Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορακλες με τα κιλα τις εγκυμοσυνης τι κανατε?θελω αλλα 13 να χασω πως φεύγουν οεο??παρολο τονξενυχτι κ την ταλαιπωρια κολλημενη η ζυγαρια στα 74.600 εδω κ 5 μερες!αρχιζω κ.φρικαρω δν θελω να φοραω τα ρουχα της εγκυμοσυνης!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κορακλες με τα κιλα τις εγκυμοσυνης τι κανατε?θελω αλλα 13 να χασω πως φεύγουν οεο??παρολο τονξενυχτι κ την ταλαιπωρια κολλημενη η ζυγαρια στα 74.600 εδω κ 5 μερες!αρχιζω κ.φρικαρω δν θελω να φοραω τα ρουχα της εγκυμοσυνης!

κι εγώ έχω κολλήσει στα 71! Έχω άλλα 13-14 κι εγώ! Η αλήθεια είναι ότι δεν με έχει αφήσει ακόμα να ξεκινήσω άσκηση η γιατρός αλλά και από βδομάδα που θεωρητικά θα μπορώ ...που χρόνος;;;;;;;; Τι θα κάνουμε;;;;;;;

΄Νομίζω θέλει άσκηση και ειδική διατροφή που επίσης δεν ξέρω αν έχω κουράγιο να κάνω

Θα μείνω χοντρή για πάντα!:sad:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

κι εγώ έχω κολλήσει στα 71! Έχω άλλα 13-14 κι εγώ! Η αλήθεια είναι ότι δεν με έχει αφήσει ακόμα να ξεκινήσω άσκηση η γιατρός αλλά και από βδομάδα που θεωρητικά θα μπορώ ...που χρόνος;;;;;;;; Τι θα κάνουμε;;;;;;;

΄Νομίζω θέλει άσκηση και ειδική διατροφή που επίσης δεν ξέρω αν έχω κουράγιο να κάνω

Θα μείνω χοντρή για πάντα!:sad:

Ασκηση???????χαχαχα εγω ασκουμαι στο χασμουρητο κ στο να σηκωνω τον μπεμπη σκεφτομαι να σαραντωσω κ να παω σε διαιτολογο γτ δν παίζει να φοραω ρουχα εγκυμοσυνης αλλο!!σημερα εκλαιγα απο την νυστα τον επιασε ο αντρας μου κ κοιμηθηκα μιαμισηωρα..μου φανηκε αιωνας οταν ειμαι μονη μαζι του φοβαμαι να κοιμηθω....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Ασκηση???????χαχαχα εγω ασκουμαι στο χασμουρητο κ στο να σηκωνω τον μπεμπη σκεφτομαι να σαραντωσω κ να παω σε διαιτολογο γτ δν παίζει να φοραω ρουχα εγκυμοσυνης αλλο!!σημερα εκλαιγα απο την νυστα τον επιασε ο αντρας μου κ κοιμηθηκα μιαμισηωρα..μου φανηκε αιωνας οταν ειμαι μονη μαζι του φοβαμαι να κοιμηθω....

Μάλλον τον διαιτολόγο δεν τον γλιτώνουμε Ναι αλλά Ποιος θα τα μαγειρεύει μου λες;;;;;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Όσες μανούλες θηλασατε ή θηλάζετε,μια συμβουλή θέλω σας παρακαλώ.

Σήμερα είδα και τους δύο μαστούς πιο μαλακους.Στο θήλαστρο συγκέντρωσα κατιτι λιγότερο από άλλες μέρες,η μπεμπουλα θηλασε και από τους δύο μαστούς το ίδιο διάστημα με άλλες ημέρες.Απλά επειδή νιώθω το στήθος πιο μαλακό,πως να το πω,όχι γεμάτο από γάλα,αυτό σημαίνει μου τελειώνει το γάλα;;;;;Και αν ναι,δεν έχει γυρισμό αυτό;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Όσες μανούλες θηλασατε ή θηλάζετε,μια συμβουλή θέλω σας παρακαλώ.

