνο να πάμε με εξωσωματικη...

τον ρώτησα η λαπαροσκοπιση χρειάζεται αφού θα πάω με εξωσωματικη? Μου είπε όχι μόνο αν ήθελες να προσπαθήσεις μόνη σου...

η κόρη του πριν λίγη ώρα μου είχε πει το ακριβώς αντίθετο...

ασχοληθηκε 10’ μαζί μου στην 1 ώρα ούτε τις εξετάσει είδε και έδωσε εντολή για 300 μονάδες gonal γιατρέ αφού με 250 έκανα 17 αυγά... α! Ναι εσυ κάνεις πολλά, ε δώσε της 250... σημειώνω το κόστος της εξωσωματικής 5000€ χωριά η λαπαροσκοπιση...

Ψάχνω για γιατρό όπως καταλάβατε για την τελευταία μου προσπάθεια... και δεν ξέρω που να πάω...

 Συγγνώμη για το σεντόνι!

Καλωσόρισες κορίτσι μου! Τώρα τι να πω για τις εμπειρίες σου! Να πω απαράδεκτοι; Είναι επιεικής ο χαρακτηρισμός! Δυστυχώς οι μεγαλογιατροί έχουν έπαρση δεν εξατομικευουν ,ζητούν πολλά χρήματα κ είναι πολλές φορές αναποτελεσματικοί. Μήπως να ψάξεις αλλου κ όχι σε μεγάλα ονόματα; Εγω έκανα με δανεικά στη Θεσσαλονίκη έμεινα πολύ ικανοποιημένη από συμπεριφορά κ το αποτέλεσμα βρίσκεται στην κοιλιά μου αυτή τη στιγμή. Το κέντρο λέγεται Embryolab. Καλή επιτυχία σε ότι κ αν αποφασίσεις!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H said:

Καλωσόρισες κορίτσι μου! Τώρα τι να πω για τις εμπειρίες σου! Να πω απαράδεκτοι; Είναι επιεικής ο χαρακτηρισμός! Δυστυχώς οι μεγαλογιατροί έχουν έπαρση δεν εξατομικευουν ,ζητούν πολλά χρήματα κ είναι πολλές φορές αναποτελεσματικοί. Μήπως να ψάξεις αλλου κ όχι σε μεγάλα ονόματα; Εγω έκανα με δανεικά στη Θεσσαλονίκη έμεινα πολύ ικανοποιημένη από συμπεριφορά κ το αποτέλεσμα βρίσκεται στην κοιλιά μου αυτή τη στιγμή. Το κέντρο λέγεται Embryolab. Καλή επιτυχία σε ότι κ αν αποφασίσεις!

Ευχαριστω Μαίρη μου για την απάντηση!

Διαβαζω πολύ καλά λόγια για το κέντρο που πας... αλλά είμαι Αθήνα... μάλλον θα είναι δύσκολη αυτή η συνεργασία...

ψαχνω κάποιον στην Αθήνα να μου πει ποια ακριβώς είναι η κατάσταση μου και με ποιο τρόπο θα έχω πιο πολλές πιθανότητες να κρατήσω ένα μωρό στη αγκαλια μου... αλλά ποιος?

ξερω ότι μπορεί να αποτύχω πάλι, αλλά να έχει προσπαθήσει κάποιος σοβαρά μαζί μου... αυτό που ψάχνουμε όλες δηλαδή...


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Ευχαριστω Μαίρη μου για την απάντηση!

Διαβαζω πολύ καλά λόγια για το κέντρο που πας... αλλά είμαι Αθήνα... μάλλον θα είναι δύσκολη αυτή η συνεργασία...

ψαχνω κάποιον στην Αθήνα να μου πει ποια ακριβώς είναι η κατάσταση μου και με ποιο τρόπο θα έχω πιο πολλές πιθανότητες να κρατήσω ένα μωρό στη αγκαλια μου... αλλά ποιος?

