Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι σορυ που πεταγωμε εγω μολις βγηκα απο την γεννα 61 και τα κανονικα μου 58 και λεω αφου τα εχασα τοσο γρηγορα θα χασω και τα τρια κιλα οχι δεν τα εχασα εφτασα 65 μισο. Ετρωγα υποτηθετε για να εχω γαλα αλλα μασουλαγα ολο βλακιες ολη την ωρα εγω, συμπερασμα που εβγαλα ηταν πως πρεπει μια σωστη διατροφη να περνεις ολα τα στοιχεια που χρειαζονται για να εχεις γαλα και οχι ποσοτητα φαγητου ετσι και χανεις και θηλαζεις χωρις προβλημα. Ετσι ανχωνομουνα και εγω οτι δεν θα τα χασω  αλλα με σωστη διατροφη ολα γίνονται αν πας σε διατροφολογο να του πεις οτι θηλάζεις για να σου δωσει την κατάλληλη διατροφη. Οσο για τα ρουχα δεν μας κανουνε γιατι ειναι ανοιχτη η λεκανη ακομα αργη λιγο να κλείσει. Τρως τα παντα δεν εχετε κολικους να σου εχουν απαγορευσει πραγματα; 

Εχουμε κολλικους λιγους κ εχω ευερεθιστο εντερο εγω επομενως λαχανικα οσπρια ειναι ηδη απαγορευμενα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile είπε:

Εχουμε κολλικους λιγους κ εχω ευερεθιστο εντερο εγω επομενως λαχανικα οσπρια ειναι ηδη απαγορευμενα..

Κατάλαβα υπομονη ολα θα φτιάξουν. Προβλημα το έντερο εγω ειχα αιμορροΐδες στην αρχη αλλο βασανο αυτό. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκό!Σε σκεφτόμουν....Πώς είναι η αγωνιστρια μας;;;;;Εσύ καρδούλα μου;;;;

Έχεις δίκιο,όπως ακριβώς μου τα έγραψες.Έκανα άντληση πριν λίγο.Είμαι στις παλαιότερες και λίγο πάνω από τις παλαιότερες αντλήσεις! Μετά θηλασαμε κιολας!Ψιλοαγχωθηκα γιατί μάλλον περνάω μια ελαφριά επιλοχειο και έλεγα μήπως επηρεάστηκε η παραγωγή γάλακτος από το ψυχολογικό.....θα δω και τις επόμενες ημέρες πως θα πάω με τις αντλήσεις.....Ευχαριστώ πολύ πολύ,μόλις είδα την απάντηση σου αναθαρησα!

 

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Τι κάνεις αγάπη μου εσύ? Πώς είσαι?

Περασαμε μια περιπέτεια που μας ανεβασε το οξυγονο αλλα τωρα οκ το ρυθμιζουμε σιγα σιγα κ οταν σταθεροποιηθει θα παμε παιδιατρικη.σημερα ξεκινησαμε κ κρεμουλα πεντε κουταλιες για αρχη κ την καταβροχθησε της αρεσε πολυ!εσυ @Smile89 μου ολα καλα τι κανει η μπουμπου σου?

  • Μου αρέσει 3

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

 

Περασαμε μια περιπέτεια που μας ανεβασε το οξυγονο αλλα τωρα οκ το ρυθμιζουμε σιγα σιγα κ οταν σταθεροποιηθει θα παμε παιδιατρικη.σημερα ξεκινησαμε κ κρεμουλα πεντε κουταλιες για αρχη κ την καταβροχθησε της αρεσε πολυ!εσυ @Smile89 μου ολα καλα τι κανει η μπουμπου σου?

Καλά είναι μεγαλώνει κ αυτή!!! Εμένα κατασπαράζει το μεσημεριανό χαχαχα. 

 

Μπράβο το κορίτσι σου!! Άντε μακάρι να πάτε σύντομα!! Εσύ πώς είσαι?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Καλά είναι μεγαλώνει κ αυτή!!! Εμένα κατασπαράζει το μεσημεριανό χαχαχα. 

 

Μπράβο το κορίτσι σου!! Άντε μακάρι να πάτε σύντομα!! Εσύ πώς είσαι?

Καλα σχετικα εχουν ερθει τα πανω κατω γενικα στη ζωη μου αφησα κ τη δουλειά μου αναγκαστηκα κ μου εχει στοίχισει κ αυτο οσο να ναι πιστευα οτι θα ειχαμε βγει μεχρι να τελειωσει η αδεια μου αλλα δεν. Περναμε κ ενα σοβαρο θεμα υγειας στην οικογένεια μου ολα μαζι μου εχουν πεσει αλλα δε μπορω να κανω κατι.σκεφτομαι απλα οτι αν ειναι καλα η μπεμπα μου ειμαι κ εγω!

  • Μου αρέσει 4

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Καλα σχετικα εχουν ερθει τα πανω κατω γενικα στη ζωη μου αφησα κ τη δουλειά μου αναγκαστηκα κ μου εχει στοίχισει κ αυτο οσο να ναι πιστευα οτι θα ειχαμε βγει μεχρι να τελειωσει η αδεια μου αλλα δεν. Περναμε κ ενα σοβαρο θεμα υγειας στην οικογένεια μου ολα μαζι μου εχουν πεσει αλλα δε μπορω να κανω κατι.σκεφτομαι απλα οτι αν ειναι καλα η μπεμπα μου ειμαι κ εγω!