Σήμερα είδα και τους δύο μαστούς πιο μαλακους.Στο θήλαστρο συγκέντρωσα κατιτι λιγότερο από άλλες μέρες,η μπεμπουλα θηλασε και από τους δύο μαστούς το ίδιο διάστημα με άλλες ημέρες.Απλά επειδή νιώθω το στήθος πιο μαλακό,πως να το πω,όχι γεμάτο από γάλα,αυτό σημαίνει μου τελειώνει το γάλα;;;;;Και αν ναι,δεν έχει γυρισμό αυτό;;;;;

Θηλαζω αποκλειστικα πολυ λίγο καιρό (1μισή μηνα), τα κορίτσια ξέρουν καλύτερα όμως θα σου πω ότι και εμένα μαλακωνει το στήθος μου αλλά γάλα έχω κανονικά. Αγχώνομαι καμία φορά μην επαθα τίποτα αλλά ποτέ δεν μειώθηκε το γάλα μου ως τωρα. Επίσης αντλώ καθε μέρα πια σταθερά μια φορά κάθε πρωί και κάποιες μέρες είναι λιγο λιγότερο όμως δεν είναι πάντα τις φορές που είναι μαλακό το στήθος δεν ξέρω αν έχει σχέση με αυτό η ποσότητα. 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Όσες μανούλες θηλασατε ή θηλάζετε,μια συμβουλή θέλω σας παρακαλώ.

Σήμερα είδα και τους δύο μαστούς πιο μαλακους.Στο θήλαστρο συγκέντρωσα κατιτι λιγότερο από άλλες μέρες,η μπεμπουλα θηλασε και από τους δύο μαστούς το ίδιο διάστημα με άλλες ημέρες.Απλά επειδή νιώθω το στήθος πιο μαλακό,πως να το πω,όχι γεμάτο από γάλα,αυτό σημαίνει μου τελειώνει το γάλα;;;;;Και αν ναι,δεν έχει γυρισμό αυτό;;;;;

Ετσι γίνεται οταν αρχισει να εδραιωνεται ο θηλασμος το στηθος αρχιζει να μαλακωνει κ με το καιρο δεν εινσι βαρυ οπως στις αρχες κ ειναι σαν να ειναι αδειο αλλα δε τελειωνει το γαλα μην ανησυχεις οσο βαζεις το μωρακι κ εχει ερεθισμα το στηθος δε μειώνεται το γαλα.

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Θηλαζω αποκλειστικα πολυ λίγο καιρό (1μισή μηνα), τα κορίτσια ξέρουν καλύτερα όμως θα σου πω ότι και εμένα μαλακωνει το στήθος μου αλλά γάλα έχω κανονικά. Αγχώνομαι καμία φορά μην επαθα τίποτα αλλά ποτέ δεν μειώθηκε το γάλα μου ως τωρα. Επίσης αντλώ καθε μέρα πια σταθερά μια φορά κάθε πρωί και κάποιες μέρες είναι λιγο λιγότερο όμως δεν είναι πάντα τις φορές που είναι μαλακό το στήθος δεν ξέρω αν έχει σχέση με αυτό η ποσότητα. 

Καλημέρα κορίτσι μου,ευχαριστώ πολύ!

5 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ετσι γίνεται οταν αρχισει να εδραιωνεται ο θηλασμος το στηθος αρχιζει να μαλακωνει κ με το καιρο δεν εινσι βαρυ οπως στις αρχες κ ειναι σαν να ειναι αδειο αλλα δε τελειωνει το γαλα μην ανησυχεις οσο βαζεις το μωρακι κ εχει ερεθισμα το στηθος δε μειώνεται το γαλα.

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκό!Σε σκεφτόμουν....Πώς είναι η αγωνιστρια μας;;;;;Εσύ καρδούλα μου;;;;

Έχεις δίκιο,όπως ακριβώς μου τα έγραψες.Έκανα άντληση πριν λίγο.Είμαι στις παλαιότερες και λίγο πάνω από τις παλαιότερες αντλήσεις! Μετά θηλασαμε κιολας!Ψιλοαγχωθηκα γιατί μάλλον περνάω μια ελαφριά επιλοχειο και έλεγα μήπως επηρεάστηκε η παραγωγή γάλακτος από το ψυχολογικό.....θα δω και τις επόμενες ημέρες πως θα πάω με τις αντλήσεις.....Ευχαριστώ πολύ πολύ,μόλις είδα την απάντηση σου αναθαρησα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ετσι γίνεται οταν αρχισει να εδραιωνεται ο θηλασμος το στηθος αρχιζει να μαλακωνει κ με το καιρο δεν εινσι βαρυ οπως στις αρχες κ ειναι σαν να ειναι αδειο αλλα δε τελειωνει το γαλα μην ανησυχεις οσο βαζεις το μωρακι κ εχει ερεθισμα το στηθος δε μειώνεται το γαλα.

Τι κάνεις αγάπη μου εσύ? Πώς είσαι?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κορακλες με τα κιλα τις εγκυμοσυνης τι κανατε?θελω αλλα 13 να χασω πως φεύγουν οεο??παρολο τονξενυχτι κ την ταλαιπωρια κολλημενη η ζυγαρια στα 74.600 εδω κ 5 μερες!αρχιζω κ.φρικαρω δν θελω να φοραω τα ρουχα της εγκυμοσυνης!

