Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 20/10/2020 at 4:39 ΜΜ, alina80 είπε:

Καλά θα πω αν και η αλήθεια δεν ξέρω .... Κάναμε υπέρηχο την Παρασκευή και είδαμε σάκο και θα ξανακάνω την Παρασκευή που έρχεται (αν και θα ειναι οριακά για καρδούλα, ελπίζω παρόλα αυτά). Ο κοκοβιος τι κάνει; Ο δικός μου ταλιμπανακι σκέτο αλλά έχει αρχίσει τα φιλιά και τα χάδια και τις αγκαλιές και μας ρίχνει...

Καλέ κορίτσι, σου έχω ευχηθεί για την εγκυμοσύνη??? Αν ναι, πάρε διπλή ευχή αν όχι, με το καλό!! 

Εγώ κόρες καλά. 

Είχα χθες υπέρηχο ανάπτυξης αλλά μου τον άλλαξαν κι εχω αύριο κι έχω χεστει ειναι η αλήθεια 

Πριν από κάθε υπερηχο

Ελπίζω το μωράκι να τρώει καλα

  • Μου αρέσει 6

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Nima είπε:

Από όλα όσα διάβασα ξέρεις τι συγκράτησα? ότι ένα απόλυτα υγιές έμβρυο "τραυματίστηκε" στη βιοψία.

Δλδ αν το είχες βάλει τυφλά μπορεί να είχε προχωρήσει.

Και ξεκινάει το ηθικό δίλημμα, οι εμβρυολογοι λένε μην κάνετε προεμφυτικο αν δεν ψάχνετε συγκεκριμένο σύνδρομο και οι γιατροί λένε άνω των 40 κάντε προεμφυτικο για να μη μεταφέρετε άδικα.

Θα καταλήξω σε αυτό που έχει γράψει πολλές φορές η @island1 όταν παρά τις αποτυχίες τις συστηναν να μην κάνει προεμφυτικους.

 

Απλα καποια στιγμή αν εχεις μεταφέρει παρά πολλα έμβρυα πρεπει να δεις οτι έστω και ενα έμβρυο που φτιάχνετε με τον σύζυγο ειναι υγιες. Διαφορετικά μπορει να κανεις συνεχεια ετ και να βάζεις άρρωστα και να μην ξέρεις τι σου φταίει.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλέ κορίτσι, σου έχω ευχηθεί για την εγκυμοσύνη??? Αν ναι, πάρε διπλή ευχή αν όχι, με το καλό!! 

Εγώ κόρες καλά. 

Είχα χθες υπέρηχο ανάπτυξης αλλά μου τον άλλαξαν κι εχω αύριο κι έχω χεστει ειναι η αλήθεια 

Πριν από κάθε υπερηχο

Ελπίζω το μωράκι να τρώει καλα

Καλημέρα. Ευχαριστώ πολύ.

Μια χαρά τρώει το μωράκι και μια χαρά αναπτύσσεται. Θύμησε μου πόσο είσαι τώρα; Πλησιάζει η αυχενική αν δεν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Καλέ κορίτσι, σου έχω ευχηθεί για την εγκυμοσύνη??? Αν ναι, πάρε διπλή ευχή αν όχι, με το καλό!! 

Εγώ κόρες καλά. 

Είχα χθες υπέρηχο ανάπτυξης αλλά μου τον άλλαξαν κι εχω αύριο κι έχω χεστει ειναι η αλήθεια 

Πριν από κάθε υπερηχο

Ελπίζω το μωράκι να τρώει καλα

Καλη επιτυχια! Το μωρακι σου ειναι μια χαρα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Καλημέρα. Ευχαριστώ πολύ.

Μια χαρά τρώει το μωράκι και μια χαρά αναπτύσσεται. Θύμησε μου πόσο είσαι τώρα; Πλησιάζει η αυχενική αν δεν κάνω λάθος...

Όχι την έκανα αυτή! 

Είμαι 15 εβδομάδων και δυο ημερών 

  • Μου αρέσει 8

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Καλέ κορίτσι, σου έχω ευχηθεί για την εγκυμοσύνη??? Αν ναι, πάρε διπλή ευχή αν όχι, με το καλό!! 

Εγώ κόρες καλά. 

Είχα χθες υπέρηχο ανάπτυξης αλλά μου τον άλλαξαν κι εχω αύριο κι έχω χεστει ειναι η αλήθεια 

Πριν από κάθε υπερηχο

Ελπίζω το μωράκι να τρώει καλα

Oχι απλα τρωει, καλοτρωει. Ετσι εκανε κ η δικια μου κ μου τρωγε ολο το φαι κ εγινα 45 κιλα:lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Oχι απλα τρωει, καλοτρωει. Ετσι εκανε κ η δικια μου κ μου τρωγε ολο το φαι κ εγινα 45 κιλα:lol:

Είμαι είκοσι κιλά πιο πανω

Έχω πάρει πέντε κιλά αλλά ξέρεις τι έπαθα την προηγούμενη εβδομάδα??μου έστειλαν από Κρήτη ζυμωτό ψωμί με γλυκάνισο και το έκανα ΝΑ με το συμπάθειο. Και καλτσουνια Κρητικά και μυζηθρακι Κρήτης!!!!

Πήρα σχεδόν κιλό! 

  • Χαχα 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Όχι την έκανα αυτή! 

Είμαι 15 εβδομάδων και δυο ημερών 

Ωωωω! Καλά έχω χάσει τις μέρες. Τέλεια. Τώρα θα αγχώνεσαι λιγότερο. 

