Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Luckystars είπε:

Αυτό με την παλινδρόμηση.......με αγχώνει και εμένα με τις γουλιές τώρα που είναι βρεφακι.....εχτές την ταιζα και σα να μου κατάπιε και γύρισε γουλιά και την έδωσα αμέσως στον σύζυγο.....αγχώνομαι.....

Για δάγκωμα δε λες τίποτα!!!!!!!

Οι γουλιες είναι φυσιολογικό οι ρουκέτες είναι θέμα. Μην αγχώνεσαι ειλικρινά. Καταλαβαίνω βέβαια εμείς έχουμε περάσει πολλά κι ακόμη. Ότι θές να ρωτάς. Θηλάζεις?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Smile89 είπε:

Οι γουλιες είναι φυσιολογικό οι ρουκέτες είναι θέμα. Μην αγχώνεσαι ειλικρινά. Καταλαβαίνω βέβαια εμείς έχουμε περάσει πολλά κι ακόμη. Ότι θές να ρωτάς. Θηλάζεις?

Τι να πρωτορωτησω....καταρχήν νομίζω τα κάνω όλα λάθος....Θηλάζω και δίνω συμπλήρωμα.....το δύσκολο μου είναι το μπιμπερό....με αγχώνει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Τι να πρωτορωτησω....καταρχήν νομίζω τα κάνω όλα λάθος....Θηλάζω και δίνω συμπλήρωμα.....το δύσκολο μου είναι το μπιμπερό....με αγχώνει

Τα πάντα ρώτα. Γιατί σε αγχωνει? Τι μπιμπερό έχεις?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Τα πάντα ρώτα. Γιατί σε αγχωνει? Τι μπιμπερό έχεις?

Chicco είναι

Με αγχώνει γιατί δεν καταλαβαίνω ποτέ πρέπει να σταματήσω να ξεκουραστεί....εχτές σα να στραβοκαταπιε,δεν ξέρω.....την έδωσα στο μπαμπά της.....αγχωθηκα.....

Στον θηλασμό είναι αλλιώς,παίρνει στήθος,και κάνει μόνη της,τα διαλείμματα της....δε με αγχώνει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Τα πάντα ρώτα. Γιατί σε αγχωνει? Τι μπιμπερό έχεις?

Αγοράκι Εχω Πητ δεν ξςρω συγκεκριμένα όλα είναι πιθανά σε μένα με το ιστορικό που Εχω λογικά Σεπτέμβριο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Αγοράκι Εχω Πητ δεν ξςρω συγκεκριμένα όλα είναι πιθανά σε μένα με το ιστορικό που Εχω λογικά Σεπτέμβριο

Ωωω ένα ακόμη αγοράκι στα μπεμπακια 2019!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Αγοράκι Εχω Πητ δεν ξςρω συγκεκριμένα όλα είναι πιθανά σε μένα με το ιστορικό που Εχω λογικά Σεπτέμβριο

Όλα θα πάνε μια χαρά κορίτσι μου! Με το καλό το αγοράκι σας!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Chicco είναι

Με αγχώνει γιατί δεν καταλαβαίνω ποτέ πρέπει να σταματήσω να ξεκουραστεί....εχτές σα να στραβοκαταπιε,δεν ξέρω.....την έδωσα στο μπαμπά της.....αγχωθηκα.....

Στον θηλασμό είναι αλλιώς,παίρνει στήθος,και κάνει μόνη της,τα διαλείμματα της....δε με αγχώνει

Το ίδιο θα κάνει και στο Μπίμπερο. Λοιπόν άκου εγώ πήρα της dr brown. Αυτά το Μπίμπερο έχουν ένα σύστημα που το παιδί ρουφάει αργά προλαμβάνουν κολικούς γιατί δεν ρουφάει αέρα και βοηθούν στην τυχόν πάλινδρομηση. Σκέψου το γάλα πέφτει όταν ρουφάει το μωρό δεν τρέχει όπως στα κοινά μπιμπερό. Αν θες δες τα. Γιατί δίνεις συμπλήρωμα? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Το ίδιο θα κάνει και στο Μπίμπερο. Λοιπόν άκου εγώ πήρα της dr brown. Αυτά το Μπίμπερο έχουν ένα σύστημα που το παιδί ρουφάει αργά προλαμβάνουν κολικούς γιατί δεν ρουφάει αέρα και βοηθούν στην τυχόν πάλινδρομηση. Σκέψου το γάλα πέφτει όταν ρουφάει το μωρό δεν τρέχει όπως στα κοινά μπιμπερό. Αν θες δες τα. Γιατί δίνεις συμπλήρωμα? 

Ευχαριστώ κορίτσι μου,θα το πάρω.....το είχες χρησιμοποιήσει εσύ; Με αυτό που έχω δεν καταλαβαίνω ποτέ ρουφάει,ποτέ σταματάει να ξεκουραστεί,δεν καταλαβαίνω καθόλου....

Δεν χορταίνει με το μητρικό πάντα.Είναι λάθος λες μητρικό με συμπλήρωμα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, happysmile είπε:

 Κοριτσια εχετε χρησιμοποιησει της drbrοwn το μπιμπερο κατα των κολλικων κ αν ναι εισασταν ευχαριστημενες?μ φαινεται τρεχει πιο γρηγορα!

Καλημέρα κορίτσι ποσο ειναι το μωρακι σου; εμενα με βοηθησε πολυ αλλα μερικες φορες τρεχει μεχρι τωρα που ειμαστε 14 μηνων τετοια εχω. Τι νουμερο ειναι η θηλη του μπουκαλιου; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι ποσο ειναι το μωρακι σου; εμενα με βοηθησε πολυ αλλα μερικες φορες τρεχει μεχρι τωρα που ειμαστε 14 μηνων τετοια εχω. Τι νουμερο ειναι η θηλη του μπουκαλιου; 

Καλημέρα ειναι 14 ημερων το νουμερο 1 ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Καλημέρα ειναι 14 ημερων το νουμερο 1 ειναι!!

Να σου ζησει το μωρακι σου! Συνηθως περνουμε ενα νουμερο μικροτερο απο οτι ειναι το μωρο για να μην εχει πολυ ροή αλλα δεν νομιζω να εχει μικροτερη. Οταν το γυρνας αναποδα δεν σταζει πολυ σιγα μια μια η σταγονιτσα; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω της chicco με τις θήλες κατά των κολικων. Το γυρνάς ανάποδα και δεν τρέχει το γάλα. Μοιάζει και με το στήθος και δεν μπερδεύτηκε καθόλου ο μικρός. Γιατί δεν το δοκιμάζεις; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...