ξερω ότι μπορεί να αποτύχω πάλι, αλλά να έχει προσπαθήσει κάποιος σοβαρά μαζί μου... αυτό που ψάχνουμε όλες δηλαδή...

Λοιπόν για Αθήνα μπορεί να σε βοηθήσουν κάποια κορίτσια εδώ πχ η Σοφούλις είναι σε καλό γιατρό κ κέντρο. Ο Σφακιανουδης πολύ καλός κ ο Τσιριγωτης. Θα σου πουν κ αλλά κορίτσια  τις εμπειρίες τος από γιατρούς της Αθηνας


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Λοιπόν για Αθήνα μπορεί να σε βοηθήσουν κάποια κορίτσια εδώ πχ η Σοφούλις είναι σε καλό γιατρό κ κέντρο. Ο Σφακιανουδης πολύ καλός κ ο Τσιριγωτης. Θα σου πουν κ αλλά κορίτσια  τις εμπειρίες τος από γιατρούς της Αθηνας

Ναι, είχα κλείσει ραντεβού με Σφακιανουδη αλλά μου το ακύρωσε λόγω κορονοϊού και σκεφτόμουν επίσης Τσιριγώτη και Παπαθακακο...


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Ναι, είχα κλείσει ραντεβού με Σφακιανουδη αλλά μου το ακύρωσε λόγω κορονοϊού και σκεφτόμουν επίσης Τσιριγώτη και Παπαθακακο...

Όποτε τελεια! Εισαι σε καλό δρόμο! Όλα καλά θα πανε κ θα έχεις ένα μωράκι στην αγκαλια σου!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Καλημέρα κι από εμένα,

σας διαβάζω καθημερινά και ανελλιπώς!! Με αγωνία για τις αγωνίες σας και με χαρά για τις χαρές σας!

είμαι 43 έκανα την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής τον προηγούμενο Ιούνιο. Έκανα ένα ραντεβού με Σφακιανούδη και ένα με Μ.. και εντελώς τυχαία αποφασίσαμε να συνεχίσουμε με Μ... (ναι, είναι ένας από τους γνωστούς δυο Μ). Η εμπειρία μου είναι άσχημη... ίσως γιατί δεν πέτυχα? Μπορεί...

Εκανα υστεροσκοπιση και σκρατσιν μαζί του και μετά αφαίρεσα και από 1 καλοήθη ογκίδιο από το κάθε στήθος και μετά κατευθείαν εξωσωματικη!

Την ημέρα της ετ πάνω σε αυτή την υπέροχη καρέκλα με τα πόδια ανοιχτά μου λέει «ποσά να βάλουμε? Εγώ σου λέω 4, αλλά αποφασίστε με τον άντρα σου» «ε, βάλτε μας 4 γιατρέ...» 

Την ώρα που μου τα μετέφερε μου λέει: «Φούλ στις χρωμοσωμιακες ανωμαλίες είναι τώρα αυτά!» Δεν περιγράφω την ψυχολογία μου...

Μόλις τελείωσε την μεταφορά τον ρωτάω «ποσό είναι το ενδομήτριο, γιατρε» «καλό είναι» η απάντηση, «κάτσε να το μετρήσουμε. Α, μόνο 6,5 αλλά δεν πειράζει καλό είναι!»

Να σημειώσω ότι έκανα 17 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 16 έφτασαν βλαστοκυστες τα 12, μεταφέραμε τα 4 και μου είπε ότι τα υπόλοιπα δεν είναι καλά και δεν θα κρατήσουμε κατάψυξη κανένα!

Εμεινα έγκυος, κάναμε 3 χοριακές με σούπερ τιμές αλλά πριν την 3 είχα φοβερή αιμορραγία που όταν μου είπαν την τιμή της 3 λέω με κοροϊδεύουν... τους λέω αφού έχω αίμα πολύ μου λέει δεν είναι τίποτα μου έκανε ένεση προγεστερονης και μου είπε να συνεχίσω την δουλειά και την ζωή μου κανονικά, να μην μείνω κρεβάτι? ρώτησα όχι μου είπε αυτά είναι παλιομοδίτικα κανονικά την ζωή σου και όλα θα πάνε καλά...

