Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Τώρα.... Να ταν κι αλλα

Αλλιώς ευχαριστως

Η κοπέλα του αδερφού είναι Κρητικιά και μεσα στις κούτες που στέλνει η μαμά της με τρόφιμα κλπ κατά καιρούς, είχε ένα δέμα για εμένα. Αυτό είχε ψωμί ζυμωτό, μυζηθρακι Κρήτης, λουκανικα(αυτα τα απέφυγα) και καλτσουνια! Άσε, να ναι καλα,πολυ ευγενική χειρονομία αλλά παχυντική ταυτοχρονα!!!

Moυ θυμισες αγαπημενες  κρητικες γευσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, island1 είπε:

Είχα δύο κυήσεις πριν την κόρη μου( η μία δίδυμα το ένα υγιέστατο) δύο μετά και μια βιοχημική.Σημερα θα είχα κάνει 100%  προεμφυτευτικο.Βασικα πλέον είμαι πεπεισμένη ότι τα εμβρια μου είχαν θέμα.Ειχαν πολύ καλή δυναμική αλλά χρωμοσωμικο δεν ήταν.Σταθηκα εξαιρετικά τυχερή που έχω παιδι με δικό μου υλικο.Επιπλεον αν γυρνάτε ο χρόνος και είχα περάσει ότι πέρασα θα είχα πάει από τα 32 με δανεικά και θα είχα δύο παιδιά τώρα.Με εντελώς καθαρή συνείδηση και ορθολογιστικά το πιστεύω 100%. 

Εχεις απολυτο μα απολυτο δικαιο . Απολυτο δικαιο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, decemberlove είπε:

Εχεις απολυτο μα απολυτο δικαιο . Απολυτο δικαιο 

Να ξερες πόσες φορές έχω πει το ίδιο με το νησακι.Να πήγαινα νωρίτερα με δωρεά ή να χα πέσει σε σωστό γιατρό εξ αρχής και να χα Κ παιδί από δικό μου υλικό. 

Εγώ στάθηκα τυχερή και δεν είχα κυηση

Μονο μια φορά τον Σεπτέμβριο του 2019 πρέπει κατι να έγινε γιατι ειχα κάποια θεματακια κάτω που προς τα εκεί πήγαινε αλλά έφυγε πολύ νωρίς. Αν έγινε. Μου το χε πετάξει ο τότε γιατρός αλλά διατηρώ αμφιβολίες. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kallaki said:

Σας χαιρετώ κορίτσια. Θα ήθελα να ρωτήσω φυσικός κύκλος για εμβριομεταφορα πια είναι η διαδικασία??? Να την προτιμήσω???

Νομιζω ορισμενοι γιατροι τον προτιμουν κ απλα παιρνεις καποια αγωγη για τι ενδομητριο αν δεν κανω λαθος κ αν αυτο εννοεις! Εφτασε η ωρα; Ποσες βλαστοκυστες εχετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Σας χαιρετώ κορίτσια. Θα ήθελα να ρωτήσω φυσικός κύκλος για εμβριομεταφορα πια είναι η διαδικασία??? Να την προτιμήσω???

Βασικό κριτήριο επιλογής είναι αν κανεις ικανοποιητικό ενδομήτριο μόνη σου, χωρίς δηλαδή οιστρογόνα. Υπαρχουν κοπέλες που έμειναν έγκυες μόνο με φυσικό. Στην ουσία παρακολουθείς το ενδομήτριο, αφήνεις το ωαριο να γίνει ωορρηξία και υπολογίζεις υπερηχογραφικα και με εξέταση αίματος ποτέ έγινε ωορρηξία ή κάνεις οβιτρελ. Στη συνέχεια ακόμη και στο φυσικό σχεδόν όλοι οι γιατροί δίνουν προγεστερονη. Κάποιοι και οιστρογονα(σικλακιουρ κλπ) κάποιοι όχι. Καλή επιτυχία. Έχεις αρκετά εμβρυακια? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Νομιζω ορισμενοι γιατροι τον προτιμουν κ απλα παιρνεις καποια αγωγη για τι ενδομητριο αν δεν κανω λαθος κ αν αυτο εννοεις! Εφτασε η ωρα; Ποσες βλαστοκυστες εχετε;

Δεν ξέρω αύριο θα δω τον γιατρό .... 

