Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      • Ευχή 1

Τεστ εγκυμοσύνης...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Κάποια κοπέλα στο φόρουμ τα είχε κάνει κ υπήρχε συζήτηση πάνω σε αυτό (νομίζω στα συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση ή στο να γίνουμε γονείς το 2018). Αλλά τλκ δεν ήταν αξιόπιστα. Κ κάποια στιγμή που είχα καθυστέρηση είχα δοκιμάσει κ εγώ κ με την χλωρίνη είχε βγει θετικό. Δεν ήμουν ομως τλκ! Πάντως σε καταλαβαίνω ότι θεωρείς ότι δεν πιανεις με την πρώτη αλλά κάποια άτομα χωρίς να θέλουν έμειναν, οπότε είναι πιθανόν να είσαι.. Κ εγώ στην κόρη μου δεν έμεινα τον πρώτο μήνα προσπάθειας αλλά τον δεύτερο ναι που κ πάλι δεν είναι τόσο πιθανόν όταν συνήθως πιανεις στους 3 με 6 μήνες προσπάθειας αν δεν κάνω λάθος.. Ποιος ξέρει, ίσως τλκ είσαι :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , mama16 είπε:

Κάποια κοπέλα στο φόρουμ τα είχε κάνει κ υπήρχε συζήτηση πάνω σε αυτό (νομίζω στα συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση ή στο να γίνουμε γονείς το 2018). Αλλά τλκ δεν ήταν αξιόπιστα. Κ κάποια στιγμή που είχα καθυστέρηση είχα δοκιμάσει κ εγώ κ με την χλωρίνη είχε βγει θετικό. Δεν ήμουν ομως τλκ! Πάντως σε καταλαβαίνω ότι θεωρείς ότι δεν πιανεις με την πρώτη αλλά κάποια άτομα χωρίς να θέλουν έμειναν, οπότε είναι πιθανόν να είσαι.. Κ εγώ στην κόρη μου δεν έμεινα τον πρώτο μήνα προσπάθειας αλλά τον δεύτερο ναι που κ πάλι δεν είναι τόσο πιθανόν όταν συνήθως πιανεις στους 3 με 6 μήνες προσπάθειας αν δεν κάνω λάθος.. Ποιος ξέρει, ίσως τλκ είσαι :)

@mama16 ποια ήταν η αντίδραση με την χλωρίνη θυμάσαι? 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, KaterinaNina25 είπε:

@mama16 ποια ήταν η αντίδραση με την χλωρίνη θυμάσαι? 

Όταν εριξα την χλωρίνη μέσα στα ούρα είχε αλλάξει χρώμα, από ανοιχτόχρωμο σκουρυνε αρκετά. Το δοκιμασες? Τι έγινε σε σένα? Με την ζάχαρη που έκανα δεν διαλύονταν όλη, εμενε στον πάτο, αλλά είχα βάλει κ τον σύζυγό να το κάνει κ το ίδιο συνέβει  κ σε αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , mama16 είπε:

Όταν εριξα την χλωρίνη μέσα στα ούρα είχε αλλάξει χρώμα, από ανοιχτόχρωμο σκουρυνε αρκετά. Το δοκιμασες? Τι έγινε σε σένα? Με την ζάχαρη που έκανα δεν διαλύονταν όλη, εμενε στον πάτο, αλλά είχα βάλει κ τον σύζυγό να το κάνει κ το ίδιο συνέβει  κ σε αυτόν.

Με την χλωρίνη που έκανα και με μένα σκουρυνε αλλά αφρισε κιόλας... Αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι θετικό η αρνητικό... Είχε γίνει σαν μπύρα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

Με την χλωρίνη που έκανα και με μένα σκουρυνε αλλά αφρισε κιόλας... Αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι θετικό η αρνητικό... Είχε γίνει σαν μπύρα.... 

τρολαρεις ετσι? ωραιο παιχνιδι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

τρολαρεις ετσι? ωραιο παιχνιδι! 

@linaa δεν τρολαρω καθόλου δεν έχω πρόσβαση συνεχώς σε φαρμακείο οπότε είπα μέχρι να κατέβω από το χωριό για να πάρω να το δοκιμάσω... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

@linaa δεν τρολαρω καθόλου δεν έχω πρόσβαση συνεχώς σε φαρμακείο οπότε είπα μέχρι να κατέβω από το χωριό για να πάρω να το δοκιμάσω... 

κ βρηκες την πιο σοβαρη κ υπευθυνη λυση μετα απο 20 μερες καθηστερηση!!! αφου σου ειπε κ η αλλη κοπελα οτι δεν δειχνει τιποτα!!  

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

κ βρηκες την πιο σοβαρη κ υπευθυνη λυση μετα απο 20 μερες καθηστερηση!!! αφου σου ειπε κ η αλλη κοπελα οτι δεν δειχνει τιποτα!!  

Μα δεν το έκανα για να μου πει την λύση το έκανα για να δω αν βγαίνει... Έχω κλείσει ήδη ραντεβού με τον γυναικολογο για ότι και αν είναι.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

Μα δεν το έκανα για να μου πει την λύση το έκανα για να δω αν βγαίνει... Έχω κλείσει ήδη ραντεβού με τον γυναικολογο για ότι και αν είναι.... 