Δεν πήγαν φυσικά και ταλαιπωρήθηκα πολύ γιατί έκανα την απόξεση το αίμα συνέχισε και μαζί με μια ωραία υπερδιέγερση έκανα 38 πυρετό και συνήλθα τον Σεπτέμβριο..  

Περι τα τέλη Οκτωβρίου επισκέφτηκα τον κορυφαίο του είδους Π τον γνωστό!

Το ραντεβού κόστισε 250€. Πρώτα με είδε η κόρη του που μου εξήγησε ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκοπιση γιατί αλλιώς ότι και να κάνω δεν θα πετύχω αφού έχω ενδομητριωση. Ύστερα με είδε μια ψυχολόγος που προσπάθησε να με πείσει για τα δανεικά... της εξήγησα ότι εμείς μάλλον είμαστε περισσότερο της υιοθεσίας αλλά ωστόσο θα ήθελα την γνώμη του Π. Συνέχιζε να με πιέζει για δανεικά και ότι δεν είναι το ίδιο με την υιοθεσία και μόνο από τα δανεικά θα νιώσω το παιδί δικό μου! Η ψυχολόγος τώρα αυτά!!!

Τελος με είδε ο μεγάλος Π (με μια γιγάντια φωτό του Νεκτάριου Σφυρακη στο γραφείο του με το παιδί και τη γυναίκα του για διαφήμιση) αφού περίμενα περί την 1 ώρα να μιλάει για προσωπικές υποθέσεις στο τηλέφωνο του και τις νοσοκόμες να τον διακόπτουν συνέχεια για ερωτήσεις για άλλες γυναίκες μου είπε εν ταχύ ότι χρειάζομαι λαπαροσκοπιση (3000€) και δεν θα πάμε με δανεικά αφού όλα είναι τέλεια και θα μένω μόνη μου έγκυος μετά... στα 43 των ρωτάω... γιατρέ δεν έχω χρόνο να πάμε με εξωσωματικη...

τον ρώτησα η λαπαροσκοπιση χρειάζεται αφού θα πάω με εξωσωματικη? Μου είπε όχι μόνο αν ήθελες να προσπαθήσεις μόνη σου...

η κόρη του πριν λίγη ώρα μου είχε πει το ακριβώς αντίθετο...

ασχοληθηκε 10’ μαζί μου στην 1 ώρα ούτε τις εξετάσει είδε και έδωσε εντολή για 300 μονάδες gonal γιατρέ αφού με 250 έκανα 17 αυγά... α! Ναι εσυ κάνεις πολλά, ε δώσε της 250... σημειώνω το κόστος της εξωσωματικής 5000€ χωριά η λαπαροσκοπιση...

Ψάχνω για γιατρό όπως καταλάβατε για την τελευταία μου προσπάθεια... και δεν ξέρω που να πάω...

 Συγγνώμη για το σεντόνι!

Πω πω όντως σεντόνι και τι να πρωτοσχολιασω...

το γεγονός οτι ο Μ σας ρώτησε ποσα να βάλετε το βρίσκω θετικο βεβαια αυτη η συνεννόηση δεν γινεται με τα πόδια ανοιχτά. Σε καλεί στο γραφείο και σου λέει οτι τα έμβρυα δεν φαίνονται τοσο ποιοτικά και ισως θα έπρεπε να αυξήσουμε τον αριθμό στην μεταφορά. Επισης με τι δικαίωμα δεν κράτησε τις υπόλοιπες βλαστοκυστες;;;; Δεν καταλαβαινω αφου ειχε αυτην την εντύπωση οτι έχουν χρωμοσωμικα θέματα γιατι δεν τις έστειλε για προεμφυτευτικο για να επιβεβαιωθεί ή όχι. Το ποσο ειναι το ενδομητριο νομιζω αν και δεν ειμαι σιγουρη οτι δεν το μετράνε την μερα τις ετ αλλα πιο νωρίς για ξέρουν ποσο εχει φτασει, εξάλλου δεν προκειται να πέσει αλλα μονο να ανεβαίνει την 19η μερα.