Just now, anoulious said:

Βασικό κριτήριο επιλογής είναι αν κανεις ικανοποιητικό ενδομήτριο μόνη σου, χωρίς δηλαδή οιστρογόνα. Υπαρχουν κοπέλες που έμειναν έγκυες μόνο με φυσικό. Στην ουσία παρακολουθείς το ενδομήτριο, αφήνεις το ωαριο να γίνει ωορρηξία και υπολογίζεις υπερηχογραφικα και με εξέταση αίματος ποτέ έγινε ωορρηξία ή κάνεις οβιτρελ. Στη συνέχεια ακόμη και στο φυσικό σχεδόν όλοι οι γιατροί δίνουν προγεστερονη. Κάποιοι και οιστρογονα(σικλακιουρ κλπ) κάποιοι όχι. Καλή επιτυχία. Έχεις αρκετά εμβρυακια? 

Σε ευχαριστώ πολύ .... Έχω πολλά από τα 20 ωαρια 14 βλαστοκυστες... Αύριο θα μάθουμε ... Πως θα προχωρήσουμε.... Ο Θεός βοηθός για ολες μας...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Δεν ξέρω αύριο θα δω τον γιατρό .... 

Σε ευχαριστώ πολύ .... Έχω πολλά από τα 20 ωαρια 14 βλαστοκυστες... Αύριο θα μάθουμε ... Πως θα προχωρήσουμε.... Ο Θεός βοηθός για ολες μας...

Μπραβο! Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα. Να μας γράψεις τα νέα σου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Μπραβο! Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα. Να μας γράψεις τα νέα σου. 

Σε ευχαριστώ πραγματικά έχω ανάγκη την θετική ενέργεια..... Έχω πολύ αγωνία..... :::###

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Δεν ξέρω αύριο θα δω τον γιατρό .... 

Σε ευχαριστώ πολύ .... Έχω πολλά από τα 20 ωαρια 14 βλαστοκυστες... Αύριο θα μάθουμε ... Πως θα προχωρήσουμε.... Ο Θεός βοηθός για ολες μας...

Καλή επιτυχία !! Εχεις πολλες βλαστοκύστες , τέλεια ! Και γιατι να μην δοκιμάσεις τον φυσικό για αρχή; Σε πολλες κοπελες λειτούργησε θετικά. Θα δεις τι θα σου πει και ο γιατρος σου. Με το καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kallaki said:

Δεν ξέρω αύριο θα δω τον γιατρό .... 

Σε ευχαριστώ πολύ .... Έχω πολλά από τα 20 ωαρια 14 βλαστοκυστες... Αύριο θα μάθουμε ... Πως θα προχωρήσουμε.... Ο Θεός βοηθός για ολες μας...

Τελεια!!! Καλη επιτυχια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, thalasa said:

Καλή επιτυχία !! Εχεις πολλες βλαστοκύστες , τέλεια ! Και γιατι να μην δοκιμάσεις τον φυσικό για αρχή; Σε πολλες κοπελες λειτούργησε θετικά. Θα δεις τι θα σου πει και ο γιατρος σου. Με το καλό!

Καλημέρα αααα θα πάω με φυσικό μου είπε ο γιατρό μου το ενδομήτριο ειναι καλό.... Θα κάνουμε υπέρηχους καθημερινά ... Αρχίσαμε..... 

9 hours ago, Blondie 2020 said:

Τελεια!!! Καλη επιτυχια!!

Σε ευχαριστώ πολύ....:::)))×××

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Καλημέρα αααα θα πάω με φυσικό μου είπε ο γιατρό μου το ενδομήτριο ειναι καλό.... Θα κάνουμε υπέρηχους καθημερινά ... Αρχίσαμε..... 

Σε ευχαριστώ πολύ....:::)))×××

Καλή αρχή και καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 said:

Καλή αρχή και καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ....:::)))××××

Του είπα θα αρχίσουμε απο αυτό το μήνα και γέλασα......

Και μου είπε να δούμε.... Αφού με εξέτασε...

Θα αρχίσουμε ..

 Αστείο έκανα γιατρέ.....

Εγώ δεν κάνω αστείο.... Προχωράμε...

Μα χωρίς φάρμακα... ??

Το ενδομήτριο είναι καλό χωρίς φάρμακα ... 

Μου έδωσε βιταμίνες και φιλικό...

Τι να πω...!!! Τρελαίνομαι.....:::)))

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ....:::)))××××

Του είπα θα αρχίσουμε απο αυτό το μήνα και γέλασα......

Και μου είπε να δούμε.... Αφού με εξέτασε...

Θα αρχίσουμε ..

 Αστείο έκανα γιατρέ.....

Εγώ δεν κάνω αστείο.... Προχωράμε...

Μα χωρίς φάρμακα... ??

Το ενδομήτριο είναι καλό χωρίς φάρμακα ... 

Μου έδωσε βιταμίνες και φιλικό...

Τι να πω...!!! Τρελαίνομαι.....:::)))

Τουκου τουκου φανταζομαι η καρδουλα ε;; αντε να κανεις την αρχη ολων μας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...