@happysmile και @vaso_mpempis πόσο καιρό έχετε που γεννησατε? Κ πόσα κιλά είχατε πάρει.. Τις πρώτες σαράντα μέρες χάνονται σιγά σιγά μην αγχώνεστε εκτός κ αν έχετε πάρει πολλά. Εγώ είχα πάρει 16 κιλά κ τα 12 τα έχασα τους πρώτους 2 μήνες. Μου έχουν μείνει αλλά 4 αλλά γενικά δεν τρώω ιδιαίτερα κ θηλάζω, βλέπω όμως στασιμότητα. Εύκολα μπορώ να πω έφυγαν τα 9 τα υπόλοιπα με προσπάθεια. Το μωρό Μ βέβαια γεννήθηκε 2,5 κιλά. Η @Beboula25 πχ που γέννησε 4 κ κάτι κιλά σίγουρα θα έχασε περισσότερα χωρίς προσπάθεια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

@happysmile και @vaso_mpempis πόσο καιρό έχετε που γεννησατε? Κ πόσα κιλά είχατε πάρει.. Τις πρώτες σαράντα μέρες χάνονται σιγά σιγά μην αγχώνεστε εκτός κ αν έχετε πάρει πολλά. Εγώ είχα πάρει 16 κιλά κ τα 12 τα έχασα τους πρώτους 2 μήνες. Μου έχουν μείνει αλλά 4 αλλά γενικά δεν τρώω ιδιαίτερα κ θηλάζω, βλέπω όμως στασιμότητα. Εύκολα μπορώ να πω έφυγαν τα 9 τα υπόλοιπα με προσπάθεια. Το μωρό Μ βέβαια γεννήθηκε 2,5 κιλά. Η @Beboula25 πχ που γέννησε 4 κ κάτι κιλά σίγουρα θα έχασε περισσότερα χωρίς προσπάθεια!

 Καμαρι καλημερα εγω σκεψου δυο βδομαδες πριν γεννησω ημουν 82 σιγουρα θα φτασα 84απο 62 κ μενα μικρουλης βγηκε 2800 εχει σχεδον τρεις βδομαδες που γεννησα κ ειμαι 75 περιπου απλα βλεπω οτι κολλησα στα 75 δν μ κανουν κ τα ρουχα μ κ εχω φρικαρει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

 Καμαρι καλημερα εγω σκεψου δυο βδομαδες πριν γεννησω ημουν 82 σιγουρα θα φτασα 84απο 62 κ μενα μικρουλης βγηκε 2800 εχει σχεδον τρεις βδομαδες που γεννησα κ ειμαι 75 περιπου απλα βλεπω οτι κολλησα στα 75 δν μ κανουν κ τα ρουχα μ κ εχω φρικαρει!

Πιστεύω θα χάσεις 2-3 ακόμα μέχρι να σαραντισεις απλά ίσως θα χάνεις πιο αργά. Τώρα αν θηλάζεις σιγά σιγά θα φεύγουν κ άλλα να μην τρώμε μεγάλες ποσότητες φαγητού!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

 Καμαρι καλημερα εγω σκεψου δυο βδομαδες πριν γεννησω ημουν 82 σιγουρα θα φτασα 84απο 62 κ μενα μικρουλης βγηκε 2800 εχει σχεδον τρεις βδομαδες που γεννησα κ ειμαι 75 περιπου απλα βλεπω οτι κολλησα στα 75 δν μ κανουν κ τα ρουχα μ κ εχω φρικαρει!

Καλημέρα κορίτσι σορυ που πεταγωμε εγω μολις βγηκα απο την γεννα 61 και τα κανονικα μου 58 και λεω αφου τα εχασα τοσο γρηγορα θα χασω και τα τρια κιλα οχι δεν τα εχασα εφτασα 65 μισο. Ετρωγα υποτηθετε για να εχω γαλα αλλα μασουλαγα ολο βλακιες ολη την ωρα εγω, συμπερασμα που εβγαλα ηταν πως πρεπει μια σωστη διατροφη να περνεις ολα τα στοιχεια που χρειαζονται για να εχεις γαλα και οχι ποσοτητα φαγητου ετσι και χανεις και θηλαζεις χωρις προβλημα. Ετσι ανχωνομουνα και εγω οτι δεν θα τα χασω  αλλα με σωστη διατροφη ολα γίνονται αν πας σε διατροφολογο να του πεις οτι θηλάζεις για να σου δωσει την κατάλληλη διατροφη. Οσο για τα ρουχα δεν μας κανουνε γιατι ειναι ανοιχτη η λεκανη ακομα αργη λιγο να κλείσει. Τρως τα παντα δεν εχετε κολικους να σου εχουν απαγορευσει πραγματα; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...