 Τωρα οσον αφορα τον Π απο που κι ως που σε είδε η κόρη; Η ειδίκευση της ποια ειναι; Για την ψυχολόγο κι εγω εχω ακουσει αρνητικα σχόλια απο κοπέλες. Ειναι καπως πιεστική. Και συγκεκριμένα μια φιλη μου που την προσανατόλιζε προς δανεικά οταν της ειπε την επιφύλαξη της η φιλη μου της απαντησε οτι αυτα που σκέφτεται ανήκουν στην σφαίρα της φαντασίας.

 Τωρα τελευταια ακούγονται συνεχώς καλα σχόλια για τον Μακρακη αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, AndMosch είπε:

Ναι, είχα κλείσει ραντεβού με Σφακιανουδη αλλά μου το ακύρωσε λόγω κορονοϊού και σκεφτόμουν επίσης Τσιριγώτη και Παπαθακακο...

Καλησπερα κοριτσι!! 

Δεν θα σχολιασω τις εμπειριες σου...

Θα σου προτεινα τον σφακιανουδη,ειναι στο ιδιο κεντρο με τον παντο (αν καταλαβα σε αυτον πηγες). Ο σφακ ειναι επιστημονας,φιλικος, ηρεμος κ τα ψαχνει ολα. Εγω που τον πρηζω με ερωτησεις απορω πως δεν με εχει σιχτιρισει....χαχα επισης,αν αποφασισεις για δανεικα ο σφακ συνεργαζεται με ιακεντρο, εγω ετσι θα προχωρησω εν τελει. Ο αλλοςπου ακουω να ειναι πολλα κοριτσια ευχαριστημενα εδω ειναι ο τσιριγωτης.

Αν σε παιρνει κανε κ με τους 2 ραντεβου κ αποφασιζεις. Σιγουρα κανεμας δεν ειναι μονο τελειος αλλα κ ο πιο καλος σιγουρα εχει κ αποτυχιες. Αυτο το λεω κ για την @dimitra19 που εχει αγχωθει. Πιστευω πως πολλες κοπελες ηρθαμε αντιμετωπες με αμφιβολιες στους γιατρους που ηδη ειμαστε, αλλα εγω τουλαχιστον, στο τελος ελαβα υποψιν μου ολα τα θετικα σχολια που εχω ακουσει,τις θετικες εμπειριες που εχω κ το γεγονος οτι κανεις τους δεν ειναι θεος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Ναι, είχα κλείσει ραντεβού με Σφακιανουδη αλλά μου το ακύρωσε λόγω κορονοϊού και σκεφτόμουν επίσης Τσιριγώτη και Παπαθακακο...

Α νόμιζα οτι πηγές Σφακιανουδη και δεν σου άρεσε σαν επιλογή οτι συγκρίνοντας προτίμησες τον Μ. Αν δεν πηγές θα άξιζε να κανεις ενα ραντεβού μαζι του.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2020 at 11:13 AM, Mary H said:

Ναι πέρασε ο καιρός ! Εφαγα τον μισο γάιδαρο κ έχω άλλο τόσο Χαχα! Η μπεμπα σου τι κάνει; 

Ναι είναι καλό αν το ενδομήτριο δεν είναι ικανοποιητικό να πάει κάποια σε άλλο κύκλο για ετ κ να μη ρισκάρει!

Πέρασε ναι ...

Η μικρή μεγαλώνει! Έκλεισε τους 6 μήνες κι άρχισε να τρώει σιγά σιγά!