Με το καλό και η β επιπέδου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Και τώρα πολύ αγχώνομαι 

Ως τη β επιπέδου τρεμω

Δεν θα σου πω μην αγχώνεσαι (γιατί είναι τουλάχιστον εκνευριστικό). Θα σου πω μονο όσο μπορείς να κάνεις πράγματα που σου αρέσουν και σε χαλαρώνουν. Για να έχεις όσο γίνεται καλύτερη ψυχολογία. Χάιδευε κοιλίτσα... Φιλιά και στους δύο (μαμά και μωράκι). 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Είμαι είκοσι κιλά πιο πανω

Έχω πάρει πέντε κιλά αλλά ξέρεις τι έπαθα την προηγούμενη εβδομάδα??μου έστειλαν από Κρήτη ζυμωτό ψωμί με γλυκάνισο και το έκανα ΝΑ με το συμπάθειο. Και καλτσουνια Κρητικά και μυζηθρακι Κρήτης!!!!

Πήρα σχεδόν κιλό! 

Δε στελνεις κ σε μενα λιγα καλτσουνια μπας κ παρω κανενα κιλο?Σλουρπ...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Δε στελνεις κ σε μενα λιγα καλτσουνια μπας κ παρω κανενα κιλο?Σλουρπ...

Τώρα.... Να ταν κι αλλα

Αλλιώς ευχαριστως

Η κοπέλα του αδερφού είναι Κρητικιά και μεσα στις κούτες που στέλνει η μαμά της με τρόφιμα κλπ κατά καιρούς, είχε ένα δέμα για εμένα. Αυτό είχε ψωμί ζυμωτό, μυζηθρακι Κρήτης, λουκανικα(αυτα τα απέφυγα) και καλτσουνια! Άσε, να ναι καλα,πολυ ευγενική χειρονομία αλλά παχυντική ταυτοχρονα!!!

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nima είπε:

Από όλα όσα διάβασα ξέρεις τι συγκράτησα? ότι ένα απόλυτα υγιές έμβρυο "τραυματίστηκε" στη βιοψία.

Δλδ αν το είχες βάλει τυφλά μπορεί να είχε προχωρήσει.

Και ξεκινάει το ηθικό δίλημμα, οι εμβρυολογοι λένε μην κάνετε προεμφυτικο αν δεν ψάχνετε συγκεκριμένο σύνδρομο και οι γιατροί λένε άνω των 40 κάντε προεμφυτικο για να μη μεταφέρετε άδικα.

Θα καταλήξω σε αυτό που έχει γράψει πολλές φορές η @island1 όταν παρά τις αποτυχίες τις συστηναν να μην κάνει προεμφυτικους.

 

Αν ειχα βαλει τα εμβρυα π ειχα δλδ 3ββ κ 3βγ θα ειχα σιγουρα μια αποβολη με το 3βγ π ειχε τρισωμια και ισως το 3ββ ζούσε και προχωρούσε κανεις δεν ξερει. Το οτι το χάλασαν στο προεμφυετυτικο υ γενεσις ειναι τ μονο σίγουρο. Ισως ημουν άτυχη τι να πω. Ποσες αποβολες ομως να αντέξει μια γυναικα ; Η @island1 αν θυμαμαι καλα εχει αρκετες αποβολες εγω εχω 3. Δεν ειναι εύκολο να αποβάλεις ειναι απο τα χειρότερα συναισθήματα π εχω νοιώσει. Δν ξερω τωρα τι θα κανω ειμαι σε αλλαγή κέντρου σε αλλαγή γιατρου ολα μαζι. Καλο σ επιτυχια 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Αν ειχα βαλει τα εμβρυα π ειχα δλδ 3ββ κ 3βγ θα ειχα σιγουρα μια αποβολη με το 3βγ π ειχε τρισωμια και ισως το 3ββ ζούσε και προχωρούσε κανεις δεν ξερει. Το οτι το χάλασαν στο προεμφυετυτικο υ γενεσις ειναι τ μονο σίγουρο. Ισως ημουν άτυχη τι να πω. Ποσες αποβολες ομως να αντέξει μια γυναικα ; Η @island1 αν θυμαμαι καλα εχει αρκετες αποβολες εγω εχω 3. Δεν ειναι εύκολο να αποβάλεις ειναι απο τα χειρότερα συναισθήματα π εχω νοιώσει. Δν ξερω τωρα τι θα κανω ειμαι σε αλλαγή κέντρου σε αλλαγή γιατρου ολα μαζι. Καλο σ επιτυχια 

Είχα δύο κυήσεις πριν την κόρη μου( η μία δίδυμα το ένα υγιέστατο) δύο μετά και μια βιοχημική.Σημερα θα είχα κάνει 100%  προεμφυτευτικο.Βασικα πλέον είμαι πεπεισμένη ότι τα εμβρια μου είχαν θέμα.Ειχαν πολύ καλή δυναμική αλλά χρωμοσωμικο δεν ήταν.Σταθηκα εξαιρετικά τυχερή που έχω παιδι με δικό μου υλικο.Επιπλεον αν γυρνάτε ο χρόνος και είχα περάσει ότι πέρασα θα είχα πάει από τα 32 με δανεικά και θα είχα δύο παιδιά τώρα.Με εντελώς καθαρή συνείδηση και ορθολογιστικά το πιστεύω 100%. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...