Δεν νομίζω ότι έχω να σου πω κάτι. Πέρα από πίστη κ υπομονή. Να μας γράφεις πιο συχνά αν θες. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

 

Περασαμε μια περιπέτεια που μας ανεβασε το οξυγονο αλλα τωρα οκ το ρυθμιζουμε σιγα σιγα κ οταν σταθεροποιηθει θα παμε παιδιατρικη.σημερα ξεκινησαμε κ κρεμουλα πεντε κουταλιες για αρχη κ την καταβροχθησε της αρεσε πολυ!εσυ @Smile89 μου ολα καλα τι κανει η μπουμπου σου?

Μικρά και σταθερά βήματα κορίτσι μου γλυκό,αυτό έχει σημασία....Ολόψυχα εύχομαι σύντομα σπιτάκι σας γερή και καλοτυχη❤

Να προσέχεις τον εαυτό σου καρδούλα μου,όταν είσαι εσύ καλά το μεταδίδεις και στο αγγελούδι σου❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

@happysmile και @vaso_mpempis πόσο καιρό έχετε που γεννησατε? Κ πόσα κιλά είχατε πάρει.. Τις πρώτες σαράντα μέρες χάνονται σιγά σιγά μην αγχώνεστε εκτός κ αν έχετε πάρει πολλά. Εγώ είχα πάρει 16 κιλά κ τα 12 τα έχασα τους πρώτους 2 μήνες. Μου έχουν μείνει αλλά 4 αλλά γενικά δεν τρώω ιδιαίτερα κ θηλάζω, βλέπω όμως στασιμότητα. Εύκολα μπορώ να πω έφυγαν τα 9 τα υπόλοιπα με προσπάθεια. Το μωρό Μ βέβαια γεννήθηκε 2,5 κιλά. Η @Beboula25 πχ που γέννησε 4 κ κάτι κιλά σίγουρα θα έχασε περισσότερα χωρίς προσπάθεια!

Εγώ γέννησα 13/6 Και σε δέκα μέρες έχασα δεκα κιλά Και από τότε τίποτα! Είχα πάρει περίπου 20 Σύνολο είχα και 3-4 Από πριν...

Δεν εχω κάνει καμία προσπάθεια ως τώρα βέβαια διότι ήμουν σε ανάρρωση! Θα δείξει.. Αλλά νομίζω θα δυσκολευτω πολύ 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εγώ γέννησα 13/6 Και σε δέκα μέρες έχασα δεκα κιλά Και από τότε τίποτα! Είχα πάρει περίπου 20 Σύνολο είχα και 3-4 Από πριν...

Δεν εχω κάνει καμία προσπάθεια ως τώρα βέβαια διότι ήμουν σε ανάρρωση! Θα δείξει.. Αλλά νομίζω θα δυσκολευτω πολύ 

Αργά κ σταθερά βήματα, ακόμα στις αρχές είμαστε!!! Κ να μην χαθούν όλα δεν πειράζει :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Εγώ γέννησα 13/6 Και σε δέκα μέρες έχασα δεκα κιλά Και από τότε τίποτα! Είχα πάρει περίπου 20 Σύνολο είχα και 3-4 Από πριν...

Δεν εχω κάνει καμία προσπάθεια ως τώρα βέβαια διότι ήμουν σε ανάρρωση! Θα δείξει.. Αλλά νομίζω θα δυσκολευτω πολύ 

Βασουλα χερι χερι παμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kpp83 είπε:

@happysmile @Vasoth. Και εγω πηρα 20 ξαι βγαίνοντας εχασα μόνο 6. Αφού σαραντησα ξεκίνησα διατροφή και παει καλά αλλά αργά.

Μονη σου αγαπη η σε διατροφολόγο?ιδανικα σε ενα ξεκουρσστο συμπαν θα θελα να πηγσινω 40λεπτα περπατημα ισως σε λιγο καιρο το καταφερω γτ ορος στιγμην ψσχνω σαραντα λεπτα υπνου!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάθε δεύτερο βράδυ δίνουμε ένα γεύμα με μπιμπερό μητρικό  Λέτε να πάθει κολικούς από το μπιμπερο; Μέχρι τώρα την έχουμε γλιτώσει τελικά ευτυχώς και δεν θέλω να το ρισκαρω 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσι μου Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό να βγάλει λίγο αιματακι.εμας έβγαζε σε μερικούς καθαρισμούς λίγο. Αν βλέπεις κάτι που σε ανησυχεί μίλησε και με τον παιδίατρο σας 

Just now, Sophiav είπε:

Γειά σας κορίτσια! Γέννησα πριν λίγες μέρες. Σημερα ο αφαλός του μωρού έβγαλε αιμα την ώρα που τον άλλαζε ο άντρας μου. Έχει συμβεί σε καμία; 

Καλησπερα κοριτσι μου Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό να βγάλει λίγο αιματακι.εμας έβγαζε σε μερικούς καθαρισμούς λίγο. Αν βλέπεις κάτι που σε ανησυχεί μίλησε και με τον παιδίατρο σας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...