11 hours ago, Ele@n said:

Σωστά την είχα ξεχάσει αυτή, γιατί στο Γένεσις δεν την χρεώνουν καν. Σκεφτόμαστε μόλις ξεπεταχτεί ο μικρός και έχω το οκ από τον γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε για αδερφάκι. Κατάψυξη δεν έμεινε με υγιές. Αλλά στη δική μας περίπτωση ίσως χρειαστούμε ωάρια δεδομένου ότι εγώ θα έχω περάσει τα 40 και δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι τα αυγά μου και ο σύζυγος με τα χρωμοσώματα για να αποφύγουμε τον προεμφυτευτικό θα χρειαστει και δανεικό σπέρμα. 

Σε ποια ηλικία του μικρού λέτε να ξεκινήσετε για 2ο?

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Καλημέρα κι από εμένα,

σας διαβάζω καθημερινά και ανελλιπώς!! Με αγωνία για τις αγωνίες σας και με χαρά για τις χαρές σας!

είμαι 43 έκανα την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής τον προηγούμενο Ιούνιο. Έκανα ένα ραντεβού με Σφακιανούδη και ένα με Μ.. και εντελώς τυχαία αποφασίσαμε να συνεχίσουμε με Μ... (ναι, είναι ένας από τους γνωστούς δυο Μ). Η εμπειρία μου είναι άσχημη... ίσως γιατί δεν πέτυχα? Μπορεί...

Εκανα υστεροσκοπιση και σκρατσιν μαζί του και μετά αφαίρεσα και από 1 καλοήθη ογκίδιο από το κάθε στήθος και μετά κατευθείαν εξωσωματικη!

Την ημέρα της ετ πάνω σε αυτή την υπέροχη καρέκλα με τα πόδια ανοιχτά μου λέει «ποσά να βάλουμε? Εγώ σου λέω 4, αλλά αποφασίστε με τον άντρα σου» «ε, βάλτε μας 4 γιατρέ...» 

Την ώρα που μου τα μετέφερε μου λέει: «Φούλ στις χρωμοσωμιακες ανωμαλίες είναι τώρα αυτά!» Δεν περιγράφω την ψυχολογία μου...

Μόλις τελείωσε την μεταφορά τον ρωτάω «ποσό είναι το ενδομήτριο, γιατρε» «καλό είναι» η απάντηση, «κάτσε να το μετρήσουμε. Α, μόνο 6,5 αλλά δεν πειράζει καλό είναι!»

Να σημειώσω ότι έκανα 17 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 16 έφτασαν βλαστοκυστες τα 12, μεταφέραμε τα 4 και μου είπε ότι τα υπόλοιπα δεν είναι καλά και δεν θα κρατήσουμε κατάψυξη κανένα!

Εμεινα έγκυος, κάναμε 3 χοριακές με σούπερ τιμές αλλά πριν την 3 είχα φοβερή αιμορραγία που όταν μου είπαν την τιμή της 3 λέω με κοροϊδεύουν... τους λέω αφού έχω αίμα πολύ μου λέει δεν είναι τίποτα μου έκανε ένεση προγεστερονης και μου είπε να συνεχίσω την δουλειά και την ζωή μου κανονικά, να μην μείνω κρεβάτι? ρώτησα όχι μου είπε αυτά είναι παλιομοδίτικα κανονικά την ζωή σου και όλα θα πάνε καλά...

Δεν πήγαν φυσικά και ταλαιπωρήθηκα πολύ γιατί έκανα την απόξεση το αίμα συνέχισε και μαζί με μια ωραία υπερδιέγερση έκανα 38 πυρετό και συνήλθα τον Σεπτέμβριο..  

Περι τα τέλη Οκτωβρίου επισκέφτηκα τον κορυφαίο του είδους Π τον γνωστό!