ναι βρε κοριτσι μου ωραια εδω κ 10 μερες αναρωτιεσαι αν εισαι εγκυος στο διαδικτυο... οκ δεν μπορεις να πας σημερα φαρμακειο αυριο μεθαυριο δε μπορει να παει καποιος??? κ εγω σε χωριο εμαθα την εγκυμοσυνη μου πηρα τον αντρα μου κ πηγαμε σε ενα φαρμακειο την επομενη μερα της καθηστερησης... καναμε 20 χιλιομετρα αλλα οκ αν χρειαζομασταν ενα φαρμακο δεν θα πηγαιναμε? θα πεθαιναμε? 

το ραντεβου το εχεις κλεισει σε αλλες 15 μερες δηλαδη θα πας στο γιατρο με 1 μηνα καθηστερησης....

λες θες να κανεις παιδακι αν αρρωστησει θα το πηγαινεις στο γιατρο μετα απο ενα μηνα? τα φαρμακα του θα τα περνεις μετα απο 10 μερες επειδη δεν εχεις προσβαση στο φαρμακειο? η θα ψαχνεις λυση στο διαδικτυο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, KaterinaNina25 είπε:

Με την χλωρίνη που έκανα και με μένα σκουρυνε αλλά αφρισε κιόλας... Αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι θετικό η αρνητικό... Είχε γίνει σαν μπύρα.... 

Τι να πω μακάρι να είσαι... Για αφρισμα η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι καθόλου, θυμάμαι μόνο έντονα πως είχε γίνει σκούρο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , linaa είπε:

ναι βρε κοριτσι μου ωραια εδω κ 10 μερες αναρωτιεσαι αν εισαι εγκυος στο διαδικτυο... οκ δεν μπορεις να πας σημερα φαρμακειο αυριο μεθαυριο δε μπορει να παει καποιος??? κ εγω σε χωριο εμαθα την εγκυμοσυνη μου πηρα τον αντρα μου κ πηγαμε σε ενα φαρμακειο την επομενη μερα της καθηστερησης... καναμε 20 χιλιομετρα αλλα οκ αν χρειαζομασταν ενα φαρμακο δεν θα πηγαιναμε? θα πεθαιναμε? 

το ραντεβου το εχεις κλεισει σε αλλες 15 μερες δηλαδη θα πας στο γιατρο με 1 μηνα καθηστερησης....

λες θες να κανεις παιδακι αν αρρωστησει θα το πηγαινεις στο γιατρο μετα απο ενα μηνα? τα φαρμακα του θα τα περνεις μετα απο 10 μερες επειδη δεν εχεις προσβαση στο φαρμακειο? η θα ψαχνεις λυση στο διαδικτυο? 

Το άλλαξα και θα πάω τέλος της εβδομάδας γιατί αγχώνομαι πολύ για αυτό και δεν πηγαίνω να πάρω από το φαρμακείο... Οπότε ότι και αν είναι θα το μάθω σύντομα...Κι επειδή μου χει τύχει να μην είναι τίποτα αλλά να μην μου ρχεται η περίοδος από το άγχος γι αυτό έκλεισα ραντεβού.... Όσο γι αυτά τα σπιτικά κι αυτά από το άγχος μου τα κάνω.... 

Link to comment
Share on other sites

Aυτές τις μεθόδους πρώτη φορά τις ακούω, εγώ ξέρω πως μόνο η χοριακή μπορεί να σου εξασφαλίσει σίγουρο αποτέλεσμα, ακόμα και αν κάνεις τεστ και βγει θετικό οι περισσότεροι γυναικολόγοι θα σου πουν να κάνεις χοριακή προκειμένου να επιβεβαιωθεί η κύηση, όχι να βάλεις χλωρίνη ή ζάχαρη στα ούρα...τι άλλο θα ακούσουμε...:confused:


 
Link to comment
Share on other sites

Μένω και εγώ σε χωριό και για να μη μαθευτεί η εγκυμοσύνη οτ αν είχα καθυστέρηση παράγγειλα τεστ εγκυμοσύνης απο το ίντερνετ.Σε 3 μέρες τα ειχ α σπίτι.υπαρχουν λύσεις μη παιδευεσαι χωρίς λόγο με σπιτικα τεστ.και μη το αφήνεις άλλο.

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2018 at 11:31 ΠΜ, KaterinaNina25 είπε:

Το άλλαξα και θα πάω τέλος της εβδομάδας γιατί αγχώνομαι πολύ για αυτό και δεν πηγαίνω να πάρω από το φαρμακείο... Οπότε ότι και αν είναι θα το μάθω σύντομα...Κι επειδή μου χει τύχει να μην είναι τίποτα αλλά να μην μου ρχεται η περίοδος από το άγχος γι αυτό έκλεισα ραντεβού.... Όσο γι αυτά τα σπιτικά κι αυτά από το άγχος μου τα κάνω.... 

Πηγές τλκ στο γιατρό???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...