Το ραντεβού κόστισε 250€. Πρώτα με είδε η κόρη του που μου εξήγησε ότι πρέπει να κάνω λαπαροσκοπιση γιατί αλλιώς ότι και να κάνω δεν θα πετύχω αφού έχω ενδομητριωση. Ύστερα με είδε μια ψυχολόγος που προσπάθησε να με πείσει για τα δανεικά... της εξήγησα ότι εμείς μάλλον είμαστε περισσότερο της υιοθεσίας αλλά ωστόσο θα ήθελα την γνώμη του Π. Συνέχιζε να με πιέζει για δανεικά και ότι δεν είναι το ίδιο με την υιοθεσία και μόνο από τα δανεικά θα νιώσω το παιδί δικό μου! Η ψυχολόγος τώρα αυτά!!!

Τελος με είδε ο μεγάλος Π (με μια γιγάντια φωτό του Νεκτάριου Σφυρακη στο γραφείο του με το παιδί και τη γυναίκα του για διαφήμιση) αφού περίμενα περί την 1 ώρα να μιλάει για προσωπικές υποθέσεις στο τηλέφωνο του και τις νοσοκόμες να τον διακόπτουν συνέχεια για ερωτήσεις για άλλες γυναίκες μου είπε εν ταχύ ότι χρειάζομαι λαπαροσκοπιση (3000€) και δεν θα πάμε με δανεικά αφού όλα είναι τέλεια και θα μένω μόνη μου έγκυος μετά... στα 43 των ρωτάω... γιατρέ δεν έχω χρόνο να πάμε με εξωσωματικη...

τον ρώτησα η λαπαροσκοπιση χρειάζεται αφού θα πάω με εξωσωματικη? Μου είπε όχι μόνο αν ήθελες να προσπαθήσεις μόνη σου...

η κόρη του πριν λίγη ώρα μου είχε πει το ακριβώς αντίθετο...

ασχοληθηκε 10’ μαζί μου στην 1 ώρα ούτε τις εξετάσει είδε και έδωσε εντολή για 300 μονάδες gonal γιατρέ αφού με 250 έκανα 17 αυγά... α! Ναι εσυ κάνεις πολλά, ε δώσε της 250... σημειώνω το κόστος της εξωσωματικής 5000€ χωριά η λαπαροσκοπιση...

Ψάχνω για γιατρό όπως καταλάβατε για την τελευταία μου προσπάθεια... και δεν ξέρω που να πάω...

 Συγγνώμη για το σεντόνι!

Καλησπέρα και καλωσόρισες στην παρέα μας!!!! Εγώ προσωπικά στον Πα...το δεν έχω πάει αλλά η εμπειρία μου από το Μαστρ...να είναι η χειρότερη...( Μακριά από μένα!!!!) Είναι ένας έμπορος και τίποτε άλλο!!!!! 

Όσο για γιατρό ψαξ το καλά πριν καταλήξεις κάπου κι αν θες πες μας το όνομα του να σε βοηθήσουμε με την εμπειρία μας!!! Αν τον ξέρουμε φυσικά!!!! Ο;ντβς απ' αυτούς τους δύο που ανέφερες για μένα προσωπικά δεν είναι γιατροί είναι απλοί έμποροι...

Just now, AndMosch είπε:

Ναι, είχα κλείσει ραντεβού με Σφακιανουδη αλλά μου το ακύρωσε λόγω κορονοϊού και σκεφτόμουν επίσης Τσιριγώτη και Παπαθακακο...

Σου έστειλα π.μ για να μη διαβάζουν τα κορίτσια συνέχεια τα ίδια!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Με πηρε η κοπελα το ιακεντρο οτι τους πηγε εντολη να κλεισουν ως μο ναδα εως 15 μαη.ποσο πισωωω θα παω ακομα;;;!!!κ δεν την εχουν βρει καν ακομα ετσι βαλτε και ποσο καιρο θα θελουν να την βρουν καλο σεπρτεβρη η μεταφορα και αν......

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...